captcha image

Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.
Na zdjęciu: polscy informatycy Tomasz Żurkowski, Piotr Żurkowski i Wojciech Jaśkowski. Fot. helloworldopen.com

Na zdjęciu zwycięzcy zawodów w kodowaniu Hello World Open: polscy informatycy Piotr Żurkowski, Tomasz Żurkowski i Wojciech Jaśkowski. Fot. helloworldopen.com

Polscy informatycy znów wygrali mistrzostwa świata w kodowaniu!

Polacy od kilku lat zdobywają najlepsze lokaty w międzynarodowych zawodach w programowaniu. Wczoraj nasz zespół programistów z Politechniki Poznańskiej “Need for C” zwyciężył w mistrzostwach świata w kodowaniu Hello World Open rozgrywanych w Helsinkach. O nagrodę ścigało się 2,5 tys. zespołów z 90 krajów świata.

W finale mistrzostw rywalizowało sześć zespołów, których zadaniem było stworzenie programu umożliwiającego zwycięstwo w wirtualnym wyścigu Formuły 1. Na drugim miejscu, za Polakami, znaleźli się Brazylijczycy, a na trzecim – Finowie. Szkoda, że tak być nie może w rozpoczynającym się właśnie mundialu 😉

Organizatorem zawodów, rozgrywanych w tym roku po raz pierwszy, jest fiński twórca gier komputerowych Supercell i firma technologiczna Reaktor.

Polscy informatycy zdążyli w ostatnich latach zabłysnąć w największych konkursach programistycznych na świecie, w tym tak prestiżowych jak TopCoder, Imagine Cup Microsoftu czy Google Code Jam. Zdobywają tam najwyższe lokaty, co zostało już dostrzeżone na świecie. Dowodem na to jest m.in. niedawna decyzja Google, by ulokować w Warszawie centrum rozwojowe dla start-upów, trzecie po Londynie i Tel Awiwie. Swoje centra badawczo-rozwojowe otworzyły w Polsce też m.in. Intel, Samsung czy IBM.

 

Polecamy też: 

Polacy wygrali międzynarodowe zawody łazików marsjańskich w USA

 

 

Polacy wygrali mistrzostwa, na drugim miejscu Brazylia!
5 (100%) 1 głosów

 • Iwona

  I dlaczego nikt tego nie nagłaśnia w tv radiu? ja sie pytam? mamy tylu mlodych zdolnych ludzi ale kogo to obchodzi… ważni są tylko kiepscy piłkarze! a kopnąć ich w d..y i niech uczciwie zarobią a nie za nasze żyją!!! dać te pieniądze na lepsze cele chociazby na rozwój zdolnych ludzi którzy w świecie są coś warci! Z całego serca Wam gratuluję chłopaki:)

  • Greg

   nikt tego nie nagłaśnia, bo w ten chory kraj nie da im perspektyw rozwoju, a Ci chlopacy dostaną świetną pracę w USA, GB czy w Irlandii.

 • Piotrek

  “zadaniem było stworzenie programu umożliwiającego zwycięstwo w wirtualnym wyścigu Formuły 1” – pytanie czy taki program jest użyteczny. Wygląda na to, że cała impreza jest ForFun i cały jej sens można porównać do organizowania konkursu mającego na celu stworzenie produktu już istniejącego. Może lepiej gdyby chłopcy zajęli się realną innowacyjnością zamiast ścigania się o ordery z kartofli.

Nie ma więcej wpisów