captcha image

A password will be e-mailed to you.

Widok z piramidy Mykerinosa

Piramida Cheopsa i pozostałe piramidy w Gizie to jeden z najbardziej opatrzonych, obfotografowanych i – wybaczcie – banalnych widoków świata.

Nic więc dziwnego, że każdy stara się zrobić tam zdjęcia, które choć trochę wyróżnią się z tłumu innych. Jest więc opcja z wielbłądem, bez wielbłąda, ze sfinksem lub bez niego itd.

Młody rosyjski fotograf Witalij Raskałow, który specjalizuje się w zdjęciach robionych z wysokich budynków postanowił wdrapać się na szczyt gigantycznej piramidy Cheopsa i stamtąd sfotografować okolicę.

Problem w tym, że wchodzenie na liczący 4500 lat zabytek jest zabronione. Nic dziwnego – wpuszczenie tam ludzi skończyłoby się rozniesieniem piramidy w kilka lat.

Szykując tę galerię mieliśmy więc, prawdę mówiąc, spore wątpliwości. Bo z jednej strony zdjęcia są niesamowite i piękne, a z drugiej zrobiono je w sposób niezgodny z prawem.

Przeważyły jednak względy estetyczne i poznawcze – to absolutnie wyjątkowy punkt widzenia. Ostrzegamy jednak – wchodzenie na piramidy może skończyć się nawet trzema latami więzienia. A nie chcielibyście trafić do egipskiego więzienia.

[portfolio_slideshow ids=”2701,2697,2705,2704,2696,2695,2703,2702,2698,2699,2700″]

Zdjęcia publikujemy za zgodą Witalija Raskałowa – dziękujemy!

 

Czego u nas szukaliście?

1
Dodaj komentarz

avatar
 
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonimowo
Gość
Anonimowo

Yes OK !

Nie ma więcej wpisów
%d bloggers like this: