captcha image

A password will be e-mailed to you.
Aleksandra i Piotr Stanisławscy. Fot. Julia Knap

Już 16 października w księgarniach pojawi się nasza książka “FAKT, NIE MIT”, w której mierzymy się z najbardziej znanymi naukowymi mitami. Wesprze Was ona podczas rodzinnych dyskusji z wąsatym wujem, który nie wierzy w ocieplenie klimatu, z ciocią fanką homeopatii i kuzynem węszącym spiski w smugach kondensacyjnych na niebie.

Postaramy się, byś po przeczytaniu tej książki uodpornił się na wszelkie pseudonaukowe manipulacje. W końcu lepiej widzieć świat takim, jaki jest naprawdę!

Trwa przedsprzedaż naszej książki, w ramach której można ją kupić z rabatem. W księgarniach będzie dostępna od 16 października!

Fot. Julia Knap

Fakty, nie mity

Od najdawniejszych czasów mity pomagały człowiekowi porządkować zawiłą rzeczywistość. To dlatego nauka stała się wyjątkowo wdzięcznym polem do ich formowania się. Jej galopujący rozwój już dawno przekroczył możliwości pojmowania przeciętnych ludzi. Wielu z nich uważa, że naukowcy przestali mówić zrozumiałym językiem i zamknęli się za szklanymi drzwiami laboratoriów.

I tu wkroczyli, cali na biało, twórcy mitów. Podali jak na tacy własne, uproszczone historie na temat nauki i naukowców, a istnieniem spisków uzasadnili zbyt trudne dla ogółu zjawiska. Ich zdaniem nie trzeba rozumieć tego, co mówi zawiła nauka. Wystarczy uwierzyć w mity.

Z mitami związanymi z nauką zmagamy się od lat – wcześniej jako dziennikarze naukowi, od 2013 roku jako twórcy “Crazy Nauki”. Wiemy, jak je rozbrajać i rozkładać na czynniki pierwsze, a teraz chcemy podzielić się tą wiedzą z Wami.

„Fakt, nie mit. Obalamy naukowe mity”

Autorzy: Aleksandra i Piotr Stanisławscy

Wydawca: Wydawnictwo W.A.B.

Premiera: 16 października 2019

Czego u nas szukaliście?

3
Dodaj komentarz

avatar
 
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
AlaKecajNMaciej Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciej
Gość
Maciej

Ooo. Już wiem jaka będzie moja nowa pozycja w biblioteczce.

KecajN
Gość
KecajN

Czy będzie też ebook?

Ala
Gość
Ala

Kiedy ebook? 🙂

Nie ma więcej wpisów