captcha image

Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.
Wilk w Puszczy Drawskiej. Fot. Robert Mysłajek

Wilk w Puszczy Drawskiej. Fot. Robert Mysłajek

Zabrał kamerę i zrobił sobie selfie.

Nocą w Puszczy Drawskiej dwa duże wilki mijały przyczepioną do starej sosny fotopułapkę, wystawioną tam przez pracowników Drawieńskiego Parku Narodowego. Wydawało się, że przeszły obok niej obojętnie, ale jeden z wilków wrócił, widocznie zainteresowany światłem, które mu błysnęło z krzaków.

Wilki są inteligentnymi i ciekawymi świata zwierzętami, nic więc dziwnego, że nietypowy przedmiot przyciągnął uwagę jednego z nich. Zapach przedmiotu zapewne z niczym mu się nie skojarzył, mimo to wilk odczepił od drzewa kamerę i niósł ją w pysku jeszcze przez kilkanaście metrów.

Kilkanaście kroków po królestwie przyrody, tajemniczym świecie, przepełnionym ciszą

– napisali pracownicy Parku w opisie tego wydarzenia na YouTube.

Potem wilk wypuścił z pyska kamerę i zrobił sobie selfie, na którym widać jego szczery wilczy uśmiech 🙂

Wilczy uśmiech z fotopułapki. Fot. Drawieński Park Narodowy/YouTube

Wilczy uśmiech z fotopułapki. Fot. Drawieński Park Narodowy/YouTube

– W Puszczy Drawskiej naliczyliśmy co najmniej pięć grup rodzinnych wilków – mówi dr Robert Mysłajek z Instytutu Genetyki i Biotechnologii Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, jeden z najlepszych w Polsce znawców wilków. – A ponieważ w Polsce wilcze rodziny liczą średnio od czterech do sześciu osobników, to można szacować, że w Puszczy Drawskiej żyje dziś około 25 dorosłych wilków.

O wilkach z Puszczy Drawskiej można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy z publikacji autorstwa dr. Mysłajka i dr Sabiny Nowak.

Wedle szacunków w całej Polsce może obecnie żyć ok. 1100 wilków. U nas na blogu pisaliśmy o tym, że zwierzęta te ze wschodnich terenów naszego kraju migrują na zachód, m.in. do Puszczy Drawskiej czy Borów Dolnośląskich, a potem jeszcze dalej – nawet do Holandii, przemierzając w ten sposób nawet 2,5 tys. km!

Fotopułapki wystawiane są w polskich lasach po to, by w sposób niestresujący zwierząt móc obserwować ich zachowanie. Taka kamera ma własne zasilanie i jest uruchamiana za pomocą czujników ruchu.

 

Jak wilk skradł fotopułapkę w Puszczy Drawskiej
5 (100%) 6 głosów

Czego u nas szukaliście?

1
Dodaj komentarz

avatar
 
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Marceki Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marceki
Gość
Marceki

Kupiłem jakiś czas temu fotopułapkę i zamierzam też coś w nią złapać. Pani Sabina i kolega mieli kiedyś ciekawy cykl przyrodniczy w TVP. Do obejrzenia jest na vod tvp.

Nie ma więcej wpisów