captcha image

A password will be e-mailed to you.
Ola i Piotr Stanisławscy z książką “Fakt, nie mit”. Fot. Julia Knap

Ola i Piotr Stanisławscy

Twórcy Crazy Nauki. Małżeństwo, które od ponad dekady pisze o nauce. Blogerzy z wyboru, dziennikarze naukowi z powołania. Laureaci nagród POP Science Śląskiego Festiwalu Nauki w 2020 roku: za bloga Crazy Nauka i za audycję “Homo Science” w radiu TOK FM. Zdobywcy nagrody Popularyzator Nauki PAP Nauka w Polsce. No i zwycięzcy konkursu Podcast Roku w kategorii “nauka, edukacja, technologia” za podcast Crazy Nauka.

Ola

Uwielbiam antropologię ewolucyjną, Puszczę Białowieską, kosmos i Tatry. Tropię polskie wynalazki i fake news. Dokumentuję postępującą zmianę klimatu. Z zacięciem przyrodnika wymyślam i organizuję nasze Crazy Wyprawy, podczas których wyszukuję naukowe perełki w najmniej spodziewanych zakątkach Polski i Europy. W wolnych chwilach trenuję kickboxing.

Piotr

Nigdy nie znudzi mi się pisanie o technologiach i kosmosie, a robię to już od dobrych kilkunastu lat. Bronię naukowych przyczółków, z dziką rozkoszą rozprawiam się z pseudonaukowymi mitami i fake newsami. Kręcę filmy i chętnie eksperymentuję przed kamerą. W rzadkich wolnych chwilach uczę informatyki i przyrody w szkole podstawowej. Gdyby istniała możliwość bilokacji, byłbym pierwszym, który skorzystałby z niej.

Ola + Piotr = Crazy Nauka

Publikowaliśmy m.in. w „Przekroju”, „Gazecie Wyborczej”, „Rzeczpospolitej”, „Focusie”, „Newsweeku”, „Wiedzy i Życiu”. A potem zapragnęliśmy pisać na własny rachunek i tak narodziła się Crazy Nauka – najpierw jako fanpage na Facebooku, potem również jako ten blog.

Kochamy to, co robimy. I dzięki temu Crazy Nauka to najpopularniejszy i największy blog popularnonaukowy w Polsce. Co miesiąc naszą stronę odwiedza ponad 100 tysięcy osób, na Facebooku zgromadziliśmy ponad 155 tysięcy fanów, a na Instagramie – ponad 22 tysiące obserwujących.

Tak pisał o nas serwis PAP Nauka w Polsce

Jeśli i Wam się to podoba, jeśli chcecie nam coś przekazać lub zaproponować – piszcie: info@crazynauka.pl

Jeśli jesteście zainteresowani współpracą komercyjną, zobaczcie naszą prezentację i zajrzyjcie tutaj

16 października 2019 roku ukazała się nasza książka “FAKT, NIE MIT”, w której obalamy naukowe mity.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie fakt-nie-mit-okladka-546x800.jpg

My i radio TOK FM

homo science

Co sobotę o godzinie 13.40 prowadzimy naszą autorską audycję “Homo Science” w radiu TOK FM

WSPIERAJĄ NAS W TWORZENIU CRAZY NAUKI

Eva Biela

Adminka, moderatorka, autorka i wsparcie moralne  

Fanka fantastyki, miłośniczka psów, uwielbiająca jazdę rowerem po górach, motocyklem – wokół gór i nordic walking. Mgr farmacji, doktor nauk biologicznych. Zafascynowana mikroskopią fluorescencyjną, uszkodzeniami DNA, spektroskopią emisyjną, zabójczymi toksynami i radioterapią nowotworów.

