captcha image

Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

 


Marzy Ci się królewski wypoczynek? Nie musisz przenosić się w przeszłość, by zrealizować tę fantazję! Wystarczy, że zarezerwujesz nocleg w hotelu, który mieści się… w zamku. Dzięki temu na własnej skórze doświadczysz wyjątkowego klimatu dawnych lat. Poniżej prezentujemy najciekawsze hotele zamkowe w Polsce – ich listę przygotowaliśmy we współpracy z portalem Travelist.pl.

Zamek Ryn **** na Mazurach

Miejscem zasługującym na szczególną uwagę jest znajdujący się na Mazurach Zamek Ryn ****. Ta imponująca średniowieczna budowla położona jest między dwoma jeziorami, co gwarantuje piękne widoki. Sam zamek zachwyca wyjątkowym wystrojem – znajdziemy tu stare zbroje, tkaniny, gotyckie sklepienia i mroczne piwnice. Pokoje urządzone są natomiast niezwykle przytulnie i nowocześnie, choć jednocześnie z zachowaniem rycerskiego stylu. Dużą atrakcję stanowią klimatyczny basen mieszczący się w gotyckich podziemiach zamku oraz hotelowa restauracja, która została uznana za najlepszą restaurację w obiekcie historycznym w plebiscycie Poland 100 Best Restaurants 2012. Skosztujemy tu wielu tradycyjnych potraw jak np. pierś z perliczki, przegrzebki na krupnioku oraz dania z dziczyzny.

Hotel Zamek Gniew ****

Na Pomorzu, tuż nad Wisłą, leży dostojny Hotel Zamek Gniew ****. Ta doskonale zachowana warownia pochodzi z przełomu XIII i XIV wieku i stanowi najpotężniejszą krzyżacką budowlę na lewym brzegu Wisły. Jest to miejsce o niezwykle bogatej historii – zamek gościł w swoich progach m.in. Zygmunta III Wazę oraz Jana III Sobieskiego, który wybudował tu nawet barokowy budynek dla swojej żony, Marysieńki. Obecnie w tym budynku, jak również w samym zamku oraz Hotelu Rycerskim, mogą zamieszkać hotelowi goście. Wszystkie komnaty są urządzone niezwykle stylowo, lecz jednocześnie nowocześnie. Dodatkową atrakcję stanowi fakt, że do słynnego Zamku w Malborku jest stąd zaledwie 40 km.

Hotel Zamek na Skale ****

Z Pomorza przenieśmy się teraz na południe, a konkretnie w Sudety. To tam, w Trzebieszowicach, w samym sercu Kotliny Kłodzkiej, znajduje się renesansowo-barokowa rezydencja z przełomu XVI i XVII wieku, wokół której rozciąga się rozległy park. Na przestrzeni wieków budynek był wielokrotnie przebudowywany, dlatego obecnie łączy w sobie wiele stylów. Na szczególną uwagę zasługują secesyjne drewniane drzwi zaprojektowane przez samego Alfonsa Muchę. W ofercie hotelu znajduje się także 7 gabinetów spa – przy rezerwacji przez portal Travelist.pl otrzymuje się bon o wartości 40 zł do wykorzystania na zabiegi odnowy biologicznej. Co ważne, hotel posiada certyfikat „Hotel przyjazny rodzinie”, co oznacza, że również najmłodsi goście będą się tu czuli doskonale.

Zamek Kliczków

Również na Dolnym Śląsku, choć w innej części regionu, znajduje się piękny Zamek Kliczków. Okolica jest równie malownicza – zamek leży w sercu Borów Dolnośląskich pełnych lasów i jezior. Tradycja łączy się tu z nowoczesnością, co gwarantuje relaks w dekoracyjnych wnętrzach. Zamek otoczony jest parkiem w stylu angielskim o powierzchni 80 ha, gdzie znajduje się wyjątkowe miejsce – cmentarz koni. Kiedyś chowano tu ulubione konie księcia, a obecnie można podziwiać stare nagrobki z inskrypcjami. Miłośnicy tych zwierząt będą mieli okazję skorzystać z profesjonalnego centrum jeździeckiego, a ci, którzy wolą bardziej spokojny wypoczynek mogą wybrać się na basen lub na luksusowe zabiegi spa. Warto dodać, że Zamek Kliczków został wybrany najlepszym hotelem zamkowym w Polsce w rankingu „Gazety Wyborczej”.

Hotel St. Bruno ****, Giżycko

W Giżycku, w odrestaurowanym zamku krzyżackim mieści się obecnie elegancki Hotel St. Bruno ****. Oprócz ciekawie urządzonych, wygodnych pokoi, hotel oferuje swoim gościom dostęp do licznych atrakcji, jak np.: barokowo urządzony basen oraz sauna, zabiegi spa, kręgielnia, pokój bilardowy oraz bawialnia dla dzieci. Otoczenie hotelu również jest niezwykle atrakcyjne – zamek położony jest bowiem nad Kanałem Łuczańskim, w pobliżu słynnego mostu obrotowego. Hotel St. Bruno **** jest laureatem licznych wyróżnień, np. w konkursie „Najpiękniejsze Historical SPA 2015” oraz Best Hotel Awards w kategorii „Hotele 4-5* nad jeziorami”. Warto na własne oczy zobaczyć to wyjątkowe miejsce!

 

Więcej informacji na temat najpiękniejszych polskich zamków znajdziecie pod adresem: https://travelist.pl/magazyn/?p=2712

 

 

Hotele w zamkach – spraw sobie królewski nocleg
4 (80%) 4 głosów

Czego u nas szukaliście?

Nie ma więcej wpisów