captcha image

A password will be e-mailed to you.
Mamuty wyginęły ok. 2000 roku p.n.e.

Mamuty wyginęły ok. 2000 roku p.n.e.

Tak, to nie pomyłka. Mamuty wciąż żyły na Ziemi w czasie, gdy w Gizie budowano piramidy. Wielka piramida Cheopsa powstała około 2560 roku p.n.e. Tymczasem mamut włochaty ostatecznie wyginął około 2000 lat p.n.e. Ostatnim jego siedliskiem była Wyspa Wrangla leżąca na Oceanie Arktycznym na północnym-wchodzie Rosji.

Populacja żyjąca na tej odległej wyspie została odizolowana od lądu około 6000 lat p.n.e. Utrzymała się tak długo ze względu na chłody klimat i brak naturalnych wrogów – w tym ludzi.

No i jeszcze niezbędne wyjaśnienie. Brak dowodów na to, by mamuty były zaangażowane w budowę piramid egipskich. A szkoda. Byłoby znacznie mniej roboty…

A może mamuty mogą powrócić jeszcze na Ziemię? To wyjątkowe odkrycie dało taką nadzieję. Tylko czy to prawda?

Czego u nas szukaliście?

12
Dodaj komentarz

avatar
 
3 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
imasHEHEgenderowy miśCrazy Naukaloko Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Albert675
Gość
Albert675

Nauka jest skostniała tak jak te mamuty.Nie udowodnili teorii Darwina.Większość dowodów wskazuje na to że człowiek nie zmieniał się przez miliony lat !.Mamuty żyły jeszcze w 18w.(patrz.zakazana archeologia).Wszystkie teorie są ustalane pod istniejące kilkusetletnie już schematy.

Crazy Nauka
Gość
Crazy Nauka

Twoja wiedza opiera się głównie na filmikach z YouTube’a oraz pseudonaukowych książkach pozbawionych faktów? A może masz jakieś dowody, którymi możesz się podzielić? Śmiało 🙂

Canon
Gość
Canon

No nie. Teoria ewolucji to fakt. Poczytaj sobie pierwszy lepszy podręcznik do genetyki. Ewolucję można śledzić na przykładzie organizmów o szybkiej przemianie pokoleń np. Muszka owocowa, czy bakterie.

HEHE
Gość
HEHE

Teoria to fakt 🙂 I po temacie 🙂

imas
Gość
imas

ewolucja tak zgadzam się ale człowiek nagle przeskoczył ewolucję, dziś dalej powinniśmy biegać nadzy i żyć w raju, ktoś przespał się z kobietą ludzką i dał nam rozum

oRkA
Gość
oRkA

Artykuł godny skarcenia za niechlujność informatyczną. Na wyspie Wrangla nie żyły mamuty włochate, lecz karłowate (skarłowaciała wersja mamuta włochatego, formalnie już nie będąca nim. Osiągał niecałe 150cm) . Prawdopodobnie wymarły jeszcze później niż podałeś (jakieś 1600 lat p.n.e.). Co do Egiptu, znacznie bliżej mieli większe, silniejsze i dostosowane do klimatu słonie afrykańskie, których jednak nie wykorzystywali w żadnym celu w owym czasie. Zresztą co za bzdura, mamut z niemal bieguna północnego sprowadzony do gorącego Egiptu i to w czasie kiedy istniało z 5 cywilizacji? No i tutaj właśnie historia zaskakuje. Naprawdę sprowadzono mamuta karłowatego do Egiptu. http://scienceblogs.com/tetrapodzoology/wp-content/blogs.dir/471/files/2012/05/i-e195fdcbfee6e582f0746ec3b20a9bbc-Rekhmire-tomb-elephant-cropped-Jan-2011.jpg Jak to zwierze… Czytaj więcej »

jan
Gość
jan

heh… komentarz ciekawszy od wpisu xD

jan
Gość
jan

ten komentarz robi porządną konkurencję samemu wpisowi 🙂 gratuluje, moze czas zaczac pisac na swoim blogu?

loko
Gość
loko

Macie swoja Crazy nauke 🙂 łykacie wszystko co podają jak młode pelikany. A tutaj komentarz niszczy całego newsa

Crazy Nauka
Gość
Crazy Nauka

Komentarz tyleż stanowczy, co nieprawdziwy u podstaw. Bliższe badania już dawno pokazały, że opinia o oddzielnym gatunku mamuta karłowatego jest nieprawdziwa. Wykazano to już w 1999 roku na Second International Mammoth Conference. Proszę spojrzeć choćby na to badanie: Tikhonov, Alexei; Larry Agenbroad, Sergey Vartanyan (2003). “Comparative analysis of the mammoth populations on Wrangel Island and the Channel Islands”. DEINSEA 9: 415–420. ISSN 0923-9308. Tak więc zarzut niechlujności… No cóż – sam nie sprawdziłeś. Jak więc widzisz reszta wywodu – choć ciekawa – rozsypuje się. Co do daty wyginięcia – ocenia się ją na 2000-1800 lat p.n.e., mniej więcej w czasie,… Czytaj więcej »

genderowy miś
Gość
genderowy miś

“niechlujność informatyczną” <3
Słownik języka polskiego zaprasza na konsultacje. 😀

imas
Gość
imas

co za bzdety, piramidy w Gizie wybudowano zaraz po potopie czyli ok 11 tyś lat przed naszą erą, wtedy pas oriona był właśnie nad piramidami, przede wszystkim przestańcie pisać bzdety, że to piramida cheopsa, piramidy budowali ludzie przedpotopowi aby mieć darmową energię, przez ziemię biegnie sieć energii, kiedyś ludzie o tym wiedzieli i wyłapywali te energię właśnie w piramidach, dlatego są one wybudowane pod odpowiednim kątem i w odpowiednim miejscu były to dzisiejsze reaktory atomowe

Nie ma więcej wpisów