captcha image

A password will be e-mailed to you.
Karol Darwin

Karol Darwin

Dzisiaj mija 209. rocznica urodzin Karola Darwina, twórcy teorii ewolucji, zgodnie z którą wszystkie gatunki pochodzą od wcześniejszych form.

Jego odkrycie mówiące o tym, że dobór naturalny jest podstawowym mechanizmem ewolucji, zostało nie do końca zrozumiane w XIX wieku. Z pełnym poparciem naukowców spotkało się dopiero w drugiej połowie XX wieku, kiedy powstała współczesna synteza ewolucji.

Do dziś odkrycia Darwina kwestionują niektórzy niezwiązani z nauką ludzie, nazywając je „tylko teorią”. Wielu z nich nie zdaje sobie sprawy, że teoria naukowa jest najbardziej rzetelną, rygorystyczną i kompletną formą wiedzy naukowej.

Warto pamiętać, że według badania Pew Research Center w Polsce aż 23 procent ludzi nie wierzy w teorię ewolucji. Pocieszeniem pozostaje fakt, że ich wiara lub niewiara w żadnym stopniu nie może podważyć prawdziwości tej teorii.

Jak widać sporo jeszcze do zrobienia.

Przy okazji – czy wiecie, że w sieci udostępniono tysiące stron oryginalnych zapisek Darwina i Einstaina w wysokiej rozdzielczości?

 

 

 

Czego u nas szukaliście?

3
Dodaj komentarz

avatar
 
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
NiohHenryk GutSobiepan Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sobiepan
Gość
Sobiepan

Gdybym to ja miał wybrać najważniejszego naukowca w historii, byłby nim z pewnością Darwin.

Henryk Gut
Gość
Henryk Gut

“To smutne, że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy tak pełni wątpliwości” (Bertrand Russel ur.1872). A w haśle pewnej krzyżówki (1964), za autora tego aforyzmu – podano Kartezjusza. Jeśli to pomyłka – to Darwin wyprzedził epokę (a Russela na mur)

Nioh
Gość
Nioh

Jak można czcić masona, który za żydowskie pieniądze wymyślił tę hucpę, która została zgnieciona przez rzetelnych naukowców

Nie ma więcej wpisów