captcha image

A password will be e-mailed to you.

Drodzy, napisałam część opowiadania dla dzieci “Tajemnicza wyprawa”, którego współautorami są czterej wspaniali blogerzy. Promujemy w ten sposób piękną akcję: książkę, którą napisały dzieciaki ze szkół podstawowych w całej Polsce. To 30 laureatów konkursu “Popisz się talentem”, którzy opowiedzieli swoją wersję historii o rodzeństwie Eli i Wojtku, którzy dysponują szczególną supermocą.

Książkę autorstwa dzieci “Tajemnicza wyprawa” można już kupić (o właśnie tutaj), a cały zysk z jej sprzedaży zostanie przeznaczony na cele charytatywne. By wesprzeć tę akcję, pięcioro blogerów również zabrało się za pisanie opowiadania o Eli i Wojtku. Pierwszą część napisał Wojtek Musiał z bloga Juniorowo.pl. Ja jako druga dopisałam swój fragment, kolejną część napisze jutro Marcin Perfuński z supertata.tv. Potem pałeczkę czy raczej klawiaturę przejmą (jeszcze się okaże, w jakiej kolejności) Mariusz Wojteczek z bloga dzikabanda.pl i Wojtek Szot, współautor kurzojady.pl. Każdy ma tylko jeden dzień na dopisanie swojego fragmentu i opublikowanie go na blogu. 

A moją część zilustrowała nasza córka, Lena wraz ze swoją koleżanką, Julką. Dzięki dziewczyny 🙂

Pamiętajcie o książce to dla niej cała ta akcja! “Tajemnicza wyprawa” świetnie nadaje się na prezent, więc… sami wiecie co robić 🙂

Pierwszą część opowiadania znajdziecie na Juniorowie. A  mój ciąg dalszy historii rozgrywa się tu:

Bydgoszcz to nie wszystko

No żesz!.. zakrzyknął tubalnym głosem robotnik, czując, że wypluty z ust pet właśnie przepalił mu but.

To podziałało na wszystkich jak kubeł zimnej wody.

Auuua! Boooli!

Szósta C rozwrzeszczała się na całego. Ktoś wygrzebywał się z cementu, wzniecając obłok duszącego pyłu. Banan rozglądał się bezradnie. Wojtek masował obolałe pośladki. Ela wpatrywała się w trzymaną w ręku rurkę.

Nie mów, że nie masz tych skojarzeń co ja… szepnęła do Wojtka.

Ale że co? odmruknął nieuważnie.

No wiesz, koralik Karolci, który spełniał życzenia! wykrzyczała. Że też jej brat musi być tak tępy.

Na pewno…

No to niby w jaki sposób nagle znaleźliśmy się w BYDGOSZCZY?! Ela traciła cierpliwość. Podstawiła mu dziwną rurkę pod nos. To wina tego czegoś! stwierdziła.

Ela z tajemniczą "rurką" w ręce. Rys. Lena Stanisławska

Ela z tajemniczą „rurką” w ręce. Rys. Lena Stanisławska

Wcześniej mówiłaś, że to może być takie coś, co powstaje, kiedy piorun uderzy w piasek przypomniał Wojtek.

To się nazywa… ful… fel… chyba felgeryt próbowała sobie przypomnieć. Chwyciła rurkę i pobiegła do gramolącego się z ziemi Banana. Panie psorze, czy to jest ten, no, felgeryt?

Raczej fulguryt poprawił. Uczył geografii i takie rzeczy przychodziły mu machinalnie. Uważnie przyjrzał się krzemionkowej strzałce. Eee, nie. To jest belemnit.

Czyli?.. dopytywała Ela, obok której stanął Wojtek.

Belemnity, wymarłe morskie głowonogi, podobne do kałamarnic. Dawniej nazywano je strzałkami piorunowymi Banan wyraźnie wracał do formy. Belemnity żyły miliony lat temu i wymarły wtedy, kiedy dinozaury. 66 milionów lat temu.

Ale myśmy to znaleźli na żwirowisku koło domu, a nie w wodzie Eli coś się nie zgadzało.

No tak, ale 66 milionów lat temu Polska była pod wodą! wzrok nauczyciela mimo kurzu na okularach był natchniony. Okolice Bydgoszczy pokrywało morze, z którego gdzieniegdzie wystawały wyspy porośnięte nieznanymi dziś roślinami…

O rany, wyobrażam sobie, jakby mogło być na takiej wyspie… rozmarzył się Wojtek i z roztargnieniem dotknął trzymanego przez Elę belemnitu.

I wtedy przestrzeń znów eksplodowała.

***

Nie całkiem spodziewane spotkanie Rys. Julka Derejczyk

Nie całkiem spodziewane spotkanie Rys. Julka Derejczyk

Leżeli w rozsypce na piaszczystej plaży nad morzem. Cała szósta C. To zaczynało być męczące.

Zanim zdążyli zareagować, ziemia zadrżała od ciężkich kroków. Spojrzeli i oniemieli. W ich stronę biegł na dwóch tylnych łapach potężny stwór z długą szyją.

To… dinozaur! zapiszczała Ela i cofnęła się, wpadając na Wojtka. Ten zrobił krok w tył i poczuł, że wdepnął w coś miękkiego.

 

Dalszego ciągu opowieści znajdziecie na blogu supertata.tv.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Nie ma więcej wpisów
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
%d bloggers like this: