captcha image

A password will be e-mailed to you.

trylogia_samojlik

To nasze ulubione książki dla dzieci: seria komiksów o ryjówce przeznaczenia autorstwa dr. Tomasza Samojlika, naukowca z Białowieży, doczekała się wydania „Powrotu rzęsorka” (ostatniej części książkowej serii), oraz audiobooka „Ryjówka przeznaczenia”.

Crazy Nauka poleca mądre prezenty!

„Ryjówka przeznaczenia”, „Norka zagłady” i „Powrót rzęsorka” – tę komiksową trylogię powinien mieć w domu i przeczytać każdy, kto ma kilkuletnie dzieci. Serio, każdy.

Komiksy są świetnie narysowane i błyskotliwie napisane przez dr. Tomasza Samojlika, naukowca z Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży. Autor jest znawcą Puszczy Białowieskiej i tamtejszych zwierząt, i to właśnie one są bohaterami komiksów. Nie zdradzę wiele, mówiąc, że antagonistą tytułowej ryjówki jest człowiek, czarny charakter i zły duch lasu. Ośrodkiem akcji jest konflikt między tymi dwoma światami – chciałoby się rzec, że to przesłanie głęboko ekologiczne, co jest prawdą, tyle że ten nadużywany ostatnio termin niewielu zachęci do kupna książki.

Poprzestanę więc na stwierdzeniu, że z przygód ryjówek, norek i rzęsorków dzieci więcej dowiedzą się o konieczności ochrony przyrody niż z najlepiej poprowadzonej lekcji w szkole. Akcja toczy się tu wartko, dialogi są dowcipne (rechoczą przy nich i nasze dzieci, i my sami), a bohaterowie wyraziści.

ryjowkaW tym roku ukazała się ostatnia z części komiksowej trylogii – długo przez nas wyczekiwany „Powrót rzęsorka”. Równolegle pojawił się audiobook „Ryjówka przeznaczenia” (adaptacja pierwszej części trylogii) – z rozmachem zrealizowane słuchowisko z rewelacyjnym Arturem Barcisiem w roli narratora. Obie pozycje gorąco Wam polecamy (łącznie z „Norką zagłady, oczywiście”).

Komiksy dostępne są w sklepie Wydawnictwa Kultura Gniewu

Audiobook można kupić na stronie studia Sound Tropez

Więcej propozycji mądrych prezentów? Crazy Nauka poleca!

1
Dodaj komentarz

avatar
 
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Puszcza Białowieska – Crazy Wyprawa do wolnych żubrów, rezerwatu ścisłego i Starej Białowieży | Crazy Nauka Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
trackback
Puszcza Białowieska – Crazy Wyprawa do wolnych żubrów, rezerwatu ścisłego i Starej Białowieży | Crazy Nauka

[…] wielkimi fanami zabawnych książek i komiksów dla dzieci autorstwa dr. Tomasza Samojlika (więcej o nim za chwilę). Akcja tych książek rozgrywa się wśród mieszkańców Puszczy […]

Nie ma więcej wpisów