captcha image

A password will be e-mailed to you.

 

Syndrom fantomowych wibracji

Syndrom fantomowych wibracji

Zapewne doznajesz halucynacji. Badania pokazują, że w niektórych grupach nawet prawie 90% osób cierpi na ich szczególny rodzaj. Chodzi o syndrom fantomowych wibracji oraz fantomowego dzwonienia.

Oba mają ścisły związek z telefonami komórkowymi i generowanymi przez nie bodźcami. Wibracje i sygnały dźwiękowe stają się dla nas niezwykle ważne, bo oznaczają nadejście wiadomości czy połączenia. A to przecież świętość – zwykle przerywamy rozmowę by przynajmniej rzucić okiem na ekran wyświetlacza.

Jak się okazuje nasz mózg, szczególnie w warunkach podniesionego stresu, sam sobie generuje takie telefoniczne wrażenia. Często mamy wrażenie, że telefon w kieszeni wibruje, choć w rzeczywistości tego nie robi. Ba, czujemy nawet wibracje w miejscu, gdzie zwykle nosimy telefon podczas gdy akurat go tam nie ma.

W badaniu przeprowadzonym na 74 lekarzach na stażu wykazano, że w szczytowym momencie 95,9% z nich odczuwało fantomowe wibracje, a 87,7% słyszało fantomowe dzwonki. Ów moment pozostawał w ścisłym związku ze stresem odczuwanym w pracy. Gdy ten opadł, procent doznających takie halucynacje znacznie opadł.

Z pewnością w całej populacji znacznie mniej jest cierpiących na takie halucynacje, ale syndrom fantomowych wibracji opisywany jest od dłuższego czasu. I – sądząc po znaczeniu komórek – będzie coraz powszechniejszy.

źródło

Zobacz też wideo, które wywoła u ciebie na chwilę halucynacje (ale bezpieczne)

Nie ma więcej wpisów