captcha image

A password will be e-mailed to you.

Z tym cytatem wiąże się anegdota. Kiedy Maria Skłodowska-Curie spędzała urlop w Anglii, naszedł ją w domu pewien dziennikarz. Widząc skromną, nieciekawie ubraną kobietę, pomyślał, że to służąca wielkiej uczonej i próbował wyciągnąć od niej smakowite informacje dla swojej gazety. W odpowiedzi usłyszał, że „pani Curie ma w zasadzie tylko jedną istotną informację do przekazania reporterom: mniej interesujcie się ludźmi, a bardziej ideami”.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr Pieńkowski
Piotr Pieńkowski
4 lat temu

Oczywiście, dodajmy, ze jej chodziło o idee naukowe, a nie o idee w ogóle. Co w tłumaczeniu brziałobyby: bardziej interesujcie się faktami, zamiast ludźmi, którzy je głoszą. Bo po pladze faszyzmu i komunizmu, a obecnie terroryzmu wszelakiego wiemy, że jest dokładnie odwrotnie, jeśliby brać to zdanie dosłownie.

Kamil
Kamil
Reply to  Piotr Pieńkowski
1 miesiąc temu

Nie dokładałbym własnej ideologii do rozumowania Marii Składkowskiej Curie , jeżeli już domyślałbym się że mogło jej chodzić o to ten sam niuans jaki mamy dzisiaj , kiedy ludzie bardziej interesują się ludźmi (życiem celebrytów) i i głupotkami , a mniej ideałami i tym co ludzie wnoszą ze sobą – jakie ideały,wartości.

Robert
Robert
4 lat temu

furgonetka ze zdjęcia to Renault.

Nie ma więcej wpisów
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
%d