captcha image

Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

SONY DSC

Jak duży jest przeciętny penis? Dokładnie określili to naukowcy, posiłkując się danymi dotyczącymi 15,5 tysiąca mężczyzn.

Sprawa jest delikatna, bo kiedy chodzi o rozmiary genitaliów, mężczyznom nie można wierzyć na słowo. Cóż, tak sądzą przynajmniej brytyjscy naukowcy, którzy po przejrzeniu różnych badań na ten temat ustalili, że panowie zawyżają rozmiary członka, kiedy pytani są o to w ankietach. Bardziej wiarygodne są dane medyczne, w których to lekarz wykonuje stosowny pomiar u pacjenta. I takie też dane wzięli pod uwagę badacze z South London and Maudsley NHS Foundation Trust, którzy w swoim opracowaniu uwzględnili aż 17 sporządzonych podobną metodą prac naukowych. Wszystkie one dotyczyły rozmiarów penisów łącznie ponad 15,5 tysiąca mężczyzn z całego świata. Wyniki tych badań opublikowało wczoraj pismo „British Journal of Urology International”.

Po co naukowcom takie dane?

Wciąż uderza mnie, jak wielu mężczyzn ma pytania i wątpliwości związane z rozmiarem swojego penisa. Potrzebujemy naprawdę wiarygodnych danych na ten temat – stwierdziła w komentarzu dla serwisu internetowego „Science” Debra Herbenick z Indiana University, która nie brała udziału w badaniu.

Tę potrzebę potwierdzają również badania, z których wynika, że tylko 55 proc. mężczyzn jest zadowolonych z rozmiarów swoich genitaliów.

No, ale do rzeczy. Po uśrednieniu wyników okazało się, że:

 • Przeciętny penis w stanie spoczynku ma 9,16 cm długości oraz 9,31 cm obwodu
 • Przeciętny penis w stanie erekcji ma 13,12 cm długości oraz 11,66 cm obwodu

Odstępstwa od tej średniej międzynarodowej stanowią margines. Zaledwie 5 proc. mężczyzn może się pochwalić penisem w stanie wzwodu dłuższym niż 16 cm. Również u 5 proc. panów prącie w stanie erekcji nie przekracza 10 cm długości.

Gdyby ktoś z szanownych Czytelników zechciał wykonać u siebie pomiar wedle tej samej metody, powinien mierzyć długość członka od kości łonowej do czubka żołędzi. Napletek nie powinien być wliczany do pomiaru. Z kolei pomiar obwodu powinien być wykonany u postawy penisa lub w połowie jego długości – są to miejsca równoważne.

Siatka centylowa rozmiarów penisów. Źródło: South London and Maudsley NHS Foundation Trust

Siatka centylowa rozmiarów penisów. Źródło: South London and Maudsley NHS Foundation Trust

Naukowcy nie znaleźli żadnego związku pomiędzy rozmiarami penisów a innymi cechami fizycznymi, takimi jak rozmiar stopy, BMI czy wzrost. Nie stwierdzono również korelacji pomiędzy rozmiarem członka a przynależnością do określonej rasy czy grupy etnicznej, choć kierujący badaniami psychiatra David Veale podkreśla, że badania nie są pod tym akurat względem wiarygodne, bo większość pomiarów pobrano od mężczyzn rasy kaukaskiej.

Źródło

Polecamy też:

Penis z laboratorium gotowy do testów na ludziach 

 Jakiego koloru jest sukienka? Oto naukowe wyjaśnienie

 

Statystyczny penis ma rozmiar…
3.7 (74%) 20 głosów

Czego u nas szukaliście?

 • eMjej

  W takim razie czuje sie wyrozniony. Znalazlem sie w tych 5% z dlugoscia powyzej 16cm. 16.5cm ha.

  • igawor

   Dawaj foto!

  • Twoja EX

   Mierzyć już umiesz teraz naucz się używać 🙂

  • RedFireFox

   Obwod, to jest to, co sie liczy glownie!… 😉

   • d3x

    objętość… portfela

  • garry777

   To troszkę zanizone dane (tak sądzę) jednak powyżej 16 jest mniej niż nam sie wydawało

 • wiast

  A w rozbiciu na regiony geograficzne? Bo media często straszą murzyńskimi rozmiarami…

  • bolek

   Niepotrzebnie. Rocco jest biały 🙂

 • nismo

  Moj mama 19cm długości i obwodu 15cm

 • adi7x

  Skoro statystyka wskazuje na średnią 13,12cm to oznaczałoby chyba, że kompleksy z tytułu zbyt krótkiego penisa u większości facetów mogły się wziąć z zakodowania im tego przez mainstreamowe media, biznes porno i osoby powielające zasłyszane mity. Ciekawe ile kobiet myśli, że przeciętny penis jest większy niż wskazują na to te badania.

 • sexlualna

  Mój facet ma 19 cm dł i około 4,5 cm śr. To duży penis i czasami ciężko było na niego dopasować prezerwatywę. Jestem bardzo zadowolona i kochamy się bez żadnych komplikacji. 19 cm znika we mnie w całości. W pozycji klasycznej bez ograniczeń a od tyłu przy maksymalnym pchnięciu lekko czuje że dobija do dna i się zapiera, ale lubię to uczucie. Z mniejszymi nie próbowałam więc nie krytykuje że za małe, ale o większych sprzętach mam dobre zdanie.

  • Dariusz Mikulski

   Nie wiem skąd cię przywiało, stawiam, że z google. Gdybyś doczytał coś poza nagłówek, zauważył byś, że artykuł dotyczy czegoś innego niż szerokość twojej cipy.

 • Pingback: Szczepionka przeciw kompleksowi małego członka – Szczepionka przeciw głupocie()

 • Tosia

  “David Veale podkreśla, że badania nie są pod tym akurat względem wiarygodne, bo większość pomiarów pobrano od mężczyzn rasy kaukaskiej”. Myślę, że ten fragment wyjaśnia zniżone dane i dostatecznie podważa wiarygodność danych

 • wanda2508

  Rozmiar to rozmiar a choroby druga sprawa dużo zdjęć http://www.bolimnie.com/anatomia/penis-pracie-czlonek-choroby chorób skórnych prącia

Nie ma więcej wpisów