captcha image

A password will be e-mailed to you.

 

Smugi kondensacyjne. Fot. Roo Reynolds

Smugi kondensacyjne. Fot. Roo Reynolds

Dziś tematem dnia stały się chemtrailsy*. To efekt znalezienia w dokumentach sejmowych interpelacji poselskich, których celem jest uzyskanie odpowiedzi, czy nad Polską rozpylane są chemtrailsy i czemu to służy.

Oczywiście zadawanie pytań to chwalebny zwyczaj, ale zanim zapyta się o pewne rzeczy warto samemu poszukać informacji. Najlepiej w wiarygodnych źródłach.

Interpelacja nr 16893. Fot. Sejm.gov.pl

Interpelacja nr 16893. Fot. Sejm.gov.pl

Chemtrails to teoria powstała gdzieś na początku lat 90., która głosi, że samoloty pasażerskie i wojskowe latając rozpylają substancje chemiczne oraz biologiczne, których zadaniem jest… No właśnie. Tu mamy pierwszy zgryz, bo głoszący zagrożenie chemtrailsami nie bardzo mogą się zgodzić co do tego, co właściwie robią owe substancje. Szybki rekonesans pokazuje, że rozpylane mają być popioły ze spalania węgla, substancje psychotropowe, zarazki, polimerowe włókna z osadzonymi na nich erytrocytami przenoszącymi choroby (?), bar, sole aluminium, węglik krzemu, tor, materiały przewodzące prąd i wiele innych. Główne wątki tej teorii spiskowej krążą wokół trucia i/lub ogłupiania ludzi lub kontrolowania pogody.

Podświetlona od tyłu smuga kondensacyjna. Fot. Kent Wien

Podświetlona od tyłu smuga kondensacyjna. Fot. Kent Wien

Dowodem na istnienie chemtrailsów mają być pozostające nienormalnie długo w powietrzu ślady przelotu samolotów. Wymienia się też fakt, że czasami smugi nie znikają, a rozprzestrzeniają się, powiększają i czasami przeradzają w cienką warstwę chmur pokrywających niebo.

Dlaczego teoria o chemtrails nie ma sensu? Powodów jest wiele.

  1. Żadne badanie nie potwierdza, by w smugach znajdowały się jakiekolwiek substancje poza tymi, które są normalnymi produktami spalania paliwa lotniczego.
  2. Rozpylanie jakichkolwiek substancji na tej wysokości nie ma sensu. Materiał biologiczny uległby zniszczeniu w wyniku wysuszenia i zamrożenia. Substancje chemiczne nie dotarłyby do ziemi w kontrolowany i przewidywalny sposób. Ilości materiału, jakie mógłby zabrać samolot czy nawet wiele samolotów są zbyt małe, by wywołać efekt po rozpyleniu na wysokościach przelotowych samolotów.
  3. Realizacja takiego przedsięwzięcia wymagałaby zawiązania ogólnoświatowego spisku angażującego dziesiątki tysięcy ludzi z różnych, często wrogich sobie, krajów. Ludzie ci musieliby podejmować działania, które szkodziłyby im samym i ich rodzinom. W tej sytuacji utrzymanie tajemnicy nie byłoby możliwe i musiałyby ostatecznie wyciec jakieś konkretne informacje i dowody. Tymczasem wciąż ich brak.
  4. Rzekome dziwne zachowanie się smug kondensacyjnych wynika z fizyki atmosfery, a nie działania chemtrailsów. Smuga kondensacyjna tworzy się w wyniku skraplania się pary wodnej z atmosfery na drobinach zawartych w gorących spalinach samolotu. W zależności od wilgotności smuga może się utrzymywać przez różny czas. Gdy wilgotność jest wysoka, smugi mogą nie tylko pozostawać przez kilkadziesiąt minut, ale rozbudowywać się, gdy przechłodzona para wodna osadza się na powstających zarodkach kondensacji. Przy sprzyjającej pogodzie smugi mogą rozciągać się w pionie (opadanie większych cząsteczek) i w poziomie tworząc chmury typu cirrus.

Opowieść o chemtrailsach można ciągnąć długo, ale świetnie działa tu stara dobra brzytwa Ockhama – „nie mnożyć bytów ponad potrzebę”. Gdyby ktoś chciał osiągnąć efekty, jakie mają dawać chemtrailsy, mógłby to zrobić w sposób tańszy, prostszy, bezpieczniejszy i skuteczniejszy.

*używam tu często spotykanej, spolszczonej wersji słowa chemtrails będącego modyfikacją angielskiego contrails czyli condensation trails (smugi kondensacyjne)

 

Przeczytaj też, dlaczego tak powszechnie wierzymy w teorie spiskowe

Czego u nas szukaliście?

3.6 9 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

214 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz Wolny
Tomasz Wolny
6 lat temu

Nie no „chemtrails” to światowy spisek i jest to fakt niezaprzeczalny! Jednak jego cel to nie do końca to co wszyscy uważają. Tylko ja znam prawdę. Otóż w całej tej sprawie chodzi o wyłuskanie idiotów z populacji ludzkiej, następnie wyeliminowanie ich poprzez doprowadzenie do samoeliminacji z wykorzystaniem głębokiej wiary w nieuchronność zaduszenia (czy innego zatrucia w wyniku wchłaniania nieistniejących substancji chemicznych – jak wiemy wiara czyni czuba… znaczy cuda) – a tym samym do gwałtownego przesunięcia średniej inteligencji w stronę bardziej rozumnej… 😉 pozdrawiam wszystkich z poczuciem humoru i zapraszam do lektury: http://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/mit-rzad-swiatowy-kontroluje-klimat-za-pomoca-chemtrails-116 nt tego mitu jak i innych związanych… Czytaj więcej »

Crazy Nauka
Crazy Nauka
Reply to  Tomasz Wolny
6 lat temu

No i to jest właśnie drugie dno światowego spisku! Drżymy!!!

steveminion
steveminion
Reply to  Tomasz Wolny
6 lat temu

Niestety w Polsce w taki sposób „wyłuskuje się” członków rządu…

Tomasz Wolny
Tomasz Wolny
Reply to  steveminion
6 lat temu

Niekoniecznie… ale to dowodzi, że chemtrails może się zakończyć eliminacją połowy ludzkości… 😉

SIMON
SIMON
Reply to  Tomasz Wolny
6 lat temu

Wszystko spoko, poza tym, ze Ty rowniez zostales dzieki tej teorii wyluskany…

Z pozdrowieniami.

Tomasz Wolny
Tomasz Wolny
Reply to  SIMON
6 lat temu

Ty to wiesz 🙂

SIMON
SIMON
Reply to  Tomasz Wolny
6 lat temu

W rzeczy samej. ?

Marcin Zemła
Marcin Zemła
Reply to  Tomasz Wolny
6 lat temu

Chemtrailsy muszą być bardzo niebezpieczne dla ludzi leczących się homeopatią.

Tomasz Perz
Tomasz Perz
Reply to  Tomasz Wolny
5 lat temu

https://youtu.be/O_PFxWR3Y_A A cóż to jest teoria spiskowa? Wystarczy nazwać tak cokolwiek niewygodnego lub „niemieszczącego się w głowie”, a tacy jak wy, zamiast pomyśleć, oplują, wyśmieją, przy okazji się dowartościując. Ludzie o ograniczonych horyzontach mają się za możnych tego świata i piją piwo z aluminiowych puszek. Pozdrawiam.

