captcha image

A password will be e-mailed to you.

Miło nam, że nas odwiedzasz ? Poniżej zgromadziliśmy zasady, którymi się kierujemy, prowadząc tego bloga, a także te, których przestrzegania wymagamy od wszystkich odwiedzających.

  1. Crazy Nauka to blog popularnonaukowy, dlatego w obrębie strony CrazyNauka.pl i innych związanych z nim mediów dyskutujemy o nauce i tematach jej pokrewnych. Nie ma u nas zgody na podejmowanie tematów pobocznych (niezwiązanych z treścią artykułów czy wpisów) i wrzucanie pozbawionych kontekstu naukowego komentarzy politycznych, religijnych czy światopoglądowych.
  2. Opieramy się na naukowo potwierdzonych faktach. Dokładamy starań, by każdy z tworzonych przez nas materiałów opatrzony był linkami do wiarygodnych źródeł naukowych. Kiedy popełniamy błędy, staramy się je naprawiać. Jeśli chcesz z nami dyskutować – musisz także przedstawić naukowe argumenty. Jeśli nie odpowiada ci taka forma dyskusji, to po prostu nie bierz w niej udziału. Zarzucanie nam kłamstw bez naukowych dowodów uznamy za złamanie tego regulaminu.
  3. Stawiamy na wzajemny szacunek, merytoryczne argumenty i nabywanie umiejętności rzeczowej dyskusji. Dlatego w komentarzach niedozwolone są (i mogą skutkować usunięciem komentarza i/lub zablokowaniem danej osoby):

❌ obrażanie innych dyskutujących, w tym używanie wulgaryzmów, mowy nienawiści albo podejmowanie ataków ad personam;

❌ blokowanie dyskutujących, aby uniemożliwić im przedstawienie kontrargumentów;

❌ zarzucanie komentarzami mającymi charakter spamu (także licznymi obrazkami i linkami pozbawionymi merytorycznego opisu i/lub komentarza), również takimi jak galop Gisha. Szczególnie surowo traktujemy zarzucanie komentarzy linkami do antynaukowych stron czy kanałów;

❌ trolling (celowe wprowadzanie dyskutantów w błąd, zbaczanie z tematu dyskusji mające na celu odciągnięcie od głównego tematu rozmowy);

❌ spamowanie reklamą swojej lub cudzej działalności (podpisywanie się linkiem do swojej strony też może grozić usunięciem komentarza);

❌ udzielanie porad medycznych czy innych mogących mieć wpływ na zdrowie.

  1. Od komentujących wymagamy czytania ze zrozumieniem. Nie da się dyskutować z ludźmi, którzy nie potrafią (lub nie chcą) zrozumieć drugiej strony, ewentualnie nie zapoznali się z całym materiałem, ale mimo to chcą o nim dyskutować.
  2. Komentarze zamieszczane przez osoby anonimowe lub posługujące się pseudonimami będą traktowane z mniejszą pobłażliwością.
  3. Nie udzielamy porad medycznych/zdrowotnych i nasze artykuły lub inne materiały nie mogą być traktowane jako porady.
  4. Na naszym blogu pojawiają się materiały komercyjne, czyli tworzone we współpracy z różnymi firmami czy instytucjami. Materiały te ZAWSZE są opatrzone odpowiednio czytelną formułą umieszczoną zwykle pod tekstem. Dlatego zarzucanie nam w pozostałych materiałach, tj. tych nieopatrzonych ową klauzulą, że są przez kogoś „opłacone” lub „sponsorowane”, potraktujemy jako złamanie regulaminu (formę obrażania nas), co poskutkuje zablokowaniem danej osoby.
  5. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie całości lub fragmentów bez zgody autora zabronione. Dotyczy to wszystkich materiałów ukazujących się na blogu i związanych z nim mediach społecznościowych, chyba że zaznaczono inaczej.
  6. Niniejszy regulamin może ulegać zmianom. Ostateczna jego interpretacja należy do twórców bloga Crazy Nauka oraz administratorów bloga i związanych z nim mediów społecznościowych.

Ola i Piotrek, twórcy Crazy Nauki