captcha image

A password will be e-mailed to you.
Fot. Crazy Nauka

KRÓTKA RECENZJA: “Nauka o klimacie”, książka napisana przez troje naukowców z portalu Nauka o klimacie, to profesjonalny przewodnik po zmianie klimatu. Ten tytuł powinien mieć na półce każdy, kto interesuje się tym gorącym tematem.

Autorzy “Nauki o klimacie” – Marcin Popkiewicz, dr Aleksandra Kardaś i prof. Szymon Malinowski, są redaktorami portalu „Nauka o klimacie”. Dr Kardaś i prof. Malinowski są fizykami atmosfery, a Marcin Popkiewicz specjalizuje się w tematyce klimatologii i wpływu energetyki na środowisko. Ich supermocą jest również to, że świetnie potrafią popularyzować swoją wiedzę. Wraz z Piotrem wysoko ją cenimy i często gościmy autorów „Nauki o klimacie” w naszej audycji „Homo Science” w TOK FM.

Jak nietrudno zgadnąć, książka „Nauka o klimacie” wgryza się w skomplikowane zagadnienia klimatyczne, obalając mity narosłe wokół tego tematu. Robi to na poziomie podręcznika akademickiego, ale utrzymuje przy tym przystępną formę, do jakiej przyzwyczaiły mnie artykuły w portalu „Nauka o klimacie”. Klarowny, zrozumiały język, mnóstwo przykładów, wykresów i grafik czynią z niej pozycję przystępną, choć skłamałabym, gdybym powiedziała, że to lektura dla każdego. To przede wszystkim tytuł dla osób zainteresowanych zmianą klimatu i chcących uporządkować swoją wiedzę na ten temat.

Z jednak drugiej strony, tej liczącej ponad 540 stron książki nie trzeba od razu czytać od deski do deski – warto ją mieć na półce, by móc stale weryfikować płynące z mediów informacje o klimacie. A tym ostatnim często daleko do rzetelności. Można być pewnym, że „Nauka o klimacie” to najrzetelniejsze ze źródeł.

Tytuł: Nauka o klimacie

Autorzy: Marcin Popkiewicz, Aleksandra Kardaś, Szymon Malinowski

Wydawnictwo: Sonia Draga oraz Nieoczywiste

Dodaj komentarz

avatar
 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
Nie ma więcej wpisów