Tomasz Wolny
Tomasz Wolny
Reply to  Tomasz Perz
5 lat temu

„teorią spiskową” nazywamy taką teorię, która wymaga od jej głosiciela/głosicieli, głębokiej wiary w jej prawdziwość, ponieważ nie ma ona żadnego pokrycia/potwierdzenia (lub częściowo ma, ale już wnioski nie) w rzeczywistości, w faktach, w danych… Filmik, lub czyjaś wypowiedź nie ma znaczenia, chyba, że stoją za tym twarde dowody, wyliczenia, badania (przeważnie latami), obserwacje.
Oburzanie się na kogoś, że się śmieje z jakiejś takiej właśnie teorii, nie przyniesie Tobie ulgi, nie rozwiąże (omawianego) problemu. Zawsze wszystko sprawdzaj.

MadMac
MadMac
Reply to  Tomasz Wolny
3 lat temu

To jakaś taka twoja własna definicja „teorii spiskowej”. Rozumiem, że sam sobie nadajesz definicje słowom, które używasz, bo tak ciekwawiej.

Tomek
Tomek
Reply to  Tomasz Wolny
3 miesięcy temu

W sumie racja, ale też nie trzyma się kupy. Łatwiej rządzi się glupkami, więc jakieś zwiększanie inteligencji populacji nie jest W ich interesie.

MrHybryda
MrHybryda
6 lat temu

No to będziemy mieli ministra… To taki drugi Macierewicz, tyle że od środowiska i klimatu. Facet dowiódł, że tym krajem mogą rządzić idioci.

PS
A szkoda, ze nie odnieśliście się do jego wypowiedzi na temat globalnego ocieplenia.

Crazy Nauka
Crazy Nauka
Reply to  MrHybryda
6 lat temu

Może szkoda, ale tekst jednak chemtrailsach, a nie o polityce.

a00
a00
Reply to  Crazy Nauka
6 lat temu

I dobrze. Nie babrajcie się w tym g#*®¥e, bo tylko smród zostanie

Wiktor
Wiktor
Reply to  MrHybryda
6 lat temu

Co powiedział?

Wiktor
Wiktor
6 lat temu

Smugom kondensacyjnym zawdzięczamy sporo efektu cieplarnianego. Jakoś na nie nie nakłada się w EU podatku węglowego. Oczywiście nie są głównym jego czynnikiem, którym jest promieniowanie Słońca.

a00
a00
Reply to  Wiktor
6 lat temu

„Masz Pan dowód”?

Wiktor
Wiktor
Reply to  a00
6 lat temu

Czego dowód? Dowód że na zanieczyszczanie atmosfery przez samoloty nie nakłada się podatku węglowego? Można to sprawdzić. Podatek węglowy nakłada się tylko na spalanie węgla kopalnego. Nie na spalanie nafty czy gazu. Samolot współczesny w locie międzykontynentalnym np B747-8 pozostawia w górnych warstwach atmosfery ponad 600 ton CO2 + jeszcze inne składniki. CO2 emitowane przez elektrownie, cementownie lub domy wraz z deszczem wraca w stronę powierzchni ziemi gdzie stanowi dobrodziejstwo dla wchłaniającej C i oddającej atmosferze O2 roślinności akumulującej przy tym energię oddawaną żywiącym się roślinami zwierzętom. CO2 pozostawione w stratosferze przez samoloty pozostanie tam na zawsze i nie ma… Czytaj więcej »

a00
a00
Reply to  Wiktor
6 lat temu

„Smugom kondensacyjnym zawdzięczamy sporo efektu cieplarnianego.”. Sama kondensacja nie wpływa na efekt. Spaliny jak najbardziej

Rdkln
Rdkln
Reply to  Wiktor
6 lat temu

Jak on – ten samolot – udźwignął te 600 ton CO2, to ja nie wiem :]

Macros Plus
Macros Plus
Reply to  Rdkln
6 lat temu

600 ton to rzeczywiście przesada. Dreamliner waży około 185 ton i w czasie lotu pali średnio 5 ton paliwa na 1000 km

Wiktor
Wiktor
Reply to  Macros Plus
6 lat temu

Ja pisałem o B747.
B878 spala ponad dwa razy mniej mniej. Zabiera 100 ton nafty. W niej jest 85 ton węgla. Ze spalanie 85 ton węgla powstaje 311 ton CO2.

Wiktor
Wiktor
Reply to  Macros Plus
6 lat temu

Ja pisałem o B747.
B787 spala ponad połowę mniej mniej. Zabiera
100 ton nafty. W niej jest 85 ton węgla. Ze spalanie 85 ton węgla
powstaje 310 ton CO2.

Wiktor
Wiktor
Reply to  Rdkln
6 lat temu

Back to school, jak mówią Amerykanie!

Krzysiek
Krzysiek
Reply to  Wiktor
3 lat temu

Elektrownia Bełchatów emituje więcej, niż cała flota Ryanair.

Karolina Paradowska
Karolina Paradowska
6 lat temu

Usłyszałam kiedyś opinię, że to co jest rozpylane to cząsteczki aluminium, które mają zniwelować efekt cieplarniany poprzez odbijanie światła słonecznego. Oczywiście wszystko w tajemnicy, a efekt cieplarniany nie istnieje, więc w ten sposób rząd marnuje nasze pieniądze.

wiast
wiast
6 lat temu

Z tego, co wiem (a teorie spiskowe to moje hobby 😀 ), to pierwsza fala wypowiedzi o chemtrailsach pojawiła się już w latach 50-tych… W latach 90-tych pomysł został tylko wznowiony. Swoją drogą wstyd dla Pana Ministra. Miałem co do prof. Szyszko mieszane uczucia, ale taką interpelacją się po prostu zbłaźnił. Ja rozumiem, że oficjalnie mógł wystąpić w ten sposób, żeby dać sporej części społeczeństwa wierzącej w tego typu teorie spiskowe sygnał, że się o nich troszczy, ale forma zadania pytania świadczy o tym, że przed złożeniem interpelacji nie zainteresował się w ogóle tematem, tylko wiedział, że „coś gdzieś tam… Czytaj więcej »

suawek
suawek
6 lat temu

jak daleko poza granice Polski szukaliscie informacji o tym?
jak szeroka perspektywe macie na ta CZESC geoinzynierii i rzeczy o ktorych (prywatne) media nie mowia?
jaden drobina w morzu:

Erasus
Erasus
Reply to  suawek
6 lat temu

Wracaj do swojego nudnego i nic nieznaczącego życia nie za teorie spiskowe się zabierasz. Uuu jaki jesteś fajny, widzisz smugi kondensacyjne i myślisz „o tak trują mnie ale jestem genialny wiem to” po czym wracasz dalej do swojego marnego życia ale z podniesionym ego bo jesteś taki fajny znasz teorie spiskowe. Wypierdalać z tym gównem już bo to ze śmiesznego stało się żałosne.

tentamten
tentamten
Reply to  suawek
6 lat temu

Ty mnie tym wideo nawet nie wkurzaj, bo wlasnie probuje mojej bliskiej osobie wytlumaczyc, zeby nie knula teorii spiskowych, a to jest trudne 😀

suawek
suawek
Reply to  tentamten
6 lat temu

odpowiem tylko tyle ze na posiedzeniu same ONZ przyznalo ze to sie dzieje…

Crazy Nauka
Crazy Nauka
Reply to  suawek
6 lat temu

A można prosić jakiś link czy inne źródło dotyczące tego „przyznania się”?

Dominik Kurek
Dominik Kurek
6 lat temu

Jak nic nad Polską na zlecenie UE rozpylane są związki bromu, co przekłada się na dramatyczny przyrost naturalny

Jan Jankowic
Jan Jankowic
6 lat temu

Nie wiem czemu niektórzy nazywają to chemtrails, zamiast geoinżynieria. I nie jest to teoria tylko projekt, który działa i jest używany do zmiany pogody. Np. w wojnie w Wietnamie.

