captcha image

A password will be e-mailed to you.
Fot. Hernan Coria/Facebook

Fot. Hernan Coria/Facebook

Sztuka wykonywania selfie na stałe weszła do naszej kultury. Problem w tym, że wszystko co nowe, prowadzi do licznych głupich sytuacji.

Jak donoszą serwisy informacyjne, w resorcie Santa Teresita w Buenos Aires na Argentynie, grupa plażowiczów doprowadziła do śmierci malutkiego delfina, wyciągając go z wody do głaskania i pozowania z nim do selfie.

Fot. Hernan Coria/Facebook

Fot. Hernan Coria/Facebook

Do sieci wyciekło parę zdjęć ze zdarzenia, pokazując jak zastępy turystów tłoczyły się, aby dotknąć malutkiego delfina.

Fundacja Vida Silvestre potwierdziła, że delfin zmarł, dodając, że prawdopodobnym skutkiem było odwodnienie. Delfiny posiadają grubą warstwę skóry i tłuszczu, które pomagają im w zmaganiu się z zimną wodą. Jednak upalne argentyńskie plaże to inna bajka, gdzie łatwo o przegrzanie i odwodnienie.

Obecne informacje zakładają, że delfin był toniną małą (znaną też jako delfin La Platy) i mierzył około 1,5 metra długości. Gatunek ten zwykle występuje w atlantyckich wodach na wschód od Ameryki Południowej i jest jednym z najmniejszych rodzajów delfinów na świecie. Dodatkowo w całym tym zdarzeniu boli informacja, że ta odmiana delfina jest jedną z rzadszych w Ameryce Południowej – Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody określa ją jako „zagrożoną.”

Życie żadnego zwierzęcia nie jest warte zdjęcia, więc prosimy – szanujcie naturę i pozostawiajcie ją samej sobie, gdy tylko to możliwe.

 

Źródło: IFLS

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
steveminion
steveminion
6 lat temu

Temu wieprzowi trzymającemu delfina pewnie uszło to płazem…

savage
savage
Reply to  steveminion
6 lat temu

Wiesz co ale wieprzy to byś nie obrażał tym porównaniem… płazów zresztą też 😉

MrHybryda
MrHybryda
6 lat temu

>>Sztuka wykonywania selfie na stałe weszła do naszej kultury.<< Robienie samemu sobie zdjęć to nie jest żadna sztuka, tylko oddawanie pokłonu swoim narcystycznym skłonnościom. I nie weszła do żadnej kultury, bo większość ludzi nie robi fotek samemu sobie. Zakłamując rzeczywistość propagujecie kult jednostki, co uważam za nieodpowiedzialne i szkodliwe dla społeczeństwa. A co do zdarzenia, to brakuje mi próby odpowiedzi na pytanie dlaczego do tego doszło? Bo sama chęć zrobienia sobie zdjęcia z delfinem nie usprawiedliwia wyciągnięcia go z jego naturalnego środowiska co musiało skończyć się przynajmniej obrażeniami, chorobą lub nawet śmiercią. Gdy byłem młodszy i znajdowaliśmy rannego ptaka, to… Czytaj więcej »

Tesia
Tesia
Reply to  MrHybryda
6 lat temu

Głupota tłumu. Gdy pojedyncza osoba lub mała grupka znajdzie zwierzę, zazwyczaj szare komórki zatrybią i albo zostawiasz je w spokoju, albo próbujesz mu pomóc, czy to sam, czy dzwoniąc po wyspecjalizowaną pomoc. Tutaj mamy zatłoczoną plażę. Wśród setki czy tysiąca osób łatwo o jednego kretyna który najpierw spróbuje pogłaskać zwierzę, o, nie ucieka, to wezmę do rąk, wówczas znajdzie się drugi kretyn z aparatem, coś się dzieje, kolejne osoby przychodzą zobaczyć co – a wówczas wchodzi mechanizm naśladowania. „Hej on robi sobie zdjęcie, ja też chcę!”. Osoby z niesprecyzowanymi poglądami poddają się mechanizmowi naśladowania, hmm, chyba nic złego się nie… Czytaj więcej »

Karol Krzyżanowski
Karol Krzyżanowski
6 lat temu

Wiecie co jest najlepsze w tej całej głupocie tłumu? Że teraz nikt nie czuje się winny – bo przecież on tylko trochę, inni więcej głaskali, bo on go nie trzymał itd itp…. Poczucie winy rozmyło się po całej grupie tak jak odpowiedzialność , umiejętność przewidywania i ogólne pojmowanie :/

GamesMartyna
GamesMartyna
6 lat temu

Dupki. Teraz oni niech tak się poczują, jak ten malutki delfinóś :_(

Nie ma więcej wpisów
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
%d bloggers like this: