captcha image

A password will be e-mailed to you.

Akademia Kodowania to konkurs skierowany do uczniów. Ma ich zainspirować do odkrywania świata nowych technologii. Zadanie: zaprojektować inteligentny system lub urządzenie z kategorii Internetu Rzeczy, które będą przydatne w szkole. Crazy Nauka jest patronem medialnym tego konkursu 🙂

To co stworzą uczestnicy konkursu – uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych – zależy tylko od ich kreatywności. Może to być stacja pogodowa, licznik obecności w klasie czy każde inne dobre rozwiązanie wykorzystujące platformy programistyczne Intel Genuino 101 lub Intel Edison. Ważne, by projekt był czymś, co przyda się podczas szkolnych lekcji, uatrakcyjni przerwy lub sprawi, że zajęcia staną się jeszcze ciekawsze.

Konkurs Akademia Kodowania składa się z dwóch etapów. Pierwszy polega na przygotowaniu i opracowaniu scenariusza zakładającego pomysłowe wykorzystanie płytek programistycznych Intel Genuino 101 (zgodnych z Arduino) lub Intel Edison w szkołach ponadgimnazjalnych. Przy ocenie projektów brana będzie pod uwagę przede wszystkim pomysłowość, możliwość realizacji zaproponowanego scenariusza, wsparcie nauczyciela (mentora) oraz atrakcyjność prezentacji.Do drugiego etapu przejdzie 110 najlepszych pomysłów. Nagrodzone zespoły otrzymają zestawy narzędzi i sprzęt, który umożliwi zbudowanie prototypu wcześniej wymyślonego urządzenia. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów dostaną także debiutujący na rynku zestaw do nauki podstaw programowania BeCreo, opracowany przez ten sam zespół naukowców, który stworzył świetną grę edukacyjną Scottie Go! Zamiast pisać skomplikowany kod, proste zadania konstruktorskie w BeCreo i programy układa się za pomocą wirtualnych bloków i steruje podłączoną komputera płytką Intel Genuino 101.Na zwycięską drużynę czekają nie tylko atrakcyjne nagrody rzeczowe, ale też nagroda pieniężna w wysokości 2000 zł do wykorzystania na szkolną wycieczkę lub inny, wspólny cel.

Jak wziąć udział?

Organizatorem konkursu jest Poznańskie Centrum Superkomputerowo – Sieciowe oraz Intel, a patronem medialnym jest Crazy Nauka. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy zebrać zespół złożony z 2 uczniów (maks. 7) i nauczyciela koordynującego projekt. Szkołę i drużynę należy zgłosić na stronie: www.akademiakodowania.com do 10 kwietnia 2017 roku. Na stronie znajdują się też wszystkie szczegóły oraz regulaminem konkursu.

Zdjęcia: Akademia Kodowania

 

Nie ma więcej wpisów