captcha image

A password will be e-mailed to you.

 

"Animalium"

„Animalium”

„Animalium” to spacer. Kojarzy mi się z wizyta w Muzeum Historii Naturalnej w Londynie, po którym snułem się bez wyraźnego celu chłonąc atmosferę i oglądając eksponaty, które nierzadko miały ponad 100 lat.

Właśnie do takiej wędrówki odwołuje się „Animalium”, książka (a może album), która łączy współczesną wiedzę biologiczną z ilustracjami nawiązującymi do XIX-wiecznych rycin. Dają one klimat niczym z podróży Darwina, a jednocześnie pokazują systematykę i anatomię, która 150 lat temu była nieznana.

„Animalium” podzielone jest na sześć sal-rozdziałów, w których oglądamy klasycznie podzielone na klasyczne grupy i podtypy – bezkręgowce, ryby , płazy, gady, ptaki i ssaki. W każdej sali jest po kilkanaście okazów z krótkimi, podobnymi do muzealnych, opisami. Raczej ciekawostki niż kompletna informacja, ale przecież mamy się przechadzać i podziwiać, a nie spinać.

I to właśnie urok tej książki. Nie ma co zabierać się za jej przeczytanie, lepiej od czasu do czasu otworzyć ją i pozwiedzać. A już najlepiej zwiedzać z kimś. Idealne zajęcie na zimowy wieczór.

„Animalium” Jenny Broom, Katie Scott. Wydawnictwo Dwie Siostry 2015

 

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Nie ma więcej wpisów
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x