captcha image

A password will be e-mailed to you.

Polecamy Wam wartościową rozrywkę na weekend: 13 tysięcy e-booków i audiobooków za darmo, zabytki w wirtualnej galerii Google Arts & Culture, relacje na żywo prosto z wrocławskiego ZOO, koncert online duetu Bass Astral x Igo oraz muzyczne podcasty Anny Gacek. Samo najlepsze!

Akcję #NIEferie prowadzimy wraz z Elą i Krzysztofem Mantheyami z bloga edukacyjnego Juniorowo. Dajemy Wam i Waszym dzieciom wsparcie, polecając rzetelne i atrakcyjne materiały edukacyjne oraz wartościową rozrywkę.

Więcej polecanek znajdziecie tutaj, szukajcie ich też na stronie NIEferie.pl oraz profilu NIEferie na Facebooku

Polecamy: 13 tysięcy ebooków i audiobooków za darmo w Empik Premium!

Przez 60 dni można całkiem bezpłatnie skorzystać z aż 13 tysięcy e-booków i audiobooka dostępnych w aplikacji Empik Go! Warunkiem jest uruchomienie w ramach tej aplikacji programu Empik Premium. Normalnie trzeba za to zapłacić, ale teraz trwa koronawirusowa akcja, podczas której możecie mieć Premium za darmo.

Wśród tych darmowych tytułów znajdziecie e-booka i audiobooka „Fakt, nie mit”, którego jesteśmy autorami 😊 Warto, bo książka poświęcona jest temu, co w tej chwili szerzy się jak szalone – pseudonaukowym mitom. Co chwilę słyszymy o tym, jak to koronawirus nie istnieje, jak jest wywołany przez 5G albo przez szczepienia. 😩 W książce piszemy zarówno o konkretnych mitach, jak i o ogólnych zasadach, jakimi się rządzą.

Jak zdobyć dostęp do darmowych ebooków i audiobooków? Trzeba założyć w Empiku konto, ale nie ma konieczności podawania danych karty płatniczej. Samego ebooka i/lub audiobooka będziecie mieli w aplikacji Empik Go. Wszystkie informacje znajdziecie na stronie https://www.empik.com/premium

Klimat zagraża bezcennym zabytkom – fascynująca wirtualna wystawa Google

Google Heritage on the Edge. Od lewej i od góry: Chan Chan w Peru, Kilwa Kisiwani w Tanzanii, Bagerhat w Bangladeszu, zamek w Edynburgu (Szkocja), Rapa Nui (Wyspa Wielkanocna)

Ocieplenie klimatu już teraz poważnie szkodzi wielu najcenniejszym zabytkom z listy światowego dziedzictwa UNESCO, a będzie szkodzić jeszcze bardziej. Przygotowana przez Google wirtualna galeria pokazuje pięć kulturowych skarbów ludzkości, niszczonych przez podnoszący się poziom mórz, nawalne opady, częste susze i powodzie. Wśród zagrożonych cudów świata są: niesamowite, wpatrzone w dal posągi Rapa Nui na Wyspie Wielkanocnej, miasto meczetów Bagerhat w Bangladeszu, pustynne miasto Chan Chan w Peru, szkocki zamek w Edynburgu i nadmorskie miasto Kilwa Kisiwani w Tanzanii. Pisaliśmy o tym POD TYM LINKIEM.

Zdjęcia, wizualizacje i mapy tych pięciu wspaniałych miejsc możecie obejrzeć w nowo otwartej galerii Heritage on the Edge. Wchodzi ona w skład serwisu Google Arts & Culture, który kataloguje i udostępnia publicznie dokumentację najcenniejszych światowych zabytków i skarbów kultury oraz zbiory ponad 2000 instytucji kulturalnych z 80 krajów. Wspaniały projekt!

Wrocławskie ZOO – zwierzęta na żywo

Fot. ZOO Wrocław

Ogrody zoologiczne są zamknięte dla zwiedzających, ale wrocławskie ZOO zaprasza do odwiedzin online w ramach bardzo fajnie prowadzonego cyklu #domoweZOO. W każdą środę i piątek o godzinie 12.00 pracownicy ZOO nadają na żywo na Facebooku, pokazując – z bardzo bliska! – swoje zwierzęta. Opowiadają o ich charakterach i przyzwyczajeniach.

Każdą z tych relacji można sobie obejrzeć na fanpage’u ZOO Wrocław.

Koncert Bass Astral x Igo na żywo – Męskie Granie w domu

W najbliższą niedzielę, 5 kwietnia, o 20.15 będzie można obejrzeć koncert online duetu Bass Astral x Igo nadawany prosto z domu! Uwielbiamy tych artystów – to oni stworzyli świetny singiel „Planets” inspirowany serią BBC Earth “Planety”, który Wam niegdyś polecaliśmy.

To będzie kolejny z koncertów z cyklu Męskie Granie #wdomu, podczas których zbierane będą  środki na rzecz walki z koronawirusem.

Bass Astral x Igo będą grać w niedzielę o 20.15 na fanpage’u Męskie Granie.

Don’t give up! – podcasty o muzyce dającej nadzieję

Ilustracja: Audioteka

Anna Gacek, dziennikarka radiowa i współpracowniczka wspaniałego Wojciecha Manna, tworzy serię podcastów o muzyce podnoszącej na duchu, dobrej na trudne czasy. Podcasty “Don’t give up!” ukazują się co środę w Audiotece i są dostępne bezpłatnie w aplikacji przez 48 godzin od premiery. Potem można ich posłuchać w ramach usługi Audioteka Klub.

Podcasty „Don’t give up!” znajdziecie POD TYM LINKIEM.

Dodaj komentarz

avatar
 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Subscribe  
Powiadom o
Nie ma więcej wpisów