captcha image

A password will be e-mailed to you.

konferencja_cambridge

Polscy studenci i naukowcy działający za granicą – łączcie się! Okazją będzie konferencja „Nauka. Polskie Perspektywy Cambridge 2013” organizowana między 14 a 17 listopada  na Uniwersytecie Cambridge. Z dumą zawiadamiamy, że Crazy Nauka została patronem medialnym tego wydarzenia.

Konferencja będzie szansą posłuchania i ujrzenia na własne oczy naukowych gwiazd. Prof. Maciej Konacki opowie o kulisach odkrycia pierwszej planety pozasłonecznej krążącej w potrójnym układzie gwiazd. Prof. Marta Miączyńska opisze, jak można jej odkrycia wykorzystać w terapiach antynowotworowych. A z kolei prof. Jacek Baranowski wyjaśni, dlaczego grafen, który niedługo Polska będzie produkować, to najlepszy jakościowo grafen na świecie.

Za granicą studiuje około 30 tys. Polaków, większość w krajach Unii Europejskiej. Tysiące naszych doktorantów odbywa staże na zachodnich uniwersytetach, wielu naukowców pracuje w zagranicznych ośrodkach badawczych. Konferencja w Cambridge stworzy im szansę nawiązania kontaktów z innymi Polakami związanymi z nauką na obczyźnie.

Wszystkie informacje na temat konferencji znajdziecie tutaj

 

Podoba się? Oceń!

Dodaj komentarz

avatar
 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
Nie ma więcej wpisów