captcha image

A password will be e-mailed to you.
Wojtek Różowski podczas konkursu INTEL ISEF w Phoenix w USA. Źródło: materiały prasowe

Wojtek Różowski podczas konkursu INTEL ISEF w Phoenix w USA. Źródło: materiały prasowe

Wojtek zdobył aż dwie nagrody w konkursie Intel ISEF 2016, czyli w naukowych mistrzostwach świata dla młodzieży w USA. Gratulujemy!

Wojciech Różowski jest uczniem II klasy LO w Krzeszowicach z Trzebini. Kibicujemy mu od ubiegłego roku, kiedy to dzięki projektowi zrewolucjonizowania systemów operacyjnych wygrał konkurs naukowy E(x)plory.

Wojtek Różowski prezentuje jedną z nagród zdobytych w konursie INTEL ISEF 2016. Źródło: materiały prasowe

Wojtek Różowski prezentuje jedną z nagród zdobytych w konursie Intel ISEF 2016. Źródło: materiały prasowe

Tym razem zdobył laury w największym na świecie konkursie naukowym dla młodzieży Intel ISEF (The Intel International Science and Engineering Fair), w którym wzięło udział ponad 1700 uczniów z 70 krajów. Dokonał tego jako szósty Polak w historii i pierwszy, który przedstawił pracę z zakresu informatyki.

Przygotowany przez niego projekt wywalczył aż dwie nagrody: czwarte miejsce wśród nagród głównych (Grand Awards) w kategorii Systems Software oraz nagrodę specjalną stowarzyszenia ACM (Association of Computing Machinery –  największej na świecie społeczności ludzi nauki, nauczycieli i profesjonalistów zajmujących się informatyką).

Dzięki czemu Wojtek Różowski pokonał konkurencję?

Tak napisał do nas o swoim projekcie:

Praca dotyczyła informatyki i nosiła tytuł  „Developing Operating System for High Performace Computing with a Hardware Approach to the Transactional memory Support. Chodziło o zwiększenie wydajności systemów operacyjnych. W jądro monolitycznego systemu operacyjnego został wbudowany autorski mechanizm, który wykorzystuje najnowsze instrukcje procesorów wielordzeniowych i optymalizuje zarządzanie sekcjami krytycznym, tym samym podnosząc wydajność komputerów używanych w High Performance Computing.

Intel ISEF to konkurs dla młodych naukowców do 19. roku życia, którzy prezentują w nim swoje prace badawcze w 22 kategoriach naukowych. Tegoroczni reprezentanci Polski zakwalifikowali się do udziału w tej imprezie w grudniu 2015 roku, podczas ogólnopolskiego konkursu E(x)plory – edycja specjalna.

 

Nie ma więcej wpisów