SIMON
SIMON
Reply to  Jan Jankowic
6 lat temu

Wszyscy nazywaja to chemtrails, a to w zwiazku ze skojarzeniem a’la chemiczne sciezki na niebie. Natomiast spoko poleciales z ta geoinzynieria – to tak jakbys na samochod chcial mowic motoryzacja. ?

Crazy Nauka
Crazy Nauka
Reply to  mariuszp
6 lat temu

Zbieranina różnych zdjęć, trzeba by przyjrzeć się każdemu oddzielnie. Niektóre z nich pochodzą z testów prototypów samolotów – instalacje wewnątrz służą do szybkiego zmieniania wyważenia samolotu podczas lotu. Przepompowuje się wodę między zbiornikami, by symulować na przykład przesunięcie się ładunku.
To z naklejką „chemtrails” jest tak cudownie naiwne, że aż słodkie 🙂

suawek
suawek
Reply to  Crazy Nauka
6 lat temu

ok, odrzuc tych kilka Twoich/wg Ciebie „przepopowni” i masz te ktore sikaja na zewnatrz i te ktore maja rzedy wyrzutnikow i olbrzymie rury wyprowadzone na zewnatrz 😀

Adam Łuczak
Adam Łuczak
Reply to  suawek
6 lat temu

Niektóre z tych instalacji, to instalacje do zasiewu chmur.

she
she
6 lat temu

No proszę Was, jak to żadne badanie ine potrwierdza niczego? Są takie, potwierdzają. Wystarczy poszukać. Są związki baru, są bakterie, są morgellony. Są.

Crazy Nauka
Crazy Nauka
Reply to  she
6 lat temu

A możemy prosić jakiś link do tych badań?

?????
?????
Reply to  Crazy Nauka
6 lat temu

Przylaczam sie do tej prosby.

Farelka
Farelka
Reply to  Crazy Nauka
6 lat temu

Jak to napsialiście w artykule, zanim się zacznie pytać to warto samemu poszukać…Ignorancja ludzi nie zna granic. Widać,że nawet nie chcieliście się zagłębić w temat smug i piszecie takie głupoty,że to zwykła kondensacja. Żenada artykuł. I nie dlatego,bo zaprzeczacie ich istnieniu,ale wgl nie użyliście argumentów

Crazy Nauka
Crazy Nauka
Reply to  Farelka
6 lat temu

Jeżeli bardzo chcesz udowodnić, że coś istnieje – podaj dowody na istnienie tego.
W temat się zagłębiliśmy. Brak jakichkolwiek wiarygodnych dowodów na istnienie chemtrailsów. Jeśli masz takie, to bardzo prosimy – przedstaw je.

Farelka
Farelka
Reply to  Crazy Nauka
6 lat temu

Hahaha. Za to Wy bardzo chcecie wmówić,że coś co jest realne i może to zobaczyć każdy, nie istnieje… W temat się zagłebialiście pewnie na dwóch polskich stronach internetowych watpliwej wiarygodności. ” Brak jakichkolwiek wiarygodnych dowodów na istnienie chemtrailsów”. Nie będę wam opisyać całego tematu szerokiego jak rzeka w komentarzu co ma pewnie ograniczoną ilość znaków, więc moge podać takie zródło jak Carnicom Institute i sami sobie popatrzcie,ale cos mi się wydaje,że badania nazwiecie oszustwem i fotomontażem. Nie rozumiem też jak można opisać tak obszerny temat w paru zdaniach, w których pada np słowo „szybki rekonesans wskazuje”…no tak. Nie ma to… Czytaj więcej »

dracorp
dracorp
Reply to  Farelka
5 lat temu
Igor
Igor
6 lat temu

nie ma nic tańszego od chemtrailsów…

ludek
ludek
Reply to  Igor
5 lat temu

A wiesz ile kosztuje godzina lotu? Chemtrailsy tanie? Broń chemiczna to przeżytek, dzisiaj operuje się bronią biologiczną. A tej nie trzeba rozpylać. Wirus przenoszony drogą kropelkową albo przez komary, roznosi się ZA DARMO 🙂

?????
?????
Reply to  ludek
5 lat temu

Dzieci, nie siedzcie tyle w internetach – odrabiajcie prace domowe i uczcie sie do klasowek, zeby uratowac ten kraj przed Waszymi starszymi kolegami…

PW
PW
6 lat temu

Widzę dużo zdjęć samolotów pożarniczych i rolniczych. Jedna z firm, której logo jest na zdjęciach, ma patent na urządzenia do automatycznego opryskiwania pól. Widzę też samoloty używane do rozpylania wody w czasie testów instalacji przeciwoblodzeniowych w samolotach. Widzę samoloty do zasiewu chmur (sztuczne wywoływanie deszczu).

Lustro
Lustro
5 lat temu

Chemitralias to nie jest żadna teoria spiskowa, te smugi rozpytane sa po euripie, kanadzie, usa japoni i innych krajach. Potwierdził to zastepna obamy czy kogo oni tam maja :/.wy IDIOCI;) wgl czemu samoloty rano i wieczorem lataja sobie grupkami w kazdym miejscu :))? 🙁 masakra w nowym testamencie koniec swiata zaczyna sie od kontrolowania pohody przez ludzi :(:

jacek
jacek
Reply to  Lustro
5 lat temu

Nie wiesz z którego lotniska te qoorvy startują i kto jest ich dowódcą?…

Tadek P
Tadek P
5 lat temu

Znalazłem wiele filmów o tym, że ziemia jest płaska.
Nic tylko jutro wyruszam z plecakiem, żeby to sprawdzić.
Przy okazji zobaczę dokąd te samoloty rozpylające to chemtrails lecą.

Jak tylko wrócę z tych rejonów, gdzie żyją smoki to dam Wam znać co odkryłem.

Aha, byłbym zapomniał. Dlaczego przy okazji artykułu o chemitrailsach wpadłem na spisek dotyczący płaskiej ziemi – bo większość źródeł poważnie traktujących o chemtrailsach wspomina o tym, że okrągła ziemia to też blef rządu światowego.

Ahoj bracia, szykuję buty i plecak ……….

Marylka S.
Marylka S.
5 lat temu

Każdy samolot ma instalację do usuwania wody z paliwa. Dlatego normalne smugi kondensacyjne nie mają nie przekraczają ok. 20 długości samolotu i zanikają w ciągu kilku minut.
Trzeba mieć trochę mniejszą „brzytwę O.”, bo stosowanie normalnej powoduje przekształcanie stosującego w mikrocefala.
Jeśli ktoś uważa, że równoległe, krzyżujące się smugi, jedna przy drugiej, które rozpływają się przez kilkanaście godzin, aż w końcu zasnuwają całe niebo, to smugi kondensacyjne, wyraźnie użył zbyt wielkiej brzytwy.

Crazy Nauka
Crazy Nauka
Reply to  Marylka S.
5 lat temu

To, jak długo widoczne są smugi kondensacyjne zależy głównie od warunków panujących na danej wysokości. Tylko i aż tyle.
A że ludzie kochają teorie spiskowe to już zupełnie inna sprawa.

Matt Statkiewicz
Matt Statkiewicz
Reply to  Crazy Nauka
5 lat temu

Polecam 10 teorii spiskowych, które okazały się prawdą na YT. Może spuscisz z tego protekcjonalnego tonu.

Crazy Nauka
Crazy Nauka
Reply to  Matt Statkiewicz
5 lat temu

A ja polecam wiarygodne źródła informacji.