Teksty Evy w Crazy Nauce


Paweł Skolimowski

Admin, moderator, autor i wsparcie moralne  

Od 2018 roku wspiera nas w dyskusjach z czytelnikami na blogu i FB, zwłaszcza tych najgorętszych, związanych m.in. ze szczepieniami czy globalnym ociepleniem. Metodyczny i nieprzejednany tropiciel pseudonauki, pogromca szerzących się w internecie bzdur. Ostoja zdrowego rozsądku. Z wykształcenia fizyk.

Teksty Pawła w Crazy Nauce


Marta Alicja Trzeciak

Nasza autorka

Lekarz weterynarii, pasjonatka fizjologii klinicznej i środowiskowej. Żyje z pisania i żyje pisaniem (książek oraz bloga).

Nałogi: książka + kawa + dziwne poczucie humoru. Znaki szczególne: zasypia, kiedy w filmie jest scena pościgu samochodowego.

Teksty Marty w Crazy Nauce


Andrzej Pająk

Dział Technika

Oficjalnie dołączył do nas z końcem kwietnia 2017 roku. Gadżeciarz, miłośnik Androida i… komputerów z jabłuszkiem. Wieloletni dziennikarz magazynów komputerowych ENTER i CHIP. Przez lata tak się wciągnął w nowoczesne technologie, że nawet muzyczne pasje i dziennikarstwo połączył w autorskim projekcie cyfrowogitarowo.pl

Teksty Andrzeja w Crazy Nauce


GOŚCINNIE NA NASZYM BLOGU POJAWIAJĄ SIĘ

Dariusz Aksamit

Fizyk medyczny z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej, działacz Marszu dla Nauki, Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki, Polskiego Towarzystwa Fizyki Medycznej, Fundacji Forum Atomowe.

Najchętniej rozmawia o promieniowaniu jonizującym, edukacji i krytycznym myśleniu 🙂 Dzielnie walczy z antyatomową histerią, przeciwstawiając jej naukowe argumenty. Jeśli jeszcze nie czytaliście jego komentarza do serialu “Czarnobyl”, to powinniście nadrobić straty.
Teksty Darka w Crazy Nauce

 

Krzysztof Zawierucha

Naukowiec, polarnik z żyłką dziennikarską, niestrudzony popularyzator nauki.

Krzysztof jest doktorantem na Wydziale Biologii UAM w Poznaniu, ale często go można spotkać w Arktyce, gdzie bada niesporczaki i ekosystemy polarne. O prowadzonych przez niego badaniach pisaliśmy na naszym blogu.

Teksty Krzysztofa w Crazy Nauce


Michał Krupiński

Doktor fizyki, popularyzator nauki.

Na co dzień można go spotkać w Instytucie Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie. A jeżeli go tam nie ma, to zapewne chodzi gdzieś po górach. Oprócz fizyki poważnej interesuje go również ta bardzo niepoważna i ignoblowska.

Teksty Michała w Crazy Nauce


Marcin Zastawnik

Specjalista akustyk, popularyzator nauki, doktorant w Katedrze Mechaniki i Wibroakustyki AGH w Krakowie.

Członek Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki. Upiera się, że akustyka jest wszędzie i na każdym kroku próbuje to udowodnić. Prowadzi kanał na YouTube: http://www.yt.propersound.pl

Teksty Marcina w Crazy Nauce


Mariusz Gogól

Doktor nauk biologicznych w zakresie biochemii, członek Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki.

Zakochany w białkach niestrudzony badacz mechanizmów infekcji powodowanych przez drożdżaki. W nielicznych wolnych chwilach lubi pojeździć na rowerze, odwiedzić muzeum lub wyjechać do Andaluzji, by posłuchać flamenco.

Teksty Mariusza w Crazy Nauce


Agata Połajewska

Świetna dziennikarka, wielbicielka świata medycyny i kosmosu, zapalona podróżniczka. Gdy nie podróżuje, ogląda seriale. Mieszka w internecie.

Teksty Agaty w Crazy Nauce


W naszych filmach i innych materiałach korzystamy z muzyki i efektów dźwiękowych autorstwa Depositphotos

Czego u nas szukaliście?