captcha image

A password will be e-mailed to you.

 

Źródło: 4M/Russell

Źródło: 4M/Russell

Poduszkowiec odrzutowy to świetny zestaw edukacyjny dla dzieci do samodzielnego eksperymentowania.

Z niecierpliwością czekałam, aż mój syn odpakuje w końcu ten poduszkowiec na Mikołajki. I wreszcie! Firma 4M słynie z zestawów edukacyjnych do samodzielnego eksperymentowania, więc byłam ciekawa, jak się sprawdzi w tym przypadku. No i się nie zawiodłam. Ale mniejsza ze mną, mój syn bawił się świetnie!

Razem złożyliśmy poduszkowiec odrzutowy. Nie jeden z setek modeli robotów, które mnie już nieco męczą, ale właśnie poduszkowiec na baterie. Przy okazji porozmawialiśmy sobie o tarciu, unoszeniu się na poduszce powietrznej i, idąc nieco dalej, o kolei magnetycznej, czyli superszybkich japońskich pociągach Maglev, które osiągają nawet 600 km/h!

Adam, mój syn, ma dopiero 6 lat, więc trzeba było mu pomóc z niektórymi szczegółami, głównie z dokręcaniem śrubek. Mimo że zestaw jest przeznaczony dla dzieci od 8 lat, to Adam nadrabia smykałką inżynierską i konstrukcyjną. Na szczęście, elementów do łączenia w tym zestawie nie ma zbyt wielu i udało nam się w tym nie pogubić. Praca przebiegała sprawnie, montaż zajął nam około godziny.

A kiedy maszyna ruszyła, to okazało się, porusza się naprawdę fajnie. Z impetem przemierzała pokój, a ja żałowałam tylko, że nie jest zdalnie sterowana. Cóż, takie mamy czasy, że mechaniczne zabawki zdołały mnie już trochę rozpieścić 🙂 Synowi podoba się bez zastrzeżeń.

Poduszkowiec odrzutowy, producent: 4M

 

 

Dodaj komentarz

avatar
 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
Nie ma więcej wpisów