Matt Statkiewicz
Matt Statkiewicz
Reply to  Crazy Nauka
5 lat temu

Chodzi Ci o 'wiarygodne’ badania dotyczące nieszkodliwości DTT czy o 'wiarygodne’ badania dowodzące nieszkodliwości retęci z amalgamatów, których używania właśnie zabroniła unijna dyrektywa, ponieważ są…szkodliwe? Może tak zrezygnowac z dziecięcej naiwności? Jestes dużym chłopcem.

?????
?????
Reply to  Matt Statkiewicz
5 lat temu

Wez sie ogarnij. Polecasz sam jakies gowno, ktorego pochodzenia dokladnie nie znasz, ale unosisz sie, bo to Ty rzekomo masz racje. Nie wysililes sie nawet wrzucic tu jakiegos linka, tylko wezta se cus tam poszukajta… ?Zenada. ?

Matt Statkiewicz
Matt Statkiewicz
Reply to  ?????
5 lat temu

I wielki strażniku merytoryczności! Bije czołem przed Twoim szkiełkiem i okiem. W pośpiechu stosuje się do wezwania do ogarnięcia. Patrz jak biegne.

?????
?????
Reply to  Matt Statkiewicz
5 lat temu

Bij tym czolem w parapet trollu, moze odechce ci sie plodzic te bzdety. Z powazaniem – naturalnie, glebokim. EOT

Matt Statkiewicz
Matt Statkiewicz
Reply to  ?????
5 lat temu

Polecam się uwadze 🙂

mlody
mlody
5 lat temu

Wypada tylko zacytować śp Pana Stanisława Lema – ” Gdybym nie miał internetu nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu głupców”.

Zbigniew Galus
Zbigniew Galus
5 lat temu

Czasami po dobrym obiedzie udaje mi się wypuścić podobną smugę, i faktycznie coś w tym jest, ponieważ wywołuje to ogólne obużenie, a nawet agresję wśród współbiesiadników.

przemaspm
przemaspm
5 lat temu

https://www.youtube.com/watch?v=WBG81dXgM0Q geoinzynieria 🙂 mam 27 lat, byłem dzieckiem niebo bylo czyste(może nie zwracałem uwagi, mniej samolotów latało..). Dlaczego jednego dnia na mniej wiecej tych samych wysokosciach samoloty zostawiaja slady a nazajutrz już nie ? Dlaczego różnice są tak rażące Co do regulacji w skrzydłach, czy i o czym tam mowicie, niezle regulują, bez przerwy na prostej! O wietnamie ktoś wspomniał i uzytej tej technologi tam właśnie. Najlepiej zamknąc oczy na problem. Opowiedzi na pytanie ktore zadajecie sa niedostepne dla spoleczenstwa badz retuszowane walka z ociepleniem klimatu, wywyołały by panikę wynikająca z niezrozumienia podjętych działań. Przynajmniej tak mi się wydaje, smugami… Czytaj więcej »

Crazy Nauka
Crazy Nauka
Reply to  przemaspm
5 lat temu

Co do filmu, który linkujesz – warto zrozumieć o czym w nim mowa. Tu ułatwienie: https://www.metabunk.org/debunked-cia-director-admits-chemtrails-geoengineering-stratospheric-aerosol-injection.t7721/ Tak się zabawnie składa, że jestem od Ciebie sporo starszy i doskonale pamiętam smugi na niebie. Nawet pamiętam, jak rozmawiałem o nich z kolegą w maju 1987 roku – zapamiętałem, bo tego dnia rozbił się w Kabatach samolot. A odpowiadając na Twoje pytana – samoloty na „mniej więcej tych samych wysokościach”. Jak oceniasz wysokości?Na oko? Bo różnica 500 m może kompletnie zmieniać warunki. Co więcej mogą się zmienić nie tylko z dnia na dzień, ale z godziny na godzinę – zupełnie jak pogoda. To… Czytaj więcej »

przemaspm
przemaspm
Reply to  Crazy Nauka
5 lat temu

Pozwolę sobie zacytować wikipedię odnosnie mechanizmu powstawania smug kondensacyjnych: „chmura powstaje poprzez skroplenie pary wodnej utrzymującej się w powietrzu w stanie przechłodzonym na wysokości kilku kilometrów nad ziemią. Dzięki aerozolowi, jakim są spaliny, których drobiny stanowią jądra kondensacji, para wodna wytrąca się w postaci kropelek, po czym natychmiast zamarza.” i dalej : ” W czystym środowisku pozbawionym tego typu materii zjawisko kondensacji nie może zajść. Występuje wówczas zjawisko przechłodzenia. Gdy tylko pojawia się aerozol, w tym przypadku spaliny samolotu, para wodna błyskawicznie skrapla się i natychmiast zamarza w postaci drobnych kryształków lodu, tworząc strzępiastą chmurę, cirrus aviaticus” Czysto teoretycznie: wystarczy… Czytaj więcej »

Tomek (GŚ)(Pewel Mała)
Tomek (GŚ)(Pewel Mała)
5 lat temu

Zał mi tych ludzi i ciągle są w Błędnie nie istnieje chemutrails

jankes
jankes
5 lat temu

beznadzieja „autorek” komentarze filtruje.. jak pisior.

Crazy Nauka
Crazy Nauka
Reply to  jankes
5 lat temu

Naucz się, ludziku, pisać normalne, kulturalne komentarze. Wtedy będziemy mogli rozmawiać. Chamskie teksty wylatują.
Spróbuj – to nie takie trudne.

neeyaki
neeyaki
5 lat temu

13383Q3 – Process and apparatus for the production of intense artificial clouds, fogs or mists application • 1957075 – Airplane spray equipment • 3338476 – Heating device for use with aerosol containers • 3410489 – Automatically adjustable airfoil spray system with pump • 3608810 – Methods of treating atmospheric conditions • 3630950 – Combustible compositions for generating aerosols particularly suitable for cloud modification and weather control and aerosolization process • 3813875 – Rocket having barium release system to create ion clouds in the upper atmosphere • 3994437 – Broadcast dissemination of trace quantities of biologically active chemicals • 4347284 –… Czytaj więcej »

Zbyszek Latos
Zbyszek Latos
5 lat temu

Mam pytanie z fizyki dotyczące contrail do autora artykułu: Wszystkie smugi kondensacyjne pojawiają się dopiero w pewnej odległości za samolotem. Czy jest to spowodowane tym, że na proces kondensacji pary wodnej wokół cząsteczek spalin i jej zamarznięcie jest potrzebny pewien czas i nie może się to odbyć natychmiastowo, ewentualnie w czasie kilku milisekund?

koniofil
koniofil
5 lat temu

„3. Realizacja ….wymagała by zawiązania spisku ogólnoświatowego…” No fakt! I dla tego – wieże WTC – strącili pastuszkowie, a nie służby spec. i fachowcy od wyburzeń.. A zatuszowały tą sprawę nie media i prokuratura będąca ogólnoświatowym spiskiem i mafią. tylko harcerze. Kennedy-ego zamordowały muminki, później zginął jego morderca, później morderca jego mordercy, a później ci, co go pilnowali w więzieniu. Andrzeja zaś Leppera – wykończyły nie „nasze” elyty – tylko chłopina popełnił samobójstwo. Genialny wywód, a najbardziej podoba mi się, że „materiał nie spadnie na Ziemię”.. tylko na Ziemię, ale nie wiadomo gdzie… miliony ton ładunku w milionach samolotów ..i… Czytaj więcej »

Andrzej Kosiewicz
Andrzej Kosiewicz
5 lat temu

Fajnie napisane

Janusz
Janusz
5 lat temu

Nie rozumiem, czyli to o czym mówi, pisze, publikuje od blisko dwóch dekad kilkadziesiąt milionów ludzi na całym świecie w tym potwierdzone badania laboratoryjne o szkodliwości rozsiewanych preparatów itd to nieprawda według was ?

