captcha image

A password will be e-mailed to you.

26 czerwca cztery młode foki z helskiego Fokarium zostały wypuszczone do Bałtyku!

Trzy z nich to urodzone w tym roku w Fokarium foki szare – Łacha, Ławica i Łodzik – których ojcem jest najstarszy w helskim stadzie Bubas. Ich narodzinom Crazy nauka kibicowała na żywo (http://bit.ly/14XqDbz). Foczki mają przyczepione do grzbietów nadajniki, które pozwolą na śledzenie przemierzanych przez nie tras przez najbliższe pół roku (nadajniki odpadną wraz ze zmianą sierści). Takie obserwacje pokazały m.in., że młode foki szare dziennie potrafią pokonać nawet 100 km.

Czwarta z wypuszczonych fok to Kołobrzeżek (foka obrączkowana). Został znaleziony w kwietniu na plaży w Kołobrzegu i przyjęty do Fokarium na odchowanie. Jego opiekunowie zdecydowali, że teraz jest już gotowy do samodzielnego życia. Wypuszczenie foczek do Bałtyku przerodziło się w małą, wzruszającą uroczystość 🙂

Sto lat temu w Bałtyku żyło ponad 100 tys. fok szarych. W latach 80. wytrzebiono je tak, że przy życiu pozostało tylko 4,5 tys. tych zwierząt. Od kiedy objęto je ochroną, ich populacja rośnie. Dziś szacowana jest na ok. 23 tys. sztuk.

Źródło: fokarium

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Nie ma więcej wpisów
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x