captcha image

A password will be e-mailed to you.
Półfinał FameLabu już 1 marca o godz. 13

Półfinał FameLabu już 1 marca o godz. 13

Zarezerwujcie sobie 1 marca od 13 do 18.30 – zapraszamy Was do Centrum Nauki Kopernik na półfinały konkursu FameLab, którego jesteśmy patronem medialnym! Wstęp wolny.

Będziecie mogli na żywo obejrzeć 25 najzdolniejszych naukowych mówców, jakich wyłoniono w eliminacjach ogólnopolskich FameLabu – każdy z nich będzie miał zaledwie 180 sekund, by Was wciągnąć w świat swoich badań i odkryć (ponoć poziom jest w tym roku naprawdę wysoki, a z doświadczenia wiemy, że FameLab jest superciekawą imprezą). Dowiecie się m.in., dlaczego warto szturchać lasery. No i spotkacie tam nas 🙂

Dlaczego akurat 180 sekund? Organizatorzy tłumaczą: “Ponieważ tak długo można utrzymać uwagę sześciolatka. A zgodnie z tym, co mówił Albert Einstein, jeśli nie jesteś w stanie wytłumaczyć czegoś sześciolatkowi, to znaczy, że sam tego nie rozumiesz. Dlatego uczestnicy i uczestniczki konkursu Famelab mają trzy minuty, żeby porwać nas opowieścią o swoich badaniach. – Ta idea jest nam szczególnie bliska w Koperniku. Mówimy tu z pasją o nauce, zachęcamy do krytycznego i twórczego myślenia, inspirujemy do poznawania świata – przekonuje Irena Cieślińska, zastępca dyrektora Centrum Nauki Kopernik.”

Tutaj pisaliśmy o ubiegłorocznym konkursie FameLab

Zajrzyjcie na oficjalną stronę FameLabu

 

 

Nie ma więcej wpisów