captcha image

A password will be e-mailed to you.

Konkurs Explory to szansa dla naprawdę bardzo młodych naukowców (nawet 13-latków!), by zostali zauważeni i zdobyli atrakcyjne nagrody. Możecie im w tym pomóc, głosując na swoich faworytów – finalistów konkursu – w plebiscycie publiczności podczas Gdynia Explory Week ONLINE!

Plebiscyt odbędzie się 20-22 października, a zagłosować można poprzez stronę www.explory.pl/2021. Projekt z największą liczbą głosów otrzyma nagrodę w wysokości 2000 zł. Pamiętajcie, że piekielnie zdolnych dzieciaków (mających 13-20 lat) w Polsce nie brakuje, a konkursy takie jak Explory pomagają im rozwinąć skrzydła.

Plebiscyt publiczności to dla tych młodych talentów szansa na wypromowanie swoich nowatorskich projektów. To także okazja dla szerokiej publiczności, aby poznać, docenić i wesprzeć pomysł, który ich zdaniem ma największe szanse na realizację. Dzięki plebiscytowi ci naprawdę bardzo młodzi ludzie dostają szansę na zdobycie uznania nie tylko wśród autorytetów naukowych, ale także swoich rówieśników. Jest to bowiem plebiscyt, w którym internauci mogą wybrać najciekawszy ich zdaniem projekt uczestniczący w Krajowym Finale Konkursu Explory.

Głosowanie

Głosować można na 1 z 33 projektów, wyłonionych w trakcie czterech regionalnych etapów konkursu. Na stronie wydarzenia każdy projekt posiada swoją zakładkę z opisem oraz prezentacją wideo. Podczas Gdynia Explory Week będzie można wziąć również udział w pitchingu (zwięzłej prezentacji) finalistów i dowiedzieć się więcej o ich projektach. Pitching młodych talentów w formule online odbędzie się 21 października o godz. 10:30.

– Podczas prezentacji młodych talentów zostanie również wybrany Laureat Nagrody Specjalnej Prezydenta Miasta Gdyni. Zwycięzca otrzyma merytoryczne wsparcie naszego Bio Laboratorium oraz Strefy Startup, umożliwiające rozwój wybranego projektu. Już od 20 lat w PPNT Gdynia przekuwamy pomysły na realne działania, dlatego trudno sobie wyobrazić, by 10. edycja Festiwalu Gdynia Explory Week, a wraz z nią odkrywanie kolejnych innowatorów, nie zagościło właśnie tutaj – mówi Anna Borkowska, dyrektor Pomorskiego Parku Naukowo – Technologicznego Gdynia.

Plebiscyt ruszy 20 października o godz. 9:00 i potrwa do 22 października do godz. 12:00. Głosować można poprzez stronę www.explory.pl/2021 w zakładce KONKURS. Projekt z największą liczbą głosów otrzyma nagrodę w wysokości 2000 zł. Organizatorem inicjatywy jest Fundacja Zaawansowanych Technologii. Laureatami poprzedniej edycji plebiscytu zostali Piotr Fil i Władysław Sowul za projekt „Samolot dwustronny”. Zdobyli oni prawie 5000 głosów.

Wierzymy, że nieprzeciętne talenty mają moc zmieniania świata, a konkurs Explory pomaga nam je odkrywać. Polpharma od lat wspiera polską naukę i młodych naukowców. Dlatego uważamy naszą obecność na festiwalu i w całym programie Explory za obowiązkową. Jesteśmy pod wrażeniem wiedzy, zdolności i kreatywności młodych ludzi, biorących udział w konkursie. Dlatego tradycyjnie już, Polpharma postanowiła przyznać nagrodę specjalną dla projektu z dziedziny farmacji, medycyny, biotechnoilogii i nauk pokrewnych – mówi Magdalena Rzeszotalska, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i CSR Polpharmy.

Gdynia Explory Week – wielkie święto nauki

Gdynia Explory Week to największe święto nauki i innowacji w Polsce. Składa się z Krajowego Finału Konkursu Explory i Festiwalu Explory. W ramach Festiwalu Explory przez trzy dni odbywać się będą wykłady i panele dostępne wyłącznie online dla zarejestrowanych uczestników. Organizatorzy zapraszają szczególnie młodzież szkolną na piątkowe dyskusje i prezentacje dotyczące różnorodnych form wsparcia. Wraz z partnerami porozmawiają i przedstawią oferty szkół wyższych w Polsce i za granicą oraz przyjrzą się stypendiom i stażom.Udział w Gdynia E(x)plory Week 2020 jest bezpłatny. Program oraz rejestracja dostępne są na stronie: www.explory.pl/2021

Artykuł jest elementem współpracy z Fundacją Zaawansowanych Technologii. Partner nie miał wpływu na opinie, które wyrażamy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Nie ma więcej wpisów
0
Would love your thoughts, please comment.x
%d