captcha image

A password will be e-mailed to you.

trylogia_samojlik

To nasze ulubione książki dla dzieci: seria komiksów o ryjówce przeznaczenia autorstwa dr. Tomasza Samojlika, naukowca z Białowieży, doczekała się wydania „Powrotu rzęsorka” (ostatniej części książkowej serii), oraz audiobooka „Ryjówka przeznaczenia”.

Crazy Nauka poleca mądre prezenty!

„Ryjówka przeznaczenia”, „Norka zagłady” i „Powrót rzęsorka” – tę komiksową trylogię powinien mieć w domu i przeczytać każdy, kto ma kilkuletnie dzieci. Serio, każdy.

Komiksy są świetnie narysowane i błyskotliwie napisane przez dr. Tomasza Samojlika, naukowca z Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży. Autor jest znawcą Puszczy Białowieskiej i tamtejszych zwierząt, i to właśnie one są bohaterami komiksów. Nie zdradzę wiele, mówiąc, że antagonistą tytułowej ryjówki jest człowiek, czarny charakter i zły duch lasu. Ośrodkiem akcji jest konflikt między tymi dwoma światami chciałoby się rzec, że to przesłanie głęboko ekologiczne, co jest prawdą, tyle że ten nadużywany ostatnio termin niewielu zachęci do kupna książki.

Poprzestanę więc na stwierdzeniu, że z przygód ryjówek, norek i rzęsorków dzieci więcej dowiedzą się o konieczności ochrony przyrody niż z najlepiej poprowadzonej lekcji w szkole. Akcja toczy się tu wartko, dialogi są dowcipne (rechoczą przy nich i nasze dzieci, i my sami), a bohaterowie wyraziści.

ryjowkaW tym roku ukazała się ostatnia z części komiksowej trylogii – długo przez nas wyczekiwany „Powrót rzęsorka”. Równolegle pojawił się audiobook „Ryjówka przeznaczenia” (adaptacja pierwszej części trylogii) – z rozmachem zrealizowane słuchowisko z rewelacyjnym Arturem Barcisiem w roli narratora. Obie pozycje gorąco Wam polecamy (łącznie z „Norką zagłady, oczywiście”).

Komiksy dostępne są w sklepie Wydawnictwa Kultura Gniewu

Audiobook można kupić na stronie studia Sound Tropez

Więcej propozycji mądrych prezentów? Crazy Nauka poleca!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Puszcza Białowieska – Crazy Wyprawa do wolnych żubrów, rezerwatu ścisłego i Starej Białowieży | Crazy Nauka
5 lat temu

[…] wielkimi fanami zabawnych książek i komiksów dla dzieci autorstwa dr. Tomasza Samojlika (więcej o nim za chwilę). Akcja tych książek rozgrywa się wśród mieszkańców Puszczy […]

Nie ma więcej wpisów
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
%d bloggers like this: