captcha image

A password will be e-mailed to you.

Jest w Polsce kilka takich miejsc, które są po prostu absolutnie fascynujące dla kogoś, kto choć trochę interesuje się nauką. A na szczycie tej listy znajduje się Dolny Śląsk i Sudety. Przyjeżdżamy tu już kolejny rok i wciąż odkrywamy coś nowego: a to Ślęża z kultowymi posągami sprzed ponad 2500 lat, a to uran z Ziemi Kłodzkiej, a to agaty z Krainy Wygasłych Wulkanów.

Ale teraz szykuje się coś naprawdę wyjątkowego. Otóż od 12 do 15 lipca w Lubaniu odbędzie się Sudecki Festiwal Minerałów. Bo Sudety to obszar, gdzie ametysty i agaty leżą sobie jak gdyby nigdy nic na ziemi – wystarczy wiedzieć, gdzie ich poszukać. I nie, nie zmyślamy, bo sami znaleźliśmy te minerały.

Gdyby ktoś doczytał do tego miejsca i pomyślał, że Festiwal Minerałów to jakaś impreza dla nudnych fachowców, to od razu spieszę wyjaśnić, że nie. Bo po pierwsze, ci fachowcy wcale nie są nudni. Znamy niektórych z nich – pozytywnie zakręconych fascynatów geologii z Lubania czy entuzjastyczną załogę Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej. To ludzie, którzy opowiadają fascynujące rzeczy, prowadzą świetne warsztaty i sprawiają, że geologia budzi emocje takie jak powieść sensacyjna.

A po drugie Sudecki Festiwal Minerałów został wymyślony tak, by znalazło się coś dla każdego. Będzie więc geologiczna wycieczka śladami wulkanów i warsztaty z fotografowana minerałów, ale też wielka giełda minerałów i biżuterii, targ rękodzieła i produktów regionalnych i GEOstrefa z szeregiem stoisk poświęconych największym atrakcjom geoturystycznym Dolnego Śląska. Na dzieciaki czekają dmuchane konstrukcje do skakania, wesołe miasteczko czy strefa poszukiwacza, w której samemu będzie można wykopać minerały i skamieniałości. Na wszystkich – koncerty (m.in. Patrycji Markowskiej) i przedstawienie z efektami specjalnymi.

No i Lubań. Miasto leżące tuż obok granic z Niemcami i Czechami. Miasto pełne zabytków. Miasto z przepięknym parkiem leżącym na bazaltowym wzgórzu. Miasto, do którego można łatwo dotrzeć z różnych stron Polski i nie tylko.

My na Sudeckim Festiwalu Minerałów na pewno będziemy i Was też serdecznie tam zapraszamy. Wszelkie szczegóły znajdziecie na stronie www.festiwalmineralow.pl.

 

Materiał jest elementem współpracy z Sudeckim Festiwalem Minerałów, którego jesteśmy patronem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Nie ma więcej wpisów
0
Would love your thoughts, please comment.x
%d bloggers like this: