captcha image

A password will be e-mailed to you.
Gigantyczna Mona Lisa ułożona 3604 kubków z kawą, a każdy z inną domieszką mleka. Ta instalacja powstała 16 lipca 2009 roku w Sydney podczas Rocks Aroma Festival.

Gigantyczna Mona Lisa ułożona 3604 kubków z kawą, a każdy z inną domieszką mleka. Ta instalacja powstała 16 lipca 2009 roku w Sydney podczas Rocks Aroma Festival.

Odnaleziono szczątki Lisy Gherardini, domniemanej muzy Leonarda da Vinci sportetowanej na obrazie “Mona Lisa”.

Jak ustalili naukowcy, została pochowana pod posadzką klasztoru żeńskiego we Florencji w 1542 roku. Ekipa włoskich archeologów kopie usilnie w poszukiwaniu jej doczesnych szczątków. W ubiegłym tygodniu udało im się dotrzeć do szkieletu innej florenckiej arystokratki, Marii Del Riccio, pochowanej tam w 1609 roku. A więc w warstwie poniżej powinna leżeć boska Mona Lisa.

Tylko po co ona archeologom? Za całe zamieszanie winę ponosi Leonardo. Naukowcy chcą się przekonać, czy to rzeczywiście Lisa Gherardini była właścicielką uwiecznionego przez malarza najsłynniejszego uśmiechu na świecie. Na podstawie kształtu znalezionej czaszki odtworzą twarz arystokratki, a jej tożsamość potwierdzą, porównując jej DNA z materiałem genetycznym dwojga dzieci Gherardini pochowanych w innym grobie.

Tylko czy odarty z tajemnic uśmiech wciąż będzie tak fascynujący?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
Gość
8 lat temu

Pewne tajemnice powinny zostać nieodkryte…

Nie ma więcej wpisów
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
%d bloggers like this: