captcha image

A password will be e-mailed to you.

Ziemia oglądana na żywo z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i Międzynarodowa Stacja Kosmiczna oglądana na żywo z własnego balkonu, cuda z Google Earth, wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce, a na deser pięć prostych eksperymentów z wodą.

Co drugi dzień, na zmianę z blogiem Juniorowo, polecamy Wam wartościowe, niebanalne i ciekawe treści na czas kwarantanny. Robimy to w ramach akcji #NIEferie prowadzonej wraz z Elą i Krzysztofem Mantheyami z Juniorowa. Wspólnie udowadniamy, że można się uczyć, bawiąc. 

Więcej polecanek znajdziecie tutaj, szukajcie ich też na stronie NIEferie.pl oraz profilu NIEferie na Facebooku

Dziś zapraszamy Was na trzy poziomy oglądania Ziemi i 5 eksperymentów z wodą!

Można oglądać Ziemię na żywo z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Widok Ziemi z kaery zainstalowanej na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Fot. NASA

Chcecie zobaczyć to, co WŁAŚNIE W TEJ CHWILI widzą astronauci z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS)? Można to oglądać na żywo dzięki kamerze umieszczonej na zewnątrz stacji! Będziecie zdziwieni, jak szybko leci Stacja – w końcu to niemal 28 tysięcy kilometrów na godzinę!
Ziemia na żywo z ISS

Zobacz przelot Międzynarodowej Stacji Kosmicznej nad Polską

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna. Fot. NASA

A gdybyście chcieli spojrzeć sobie z Ziemi na Międzynarodową Stację Kosmiczną, to będzie ku temu świetna okazja, bo już niedługo będzie ona pięknie widoczna podczas przelotów nad Polską! Można ją zobaczyć gołym okiem z własnego balkonu czy trawnika przed domem. Świeci jasno i wygląda jak powoli “spadająca gwiazda”.

Za kilka dni szykuje się seria świetnie wyglądających przelotów, które będą widoczne około godziny 19-20.

Tutaj znajdziecie dokładne godziny przelotów w marcu i instrukcje, gdzie na niebie szukać stacji

Explore Google Earth

Tatry! 🙂

Naszą piękną planetę warto oglądać również z nieco mniejszej wysokości. I pozwiedzać ją za pośrednictwem Google Earth. Fantastyczne wrażenie robią zwłaszcza mapy 3D, w tym Wielki Kanion, Tatry czy Paryż. Można też zagłębić się w jedną z proponowanych przez Google’a wycieczek (w zakładce Odkrywca) i pooglądać galerie sztuki, podwodny świat czy nocny widok Ziemi z kosmosu. A na deser spróbujcie “Szczęśliwego trafu”, czyli wycieczki w losowo wybrane miejsce. Mnie przeniosło na szczyt wulkanu na koreańskiej wyspie Czedżu. Miłej jazdy!* 

*Uwaga, to wciąga!

https://www.google.com/earth/

Kopalnia Soli w Wieliczce

A gdybyście chcieli zajrzeć jeszcze głębiej, to zapraszamy pod ziemię – do zwiedzania Kopalni Soli w Wieliczce! Zobaczcie solne rzeźby i wykute w soli, pięknie zdobione komnaty. Jeśli użyjemy smartfona i kartonowych gogli, to całość możemy oglądać niemal tak, jakbyśmy tam byli!

https://www.ai360.pl/panoramy/278

5 prostych eksperymentów z wodą

To nie jest dobry czas na chodzenie po zakupy, więc znaleźliśmy dla Was takie eksperymenty, do których składniki zapewne znajdą się w każdym domu. Pokazane na wideo doświadczenia są tak proste, że nie wymagają nawet komentarza. Spróbujcie, jak Wam wyjdą!

https://youtu.be/SVQerWIy-6k

Nie ma więcej wpisów