captcha image

A password will be e-mailed to you.
Karol Darwin

Karol Darwin

Dzisiaj mija 209. rocznica urodzin Karola Darwina, twórcy teorii ewolucji, zgodnie z którą wszystkie gatunki pochodzą od wcześniejszych form.

Jego odkrycie mówiące o tym, że dobór naturalny jest podstawowym mechanizmem ewolucji, zostało nie do końca zrozumiane w XIX wieku. Z pełnym poparciem naukowców spotkało się dopiero w drugiej połowie XX wieku, kiedy powstała współczesna synteza ewolucji.

Do dziś odkrycia Darwina kwestionują niektórzy niezwiązani z nauką ludzie, nazywając je „tylko teorią”. Wielu z nich nie zdaje sobie sprawy, że teoria naukowa jest najbardziej rzetelną, rygorystyczną i kompletną formą wiedzy naukowej.

Warto pamiętać, że według badania Pew Research Center w Polsce aż 23 procent ludzi nie wierzy w teorię ewolucji. Pocieszeniem pozostaje fakt, że ich wiara lub niewiara w żadnym stopniu nie może podważyć prawdziwości tej teorii.

Jak widać sporo jeszcze do zrobienia.

Przy okazji – czy wiecie, że w sieci udostępniono tysiące stron oryginalnych zapisek Darwina i Einstaina w wysokiej rozdzielczości?

 

 

 

2
Dodaj komentarz

avatar
 
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Henryk GutSobiepan Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sobiepan
Gość
Sobiepan

Gdybym to ja miał wybrać najważniejszego naukowca w historii, byłby nim z pewnością Darwin.

Henryk Gut
Gość
Henryk Gut

“To smutne, że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy tak pełni wątpliwości” (Bertrand Russel ur.1872). A w haśle pewnej krzyżówki (1964), za autora tego aforyzmu – podano Kartezjusza. Jeśli to pomyłka – to Darwin wyprzedził epokę (a Russela na mur)

Nie ma więcej wpisów