captcha image

A password will be e-mailed to you.

SONY DSC

Jak duży jest przeciętny penis? Dokładnie określili to naukowcy, posiłkując się danymi dotyczącymi 15,5 tysiąca mężczyzn.

Sprawa jest delikatna, bo kiedy chodzi o rozmiary genitaliów, mężczyznom nie można wierzyć na słowo. Cóż, tak sądzą przynajmniej brytyjscy naukowcy, którzy po przejrzeniu różnych badań na ten temat ustalili, że panowie zawyżają rozmiary członka, kiedy pytani są o to w ankietach. Bardziej wiarygodne są dane medyczne, w których to lekarz wykonuje stosowny pomiar u pacjenta. I takie też dane wzięli pod uwagę badacze z South London and Maudsley NHS Foundation Trust, którzy w swoim opracowaniu uwzględnili aż 17 sporządzonych podobną metodą prac naukowych. Wszystkie one dotyczyły rozmiarów penisów łącznie ponad 15,5 tysiąca mężczyzn z całego świata. Wyniki tych badań opublikowało wczoraj pismo „British Journal of Urology International”.

Po co naukowcom takie dane?

Wciąż uderza mnie, jak wielu mężczyzn ma pytania i wątpliwości związane z rozmiarem swojego penisa. Potrzebujemy naprawdę wiarygodnych danych na ten temat – stwierdziła w komentarzu dla serwisu internetowego „Science” Debra Herbenick z Indiana University, która nie brała udziału w badaniu.

Tę potrzebę potwierdzają również badania, z których wynika, że tylko 55 proc. mężczyzn jest zadowolonych z rozmiarów swoich genitaliów.

No, ale do rzeczy. Po uśrednieniu wyników okazało się, że:

  • Przeciętny penis w stanie spoczynku ma 9,16 cm długości oraz 9,31 cm obwodu
  • Przeciętny penis w stanie erekcji ma 13,12 cm długości oraz 11,66 cm obwodu

Odstępstwa od tej średniej międzynarodowej stanowią margines. Zaledwie 5 proc. mężczyzn może się pochwalić penisem w stanie wzwodu dłuższym niż 16 cm. Również u 5 proc. panów prącie w stanie erekcji nie przekracza 10 cm długości.

Gdyby ktoś z szanownych Czytelników zechciał wykonać u siebie pomiar wedle tej samej metody, powinien mierzyć długość członka od kości łonowej do czubka żołędzi. Napletek nie powinien być wliczany do pomiaru. Z kolei pomiar obwodu powinien być wykonany u postawy penisa lub w połowie jego długości – są to miejsca równoważne.

Siatka centylowa rozmiarów penisów. Źródło: South London and Maudsley NHS Foundation Trust

Siatka centylowa rozmiarów penisów. Źródło: South London and Maudsley NHS Foundation Trust

Naukowcy nie znaleźli żadnego związku pomiędzy rozmiarami penisów a innymi cechami fizycznymi, takimi jak rozmiar stopy, BMI czy wzrost. Nie stwierdzono również korelacji pomiędzy rozmiarem członka a przynależnością do określonej rasy czy grupy etnicznej, choć kierujący badaniami psychiatra David Veale podkreśla, że badania nie są pod tym akurat względem wiarygodne, bo większość pomiarów pobrano od mężczyzn rasy kaukaskiej.

Źródło

Polecamy też:

Penis z laboratorium gotowy do testów na ludziach 

 Jakiego koloru jest sukienka? Oto naukowe wyjaśnienie

 

Czego u nas szukaliście?

18
Dodaj komentarz

avatar
 
11 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
Piotrsskaks ilisJanwanda2508Dariusz Mikulski Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
eMjej
Gość
eMjej

W takim razie czuje sie wyrozniony. Znalazlem sie w tych 5% z dlugoscia powyzej 16cm. 16.5cm ha.

igawor
Gość
igawor

Dawaj foto!

Twoja EX
Gość
Twoja EX

Mierzyć już umiesz teraz naucz się używać 🙂

RedFireFox
Gość
RedFireFox

Obwod, to jest to, co sie liczy glownie!… 😉

d3x
Gość
d3x

objętość… portfela

garry777
Gość
garry777

To troszkę zanizone dane (tak sądzę) jednak powyżej 16 jest mniej niż nam sie wydawało

wiast
Gość
wiast

A w rozbiciu na regiony geograficzne? Bo media często straszą murzyńskimi rozmiarami…

bolek
Gość
bolek

Niepotrzebnie. Rocco jest biały 🙂

nismo
Gość
nismo

Moj mama 19cm długości i obwodu 15cm

adi7x
Gość
adi7x

Skoro statystyka wskazuje na średnią 13,12cm to oznaczałoby chyba, że kompleksy z tytułu zbyt krótkiego penisa u większości facetów mogły się wziąć z zakodowania im tego przez mainstreamowe media, biznes porno i osoby powielające zasłyszane mity. Ciekawe ile kobiet myśli, że przeciętny penis jest większy niż wskazują na to te badania.

sexlualna
Gość
sexlualna

Mój facet ma 19 cm dł i około 4,5 cm śr. To duży penis i czasami ciężko było na niego dopasować prezerwatywę. Jestem bardzo zadowolona i kochamy się bez żadnych komplikacji. 19 cm znika we mnie w całości. W pozycji klasycznej bez ograniczeń a od tyłu przy maksymalnym pchnięciu lekko czuje że dobija do dna i się zapiera, ale lubię to uczucie. Z mniejszymi nie próbowałam więc nie krytykuje że za małe, ale o większych sprzętach mam dobre zdanie.

Dariusz Mikulski
Gość
Dariusz Mikulski

Nie wiem skąd cię przywiało, stawiam, że z google. Gdybyś doczytał coś poza nagłówek, zauważył byś, że artykuł dotyczy czegoś innego niż szerokość twojej cipy.

trackback
Szczepionka przeciw kompleksowi małego członka – Szczepionka przeciw głupocie

[…] dobrze, ale to w ogóle nie wiadomo? Cóż. Wiadomo po części. W badaniu statystycznym, które zebrało wyniki 17-tu pomiarów prowadzonych przez lekarzy na łącznej grupie 15,5 […]

Tosia
Gość
Tosia

“David Veale podkreśla, że badania nie są pod tym akurat względem wiarygodne, bo większość pomiarów pobrano od mężczyzn rasy kaukaskiej”. Myślę, że ten fragment wyjaśnia zniżone dane i dostatecznie podważa wiarygodność danych

wanda2508
Gość
wanda2508

Rozmiar to rozmiar a choroby druga sprawa dużo zdjęć http://www.bolimnie.com/anatomia/penis-pracie-czlonek-choroby chorób skórnych prącia

Jan
Gość
Jan

Co badanie to inny wynik. W badaniu prof. Izdebskiego z rozmiaru przyrodzenia jest zadowolonych 83,7% mężczyzn – przeprowadzone wśród Polaków. Porównując z 55% zadowolonych z badania przytoczonego w artykule można stwierdzić, że Polacy są znacznie mnie zakompleksieni pod tym względem.

sskaks ilis
Gość
sskaks ilis

na dzieciach czy w azji te badania ?

Piotr
Gość
Piotr

Wnioski wyciągnięte z tych badań jak i te badania są g… warte. Chociażby z powodu wąskiej, nie miarodajnej, grupy poddanej badaniu. O jakości badań, również źle świadczy próba powiązania długości penisa z BMI. Współczynnik zmienny nawet w cyklu dobowym porównywany z rozmiarem uwarunkowanym genetycznie. Co za brednie. Nawet sam autor badań podważa swoje wyniki: “Nie stwierdzono również korelacji pomiędzy rozmiarem członka a przynależnością do określonej rasy czy grupy etnicznej, choć kierujący badaniami psychiatra David Veale podkreśla, że badania nie są pod tym akurat względem wiarygodne, bo większość pomiarów pobrano od mężczyzn rasy kaukaskiej.”. Czyli zebrano pomiary z kilkunastu różnych badań… Czytaj więcej »

Nie ma więcej wpisów