captcha image

A password will be e-mailed to you.

Kinga Panasiewicz opracowywała swoje badania przez 6 miesięcy, przez kolejne 5 skrupulatnie je prowadziła. Pomysł polegał na tym, by wymyślić taką serię ćwiczeń, która zmusi ludzki mózg do synchronizacji działania obu półkul mózgu. Każda z nich zajmuje się nieco czym innym, każda działa nieco inaczej. Oczywiście dogadują się ze sobą, ale… mogłyby to robić lepiej.

Kindze udało się uzyskać dostęp do szpitalnej pracowni EEG i m.in. tam sprawdzała skuteczność swojej metody. Okazało się, że ćwiczenia faktycznie poprawiają synchronizację półkul, a to z kolei poprawia zdolność zapamiętywania i uczenia się. Co więcej, na podstawie literatury młoda badaczka stwierdziła, że jej metoda być może będzie pomocna również chorym na schizofrenię.

Badania Kingi zostały docenione prze Festiwal Młodych Naukowców E(x)plory. Dzięki temu wyjechała do USA na finały prestiżowego konkursu dla młodych naukowców Intel International Science and Engineering Fair. Zajęła tam 2. miejsce w kategorii medycyny i zdrowia. Częścią nagrody jest to, że jej imieniem zostanie nazwana asteroida!

I na koniec jeszcze informacja, która nas wyjątkowo ucieszyła. Kinga Panasiewicz jest fanką Crazy Nauki! 🙂

Bardzo serdecznie ją pozdrawiamy i gratulujemy!

Czego u nas szukaliście?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
10 lat temu

A może napiszecie co to za ćwiczenia?

Bajli
Bajli
Reply to  Andrzej
10 lat temu

nie zrobią tego, opatentują i będą sprzedawać 🙁

Marios
Marios
10 lat temu

A gdzie te ćwiczenia?
Ja też mogę sobie na blogu napisać, że opracowałem ćwiczenia dzięki którym można rozwinąć telepatię.

Łukasz
Łukasz
Reply to  Piotr Stanisławski
10 lat temu

Jacyś tam sędziowie, jakiś konkurs, jakieś ćwiczenia. Żadnych konkretów. Już jej wiek skłania do refleksji czy to nie jest jakiś fake. Mogłaby upublicznić choć część swoich badań. Też mogę znaleźć sędziów czy świadków, że dokonałem odkrycia życia na Marsie z tym, że nikt inny tego nie zweryfikuje. Kolejna pożywka dla mediów

TakiTamKtosNiedowiarek
TakiTamKtosNiedowiarek
Reply to  Piotr Stanisławski
10 lat temu

Przeczytałem kilka artykułów … I jedyne co można stwierdzić to to, że fake możliwy jak najbardziej. Wszędzie jest ten sam artykuł, czasem coś na styl ‘wywiadu’ gdzie w zasadzie nie ma nic konkretnego, oprócz tego, że ‘odkryła’ jak to podczas konkretnych czynności odpowiednie partie mózgu zaczynają pracować… może dziewczyna nie miała biologii w gimnazjum, bo takie fakciki to były wymagane… No ale jeśli nie miała, to spory szacun, że sama wpadła na to. I to w tak młodziutkim wieku, mając dostęp do zaawansowanych technologicznie urządzeń.

Fulcrum
Fulcrum
Reply to  Piotr Stanisławski
10 lat temu

@Crazy Nauka
Więc po co prowadzi badania?? Jak nie po to żeby dzielić się z ich wynikami??

max534
max534
Reply to  Piotr Stanisławski
10 lat temu

No toteż właśnie Łukasz chciałby poczytać. Tylko że nie ma czego. Na pytanie “kinga panasiewicz ćwiczenia półkul mózgowych” google wypisuje wiele stron, na pierwszym miejscu jest wasza. A wy nie podajecie absolutnie żadnych konkretów.
Na interii jest już kilka zdań, które mogą zasugerować co tak naprawdę osiągnęła młoda badaczka.
Jednak najwięcej jest informacji autotematycznej: Kinga Panasiewicz opracowała ćwiczenia i jest super, więc jej imieniem nazwano asteroidę.

Do tej pory nauka oznaczała publikację wyników badań, gdyż były one prowadzone ze środków publicznych. Tutaj mamy zupełnie inne podejście: konkurs, sponsorzy, sędziowie, tajność, sława.
Nie dziwię się więc Łukaszowi, że jest sceptyczny.

max534
max534
Reply to  Piotr Stanisławski
10 lat temu

No i co, dowiadziałeś się czegoś? Bo ja nie. Nadal nie ma czego czytać. Są same hasła, ochy i achy.

Mirek
Mirek
9 lat temu

Ja stosuję takie ćwiczenia FRUITI i faktycznie to pomaga 🙂

Nie ma więcej wpisów
13
0
Would love your thoughts, please comment.x
%d bloggers like this: