captcha image

A password will be e-mailed to you.

Zwycięzcy Konkursu Naukowego E(x)plory 2015. Od lewej w pierwszym rzędzie: Dominika Bakalarz i Joanna Jurek (III miejsce), Wojciech Różowski (I miejsce) i Jan Przybyłowicz (II miejsce). Fot. E(x)plory

Jeśli nas znacie, to wiecie, że jesteśmy fanami i patronami medialnymi E(x)plory. A czy wiecie, że wciąż można się zgłosić do tegorocznej edycji tego konkursu? Warunki: własny projekt naukowy i wiek poniżej 20 lat. Zapisy przyjmowane są do 29 stycznia.

Konkurs Naukowy E(x)plory i jego uczestników obserwujemy od kilku lat. Widzimy, jak bardzo im ten konkurs pomógł w naukowej karierze – nie boję się tego słowa, bo o laureatów E(x)plory biją się najlepsze polskie i europejskie uczelnie. Prowadzisz naukowe badania, swój własny projekt i masz od 13 do 20 lat? Jeśli tak, to E(x)plory jest właśnie dla Ciebie.

E(x)plory daje możliwość wygrania stypendiów naukowych w wysokości 10 000, 7 000 i 5 000 złotych, zdobycia akredytacji na wyjazdy na największe międzynarodowe konkursy dla młodych naukowców (w tym Intel ISEF w Stanach Zjednoczonych), a także wielu nagród specjalnych: staży w prestiżowych placówkach badawczych w Polsce i za granicą, programów mentoringowych, nagród rzeczowych. To także doskonała okazja do skonfrontowania pomysłów z przedstawicielami świata nauki oraz biznesu.

Wojtek Różowski, 18-latek z Trzebini, zgłosił do konkursu projekt unikatowego modularnego systemu operacyjnego. Zdobył w Konkursie Naukowym E(x)plory pierwszą nagrodę oraz możliwość reprezentowania Polski w konkursie Intel ISEF w Stanach Zjednoczonych.

– Byłem pierwszym Polakiem, który przedstawił tam pracę z zakresu informatyki – opowiada Wojtek. – Przygotowany przeze mnie projekt zdobył aż dwie nagrody: czwarte miejsce wśród nagród głównych w kategorii Systems Software oraz nagrodę specjalną stowarzyszenia ACM, czyli Association of Computing Machinery – największej na świecie społeczności ludzi nauki, nauczycieli i profesjonalistów zajmujących się informatyką.

Udział w Konkursie to nie tylko szansa na atrakcyjne nagrody, ale przede wszystkim na rozwój i poszerzanie wiedzy dzięki kontaktom z autorytetami naukowymi.

– Warto zgłosić się do E(x)plory, gdyż jest to prawdopodobnie jedyny konkurs w Polsce, w którym nie odpowiada się na pytania, które inni Tobie zadają, lecz na pytania, które się samemu definiuje – mówi Wojtek.

Wszelkie informacje dotyczące konkursu, nagród i procedury zgłoszeniowej znaleźć można na stronie www.explory.pl w zakładce „Konkurs”. 

Przeczytajcie też: Polska ma genialnych młodych naukowców!

Jak przebiega rekrutacja? Zobaczcie to na filmie:

Nie ma więcej wpisów