captcha image

Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.
Mamuty wyginęły ok. 2000 roku p.n.e.

Mamuty wyginęły ok. 2000 roku p.n.e.

Tak, to nie pomyłka. Mamuty wciąż żyły na Ziemi w czasie, gdy w Gizie budowano piramidy. Wielka piramida Cheopsa powstała około 2560 roku p.n.e. Tymczasem mamut włochaty ostatecznie wyginął około 2000 lat p.n.e. Ostatnim jego siedliskiem była Wyspa Wrangla leżąca na Oceanie Arktycznym na północnym-wchodzie Rosji.

Populacja żyjąca na tej odległej wyspie została odizolowana od lądu około 6000 lat p.n.e. Utrzymała się tak długo ze względu na chłody klimat i brak naturalnych wrogów – w tym ludzi.

No i jeszcze niezbędne wyjaśnienie. Brak dowodów na to, by mamuty były zaangażowane w budowę piramid egipskich. A szkoda. Byłoby znacznie mniej roboty…

A może mamuty mogą powrócić jeszcze na Ziemię? To wyjątkowe odkrycie dało taką nadzieję. Tylko czy to prawda?

Gdy budowano piramidy, mamuty wciąż żyły na Ziemi
4.8 (95.56%) 9 głosów

Czego u nas szukaliście?

 • Albert675

  Nauka jest skostniała tak jak te mamuty.Nie udowodnili teorii Darwina.Większość dowodów wskazuje na to że człowiek nie zmieniał się przez miliony lat !.Mamuty żyły jeszcze w 18w.(patrz.zakazana archeologia).Wszystkie teorie są ustalane pod istniejące kilkusetletnie już schematy.

  • Twoja wiedza opiera się głównie na filmikach z YouTube’a oraz pseudonaukowych książkach pozbawionych faktów? A może masz jakieś dowody, którymi możesz się podzielić? Śmiało 🙂

  • Canon

   No nie. Teoria ewolucji to fakt. Poczytaj sobie pierwszy lepszy podręcznik do genetyki. Ewolucję można śledzić na przykładzie organizmów o szybkiej przemianie pokoleń np. Muszka owocowa, czy bakterie.

   • HEHE

    Teoria to fakt 🙂 I po temacie 🙂

   • imas

    ewolucja tak zgadzam się ale człowiek nagle przeskoczył ewolucję, dziś dalej powinniśmy biegać nadzy i żyć w raju, ktoś przespał się z kobietą ludzką i dał nam rozum

 • oRkA

  Artykuł godny skarcenia za niechlujność informatyczną. Na wyspie Wrangla nie żyły mamuty włochate, lecz karłowate (skarłowaciała wersja mamuta włochatego, formalnie już nie będąca nim. Osiągał niecałe 150cm) . Prawdopodobnie wymarły jeszcze później niż podałeś (jakieś 1600 lat p.n.e.).

  Co do Egiptu, znacznie bliżej mieli większe, silniejsze i dostosowane do klimatu słonie afrykańskie, których jednak nie wykorzystywali w żadnym celu w owym czasie. Zresztą co za bzdura, mamut z niemal bieguna północnego sprowadzony do gorącego Egiptu i to w czasie kiedy istniało z 5 cywilizacji? No i tutaj właśnie historia zaskakuje. Naprawdę sprowadzono mamuta karłowatego do Egiptu. http://scienceblogs.com/tetrapodzoology/wp-content/blogs.dir/471/files/2012/05/i-e195fdcbfee6e582f0746ec3b20a9bbc-Rekhmire-tomb-elephant-cropped-Jan-2011.jpg Jak to zwierze dotarło aż do Egiptu? Podobnie jak Jedwab docierał z Chin do Europy: poprzez wielu pośredników. Syberyjskie ludy musiały dobrze znać mamucią wyspę i kolejno sobie zwierze odsprzedawały, co jednak nie zmienia faktu, że osobiście Egipcjanie musieli się po niego udać daleko na północ Azji, być może nawet do samej Rosji. Niezwykłe jest, że archeolodzy natknęli się na kości tego zwierzęcia w Egipcie, Niestety nie jest pewne, czy są to kości mamuta karłowatego, czy też słoni karłowatych zamieszkujących wówczas niektóre wyspy morza śródziemnego. Są też ludzie którzy wprost twierdzą, ze śródziemnomorskie słonie karłowate w istocie były mamutami karłowatymi, lecz paleontolodzy przeczą tej wersji. Przez długi czas mamuta z malunku usiłowano interpretować jako jakieś inne zwierze. Przestano właśnie kiedy odkryto, że w tym czasie żyły karłowate mamuty na syberyjskiej wyspie.

  Egipcjanie w starożytności dokonali wielu niezwykłych dalekich wypraw, szczególnie morskich. Istnieją również wciąż oficjalnie nieuznane wędrówki Egipcjan do Australii, oraz Ameryki północnej. To by naprawdę wiele wyjaśniało, począwszy od niezwykłych starożytnych map , skończywszy na niezwykłych egipskich artefaktach, oraz podobieństwu różnych cywilizacji. Nieraz udowodniono, że takie wyprawy były możliwe, wiemy również, ze ludzie kochają wędrować za horyzont. Znamy dalekie wyprawy innych ludów i wiemy, że w bibliotece Aleksandryjskiej spłonęły zapiski o niezwykłych krainach do jakich dotarli Egipcjanie oraz inne ludy. Wreszcie skończyłby się też teorie spiskowe o kosmitach. 🙂

  • jan

   heh… komentarz ciekawszy od wpisu xD

  • jan

   ten komentarz robi porządną konkurencję samemu wpisowi 🙂 gratuluje, moze czas zaczac pisac na swoim blogu?

  • loko

   Macie swoja Crazy nauke 🙂 łykacie wszystko co podają jak młode pelikany. A tutaj komentarz niszczy całego newsa

  • Komentarz tyleż stanowczy, co nieprawdziwy u podstaw. Bliższe badania już dawno pokazały, że opinia o oddzielnym gatunku mamuta karłowatego jest nieprawdziwa. Wykazano to już w 1999 roku na Second International Mammoth Conference. Proszę spojrzeć choćby na to badanie: Tikhonov, Alexei; Larry Agenbroad, Sergey Vartanyan (2003). “Comparative analysis of the mammoth populations on Wrangel Island and the Channel Islands”. DEINSEA 9: 415–420. ISSN 0923-9308.

   Tak więc zarzut niechlujności… No cóż – sam nie sprawdziłeś. Jak więc widzisz reszta wywodu – choć ciekawa – rozsypuje się.
   Co do daty wyginięcia – ocenia się ją na 2000-1800 lat p.n.e., mniej więcej w czasie, gdy przybyli tam ludzie. Choć wszystko wskazuje, że nie przyczynili się do tego. Tak więc koncepcja sprowadzenia mamuta karłowatego do Egiptu jest w kilku punktach bez sensu – nie było mamutów karłowatych a ludzie nie dotarli za ich życia mamutów włochatych na wyspę Wrangla.

   Sorry.

  • genderowy miś

   “niechlujność informatyczną” <3
   Słownik języka polskiego zaprasza na konsultacje. 😀

 • imas

  co za bzdety, piramidy w Gizie wybudowano zaraz po potopie czyli ok 11 tyś lat przed naszą erą, wtedy pas oriona był właśnie nad piramidami, przede wszystkim przestańcie pisać bzdety, że to piramida cheopsa, piramidy budowali ludzie przedpotopowi aby mieć darmową energię, przez ziemię biegnie sieć energii, kiedyś ludzie o tym wiedzieli i wyłapywali te energię właśnie w piramidach, dlatego są one wybudowane pod odpowiednim kątem i w odpowiednim miejscu były to dzisiejsze reaktory atomowe

Nie ma więcej wpisów