captcha image

A password will be e-mailed to you.

Rozrzedzone powietrze, temperatura odczuwalna poniżej -50 stopni, wilgotność bliska zera. Witamy w najwyższych górach świata i zapraszamy na miłą wycieczkę po nich.

Jeżeli życie wam miłe, a w dodatku nie macie do wydania kilkudziesięciu tysięcy, to namiastkę wyprawy na Mt. Everest proponuje Google. W swoim serwisie Google Maps firma opublikowała właśnie serię ekstremalnych wypraw przygotowanych w systemie Google Street View. To to samo rozwiązanie, które pozwala oglądać wiele miast i dróg tak, jakbyśmy po nich chodzili czy jeździli.

Tym razem załoga Google ma superambitny plan – chcą zrobić zdjęcia na górach należących do Korony Ziemi. To siedem najwyższych gór siedmiu kontynentów.

Na pierwszy ogień poszedł, a jakże, Everest. Poniżej macie „okienko”, które przeniesie was na najwyższą górę świata. Nawigacja kursorem lub klawiszami strzałek. Mapy można też powiększyć.


Wyświetl większą mapę

Chwila wytchnienia i niezwykła nepalska świątynia. Warto przyjrzeć się szczegółom:


Wyświetl większą mapę

Kolejne wyzwanie to Kilimandżaro – najwyższa góra Afryki. Niezwykły samotny masyw będący ogromnym wygasłym wulkanem (a właściwie trzema  wulkanami).


Wyświetl większą mapę

Teraz skok w przestrzeni i lądujemy na Elbrusie w Kaukazie. To on, a nie Mont Blanc, uznawany jest przez wspinaczy za najwyższy szczyt Europy. Tu z kolei polecamy dziwną rosyjską bazę złożoną z wielkich beczek.


Wyświetl większą mapę

I wreszcie Ameryka Południowa z andyjskim szczytem Aconcagua.


Wyświetl większą mapę

Do Korony Ziemi brakuje jeszcze północnoamerykańskiego McKinley’a, australijskiej Góry Kościuszki (tak tak) oraz antarktycznego Vinsona.

Mamy więc na co czekać 🙂

Czego u nas szukaliście?

Nie ma więcej wpisów