Crazy Nauka
Crazy Nauka
Reply to  Janusz
5 lat temu

Z tymi milionami to zdrowo przesadziłeś. Poza tym powszechność mitu to nie dowód na jego prawdziwość.
A żadnych badań potwierdzających istnienie chemtrailsów nie ma.

Tadeusz Kuryś
Tadeusz Kuryś
Reply to  Crazy Nauka
5 lat temu

Crazy Nauka
Crazy Nauka
Reply to  Tadeusz Kuryś
5 lat temu

Ale naprawdę wydaje Ci się, że wklejanie linków do głupiutkich filmików to dowód? Nie ośmieszaj się. Bardziej.

Tadeusz Kuryś
Tadeusz Kuryś
Reply to  Crazy Nauka
5 lat temu

Cd.: “Niektóre potencjalne partnerstwa są już znane, inne będą pojawiać się z czasem.” podsumowuje dokument fundacji Carnegie podając listę już zidentyfikowanych organizacji które będą uczestniczyły w procesie. – The Forum for Climate Engineering Assessment (FCEA) zwołała Academic Working Group on International Governance of Climate Engineering (AWG) (pol. akademicką grupę roboczą do międzynarodowego zarządzania geoinżynierią klimatu). – The Solar Radiation Management Governance Initiative (SRMGI) to partnerstwo zostało zainicjowane przez Royal Society, World Academy of Sciences (TWAS) i Environmental Defence Fund (EDF) w celu doprowadzenia krajów rozwijających się do głosu w dyskusji na temat sposobu zarządzania badaniami promieniowania słonecznego. – Uniwersytet Calgary… Czytaj więcej »

Tadeusz Kuryś
Tadeusz Kuryś
Reply to  Crazy Nauka
5 lat temu

Różnych dowodów są tony a skoro oglądanie filmików sprawia jak widzę ewidentny „bul” – podrzucam nieco tekstu i do poczytania…. Nieładnie tak cenzurować zostawiając tylko co mniej istotne wątki. Tym samym potwierdziłeś swoim działaniem, że ta stronka jest tylko kolejną tubką propagandową dla „gotujących się we własnym sosie” własnego uwielbienia prawd jedynie słusznych i objawionych na zlecenie określonych mocodawców. https://oczyszerokozamkniete.wordpress.com/2009/12/12/globalne-ocieplenie-globalny-szwindel/.

Jarek Piotrowicz
Jarek Piotrowicz
Reply to  Janusz
5 lat temu

1) Miliony wierzą, że ziemia jest płaska (vide: theflatearthsociety.org),
2) Miliony nie wierzą w lot człowieka na księżyc,
3) Miliony zagłosowały na PiS,

Konkluzje? 🙂

Tadeusz Kuryś
Tadeusz Kuryś
Reply to  Jarek Piotrowicz
5 lat temu

….A miliony dalej trzymają łebki swoje w piasku wystawiając określone części ciała w oczekiwaniu na sążnistego kopa….

Crazy Nauka
Crazy Nauka
Reply to  Tadeusz Kuryś
5 lat temu

Ale miarkuj się z tym swoim dowcipem. Serio.

fuiree
fuiree
Reply to  Crazy Nauka
5 lat temu

Oni naprawde mysla ze rzad chce ich zabic… A najsmieszniejsze jest to ze wlasciwie kazdy przywodca panstwa pragnie miec zdrowych i silnych obywateli np. na wypadek wojny itp.

Obywatel
Obywatel
Reply to  fuiree
4 lat temu

Jesteś w wielkim błędzie. Podczas II ww jednostki rosyjskie, dokładniej ludzie od radarów w przeciwieństwie do jednostek amerykańskich były chronione specjalnymi kamizelkami i strojem przeciw radioaktywnym. W konsekwencji tych działań mój dziadek żyje do dzisiaj ponieważ stacjonował w rosyjskiej jednostce – amerykański oddział przerzedził rak ale dopiero po 20-30 latach. Tak według Ciebie rząd dba o obywateli? On ich tylko wykorzystuje, przejrzyj na oczy.

Zbigniew Janik
Zbigniew Janik
Reply to  Jarek Piotrowicz
3 lat temu

To sa Pana argumenty ? Wlaczajac w te dyskusje glosujacych na PIS . Zalosne

yamata
yamata
Reply to  Janusz
5 lat temu

Dawaj te „potwierdzone laboratoryjnie” badania. No już, mała bibliografia i trochę odsyłaczy do naukowych publikacji to chyba nic trudnego dla takiego tropiciela spisków i jak, nomen omen „Janusz”… 😉

Tadeusz Kuryś
Tadeusz Kuryś
Reply to  Janusz
5 lat temu

Została uruchomiona w ramach geoinżynierii ogromna machina dezinformacyjna w tym celu aby ośmieszać ludzi widzący i logicznie rozumujących. Wymyślają nowe nazwy chmur, np pan prof. Malinowski z UW, opracował nawet nowy atlas chmur z nowym nazewnictwem pod potrzeby tej propagandy. Tak że bądź spoko i miej oczy i uszy szeroko otwarte. Ta tajemna machina wyłazi powoli na światło dzienne, gdyż twórcy-beneficjenci teoryjki-bajeczki o globalnym ociepleniu postanowili oficjalnie sięgnąć po gigantyczną kasę. Kasę tak wielką, że – jak pisał humorystycznie kapitalny felietonista S. Michałkiewicz swego czasu – od pyłu jaki by powstał przy liczeniu której, można by skroić kilkadziesiąt potężnych fortun… Czytaj więcej »

Crazy Nauka
Crazy Nauka
Reply to  Tadeusz Kuryś
5 lat temu

???

Crazy Nauka
Crazy Nauka
Reply to  Janusz
4 lat temu

Tak

Andrzej Saks
Andrzej Saks
5 lat temu

tu bzdury bo samoloty niedawno latały jak na wojskowe zadziwiająco nisko, a rozpylają krystaliczne substancje bardzo trwałe których nie niszczy nic ani mróz ani żadne uwarunkowania.. a to jest połączenie tlenku tytanu, baru i strontu.. to dostaje się do organizmu ludzkiego, działa jak bomba zegarowa na umysły i organizm, a sterować tym można poprzez fale radiowe, …tel. komórkowe mogą uruchomić zegarową bombę w organizmie… z jednej strony działają na światło, z drugiej na fale radiowe.. i po uruchomieniu wywołują samozniszczenie DNA albo niby chorobę, którą nazwano gorączka krwotoczna.. próby na ludziach były wykonane w USA, Afryce a teraz robią to… Czytaj więcej »

Crazy Nauka
Crazy Nauka
Reply to  Andrzej Saks
5 lat temu

Niesamowite, jak wiele głupot udało Ci się zawrzeć w tym komentarzu. Właściwie można go oprawić w ramkę i straszyć nim ludzi 🙂

Andrzej Saks
Andrzej Saks
Reply to  Crazy Nauka
4 lat temu

głupota i nieswiadomośc ludzi powala…przed potopem tez się śmiali że Noe na piasku buduje okręt

Crazy Nauka
Crazy Nauka
Reply to  Andrzej Saks
4 lat temu

O, jeszcze mieszasz mitologię z rzeczywistością. No brawo!

Jarek P.
Jarek P.
Reply to  Crazy Nauka
3 lat temu

A ty co nazywasz rzeczywistością? Żyjesz w świecie iluzji i kłamstw… Dlatego mylisz mitologię z historią. Zamiast wierzyć udowodnionym przekazom , informacjom , proroctwom i historii , opisanym w Biblii, ty wciąż wierzysz w nigdy nie udowodnioną bo NIEPRAWDZIWĄ TEORIĘ EWOLUCJI, TEORIĘ WIELKIEGO WYBUCHU I TEORIE WZGLĘDNOŚCI , jednocześnie ignorując np. prawdziwego naukowca i wizjonera elektroenergetyki – Nikolę Teslę!Dla takich teoretyków i ignorantów jak ty – redaktorku , liczą się tylko pseudonaukofcy – teoretycy… NIESTETY… Tak to bywa, jak szkoła i środowisko zastąpią samodzielne i logiczne myślenie i wyciąganie z tego wniosków przez łatwiznę i pranie mózgu. Bo jak to… Czytaj więcej »

;pppppp
;pppppp
Reply to  Andrzej Saks
4 lat temu

Andrzej, nie ma sensu w ogóle rozmawiać z takim ignorantem, niech żyje w swojej bańce, w ogóle ten cały blog to jakaś porażka 😀

rt
rt
Reply to  Andrzej Saks
4 lat temu

Jaki Noe? To bajki starożydowskie

Piotr Kolo Austin Snow
Piotr Kolo Austin Snow
Reply to  Andrzej Saks
4 lat temu

Po co Noe budował Arkę?Pingwiny i Kangury musiały się nieżle zmęczyć podróżą na Bliski Wschód.Nie mógł poprostu poprosić boga aby zabił tylko 99,9% populacji?Byłoby prościej.Poza tym skoro potop był za grzechy ludzkie to po kiego chuja zabił zwierzęta?Wasza religia jest jednak niedorzeczna.

Andrzej Saks
Andrzej Saks
Reply to  Crazy Nauka
4 lat temu

co do samolotów to m inhttps://www.youtube.com/watch?v=SpVFv4NwWLQ a głupota ma wielkie rozmiary i ocieplenie klimatu to największe oszustwo jakie sie pojawiło od czasów Darwina i chorej teorii ewolucji

fly
fly
Reply to  Crazy Nauka
4 lat temu

mam nadzieje że w tą dziecinadę mało kto uwierzy a jeżeli już to na chwile i upuści tą stronę oszustów ha ha

Janusz Wlodarczyk
Janusz Wlodarczyk
Reply to  Crazy Nauka
4 lat temu

To wszystko, co potraficie Crazy Nauka? Zarzucic komus ze wypisuje glupoty i straszy ludzi.

Crazy Nauka
Crazy Nauka
Reply to  Janusz Wlodarczyk
4 lat temu

Nie, potrafimy jeszcze na przykład napisać tekst o tym, dlaczego chemtrails nie istnieją.
Może powinieneś go przeczytać, zanim napiszesz jakiś komentarz.

Nyc
Nyc
Reply to  Crazy Nauka
3 lat temu

Matyldo, ja musiałem sobie przy LSD zrobić sobie przerwę, krótką, taką na trzydaniowy obiad z deserem i drzemką. Prawdę mówiąc jestem mile zaskoczony poziomem dyskusji, dziękuję. Nadal szukając rzeczowych informacji na temat nie znalazłem zbyt wiele, będę twardo szukał. Niech mnie pieron, nie dałbym Wam noży 🙂

Pep Pep
Pep Pep
Reply to  Crazy Nauka
3 lat temu

Gościu widzę , że Elegancko Ciśniesz każdemu , zauważyłem że ciężko jest tu coś napisać od siebie 🙁 Od razu jesteś negowany , przecież Pan Moderator ma zawsze rację. współczuje dzieciom z podstawówki 🙁

Bocki
Bocki
Reply to  Crazy Nauka
3 lat temu

Ale ślepiec z ciebie ,albo….?

Tadeusz Kuryś
Tadeusz Kuryś
Reply to  Andrzej Saks
5 lat temu

Bardzo dobrze ująłeś temat i tak trzymaj. Jeśli potrzebujesz „materiałów dowodowych – źródeł” – pisz. „Swiadomość mas” (jak mawiał „klasyk”) budzi się powoli… i oby nie obudziła się, gdy już będzie za późno.

Crazy Nauka
Crazy Nauka
Reply to  Tadeusz Kuryś
5 lat temu

O, towarzystwo wzajemnej paranoi się formuje ???

Jakub Krzyżaniak
Jakub Krzyżaniak
Reply to  Crazy Nauka
3 lat temu

ale powoli… na szczęście niewielu podziela Twoje zdanie 🙂 Tak, przeczytałem artykuł, sprawdziłem wszystkie linki z komentarzy, jak również nie trafiłem tu przypadkiem 🙂 Jesteś z innej planety 😀

Zgaga
Zgaga
Reply to  Andrzej Saks
3 lat temu

Uważam, że chemtrails to brednie. Nie chcę na ten temat nawet dyskutować. Uważam natomiast, że cały artykuł napisany jest faktycznie bez dowodów, poparcia tez jakimikolwiek badaniami i co za tym idzie, moim zdaniem nic nie wnosi. Natomiast Pana wypowiedź o AIDS, HIV czy nowotworach, przepraszam, ale są żałośnie śmieszne. Dlaczego ktoś robi badania na HIV czy AIDS? Właśnie dlatego, że ma niepokojące obiawy, mogące na te właśnie choroby wskazywać. Rozumiem więc , biorąc pod uwagę Pańską wypowiedź, że jestem chora dopiero po zrobieniu badań? Jestem więc szczęściarą, ponieważ test na HIV robiłam już kilka razy i za każdym razem negatywny.… Czytaj więcej »

Skomplikowany Jaś
Skomplikowany Jaś
Reply to  Andrzej Saks
2 lat temu

Masz racje to działa na organizm i najbardziej na umysł !

Mc
Mc
5 lat temu

Swoją drogą, ciekawe ile takich idiotycznych teorii spiskowych jest wymyślanych, podtrzymywanych i propagowanych przez rządy różnych państw typu Rosja, Chiny itp.

czytelniczka
czytelniczka
4 lat temu

przeglądam blogi o różnorodnej tematyce, ale jeszcze się nie spotkałam z tak żenującym poziomem odpowiedzi moderatorów na komentarze czytelników,
skądinąd komentarze czytelników operują konkretami w przeciwieństwie do odpowiedzi moderatorów, którzy nie potrafią wejść w rzeczową dyskusję na argumenty,
niby blog naukowy a jednak coś jest nie tak

Crazy Nauka
Crazy Nauka
Reply to  czytelniczka
4 lat temu

Droga „czytelniczko”.
Nie wiem, gdzie dopatrzyłaś się „czytelników” operujących konkretami. Poza jednym panem, który pomieszał mnóstwo dziwnych teorii spiskowych tworząc z nich przedziwne błoto.
Niejaki „Janusz”, którego resztki komentarzy tu leżą posuną się tak daleko w obrażaniu wszystkich, że dostał bana.
A moderatorzy doskonale potrafią wejść w rzeczową dyskusję. O ile jest na taką szansa. Tu nie było.

Mmf252
Mmf252
4 lat temu

czy są jakieś doświadczenia potwierdzające to o czym Pan pisze w pkt.4, jakieś dodatkowe publikacje?..w pewnym sensie zainteresowały mnie smugi (kondensacyjne?) które rozlewają się po całym niebie, swego czasu robiłem nawet zdjęcia temu zjawisku..niebo było czyste (bardzo intensywny niebieski kolor), po przelocie kilku samolotów stworzyła sie taka plansza do gry w kółko i krzyżyk;-), która po pewnym czasie rozlała się i przykryła niebo delikatną mgiełką- czy to jest normalne?

Crazy Nauka
Crazy Nauka
Reply to  Mmf252
4 lat temu

Przede wszystkim polecam bardzo dobrą stronę z informacjami prowadzoną przez NASA:
https://science-edu.larc.nasa.gov/contrail-edu/science.php
Jest tam również wiele odwołań do konkretnych badań.
Tu konkretne badanie:
http://ir.library.oregonstate.edu/xmlui/bitstream/handle/1957/15531/Jensen%20et%20al%20JGR%201998.pdf
Zdecydowanie warto też odwiedzić tę stronę:
http://contrailscience.com

demon 1010bs
demon 1010bs
4 lat temu

I wy w to nie wierzycie ale jesteście debile :O

demon 1010bs
demon 1010bs
4 lat temu

TO CO ROZPYLAJĄ to prawda

Crazy Nauka
Crazy Nauka
Reply to  demon 1010bs
4 lat temu

Rozpylają prawdę?!? o_O

fly
fly
4 lat temu

LUDZIE NIE KOMENTUJCIE TUTAJ BO KARMICIE CIEMNEGO TROLA- czołem

Bit i Bajt
Bit i Bajt
4 lat temu

Sporo czytam i nadal szukam informacji i wiedzy nt. chemitrails dlatego wszedlem na te stronę. Niestety rozczarowalem sie poziomem merytorycznym powyzszego artykulu oraz konkluzją w postaci czterech punktów-tez. Teza nr 1 Żadne badanie nie potwierdza, by w smugach znajdowały się jakiekolwiek substancje poza tymi, które są normalnymi produktami spalania paliwa lotniczego. Prosze przytoczyc konkretnie jedno takie badanie (miejsce, czas, sposob wykonania badania) aby mozna bylo miec odniesienie do dyskusji a nie rzucac parlamentarnym pustosłowiem. Teza nr 2 Rozpylanie jakichkolwiek substancji na tej wysokości nie ma sensu. Materiał biologiczny uległby zniszczeniu w wyniku wysuszenia i zamrożenia. Substancje chemiczne nie dotarłyby do… Czytaj więcej »

Crazy Nauka
Crazy Nauka
Reply to  Bit i Bajt
4 lat temu

Nie widzę powodu, by odpowiadać na komentarz, w którym autor zaczyna od oskarżeń o „parlamentarne pustosłowie”, potem przechodzi do „poziomu gimnazjalisty” aż wreszcie udaje, że ma tak wiele do powiedzenia o fizyce, że aż nie ma miejsca, bo o tym napisać.
Odpowiadając na pytanie o prześmiewczy ton – właśnie komentarze takie jak Pański są przykładem braku umiejętności grzecznego i normalnego wyrażania swoich opinii. Jeśli nie potrafi Pan oddzielić głupawych komentarzy od merytoryki, to proszę nie dyktować innym warunków.
Mam nadzieję, że dotrzyma Pan obietnicy i nie odwiedzi nas więcej.

Bit i Bajt
Bit i Bajt
Reply to  Crazy Nauka
4 lat temu

Jednak protekcjonalny ton i impertynencja nie opuszczają Pana. Pozdrawiam jednak i dotrzymuje słowa, chcialem tylko zeby Pan wiedzial ze nie na tym polega moderowanie forum, jakiego tematu by ono nie dotykało. Poza tym ja moge pozwolic sobie na bycie stronniczym Pan jak moderator juz nie, ale tego tez trzeba sie nauczyc.

Crazy Nauka
Crazy Nauka
Reply to  Bit i Bajt
4 lat temu

Bardzo dziękuję, z moderowaniem forum radzimy sobie samodzielnie.
Żegnamy.

Michał
Michał
Reply to  Crazy Nauka
3 lat temu

Wiecie co jest najgorsze? Że on jednak dostał aż 5 plusów. To jest przerażające. W XXI wieku.

Crazy Nauka
Crazy Nauka
Reply to  Bit i Bajt
4 lat temu

Jeszcze ze zwykłej grzeczności – proszę zapoznać się choćby z tym badaniem. Czas poszukiwania – 2 minuty.
http://iopscience.iop.org/article/10.1088/1748-9326/11/8/084011/meta#erlaa34f6s3

Bit i Bajt
Bit i Bajt
Reply to  Crazy Nauka
4 lat temu

Znam to opracowanie, jak sie Pan wczyta w to paranaukowe studium przekona sie Pan ze tak naprawde niewiele z tych liczb wynika, ale doceniam panski wysilek. Mimo wszystko zapytam – zaprzecza Pan istnieniu geoinzynierii ? co do ktorej nawet stanowisko ONZ jest nam doskonale znane ? Znane jest tez oficjalne wystapienie doradca Obamy J. Holdrena w ktorym potwierdzil wykonywanie oprysków z nieba w ramach geoinzynierii oraz tzw. rzekomej walki z globalnym ociepleniem. A co Pan sądzi o istnieniu SRM ? A co sądzi Pan o zwiazkach chemitrails z nasileniem zapadalnosci na choroby neurologiczne (Parkinson, Altzheimer) a nawet na nieuznawaną oficjalnie… Czytaj więcej »

Crazy Nauka
Crazy Nauka
Reply to  Bit i Bajt
4 lat temu

Przypominam, że 36 minut temu pisał Pan:
„na pewno tej pseudonaukowej stronki wiecej nie odwiedzę.”
Proponuję dotrzymywać obietnic.

Bit i Bajt
Bit i Bajt
Reply to  Crazy Nauka
4 lat temu

Tak dotrzymam słowa jesczcze tylko jedno ze tez powtorze za A. Schopenahuerem : Kazda prawda ma trzy etapy, wysmiewanie, niedowierzanie, uznanie (za cos oczywistego). Pozdrawiam i zycze mimo wszystko powodzenia :)))

Crazy Nauka
Crazy Nauka
Reply to  Bit i Bajt
4 lat temu

Serdecznie dziękuję za to koncertowe wręcz podłożenie się! Doskonale to oddaje „głębię” Pańskiego researchu. To NIE jest cytat z Schopenhauera. Znowu – 3 minuty w Google wystarczy, by się o tym przekonać. Myślę, że powinien Pan zacząć używać tej nowoczesnej i wygodnej wyszukiwarki.
Dla ułatwienia wklejam link już tu:
https://cs.uwaterloo.ca/~shallit/Papers/stages.pdf

Sabina Urban
Sabina Urban
Reply to  Crazy Nauka
4 lat temu

Gandhi „Naj­pierw cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz.” Wielcy myśliciele mówią wiele podobnych prawd i to że parafrazują się wzajemnie nie znaczy że tego nie mówią lub znają zdania powiedziane przez innych wielkich myślicieli. Dawniej nie było internetu i cytaty nie krążyły jak dzisiaj na dziesiątkach stronek w internecie. Zatem nie wydawała bym tak pochopnych sądów co do Schopenhauera. Czasem trzeba czegoś więcej niż wyszukiwarka w google.

