captcha image

Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.
Najbrzydszy kolor świata - Pantone 448 C

Najbrzydszy kolor świata – Pantone 448 C

No faktycznie jest paskudny. Raczej brązowy czy zielony? Badanym kojarzył się z brudem, dziegciem a nawet śmiercią. Ten kolor nosi oznaczenie Pantone 448 C i został wybrany w trwającym trzy miesiące badaniu. 1000 palaczy z Australii podczas 7 sesji wybierało kolor, który jest ich zdaniem najbrzydszy i najbardziej zniechęcający.

Celem badania było wybranie koloru, który będzie dominował na paczkach papierosów. To część programu mającego zniechęcać ludzi do palenia – obok zamieszczania zdjęć chorób będących jego skutkiem i haseł, które mają uświadamiać niebezpieczeństwo.

Skuteczności tej metody dowiodło kilka badań – młodzi ludzie uważają za mniej atrakcyjne papierosy pozbawione znaków towarowych, zdjęcia zawierające obrazu chorób ułatwiają rzucenie palenia, a wykorzystanie całego zestawu „zniechęcaczy” obniża sprzedaż tego towaru.

Najbrzydszy kolor świata, Pantone 448 C, zostanie teraz wykorzystany w innych krajach – w tym roku Wielka Brytania zaczyna używać go na papierosach sprzedawanych w tym kraju. Kolejne kraje rozważają wprowadzenie tego rozwiązania u siebie.

Projekt paczek papierosów wykorzystujących najbrzydszy kolor świata. Rys. ASH/PA

Projekt paczek papierosów wykorzystujących najbrzydszy kolor świata. Rys. ASH/PA

A pamiętacie przedziwną sukienkę o zmieniających się kolorach? Oto naukowe wyjaśnienie tego zjawiska.

Oto najbrzydszy kolor na świecie. Ma ważne zadanie – ratowanie życia
4.6 (91.11%) 9 głosów

9
Dodaj komentarz

avatar
 
5 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
KoparkaApokalipsyJajkoraviKmikuslol Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
DiceCube5
Gość
DiceCube5

Nie chcę być wredny, ale tego typu akcje uważam za totalną głupotę. Znaczy – jasne, ok, fakt, fajki są szkodliwe i warto ludzi zniechęcać do palenia.. ALE! Przez akcje społeczne, telewizyjne programy informacyjne i dokumentalne, czy ulotki. Nie przez wstawianie zdjęć i ostrzeżeń – a nawet, olaboga, najbrzydszych kolorów – na paczkach fajek. Po 1 dlatego, że jak ktoś podchodzi do lady i prosi o paczkę fajek to je dostaje i tyle. Nie jest tak, że się produkt wybiera przed zakupem, jak alkohol z półek, by móc się przyglądać i mieć refleksje egzystencjalne. Po 2 nałogowy palacz szybciej przełoży fajki… Czytaj więcej »

Agata Pasternak-Komska
Gość
Agata Pasternak-Komska

Idąc tym tokiem myślenia niektórzy lubią kokainę, tak, po prostu lubią. Nie wtrącajmy się w to bo to ich hobby no ewentualnie puśćmy w tv dokument o korzyściach płynących z nie ćpania na pewno wszyscy kokainiści chętnie obejrzą. 😀

Rutilius Martinus Vagner
Gość
Rutilius Martinus Vagner

A jakie kolory są stosowane na opakowaniach kokainy?
BTW, Nie przewidzieli takiego, moim zdaniem prawdopodobnego rezultatu – że palacze polubią ten kolor, zacznie im się kojarzyć z przyjemnością 😉

KoparkaApokalipsy
Gość
KoparkaApokalipsy

Jeśli kokaina byłaby odpowiednio opodatkowana tak, by pokryć skutki leczenia/ratowania uzależnionych z tychże to nie widzę problemu. A kolor faktycznie może być ładny w zestawieniu z odopowiednim kolorem czcionki. Blisko mu do ciemnej zieleni, która w zestawieniu ze stonowanym żółtym czy kremowym kojarzy się z towarem luksusowym.

wiast
Gość
wiast

Pewnie jestem jakiś nienormalny, ale całkiem podoba mi się ten kolor. Dla mnie najobrzydliwszy jest seledyn/turkus.
P.S. Nie palę (papierosów).

lol
Gość
lol

pale papierosy i podoba mi się ten kolor.

mikus
Gość
mikus

1. Czemu ja NIEPALĄCY mam oglądać takie obrazy w sklepie? Chyba że to będzie jakoś zasłonięte jak (przynajmniej jak powinna być) pornografia w kioskach.

2. Najlepiej takie ostrzeżenia i tak podsumował jeden znajomy kupując fajki i czytając napis “Palenie powoduje problemy z płodnością” odpowiadając “Pani da Pani te z rakiem”

Jajko
Gość
Jajko

Ten dowcip brzmiał: “Palenie powoduje impotencję” – “A nie to ja wolę te z rakiem”.

raviK
Gość
raviK

Bardzo ładny kolor, w sam raz do malowania maskowania czołgów 🙂

Nie ma więcej wpisów