captcha image

Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Crazy Nauka – Ola i Piotr Stanisławscy – fot. Marek Szczepański dla Crazy Nauka

Ola i Piotr Stanisławscy

Twórcy Crazy Nauki. Małżeństwo, które od ponad dekady pisze o nauce. Blogerzy z wyboru, dziennikarze naukowi z powołania.

Ola

Uwielbiam antropologię ewolucyjną, Puszczę Białowieską i kosmos. Tropię polskie wynalazki. Z zacięciem przyrodnika wymyślam i organizuję nasze Crazy Wyprawy, podczas których wyszukuję naukowe perełki w najmniej spodziewanych zakątkach Polski i Europy. Niektóre z moich podróży odbywam w wyobraźni – jak na przykład te w odległe rejony Układu Słonecznego. Ale to doprawdy żadna przeszkoda.

Piotr

Nigdy nie znudzi mi się pisanie o technologiach i kosmosie, a robię to już od dobrych kilkunastu lat. Bronię naukowych przyczółków, z dziką rozkoszą rozprawiam się z pseudonaukowymi mitami i fake newsami. Kręcę filmy i chętnie eksperymentuję przed kamerą. W rzadkich wolnych chwilach uczę informatyki i przyrody w szkole podstawowej. Gdyby istniała możliwość bilokacji, byłbym pierwszym, który skorzystałby z niej.

Ola + Piotr = Crazy Nauka

Publikowaliśmy m.in. w „Przekroju”, „Gazecie Wyborczej”, „Rzeczpospolitej”, „Focusie”, „Newsweeku”, „Wiedzy i Życiu”. A potem zapragnęliśmy pisać na własny rachunek i tak narodziła się Crazy Nauka – najpierw jako fanpage na Facebooku, potem również jako ten blog.

Kochamy to, co robimy. I dzięki temu Crazy Nauka to najpopularniejszy i największy blog popularnonaukowy w Polsce. Co miesiąc naszą stronę odwiedza około 300-400 tysięcy osób, na Facebooku zgromadziliśmy ponad 100 tysięcy fanów.

Tak pisał o nas serwis PAP Nauka w Polsce

Jeśli i Wam się to podoba, jeśli chcecie nam coś przekazać lub zaproponować – piszcie: info@crazynauka.pl

Jeśli jesteście zainteresowani współpracą komercyjną, zobaczcie naszą prezentację i zajrzyjcie tutaj

WSPIERAJĄ NAS W TWORZENIU CRAZY NAUKI

Andrzej Pająk

Szef działu Technika

Oficjalnie dołączył do nas z końcem kwietnia 2017 roku. Gadżeciarz, miłośnik Androida i… komputerów z jabłuszkiem. Wieloletni dziennikarz magazynów komputerowych ENTER i CHIP. Przez lata tak się wciągnął w nowoczesne technologie, że nawet muzyczne pasje i dziennikarstwo połączył w autorskim projekcie cyfrowogitarowo.pl

Teksty Andrzeja w Crazy Nauce

 

Marta Alicja Trzeciak

Nasza stała autorka. Lekarz weterynarii, pasjonatka fizjologii klinicznej i środowiskowej. Żyje z pisania i żyje pisaniem (książek oraz bloga).

Nałogi: książka + kawa + dziwne poczucie humoru. Znaki szczególne: zasypia, kiedy w filmie jest scena pościgu samochodowego.

Teksty Marty w Crazy Nauce

 

GOŚCINNIE NA NASZYM BLOGU POJAWIAJĄ SIĘ

zawierucha3Krzysztof Zawierucha

Naukowiec, polarnik z żyłką dziennikarską, niestrudzony popularyzator nauki.

Krzysztof jest doktorantem na Wydziale Biologii UAM w Poznaniu, ale często go można spotkać w Arktyce, gdzie bada niesporczaki i ekosystemy polarne. O prowadzonych przez niego badaniach pisaliśmy na naszym blogu.

Teksty Krzysztofa w Crazy Nauce

Michał Krupiński

Doktor fizyki, popularyzator nauki.

Na co dzień można go spotkać w Instytucie Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie. A jeżeli go tam nie ma, to zapewne chodzi gdzieś po górach. Oprócz fizyki poważnej interesuje go również ta bardzo niepoważna i ignoblowska.

Teksty Michała w Crazy Nauce

Marcin Zastawnik

Specjalista akustyk, popularyzator nauki, doktorant w Katedrze Mechaniki i Wibroakustyki AGH w Krakowie.

Członek Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki. Upiera się, że akustyka jest wszędzie i na każdym kroku próbuje to udowodnić. Prowadzi kanał na YouTube: http://www.yt.propersound.pl

Teksty Marcina w Crazy Nauce

Mariusz Gogól

Doktor nauk biologicznych w zakresie biochemii, członek Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki.

Zakochany w białkach niestrudzony badacz mechanizmów infekcji powodowanych przez drożdżaki. W nielicznych wolnych chwilach lubi pojeździć na rowerze, odwiedzić muzeum lub wyjechać do Andaluzji, by posłuchać flamenco.

Teksty Mariusza w Crazy Nauce

14089466_10154211197855189_741105233_nAgata Połajewska

Świetna dziennikarka, wielbicielka świata medycyny i kosmosu, zapalona podróżniczka. Gdy nie podróżuje, ogląda seriale. Mieszka w internecie.

Teksty Agaty w Crazy Nauce

 

My i radio TOK FM

homo science

Co sobotę o godzinie 11.40 i 12.40 prowadzimy naszą autorską audycję “Homo Science” w radiu TOK FM

 

WYBRANE PATRONATY MEDIALNE

My i FameLab

Crazy Nauka jest patronem medialnym FameLab!

Objęliśmy patronat medialny nad konkursem FameLab skierowanym do młodych naukowców. Konkursem opiekuje się w Polsce Centrum Nauki Kopernik.

 

 

 

 

 

 

My i Festiwal E(x)plory

Crazy Nauka patronem medialnym festiwali E(x)plory

Crazy Nauka patronem medialnym festiwali E(x)plory

Objęliśmy patronat nad festiwalami naukowymi E(x)plory, które promują bardzo młodych naukowców, w wieku od 14 do 20 lat.

Pisaliśmy o tym tutaj

A tak Festiwal E(x)plory pisał o nas