captcha image

A password will be e-mailed to you.

Czasami wszechświat pozwala idealnie wyrazić to, co myślimy. To zdjęcie mgławicy oddalonej o 7500 lat świetlnych od Ziemi jest, naszym zdaniem, najlepszym sposobem na pożegnanie z 2020 rokiem.

Globula Boka, fot. NASA, ESA, N. Smith/UC Berkeley, and The Hubble Heritage Team/STScI/AURA

Na zrobionej przez Teleskop Kosmiczny Hubble’a fotografii widać ciemną mgławicę typu Globula Boka, nieoficjalnie nazywaną przez naukowców Prowokującym Palcem (Defiant Finger). Stanowi ona fragment znacznie większej Mgławicy Carina i składa się z bardzo gęstego pyłu i gazu – materii o masie sześciu mas naszego Słońca, w obrębie której rodzą się nowe gwiazdy.

Aż żal pomyśleć, że tak szacowny obiekt przyjął tak wymowny dla nas kształt, będący wyjątkowo odpowiednim sposobem na zamknięcie 2020 roku.

W rozpoczętym właśnie 2021 roku życzymy Wam wszystkim (i sobie również), aby ubiegły rok odszedł w przeszłość wraz ze wszystkimi swoimi demonami i aby nasze życie wróciło na dawne tory – oczywiście w zakresie, w jakim sobie tego życzymy. Aby zrobiło się wreszcie zdrowo i NORMALNIE, abyśmy mogli znowu spokojnie spotykać się z bliskimi, planować, jeździć na wakacje, chodzić na koncerty i do galerii.

I aby dzięki ubiegłorocznym doświadczeniom jasne stało się dla nas wszystkich, że to nauka zmienia nasze codzienne życie na lepsze. I że to ją – zaraz za kochanymi ludźmi – powinniśmy hołubić i doceniać dosłownie każdego dnia!  

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Nie ma więcej wpisów
0
Would love your thoughts, please comment.x