captcha image

A password will be e-mailed to you.

Polecamy Wam wartościową rozrywkę na weekend: nasze audycje „Homo Science” w radiu TOK FM, domowe ćwiczenia z trenerem wspinaczki, kanał popularnonaukowy Kasi Gandor, planszówkę „Kroniki zbrodni” i grę smartfonową „Monument Valley”. Samo najlepsze!

Akcję #NIEferie prowadzimy wraz z Elą i Krzysztofem Mantheyami z bloga edukacyjnego Juniorowo. Dajemy Wam i Waszym dzieciom wsparcie, polecając rzetelne i atrakcyjne materiały edukacyjne oraz wartościową rozrywkę.

Więcej polecanek znajdziecie tutaj, szukajcie ich też na stronie NIEferie.pl oraz profilu NIEferie na Facebooku

Homo Science

Piotr i Ola Stanisławscy w studiu TOK FM

Jeśli jeszcze nie słuchaliście żadnej z audycji „Homo Science”, które prowadzę od ponad 7 lat wraz z Piotrem w radiu TOK FM, to koniecznie to nadróbcie! Nadajemy co sobotę o 13.40, a po emisji możecie też posłuchać naszych podcastów z archiwum radiowego. Gościmy fajnych naukowców i specjalistów różnych dziedzin. Przykłady? Tydzień temu rozmawialiśmy z psycholożką Dorotą Mintą, która zdradziła nam kilka life hacków dotyczących tego, jak przetrwać w zamknięciu i zachować zdrowe zmysły. W najbliższych tygodniach porozmawiamy ze specjalistą chorób zakaźnych dr hab. Ernestem Kucharem o tym, jak w czasach koronawirusa uniknąć innego zagrożenia – kleszczy. Pogadamy też z wywrotowym fizykiem kwantowym dr hab. Andrzejem Draganem na temat jego niezwykłej hipotezy (wymyślonej na spółkę z prof. Arturem Ekertem), która łączy dwa nieprzystawalne do tej pory światy – mechanikę kwantową ze szczególną teorią względności Einsteina.

Za naszą audycję dostaliśmy nagrodę POP Science 2020 Śląskiego Festiwalu Nauki.

TUTAJ znajdziecie nasze archiwalne audycje

CAMPfory i POTWORY

Pamiętacie, żeby dbać nie tylko o ducha, ale również o ciało? W czasach przymusowego uziemienia i licznych zakazów to nie mniej ważne niż unikanie ludzi na ulicy. O sferę cielesną swoich nastoletnich kursantów postanowiła się zatroszczyć załoga hali wspinaczkowej Camp4, która uruchomiła na Facebooku cykl „Campowe trenowanie na dywanie” w otwartej grupie facebookowej CAMPfory i POTWORY. Nasza córka Lena chadza do Camp4 od czterech lat, więc profesjonalizm tamtejszych trenerów znamy z pierwszej ręki i możemy za niego ręczyć.

Trenerzy prowadzą transmisje live na Facebooku w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Relacje te można oczywiście odtworzyć później w dowolnym momencie.

TUTAJ znajdziecie grupę CAMPfory i POTWORY

Kasia Gandor

Kasia Gandor

Kasia Gandor jest świetną popularyzatorką nauki, doświadczoną youtuberką i ogólnie mądrą osobą. W prosty i przejrzysty sposób tłumaczy skomplikowane zagadnienia, w tym te uznawane przez niektórych za „kontrowersyjne”. Na jej kanale oglądajcie wszystko jak leci, a jeśli nie wiecie, od czego zacząć, to weźcie się za serię UNFOLD poświęconą GMO i wodzie. W czasie NIEferii Kasia ruszyła z nową serią, którą zatytułowała Radio Kwarantanna, w ramach której rozprawia się z koronawirusowymi mitami i rozmawia z ludźmi znajdującymi się na pierwszej linii walki z COVID-19.

TUTAJ znajdziecie kanał youtube’owy Kasi Gandor

Piękna gra nie z tego świata

Gdybyście chcieli kompletnie oderwać się od rzeczywistości i znaleźć na chwilę w pięknym i dziwnym świecie, to serdecznie polecam Wam obie części gry Monument Valley. To jedne z najpiękniejszych gier, jakie powstały na telefon komórkowy. Oparta na bryłach niemożliwych grafika wymusza na nas nieszablonowe myślenie i otwarcie wyobraźni na prawdziwe wyzwania. Ale to nie wszystko, bo jednocześnie uczestniczymy w pięknej, wzruszającej historii w której towarzyszy nam niezwykła muzyka.

Właściwie to trudno przechwalić tę grę. Zagrajcie koniecznie – to świetne przeżycie.

wersja na Androida:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ustwo.monumentvalley

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ustwo.monumentvalley2

wersja na iOS:

https://apps.apple.com/app/monument-valley/id728293409

https://apps.apple.com/us/app/monument-valley-2/id1187265767?ls=1

Współpracujmy!

Gry planszowe kojarzą się zwykle z konkurencją, wyścigiem, walką o pierwsze miejsce. A ja najbardziej lubię takie, w których wszyscy gracze współpracują. Nazywa się je kooperacyjnymi, a polegają na tym, by dzięki współpracy pokonać system, czyli zwyciężyć samą grę. Ostatnio dużo graliśmy w „Kroniki zbrodni”, które wyróżniają się też tym, że ogromna większość zabawy odbywa się w aplikacji na smartfona. Ale to nie tak, że gapimy się tylko w ekran. Wręcz odwrotnie – na ekranie czytamy tylko opisy miejsc czy wypowiedzi napotkanych postaci. Najważniejsza część gry odbywa się przy stole, między uczestnikami zabawy. To oni muszą, dyskutując ze sobą i  główkując, rozwiązać kolejne kryminalne zagadki.

W grze są sceny krwawe (w końcu to zbrodnie), więc zabawa nadaje się raczej dla nastolatków i dorosłych.

http://foxgames.pl/kroniki-zbrodni/

Nie ma więcej wpisów