captcha image

A password will be e-mailed to you.

konferencja_cambridge

Polscy studenci i naukowcy działający za granicą – łączcie się! Okazją będzie konferencja „Nauka. Polskie Perspektywy Cambridge 2013” organizowana między 14 a 17 listopada  na Uniwersytecie Cambridge. Z dumą zawiadamiamy, że Crazy Nauka została patronem medialnym tego wydarzenia.

Konferencja będzie szansą posłuchania i ujrzenia na własne oczy naukowych gwiazd. Prof. Maciej Konacki opowie o kulisach odkrycia pierwszej planety pozasłonecznej krążącej w potrójnym układzie gwiazd. Prof. Marta Miączyńska opisze, jak można jej odkrycia wykorzystać w terapiach antynowotworowych. A z kolei prof. Jacek Baranowski wyjaśni, dlaczego grafen, który niedługo Polska będzie produkować, to najlepszy jakościowo grafen na świecie.

Za granicą studiuje około 30 tys. Polaków, większość w krajach Unii Europejskiej. Tysiące naszych doktorantów odbywa staże na zachodnich uniwersytetach, wielu naukowców pracuje w zagranicznych ośrodkach badawczych. Konferencja w Cambridge stworzy im szansę nawiązania kontaktów z innymi Polakami związanymi z nauką na obczyźnie.

Wszystkie informacje na temat konferencji znajdziecie tutaj

 

Dodaj komentarz

avatar
 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
Nie ma więcej wpisów