captcha image

A password will be e-mailed to you.

SONY DSC

Jak duży jest przeciętny penis? Dokładnie określili to naukowcy, posiłkując się danymi dotyczącymi 15,5 tysiąca mężczyzn.

Sprawa jest delikatna, bo kiedy chodzi o rozmiary genitaliów, mężczyznom nie można wierzyć na słowo. Cóż, tak sądzą przynajmniej brytyjscy naukowcy, którzy po przejrzeniu różnych badań na ten temat ustalili, że panowie zawyżają rozmiary członka, kiedy pytani są o to w ankietach. Bardziej wiarygodne są dane medyczne, w których to lekarz wykonuje stosowny pomiar u pacjenta. I takie też dane wzięli pod uwagę badacze z South London and Maudsley NHS Foundation Trust, którzy w swoim opracowaniu uwzględnili aż 17 sporządzonych podobną metodą prac naukowych. Wszystkie one dotyczyły rozmiarów penisów łącznie ponad 15,5 tysiąca mężczyzn z całego świata. Wyniki tych badań opublikowało wczoraj pismo „British Journal of Urology International”.

Po co naukowcom takie dane?

Wciąż uderza mnie, jak wielu mężczyzn ma pytania i wątpliwości związane z rozmiarem swojego penisa. Potrzebujemy naprawdę wiarygodnych danych na ten temat – stwierdziła w komentarzu dla serwisu internetowego „Science” Debra Herbenick z Indiana University, która nie brała udziału w badaniu.

Tę potrzebę potwierdzają również badania, z których wynika, że tylko 55 proc. mężczyzn jest zadowolonych z rozmiarów swoich genitaliów.

No, ale do rzeczy. Po uśrednieniu wyników okazało się, że:

  • Przeciętny penis w stanie spoczynku ma 9,16 cm długości oraz 9,31 cm obwodu
  • Przeciętny penis w stanie erekcji ma 13,12 cm długości oraz 11,66 cm obwodu

Odstępstwa od tej średniej międzynarodowej stanowią margines. Zaledwie 5 proc. mężczyzn może się pochwalić penisem w stanie wzwodu dłuższym niż 16 cm. Również u 5 proc. panów prącie w stanie erekcji nie przekracza 10 cm długości.

Gdyby ktoś z szanownych Czytelników zechciał wykonać u siebie pomiar wedle tej samej metody, powinien mierzyć długość członka od kości łonowej do czubka żołędzi. Napletek nie powinien być wliczany do pomiaru. Z kolei pomiar obwodu powinien być wykonany u postawy penisa lub w połowie jego długości – są to miejsca równoważne.

Siatka centylowa rozmiarów penisów. Źródło: South London and Maudsley NHS Foundation Trust

Siatka centylowa rozmiarów penisów. Źródło: South London and Maudsley NHS Foundation Trust

Naukowcy nie znaleźli żadnego związku pomiędzy rozmiarami penisów a innymi cechami fizycznymi, takimi jak rozmiar stopy, BMI czy wzrost. Nie stwierdzono również korelacji pomiędzy rozmiarem członka a przynależnością do określonej rasy czy grupy etnicznej, choć kierujący badaniami psychiatra David Veale podkreśla, że badania nie są pod tym akurat względem wiarygodne, bo większość pomiarów pobrano od mężczyzn rasy kaukaskiej.

Źródło

Polecamy też:

Penis z laboratorium gotowy do testów na ludziach 

 Jakiego koloru jest sukienka? Oto naukowe wyjaśnienie

 

Czego u nas szukaliście?

3.3 3 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

21 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
eMjej
eMjej
7 lat temu

W takim razie czuje sie wyrozniony. Znalazlem sie w tych 5% z dlugoscia powyzej 16cm. 16.5cm ha.

igawor
igawor
Reply to  eMjej
7 lat temu

Dawaj foto!

