captcha image

Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.
Wyspa na wyspie

Wyspa na wyspie

Nie, to nie błąd. Nic nam się źle nie przekopiowało. Faktycznie na Filipinach jest wyspa Luzon, a na niej potężne jezioro Taal. Na środku tego jeziora znajduje się tworzący wyspę wulkan. W jego kraterze utworzyło się jezioro, a z niego sterczy malutka wysepka.

Cały ten układ to efekt działalności wulkanicznej. Jezioro Taal powstało w gigantycznej kalderze pozostałej po ogromnym wybuchu wulkanu Taal, do której doszło między 500 a 100 tysięcy lat temu. Mniejszy wulkan leżący na środku jeziora (ten z jeziorkiem i wysepką) pozostaje aktywny – ostatnia duża erupcja miała miejsce w 1977 roku, ale aktywność znowu pojawiała się dwa lata temu.
Położenie na mapach: http://bit.ly/WyspaFilipiny

Dociekliwi tropiciele dziwnych rzeczy znaleźli jeszcze jedną wyspę na jeziorze na wyspie na jeziorze na wyspie. W dodatku jest ona większa od tej filipińskiej, choć mało kto o niej słyszał. To mająca 16 000 metrów kwadratowych wysepka znajdująca się na wyspie Wiktorii na północy Kanady. Co ciekawe prawdopodobnie nikt tam nigdy nie był. Tak przynajmniej twierdzi poważny serwis Daily Traveler. Rzecz w tym, że na wyspa Wiktorii ma powierzchnię większą od Białorusi, a mieszka na niej nieco ponad 1800 osób, które mają do roboty ciekawsze rzeczy, niż zwiedzanie pustej wyspy na jeziorze na wyspie na jeziorze na wyspie (uff).

Tu link do mapy tej kanadyjskiej wyspy:http://bit.ly/wyspanawyspie
fot. Robert Verzo

Wyspa na jeziorze na wyspie
4.9 (98.67%) 15 głosów

Czego u nas szukaliście?

Nie ma więcej wpisów