captcha image

A password will be e-mailed to you.

Przyznano nam właśnie nagrodę Popularyzator Nauki 2019 w kategorii Media, a miesiąc wcześniej dwie statuetki POP Science 2020 – za bloga Crazy Nauka i za naszą audycję „Homo Science” w radiu TOK FM. Pękamy z dumy!

Od lewej: Ola i Piotr Stanisławscy z nagrodą Popularyzator Nauki 2019 w kategorii Media, Dawid Myśliwiec (nagrodzony w kategorii Animator) oraz Jakub Bocheński i Mariusz Gogól ze Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki (nagrodzonego w kategorii Instytucja). Fot. Marcin Zastawnik

Popularyzator Nauki – nagroda przyznawana przez Polską Agencję Prasową i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego – to najstarsza z polskich nagród za popularyzację i do niedawna jedyna. Od kilku lat startowaliśmy w tym konkursie i wcześniej już dwukrotnie udało nam się trafić do finału, w tym raz przyznano nam wyróżnienie. Tym niemniej nagroda – w kategorii Media – przyszła do nas dopiero za trzecim razem. Odebraliśmy ją 28 lutego 2020 roku. Dała nam mnóstwo radości i satysfakcji ?

Wcześniej, 26 stycznia 2020, odebraliśmy jeszcze jeden zestaw nagród – tym razem dwie statuetki POP Science 2020 przyznawane przez Śląski Festiwal Nauki. Jury przyznało je nam za naszego bloga Crazy Nauka i za audycję „Homo Science” w radiu TOK FM. To nam dodało skrzydeł!

Jasne, że i bez nagród robilibyśmy nadal to, co robimy już od ośmiu lat, ale bycie zauważonym i docenionym daje ogromnie dużo satysfakcji i zapału do dalszych działań. Dziękujemy za te wspaniałe wyróżnienia!

O naszych nagrodach i o nas samych Dzień Dobry TVN zrobiło minireportaż, zaproszono nas też do studia z tej okazji ?

Napisali o naszych nagrodach i nominacjach:

Ministerstwo Nauki Szkolnictwa Wyższego: Popularyzatorzy Nauki 2019 nagrodzeni!

Szymon Zdziebłowski, PAP – Nauka w Polsce: “Crazy Nauka: świadome wykorzystywanie emocji kluczem w popularyzacji nauki”

Ludwika Tomala, PAP – Nauka w Polsce: “Crazy Nauka: ludziom potrzeba wyjaśnień, gdzie kończy się nauka, a zaczynają mity”

Śląski Festiwal Nauki Katowice: “​Laureaci pierwszej edycji konkursu POP Science”

tokfm.pl: “Aleksandra i Piotr Stanisławscy z nagrodą POP Science za audycję “Homo Science” w TOK FM”

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Magda
Magda
3 lat temu

Wielkie gratulacje! 🙂 Czytam Waszego bloga od dłuższego czasu, jesteście super!

Nie ma więcej wpisów
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
%d