captcha image

A password will be e-mailed to you.

logo_Explory

25 marca w Gdyni zaroi się od naukowców, zaś dwa dni później dołączą do nich start-upowcy. W ciągu 5 dni odbędą się tam aż cztery imprezy pod szyldem Gdynia E(x)plory Week. Crazy Nauka jest patronem medialnym tego wydarzenia!

Pamiętacie dwoje superzdolnych 17-latków: Joasię Jurek, która opracowała sposób na raka trzustki, oraz Jerzego Szuniewicza, odkrywcę systemu pozwalającego na porządkowanie fotonów i kierowanie ich do światłowodów? To ubiegłoroczni zwycięzcy Konkursu Naukowego E(x)plory, których osiągnięcia szeroko opisywaliśmy u nas na blogu, a oni sami opowiadali o tym w naszej audycji „Homo Science” w radiu TOK FM. W tym roku ponownie ruszamy do Gdyni na poszukiwanie młodych naukowych talentów. Będziemy Wam te poszukiwania relacjonować.

Ale E(x)plory to coś więcej niż konkurs dla młodych naukowców.

Od 25 do 28 marca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym (Al. Zwycięstwa 96/98, Gdynia) podczas Gdynia E(x)plory Week odbędą się aż cztery równoległe imprezy:

 

Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory

25-28 marca

Otwarte wydarzenie dla wszystkich pasjonatów nauki: goście Festiwalu będą mogli skorzystać z bogatego programu różnorodnych warsztatów i pokazów naukowych oraz zobaczyć nowoczesne technologie polskich firm. Podczas festiwalu swoje projekty naukowe zaprezentują uczestnicy finału Konkursu Naukowego E(x)plory.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, na wszystkie atrakcje zawarte w programie obowiązują zapisy (zgłoszenia trzeba przesyłać na adres warsztaty@explory.pl). Tutaj można pobrać program festiwalu.

Pokazy festiwalowe będą odbywały się: 25 marca (środa) 9:00-15.00, 26 marca (czwartek) 9:00‑15.00, 27 marca (piątek) 9:00-15:00, 28 marca (sobota) 10:00-14.00.

 

 

Finał Konkursu Naukowego E(x)plory 2015

25-27 marca

Wydarzenie szczególnie bliskie naszemu Crazynaukowemu sercu, bo wyłania młodych superzdolnych naukowców. Podczas ogólnopolskiego finału w Gdyni młodzież w wieku 14-20 lat zaprezentuje 27 innowacyjnych pomysłów badawczych i wynalazków, walcząc o stypendia naukowe oraz możliwość reprezentowania Polski na prestiżowych konkursach zagranicznych.

Finaliści walczą o stypendia naukowe w wysokości 3 000, 6 000, 10 000 zł oraz możliwość reprezentowania naszego kraju na prestiżowych konkursach zagranicznych w Rumunii, Belgii, Holandii i USA. W ubiegłym roku Joasia Jurek i Jerzy Szuniewicz zostali nagrodzeni w prestiżowym konkursie INTEL ISEF w Stanach Zjednoczonych.

 

 

Kongres E(x)plory 2015. Innowacje w Polsce: Dzisiaj i Jutro

26-27 marca

Najważniejsze spotkanie Rynku Innowacji w Polsce, a docelowo w Europie Środkowej. Cykliczne wydarzenie adresowane do firm, instytucji, przedsiębiorców, menedżerów, inwestorów, ludzi nauki i specjalistów działających na Rynku Innowacji. Przyjazna przestrzeń, w której mogą się spotykać, wymieniać poglądami i przemyśleniami, wzajemnie stymulować do rozwoju.

 

Strefa Start-upów E(x)plory

27-28 marca

Strefa Start-upów to przestrzeń pokazująca najciekawsze firmy technologiczne oraz promująca pomysły młodych osób, stawiających pierwsze kroki na drodze do komercjalizacji swoich pomysłów; na strefę składa się panel prezentujący sukcesy polskich start-upów oraz cykl warsztatów z przedsiębiorczości.

Organizatorem E(x)plory jest Fundacja Zaawansowanych Technologii.

Więcej informacji na temat Gdynia E(x)plory Week

 

Dodaj komentarz

avatar
 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Subscribe  
Powiadom o
Nie ma więcej wpisów