captcha image

A password will be e-mailed to you.

kobieta_czynu

Wbrew pozorom nie będzie to wpis o narzekaniu. O nie. Czujemy się zdrowi (tak!), a jeśli się leczymy, to głównie u dr. Google’a.

– To zaskakujące, że nasz wiecznie narzekający naród względnie dobrze ocenia swój stan zdrowia. Okazało się bowiem, że niemal połowa badanych twierdzi, iż nic im nie dolega  – stwierdziła dr Izabella Anuszewska z MillwardBrown SMG/KRC, komentując wyniki „Barometr Bayer”, zleconych przez firmę Bayer badań opinii Polaków na temat własnego stanu zdrowia.

Dodajmy, że 49 proc. ocenia swoją kondycję na trzy z plusem, czyli przeciętnie. Okazuje się, że mamy tylko 4 proc. niezadowolonych. Czy nadal jesteśmy w Polsce?..

Ku mojemu zdziwieniu okazało się też, że niemal połowa spośród 900 przebadanych osób zna swoje stężenie glukozy we krwi, a 40 proc. – poziom cholesterolu. Dwie trzecie regularnie dba o zdrowie, a więc poddaje się badaniom profilaktycznym. Wielkie nieba!

Źródło: Barometr Bayer

Źródło: Barometr Bayer

Gdy jednak doszło do zagadnień związanych z odżywianiem i uprawianiem sportu, zrobiło się bardziej polsko.

– Aktywność fizyczna uznawana jest przez większość badanych za najważniejszy element warunkujący zdrowie, tyle że mało osób ją praktykuje – stwierdziła dr Anuszewska.

Jesteśmy teoretykami również w dziedzinie odżywiania: większość osób twierdzi, że jest to istotny element zdrowia, ale aż 40 proc. wrzuca w siebie wszystko bez ograniczeń, łącznie z fast foodami. Wielu badanych nie do końca też zdaje sobie sprawę, że ograniczenie cukru i soli w posiłkach to element zdrowej diety. A kiedy przychodzi do szczegółów, to okazuje się, że 80 proc. rodziców chadza z dziećmi do fastfoodów.

A gdzie Polacy poszukują wiedzy o tym, jak dbać o zdrowie? Naturalnie u dr. Google’a, z którego usług korzysta aż 77 proc. ankietowanych. U lekarzy takich porad poszukuje tylko 62 proc. osób.

Źródło: Barometr Bayer

Źródło: Barometr Bayer

baner-baylab-maly

 

 

 

Polecamy też:

Co jest najbardziej kaloryczne?

 

 

 

 

Nie ma więcej wpisów