captcha image

Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak jedzenie wpływa na nasz organizm? Większość osób odpowie zapewne, że tak. Pierwszym skojarzeniem będzie prawdopodobnie zmiana wagi, rozrost tkanki mięśniowej, ilość energii potrzebnej do komfortowej pracy czy zmiany poziomu cholesterolu. Wszystkie te dywagacje są możliwe dzięki jednemu, bardzo pracowitemu narządowi, jakim jest nasz mózg.

FOOD FOR THOUGHT – to tytuł kursu online zrealizowanego przez Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie we współpracy z Uniwersytetem Turyńskim i Uniwersytetem Hohenheim w ramach działań Wspólnoty Wiedzy i Innowacji w obszarze żywności – EIT Food. Kurs jest zamieszczony na platformie FutureLearn i jest już otwarty na zapisy dla każdego chętnego internauty.

Podczas kursu zrealizowanego w formule masowych otwartych kursów online (ang. MOOC) pokażemy jak nasza dieta wpływa na działanie mózgu. Uczestnicy dowiedzą się jaka jest rola mózgu, w jaki sposób funkcjonuje, jaki wpływ na jego pracę niosą ze sobą określone grupy substancji, jakie są choroby związane z żywnością i mózgiem, a nawet jaki jest związek między emocjami a spożywaniem określonych pokarmów.

Na kurs zapisać się może każda chętna osoba. Przez pięć tygodni wiedza na temat mózgu i pożywienia zostanie przekazana w serii kilkuminutowych filmów, quizów, artykułów czy paneli dyskusyjnych.

Aby wziąć udział w kursie należy utworzyć darmowe konto na platformie FutureLearn oraz oczekiwać na powiadomienie o rozpoczęciu kursu, , które planowane jest na 22 października br.  MOOC zakończony jest możliwością nabycia płatnego certyfikatu. Całość treści natomiast jest darmowa.

 

Projekt MOOC „Food for Thoughts” jest finansowany przez EIT Food, Wspólnotę Innowacji ds. Żywności Instytutu Innowacji i Technologii (EIT), organu UE w ramach programu „Horyzont 2020″, programu ramowego UE w zakresie badań i innowacji.

 

 

Materiał promocyjny pochodzi od Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie

Jak jedzenie wpływa na nasz organizm? Jak zdobyć konkretną wiedzę?
Podoba się? Oceń!

Nie ma więcej wpisów