Twoja EX
Twoja EX
Reply to  eMjej
7 lat temu

Mierzyć już umiesz teraz naucz się używać 🙂

RedFireFox
RedFireFox
Reply to  eMjej
7 lat temu

Obwod, to jest to, co sie liczy glownie!… 😉

d3x
d3x
Reply to  RedFireFox
7 lat temu

objętość… portfela

garry777
garry777
Reply to  eMjej
6 lat temu

To troszkę zanizone dane (tak sądzę) jednak powyżej 16 jest mniej niż nam sie wydawało

wiast
wiast
7 lat temu

A w rozbiciu na regiony geograficzne? Bo media często straszą murzyńskimi rozmiarami…

bolek
bolek
Reply to  wiast
7 lat temu

Niepotrzebnie. Rocco jest biały 🙂

nismo
nismo
7 lat temu

Moj mama 19cm długości i obwodu 15cm

adi7x
adi7x
6 lat temu

Skoro statystyka wskazuje na średnią 13,12cm to oznaczałoby chyba, że kompleksy z tytułu zbyt krótkiego penisa u większości facetów mogły się wziąć z zakodowania im tego przez mainstreamowe media, biznes porno i osoby powielające zasłyszane mity. Ciekawe ile kobiet myśli, że przeciętny penis jest większy niż wskazują na to te badania.

asd
asd
Reply to  adi7x
2 lat temu

każda tak uważa, – przecież ten podawany penis w badaniach zalicza się do małych

MĄDRA KOBIETA
MĄDRA KOBIETA
Reply to  adi7x
9 miesięcy temu

ŻADNA MĄDRA KOBIETA TAK NIE UWAŻA!

sexlualna
sexlualna
6 lat temu

Mój facet ma 19 cm dł i około 4,5 cm śr. To duży penis i czasami ciężko było na niego dopasować prezerwatywę. Jestem bardzo zadowolona i kochamy się bez żadnych komplikacji. 19 cm znika we mnie w całości. W pozycji klasycznej bez ograniczeń a od tyłu przy maksymalnym pchnięciu lekko czuje że dobija do dna i się zapiera, ale lubię to uczucie. Z mniejszymi nie próbowałam więc nie krytykuje że za małe, ale o większych sprzętach mam dobre zdanie.

Dariusz Mikulski
Dariusz Mikulski
Reply to  sexlualna
5 lat temu

Nie wiem skąd cię przywiało, stawiam, że z google. Gdybyś doczytał coś poza nagłówek, zauważył byś, że artykuł dotyczy czegoś innego niż szerokość twojej cipy.

trackback
Szczepionka przeciw kompleksowi małego członka – Szczepionka przeciw głupocie
6 lat temu

[…] dobrze, ale to w ogóle nie wiadomo? Cóż. Wiadomo po części. W badaniu statystycznym, które zebrało wyniki 17-tu pomiarów prowadzonych przez lekarzy na łącznej grupie 15,5 […]

Tosia
Tosia
5 lat temu

“David Veale podkreśla, że badania nie są pod tym akurat względem wiarygodne, bo większość pomiarów pobrano od mężczyzn rasy kaukaskiej”. Myślę, że ten fragment wyjaśnia zniżone dane i dostatecznie podważa wiarygodność danych

wanda2508
wanda2508
5 lat temu

Rozmiar to rozmiar a choroby druga sprawa dużo zdjęć http://www.bolimnie.com/anatomia/penis-pracie-czlonek-choroby chorób skórnych prącia

Jan
Jan
4 lat temu

Co badanie to inny wynik. W badaniu prof. Izdebskiego z rozmiaru przyrodzenia jest zadowolonych 83,7% mężczyzn – przeprowadzone wśród Polaków. Porównując z 55% zadowolonych z badania przytoczonego w artykule można stwierdzić, że Polacy są znacznie mnie zakompleksieni pod tym względem.

sskaks ilis
sskaks ilis
3 lat temu

na dzieciach czy w azji te badania ?

Piotr
Piotr
3 lat temu

Wnioski wyciągnięte z tych badań jak i te badania są g… warte. Chociażby z powodu wąskiej, nie miarodajnej, grupy poddanej badaniu. O jakości badań, również źle świadczy próba powiązania długości penisa z BMI. Współczynnik zmienny nawet w cyklu dobowym porównywany z rozmiarem uwarunkowanym genetycznie. Co za brednie. Nawet sam autor badań podważa swoje wyniki: “Nie stwierdzono również korelacji pomiędzy rozmiarem członka a przynależnością do określonej rasy czy grupy etnicznej, choć kierujący badaniami psychiatra David Veale podkreśla, że badania nie są pod tym akurat względem wiarygodne, bo większość pomiarów pobrano od mężczyzn rasy kaukaskiej.”. Czyli zebrano pomiary z kilkunastu różnych badań… Czytaj więcej »

Bartek
Bartek
1 rok temu

Ja mam małego

Nie ma więcej wpisów
21
0
Would love your thoughts, please comment.x
%d bloggers like this: