captcha image

A password will be e-mailed to you.

Już za tydzień kolejna edycja Miasteczka Myśli – imprezy, podczas której przepytamy znawców tematu o to, jaka przyszłość nas czeka w otoczeniu najnowszych technologii. Wspólnie zastanowimy się, czy są dla nas cyfrowym darem, czy też pułapką.

Kiedy organizatorzy Miasteczka Myśli zwrócili się do nas z propozycją zostania współgospodarzami tej imprezy i jej moderatorami, nie mieliśmy wątpliwości, że to temat w sam raz dla nas. 29 listopada o godz. 10 w jednym miejscu zgromadzimy m.in. badaczkę i filozofa, psychologa oraz specjalistkę z dziedziny telekomunikacji, których zapytamy o wielowymiarowość nowych technologii.

Wspólnie sięgniemy w przyszłość, próbując sobie wyobrazić, czy wciąż zdołalibyśmy się bez tych technologii obejść. Czy naszym życiem wciąż kierujemy my sami, czy robi to za nas sztuczna inteligencja na usługach wyszukiwarek internetowych, systemów reklamowych i zainstalowanych w smartfonach aplikacji? Gdzie jest granica wykorzystania możliwości tej w gruncie rzeczy obcej nam inteligencji?  W jakich miastach będziemy żyli za kilkadziesiąt lat? To tylko niektóre pytania, które będziemy chcieli zadać naszym gościom.

W dyskusjach wezmą udział:

Bożena Leśniewska | wiceprezes zarządu Orange Polska

dr Konrad Maj | kierownik Centrum Innowacji Uniwersytetu SWPS, psycholog społeczny i trener

dr Aleksandra Przegalińska-Skierkowska | filozof, naukowiec, Akademia Leona Koźmińskiego

Paulina Wilk | pisarka i publicystka, autorka książki „Pojutrze. O miastach przyszłości”

Oprócz dyskusji z ekspertami czeka Was też kilka niespodzianek. Zdradzimy na przykład, kto był „prablogerem”. Zaprosimy też na scenę trzy polskie startupy, które pochwalą się swoimi innowacyjnymi rozwiązaniami, takimi jak interaktywne lustra, sterowane sztuczną inteligencją hologramy czy wieżowiec przyszłości dla Afryki Subsaharyjskiej.

Kiedy:

29 listopada 2017 r., w godz. 10:00 – 12:00

Gdzie:

Miasteczko Orange, Al. Jerozolimskie 160, Warszawa

Wstęp bezpłatny

Rejestracja i agenda

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Crazy Nauka
Crazy Nauka
5 lat temu

Dzięki. Ale w czym “się ustawiliśmy”?

Nie ma więcej wpisów
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
%d bloggers like this: