captcha image

Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

seks_rezonans1

Para uprawiająca seks w tubie rezonansu magnetycznego to jeden z wielu elementów filmu, który niedawno lotem błyskawicy obiegł internet. I – co nie dziwi – skupia na sobie większość uwagi widzów. My pokazujemy jego bohaterów.

Mało kto zwrócił uwagę na to, że w tym zgrabnym montażu użyto nie byle jakich nagrań. Seks w rezonansie magnetycznym to element klasycznej już sesji zarejestrowanej w ramach badań, za które w 2000 roku holenderscy naukowcy dostali nagrodę igNoble, przyznawaną odkryciom budzącym najpierw śmiech, a potem refleksję (o tegorocznych laureatach igNoble, którzy m.in. odkryli, że wieprzowiną można zatamować krwotok z nosa, piszemy tutaj).

Wróćmy jednak do ekscytującego wideo. Zawiera ono nagrania dotyczące m.in. pocałunku francuskiego, pracy narządów wewnętrznych, ciąży i porodu, zebrane z wielu różnych źródeł, m.in. uniwersytetu Imperial College London, berlińskiego szpitala Charité – Universitätsmedizin czy laboratorium BiomedNMR. Jednak, co oczywiste, uwagę przyciąga przede wszystkim zarejestrowany na filmie akt płciowy.

Nagranie seksu w komorze MRI to element rewolucyjnych badań, które w 1999 roku wykonali naukowcy holenderscy: ginekolog Willibrord Weijmar Schultz, fizjolog Pek van Andel, antropolog Ida Sabelis i radiolog Eduard Mooyaart. Wyniki swojej pracy, opisującej fizjologiczne aspekty podniecenia seksualnego u kobiety i mężczyzny sfilmowanych podczas stosunku w komorze rezonansu magnetycznego (MRI), opublikowali w grudniu 1999 roku w prestiżowym piśmie medycznym „British Medical Journal”.

Chcecie zobaczyć naukowców prowadzących badania i bohaterów rewolucyjnego filmu? Obejrzyjcie poniższe wideo! Widoczny na filmie fizjolog Pek van Andel pierwotnie prosił swoją żonę, by wraz z nim posłużyła jako obiekt badań, jednak odmówiła, mówiąc, że czułaby się w aparacie MRI zbyt klaustrofobicznie. W związku z tym pierwszą parą uprawiającą seks w takich warunkach zostali przyjaciółka żony van Andela – Ida Sabelis (antropolog i była akrobatka) oraz jej przyjaciel. Pokazują, jak razem zmieścili się do komory MRI 🙂

Tu zobaczycie oryginalny materiał filmowy zarejestrowany przez holenderskich naukowców w 1999 roku:

Źródło

 

Polecamy też:

Nagrody igNoble 2014 – od psiej kupy po wieprzowinę w nosie

Czym są tajemnicze kręgi na dnie oceanu?

 

 

Seks w rezonansie magnetycznym
3.3 (66.67%) 3 głosów

Czego u nas szukaliście?

Nie ma więcej wpisów