captcha image

A password will be e-mailed to you.

 

Warszawa widziana z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w 2016 roku. Fot. NASA

Warszawa widziana z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w 2016 roku. Fot. NASA

[AKTUALIZACJA]

***

Trzy lata temu, gdy pisaliśmy ten tekst, w Warszawie leżał jeszcze śnieg, temperatura wahała się w okolicach zera. Nic dziwnego, że zdjęcia zrobione przez Chrisa Hadfielda, który latał wówczas na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, były mocno zimowe.

Najnowsza fotografia Warszawy z 2016 roku to nocne zdjęcie zrobione przy czystym niebie. Nie znamy daty jego wykonania, ale astronauta Tim Kopra umieścił je na Twitterze w niedzielę, 3 kwietnia 2016 roku.

***

Oto miasta widziane z kosmosu, sfotografowane przez naszego ulubionego wąsatego dowódcę Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Chrisa Hadfielda. Są tam m.in. Warszawa, Kraków i Szczecin. Większość zdjęć to świeżynki, z kwietnia i marca 2013 roku. Tylko Polska nocą to dzieło NASA, a nie Hadfielda.

Nasze polskie miasta widać słabo, bo przykrywa je śnieg, choć Warszawę mamy w dwóch wersjach – wbrew pozorom, im bliżej wiosny, tym bardziej biała się robi 😉

Dobrze widać kontrast pomiędzy superuporządkowanymi amerykańskimi i kanadyjskimi metropoliami a chaotycznie zabudowanymi miastami Europy, Meksyku czy Indii.

Warszawa widziana z kosmosu. Fot. Chris Hadfield

Warszawa widziana z kosmosu. Fot. Chris Hadfield

Miłego oglądania!

 

Czego u nas szukaliście?

Nie ma więcej wpisów