captcha image

A password will be e-mailed to you.

seks_rezonans1

Para uprawiająca seks w tubie rezonansu magnetycznego to jeden z wielu elementów filmu, który niedawno lotem błyskawicy obiegł internet. I – co nie dziwi – skupia na sobie większość uwagi widzów. My pokazujemy jego bohaterów.

Mało kto zwrócił uwagę na to, że w tym zgrabnym montażu użyto nie byle jakich nagrań. Seks w rezonansie magnetycznym to element klasycznej już sesji zarejestrowanej w ramach badań, za które w 2000 roku holenderscy naukowcy dostali nagrodę igNoble, przyznawaną odkryciom budzącym najpierw śmiech, a potem refleksję (o tegorocznych laureatach igNoble, którzy m.in. odkryli, że wieprzowiną można zatamować krwotok z nosa, piszemy tutaj).

Wróćmy jednak do ekscytującego wideo. Zawiera ono nagrania dotyczące m.in. pocałunku francuskiego, pracy narządów wewnętrznych, ciąży i porodu, zebrane z wielu różnych źródeł, m.in. uniwersytetu Imperial College London, berlińskiego szpitala Charité – Universitätsmedizin czy laboratorium BiomedNMR. Jednak, co oczywiste, uwagę przyciąga przede wszystkim zarejestrowany na filmie akt płciowy.

Nagranie seksu w komorze MRI to element rewolucyjnych badań, które w 1999 roku wykonali naukowcy holenderscy: ginekolog Willibrord Weijmar Schultz, fizjolog Pek van Andel, antropolog Ida Sabelis i radiolog Eduard Mooyaart. Wyniki swojej pracy, opisującej fizjologiczne aspekty podniecenia seksualnego u kobiety i mężczyzny sfilmowanych podczas stosunku w komorze rezonansu magnetycznego (MRI), opublikowali w grudniu 1999 roku w prestiżowym piśmie medycznym „British Medical Journal”.

Chcecie zobaczyć naukowców prowadzących badania i bohaterów rewolucyjnego filmu? Obejrzyjcie poniższe wideo! Widoczny na filmie fizjolog Pek van Andel pierwotnie prosił swoją żonę, by wraz z nim posłużyła jako obiekt badań, jednak odmówiła, mówiąc, że czułaby się w aparacie MRI zbyt klaustrofobicznie. W związku z tym pierwszą parą uprawiającą seks w takich warunkach zostali przyjaciółka żony van Andela – Ida Sabelis (antropolog i była akrobatka) oraz jej przyjaciel. Pokazują, jak razem zmieścili się do komory MRI 🙂

Tu zobaczycie oryginalny materiał filmowy zarejestrowany przez holenderskich naukowców w 1999 roku:

Źródło

 

Polecamy też:

Nagrody igNoble 2014 – od psiej kupy po wieprzowinę w nosie

Czym są tajemnicze kręgi na dnie oceanu?

 

 

Czego u nas szukaliście?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
MaciekBlysk
MaciekBlysk
8 lat temu

Bałem się że takie ujęcia obrzydzą romantyczne chwile uniesienia ale jest dobrze. Można bez obaw obejrzeć:)

lee
lee
8 lat temu

Zaraz, zaraz, coś się nie zgadza. Na filmie objaśniającym kobieta, która brała udział w przedsięwzięciu mówi, że aktu dokonano w pozycji “na łyżeczki”, podczas gdy na filmie widać (np. po ułożeniu kręgosłupów), że jednak partnerzy byli zwróceni do siebie twarzami.

Nie ma więcej wpisów
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
%d bloggers like this: