captcha image

A password will be e-mailed to you.

Smartwatche z pozoru wyglądają jak zwykłe zegarki, jednak ich funkcjonalność jest znacznie szersza. Dzięki nim można korzystać z wielu nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które przez długi czas były dostępne wyłącznie w innych urządzeniach. Jeśli szukasz smartwatcha dla siebie, sprawdź, które 3 funkcje są najprzydatniejsze z punktu widzenia użytkowników.

Funkcja nawiązywania połączeń i tworzenia wiadomości 

Możliwość szybkiego komunikowania się z bliskimi i innymi osobami jest jedną z najistotniejszych funkcji w smartwatchach. Gdy nie można odebrać telefonu, smartwatch poinformuje o połączeniu przychodzącym za pomocą wibracji. Dzięki temu nie przeoczy się próby kontaktu ze strony członka rodziny ani innego ważnego telefonu.

W niektórych modelach inteligentnych zegarków znajdzie się funkcję odbierania połączeń i dzwonienia tak samo jak w smartfonach. Smartwatch może służyć również do dyktowania treści wiadomości tekstowych lub do ich tworzenia przy użyciu klawiatury ekranowej. 

GPS

GPS to popularna funkcja smartfonów i innych sprzętów, jednak w przypadku smartwatchów nawigacja cechuje się wysokim stopniem praktyczności. Korzystanie z lokalizacji GPS w smartfonie wymaga poruszania się z telefonem w ręku, co jest mało wygodne. Inteligentny zegarek pozwala szybko i sprawnie przemieszczać się po nieznanym mieście, spacerować po lesie lub wędrować po górach. Dzięki temu na wycieczki można wybierać się bez niewygodnych papierowych map i bez narażania się na kradzież podczas chodzenia ze smartfonem w ręku. 

Lokalizacja GPS w smartwatchu przydaje się również w czasie deszczu. Zegarek chowa się pod kurtką lub płaszczem nieprzemakalnym, co chroni sprzęt przed zalaniem. Korzystanie z nawigacji w smartfonie w przypadku niepogody sprawdza się znacznie gorzej. 

Funkcje sportowe

Smartwatch przydaje się miłośnikom aktywności fizycznej. W podstawowej wersji funkcje sportowe inteligentnych zegarków ograniczają się do licznika kroków i dystansu oraz spalonych kalorii. Urządzenie może również mierzyć tętno, monitorować jakość snu i porównywać wyniki z kolejnych treningów. Dodatkowo w zaawansowanych technologicznie smartfonach dostępne są funkcje sportowe dla konkretnych dyscyplin. Dotyczy to między innymi urządzeń wodoszczelnych, dedykowanych dla pływaków. Dzięki możliwości użytkowania ich w wodzie i zanurzania nawet na głębokość kilku metrów, pływak mierzy przepłynięty dystans i liczbę pokonanych długości basenu.

Nie ma więcej wpisów