
Uwaga! Za 15 minut, ok 20.12 nad Polską przeleci Międzynarodowa Stacja Kosmiczna.
Zobaczyć ją można nawet w środku miasta. Wystarczy widok pionowo do góry, bo dziś leci niemal w zenicie.
Nadleci z zachodu, będzie wyglądała jak bardzo jasna gwiazda przesuwająca się nieco wolniej niż wysoko lecący samolot.
Zniknie o 20.17. Czasy mogą się różnić o kilka minut dla różnych miejsc w Polsce – podane są dla Warszawy. Zachód zobaczy ją chwilę wcześniej, wschód – później.
Dajcie koniecznie znać, czy ją widzieliście. W razie czego – niedługo będą jeszcze okazje. Przypomnimy!
