captcha image

A password will be e-mailed to you.

Kinga Panasiewicz opracowywała swoje badania przez 6 miesięcy, przez kolejne 5 skrupulatnie je prowadziła. Pomysł polegał na tym, by wymyślić taką serię ćwiczeń, która zmusi ludzki mózg do synchronizacji działania obu półkul mózgu. Każda z nich zajmuje się nieco czym innym, każda działa nieco inaczej. Oczywiście dogadują się ze sobą, ale… mogłyby to robić lepiej.

Kindze udało się uzyskać dostęp do szpitalnej pracowni EEG i m.in. tam sprawdzała skuteczność swojej metody. Okazało się, że ćwiczenia faktycznie poprawiają synchronizację półkul, a to z kolei poprawia zdolność zapamiętywania i uczenia się. Co więcej, na podstawie literatury młoda badaczka stwierdziła, że jej metoda być może będzie pomocna również chorym na schizofrenię.

Badania Kingi zostały docenione prze Festiwal Młodych Naukowców E(x)plory. Dzięki temu wyjechała do USA na finały prestiżowego konkursu dla młodych naukowców Intel International Science and Engineering Fair. Zajęła tam 2. miejsce w kategorii medycyny i zdrowia. Częścią nagrody jest to, że jej imieniem zostanie nazwana asteroida!

I na koniec jeszcze informacja, która nas wyjątkowo ucieszyła. Kinga Panasiewicz jest fanką Crazy Nauki! 🙂

Bardzo serdecznie ją pozdrawiamy i gratulujemy!

Czego u nas szukaliście?

Nie ma więcej wpisów