captcha image

A password will be e-mailed to you.

kobieta_czynu

Wbrew pozorom nie będzie to wpis o narzekaniu. O nie. Czujemy się zdrowi (tak!), a jeśli się leczymy, to głównie u dr. Google’a.

– To zaskakujące, że nasz wiecznie narzekający naród względnie dobrze ocenia swój stan zdrowia. Okazało się bowiem, że niemal połowa badanych twierdzi, iż nic im nie dolega  – stwierdziła dr Izabella Anuszewska z MillwardBrown SMG/KRC, komentując wyniki „Barometr Bayer”, zleconych przez firmę Bayer badań opinii Polaków na temat własnego stanu zdrowia.

Dodajmy, że 49 proc. ocenia swoją kondycję na trzy z plusem, czyli przeciętnie. Okazuje się, że mamy tylko 4 proc. niezadowolonych. Czy nadal jesteśmy w Polsce?..

Ku mojemu zdziwieniu okazało się też, że niemal połowa spośród 900 przebadanych osób zna swoje stężenie glukozy we krwi, a 40 proc. – poziom cholesterolu. Dwie trzecie regularnie dba o zdrowie, a więc poddaje się badaniom profilaktycznym. Wielkie nieba!

Źródło: Barometr Bayer

Źródło: Barometr Bayer

Gdy jednak doszło do zagadnień związanych z odżywianiem i uprawianiem sportu, zrobiło się bardziej polsko.

– Aktywność fizyczna uznawana jest przez większość badanych za najważniejszy element warunkujący zdrowie, tyle że mało osób ją praktykuje – stwierdziła dr Anuszewska.

Jesteśmy teoretykami również w dziedzinie odżywiania: większość osób twierdzi, że jest to istotny element zdrowia, ale aż 40 proc. wrzuca w siebie wszystko bez ograniczeń, łącznie z fast foodami. Wielu badanych nie do końca też zdaje sobie sprawę, że ograniczenie cukru i soli w posiłkach to element zdrowej diety. A kiedy przychodzi do szczegółów, to okazuje się, że 80 proc. rodziców chadza z dziećmi do fastfoodów.

A gdzie Polacy poszukują wiedzy o tym, jak dbać o zdrowie? Naturalnie u dr. Google’a, z którego usług korzysta aż 77 proc. ankietowanych. U lekarzy takich porad poszukuje tylko 62 proc. osób.

Źródło: Barometr Bayer

Źródło: Barometr Bayer

baner-baylab-maly

 

 

 

Polecamy też:

Co jest najbardziej kaloryczne?

 

 

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Osoba
Osoba
8 lat temu

Nie dziwię się, że bardzo dużo osób konsultuje się z “wujkiem/doktorem” Google bo niestety jest problem z lekarzami którzy albo są przez znajomości ale nie są kompetentni albo od razu pamięć im wraca na temat chorób gdy do ręki dostaną więcej kasy. Są też lekarze którzy jak dają leki to trzeba dobrze poczytać różne artykuły na temat leków żeby sprawdzić czy na pewno to jest dla nas i czy na pewno pomoże. Ludzie porobili się jak Amerykanie: żreć, żreć, prawie aż do oddawania. Dla mnie jest to tak obrzydliwe i niezrozumiałe, że nie wiem. Przecież chyba każdy się widzi, przynajmniej… Czytaj więcej »

Nie ma więcej wpisów
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
%d bloggers like this: