captcha image

A password will be e-mailed to you.
ztuczny penis z XVIII wieku znaleziony w Gdańsku. Fot. Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków

ztuczny penis z XVIII wieku znaleziony w Gdańsku. Fot. Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków

Sztucznego penisa – starannie wykonanego ze skóry i drewna – odkopali archeolodzy w Gdańsku podczas prac prowadzonych w XVIII-wiecznej latrynie. O niezwykłym znalezisku napisały serwisy z całego świata, w tym „Discovery News” czy „The Independent”.

Kopali, kopali, aż wykopali: drewniane szpady, groty, fragmenty ceramiki, biżuterii, no i pięknego sztucznego penisa. „Jest raczej duży, gruby, wykonany ze skóry wypełnionej włosiem, a końcówkę ma drewnianą. Zachował się w świetnym stanie. Datujemy go na drugą połowę XVIII wieku. Znaleziono go dzisiaj w latrynie, podczas prac archeologicznych na Podwalu Przedmiejskim w Gdańsku. W latrynie owej prawdopodobnie znalazł się, gdyż wypadł osobie używającej go” – napisał 14 kwietnia na swoim facebookowym profilu Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Gdańsku.

Jak widać na załączonych fotografiach, jest raczej duży, gruby, wykonany ze skóry wypełnionej włosiem, a końcówkę ma…

Posted by Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Gdańsku on 14 kwietnia 2015

Starannie wyprofilowany skórzano-drewniany penis uzupełniony jądrami musiał być naprawdę kosztowną zabawką erotyczną. Takie zabytki należą do rzadkości, choć archeolodzy podkreślają, że podobny przedmiot odkopano już wcześniej w Gdańsku. Najnowsze znalezisko trafiło już do konserwacji w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku.

Latryna, w której badania prowadzone są od kilku miesięcy, znajdowała się najprawdopodobniej na terenie XVIII-wiecznej szkoły fechtunku, o czym świadczą pozostałe znaleziska. Archeolodzy spekulują, że dildo mogło należeć do młodego ucznia lub uczennicy tej szkoły.

Latryny to wdzięczny obiekt badań archeologicznych, bo ich zawartość przy braku dostępu powietrza świetnie konserwuje wszelkie przedmioty wykonane z materiałów organicznych, dzięki czemu do naszych czasów zachował się ten niezwykły penis.

Polecamy też: 

Kiedy Cheryl ma urodziny – rozwiązanie zagadki logicznej

Szympans strąca drona. Natura – technika 1:0

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dominik Kurek
Dominik Kurek
7 lat temu

takie rzeczy tylko w.. latrynie

Nie ma więcej wpisów
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
%d bloggers like this: