captcha image

Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

To będzie prawdziwa naukowa uczta, z gwiazdami nauki i sztuki jako gośćmi imprezy. Odbywający się w Krakowie Copernicus Festival to jedno z najważniejszych popularyzatorskich wydarzeń w ciągu roku. Crazy Nauka jest jego patronem medialnym 🙂

Wszystko będzie się rozgrywać wokół emocji – analizowanych z naukowego punktu widzenia i wyrażanych w sztuce i muzyce. Czy rozum to opozycja emocji? Czy możliwe są społeczności złożone z istot pozbawionych emocji? Czy zwierzęta odczuwają emocje tak samo jak ludzie?

Będą o tym mówić i dyskutować światowej sławy naukowcy:

– neurobiolodzy Hanna i Antonio Damasio (w środę 24 maja o godz. 19.00)

Karen Wynn, psycholożka rozwojowa z Uniwersytetu Yale (w czwartek 25 maja o godz. 19.00)

Paul Bloom, psycholog i popularyzator nauki (w piątek 26 maja o godz. 19.00)

Mark Miodownik, materiałoznawca i autor m.in. niedawno wydanej książki „W rzeczy samej” (w sobotę 27 maja o godz. 19.00)

Krzysztof Meissner jeden z najważniejszych polskich fizyków, oraz ks. Michał Heller (w niedzielę 28 maja o godz. 19.00)

W ramach Festiwalu odbędą się też Śniadania mistrzów, czyli spotkania z czołowymi polskimi naukowcami i ludźmi kultury: Andrzejem Białasem, Janiną Ochojską, Anną Dymną oraz Andrzejem i Fryderykiem Zollami. W nieformalnej atmosferze będzie można zadać im pytania o ich pracę i pasje, no i oczywiście o towarzyszące im emocje.

Pasmo Inventio – czyli interaktywna wystawa i ciekawe wykłady – poświęcone będzie ukazaniu związków między emocjami a technologią. Z kolei w wieczornym paśmie filmowym odbędą się pokazy filmów związanych z emocjami: strachem, zdziwieniem, melancholią, pogardą i zazdrością.

Podczas Copernicus Festival 2017 odbędą się również dwa koncerty: Ensamble Mandel, wybitnych muzyków węgierskich, którzy wystąpią wraz ze Sławomirem Zubrzyckim; oraz impreza disco, podczas której DJ’em będzie Bartosz „FISZ” Waglewski.

Festiwalowi towarzyszyć też będzie twórczość jednego z największych grafików XX wieku, Jerzego Panka. Grafiki Panka – szczególnie te przedstawiające twarze – obecne będą (jako wielkoformatowe tablice) na wszystkich niemal wydarzeniach festiwalowych oraz w przestrzeni publicznej.

Tutaj znajdziecie komplet informacji o programie Copernicus Festival 2017

 

Copernicus Festival 2017 zaczyna się już 23 maja – bardzo polecamy!
4 (80%) 2 głosów

Dodaj komentarz

avatar
 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
Nie ma więcej wpisów