captcha image

Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Aleksandra i Piotr Stanisławscy – małżeństwo, które od ponad dekady pisze o nauce. Blogerzy z wyboru, dziennikarze naukowi z powołania.

Publikowaliśmy m.in. w „Przekroju”, „Gazecie Wyborczej”, „Rzeczpospolitej”, „Focusie”, „Newsweeku”, „Wiedzy i Życiu”. A potem zapragnęliśmy pisać na własny rachunek i tak narodziła się Crazy Nauka – najpierw jako fanpage na Facebooku, potem również jako ten blog.

Kochamy to, co robimy. I dzięki temu Crazy Nauka to najpopularniejszy i największy blog popularnonaukowy w Polsce. Co miesiąc naszą stronę odwiedza około 400 tysięcy osób, na Facebooku zgromadziliśmy ponad 80 tysięcy fanów.

Jeśli i Wam się to podoba, jeśli chcecie nam coś przekazać lub zaproponować – piszcie: info@crazynauka.pl

Ekipa Crazy Nauki

11894746_10205796476765352_1984644582_oMarcin Cichoński

Nasz spec od sprzedaży, wypróbowany w rozmaitych opałach człowiek-orkiestra z doświadczeniem w branży m.in. muzycznej, browarniczej i kulinarnej, współtwórca kilku poczytnych serwisów internetowych i doświadczony dziennikarz.

 

 

 

 

14089466_10154211197855189_741105233_nAgata Połajewska

Świetna dziennikarka, wielbicielka świata medycyny i kosmosu, zapalona podróżniczka. Gdy nie podróżuje, ogląda seriale. Mieszka w internecie.

Dzięki Agacie nasza doba wreszcie poszerzyła się do 36 godzin.

 

 

 

 

 

zawierucha3Krzysztof Zawierucha

Naukowiec, polarnik z żyłką dziennikarską, niestrudzony popularyzator nauki.

Krzysztof jest doktorantem na Wydziale Biologii UAM w Poznaniu, ale często go można spotkać w Arktyce, gdzie bada niesporczaki i ekosystemy polarne.
O prowadzonych przez niego badaniach pisaliśmy na naszym blogu.

 

 

 

My i radio TOK FM

homo science

Co sobotę o godzinie 21 prowadzimy naszą autorską audycję „Homo Science” w radiu TOK FM

 

 

My i Centrum Nauki Kopernik

kopernik_logoWybrane artykuły Crazy Nauki publikuje raz na tydzień Centrum Nauki Kopernik na swojej stronie w dziale „Orientuj się!”

 

 

 

My i „Focus”

zombie2

Od stycznia 2014 roku mamy w „Focusie” naszą własną crazynaukową rubrykę pt. „Genialna bzdura”, w której obalamy mity i wyjaśniamy legendy miejskie.  W styczniowym numerze szukajcie nas na 94. stronie.

 

 

 

 

 

My i „Gazeta Wyborcza” 

 

Crazy Nauka zadebiutowała na łamach „Gazety” 5 grudnia 2013 roku. Pojawiliśmy się z dużym tekstem w „Nauce Extra”, piątkowym wydaniu magazynowym.

Nasz artykuł stoi za paywallem, a więc w całości mogą go przeczytać ci, którzy wykupili dostęp do Piano

Polecamy też nasz kolejny artykuł, który ukazał się na łamach „Gazety Wyborczej” 31 stycznia 2014 roku: „Chińska brązowa chmura robi zły klimat”

 

 

 

 

 

 

PATRONATY MEDIALNE:

My i FameLab

Crazy Nauka jest patronem medialnym FameLab!

Objęliśmy patronat medialny nad konkursem FameLab 2014 skierowanym do młodych naukowców. Konkursem opiekuje się w Polsce Centrum Nauki Kopernik.

 

 

 

 

 

 

My i Festiwal E(x)plory

Crazy Nauka patronem medialnym festiwali E(x)plory

Crazy Nauka patronem medialnym festiwali E(x)plory

Objęliśmy patronat nad festiwalami naukowymi E(x)plory, które promują bardzo młodych naukowców, w wieku od 14 do 20 lat.

Pisaliśmy o tym tutaj

A tak Festiwal E(x)plory pisał o nas

 

 

 

My i X Festiwal Nauki

Przyjęliśmy złożoną nam przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej propozycję objęcia patronatu nad X Festiwalem Nauki. Impreza odbyła się 24-30 marca w Dąbrowie Górniczej, Cieszynie, Żywcu i Olkuszu.

Dostaliśmy takie pismo w tej sprawie

 

My i polska konferencja naukowa w Cambridge

konferencja_cambridge

Byliśmy patronem medialnym konferencji „Nauka. Polskie Perspektywy Cambridge 2013”która odbyła się między 14 a 17 listopada  2013 roku na Uniwersytecie Cambridge.

 

 

 

 

 

 

Dostaliśmy taki list z podziękowaniami:

list_mini

 

Czego u nas szukaliście?