captcha image

A password will be e-mailed to you.

trylogia_samojlik

To nasze ulubione książki dla dzieci: seria komiksów o ryjówce przeznaczenia autorstwa dr. Tomasza Samojlika, naukowca z Białowieży, doczekała się wydania „Powrotu rzęsorka” (trzeciej części książkowej serii; EDIT: powstała również czwarta część: “Zguba zębiełków”), oraz audiobooka „Ryjówka przeznaczenia”.

Crazy Nauka poleca mądre prezenty!

„Ryjówka przeznaczenia”, „Norka zagłady”, „Powrót rzęsorka” i “Zguba zębiełków” – tę komiksową sagę powinien mieć w domu i przeczytać każdy, kto ma kilkuletnie dzieci. Serio, każdy.

Komiksy są świetnie narysowane i błyskotliwie napisane przez dr. Tomasza Samojlika, naukowca z Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży. Autor jest znawcą Puszczy Białowieskiej i tamtejszych zwierząt, i to właśnie one są bohaterami komiksów. Nie zdradzę wiele, mówiąc, że antagonistą tytułowej ryjówki jest człowiek, czarny charakter i zły duch lasu. Ośrodkiem akcji jest konflikt między tymi dwoma światami – chciałoby się rzec, że to przesłanie głęboko ekologiczne, co jest prawdą, tyle że ten nadużywany ostatnio termin niewielu zachęci do kupna książki.

Poprzestanę więc na stwierdzeniu, że z przygód ryjówek, norek i rzęsorków dzieci więcej dowiedzą się o konieczności ochrony przyrody niż z najlepiej poprowadzonej lekcji w szkole. Akcja toczy się tu wartko, dialogi są dowcipne (rechoczą przy nich i nasze dzieci, i my sami), a bohaterowie wyraziści.

ryjowkaW tym roku ukazała się trzecia z części komiksowej serii – długo przez nas wyczekiwany „Powrót rzęsorka”. Równolegle pojawił się audiobook „Ryjówka przeznaczenia” (adaptacja pierwszej części trylogii) – z rozmachem zrealizowane słuchowisko z rewelacyjnym Arturem Barcisiem w roli narratora. Wszystkie cztery pozycje gorąco Wam polecamy (łącznie z „Norką zagłady, oczywiście” i “Zgubą zębiełków”).

Komiksy dostępne są w sklepie Wydawnictwa Kultura Gniewu

Audiobook można kupić na stronie studia Sound Tropez

Więcej propozycji mądrych prezentów? Crazy Nauka poleca!

Nie ma więcej wpisów