Crazy Nauka
Crazy Nauka
Reply to  Sabina Urban
4 lat temu

Myśl głęboka, ale wszystko wskazuje na to, że Schopenhauer tego po prostu nie powiedział. I nie chodzi tu o wyszukiwarkę. Chodzi o brak jakichkolwiek dowodów czy śladów w jego pracach.
Na tej zasadzie możemy założyć, że powiedział to również Kopernik i Elon Musk.

dododo
dododo
Reply to  Crazy Nauka
4 lat temu

ale muszę, przyznać że chyba nie potrafi Pan wymieniać się argumentami, albo Pan ich nie posiada. Może nie powinien pan pisać o sprawach, na których się pan nie zna? To żadna ujma na honorze, ot nasz świat jest tak wyspecjalizowany, że nie da się wiedzieć wszystkiego z każdej dziedziny.

dododod
dododod
Reply to  dododo
4 lat temu

moja odpowiedz była do Pana redaktora kierowana

Kamil
Kamil
Reply to  Crazy Nauka
3 lat temu

Witam, szczerze to Panu bit i bajt troche sie niosąc ulało z wiaderka jednak nie oceniam, za to sznuje za zabranie głosu w dyskusji. Ale żeby moderator xhlustał szambem na lewo i prawo to nie widzialem jeszcze. No serio zazdro dla fantazji. Nerka.

Crazy Nauka
Crazy Nauka
Reply to  Kamil
3 lat temu

A można prosić o wskazanie tego „chlustania szambem”? Tak konkretnie… 🙂
Nerka 😀

miq
miq
Reply to  Crazy Nauka
3 lat temu

Czepianie sie kolesia za nieprawidlowe przytoczenie autora cytatu – gdzie to esencja cytatu jest najwazniejsza – i to tylko(!) cytatu, jest tak malostkowe ze pokazuje twoj poziom Crazy Nauka. Żal.

Jan
Jan
Reply to  Bit i Bajt
4 lat temu

I Bóg z tobą – pseudointelektualisto! Będzie mniej debilnych komentarzy pod artykułami.

rt
rt
Reply to  Jan
4 lat temu

jaki bóg? Thor, Manitu czy Allach?

Eve
Eve
Reply to  Jan
3 lat temu

Najsensowniejszy argument – fizyka nie dociera do wszystkich. Cóż… w wieku 6 lat ojciec wytłumaczył
Mi dlaczego te smugi rozchodzą się czasem w dziwny sposób. Zrozumiałam. Prosta fizyka. Widać nie każdemu dane.

;pppppp
;pppppp
4 lat temu

to co rozpylaja to substancje które mają osłabić naszą odporność, autor tekstu może wierzyć czy nie, i tak wszyscy jesteśmy tego ofiarami, i nie żyjesz autorze w jakieś kuli ochronnej, możesz pisać sobie tutaj co chcesz i tak ciebie to tez dotyka a stawianie siebie w świetle ignoranta i człowieka co to wyśmiewa to naprawdę pokazujesz poziom swojej głupoty albo ktoś ci płaci za pisanie takich głupot, napisz jeszcze że jedzenie gmo nie istnieje i że wszystko jest naturalne 😀

Obywatel
Obywatel
4 lat temu

Dlaczego mój komentarz o tym, że rząd USA oficjalnie mówi o opryskach w celu wyeliminowania globalnego ocieplenia został usunięty?

Crazy Nauka
Crazy Nauka
Reply to  Obywatel
4 lat temu

Dlatego, że nie potrafiłeś wyrazić się w sposób kulturalny i normalny.

bbcd
bbcd
Reply to  Crazy Nauka
4 lat temu

słaby jesteś.

Radoslaw Kucharski
Radoslaw Kucharski
4 lat temu

Argumentacja 1-4 jest tak nieprofesjonalna ze az szkoda komentowac… Zmien domene bo slowo „nauka” na pewno nie pasuje. Aha i wyeliminuj fluor z diety bo widac ze wysoki poziom naiwnosci przejawiasz / masz mala wyobraznie..zreszta widac po gebie ze niedozywione huhro z Cb. Jak spotkam na ulicy pogadamy po mesku

Gość
Gość
Reply to  Radoslaw Kucharski
4 lat temu

Uważaj misiu puszysty bo kiedyś trafisz na swego i będzie bolało! Poza tym pokazałeś tu że jesteś debilem, więc nie trać czasu na naukę – skocz na siłkę bo tam twój matecznik!

ali
ali
4 lat temu

myślę, ze autor tego tekstu ma niepokoleji w „głowie” i mydli oczy. Albo jest po prostu „głupi” albo „sponsorowany”. Niech może porozmawia z Rolnikami, tymi Prawdziwymi (nie młodymi po praniu „mózgu” na zyski) działkowiczami, pszczelarzami, chodowcami kur z wolnego wybiegu co się dzieje jak pada po tym syfie. Na szczęście są Grupy które potrafią z tym walczyć.. z nimi też proponuję porozmawiać. Są obserwowani, ale wiedzą co mają robić i dlaczego.

Gość
Gość
Reply to  ali
4 lat temu

Ubliżasz człowiekowi o poziomie wiedzy na który nigdy nie dotrzesz a ośmieszasz się publicznie pokazując swój wtórny analfabetyzm! Może zanim zaczniesz znowu pluć jadem to skończ jeszcze raz szkołę podstawową! Teraz znowu jest ośmioletnia – masz więcej czasu na nauczenie się pisania po polsku!

haker
haker
Reply to  Gość
4 lat temu

a ty co frajerze kolega z pracy??

Radosław M.
Radosław M.
Reply to  Gość
4 lat temu

Najlepiej wyśmiać kogoś za błędy w pisowni. Kompleksy wychodzą na wierzch. Bit i Bajt chociaż postarał się, żeby czymś poprzeć swoją wiedzę, a nie jak Pan Crazy Nauka rzucać tylko ogólnikami, bez potwierdzenia przez niezależnych ekspertów. Bo nie oszukujmy się, nauka akademicka, już dawno odeszła od prawdziwej nauki. Liczy się to co sponsorzy każą uczyć. Uwaga, do myślenia Crazy Naukowca w punkcie trzecim: jeśli ktoś nie potrafi dostrzec światowego spisku, przy ogromie widocznych dowodów, które nam serwują na co dzień nie powinien brać się za logiczne rozpatrywanie czegokolwiek. Punkt czwarty, jest też totalnie nielogiczny i już dawno obalany, nawet przez… Czytaj więcej »

Arte
Arte
Reply to  Radosław M.
4 lat temu

Ech… ręce opadają. Tyle bzdur. Ale odniosę się do jednej kwestii, tej „której nikt nie potrafi ci wyjaśnić”. Warunki pogodowe NIE SĄ I NIE BYŁY NIGDY takie same na przestrzeni kilometrów! Pora zrozumieć, że pogoda na ulicy nie równa się tej kilometr wyżej! Samoloty latają w separacji pionowej, a to znaczy, że nawet jednocześnie widoczne dwa samoloty pasażerskie na niebie NIE SĄ na tej samej wysokości. Minimalna separacja to 1000 stóp, czyli około 300 metrów. A ta różnica już wystarcza by były inne warunki, jedne sprzyjają kondensacji pary a inne, 300 metrów wyżej już nie! Co to jest 300 metrów?… Czytaj więcej »

Jakub Krzyżaniak
Jakub Krzyżaniak
Reply to  Gość
3 lat temu

skoro już wypominasz komuś analfabetyzm, to informuję Cię, że w międzyczasie powinieneś zastosować kilka przecinków…

dwie twarze
dwie twarze
4 lat temu

witam najprosciej za załozyc strone o emitralsach i wycinac wszystkich inaczej myslacych tak działaja uspieni agenci a pretekst do wyciecia inaczej myslacej osoby zawsze sie znajdzie witam kolege ze słuzb My tez na codzien otumaniamy tak spoleczenstwo jestesmy pod przykrywka publicrelacion ha ha witaj bracie

Grzegorz Kasprowicz
Grzegorz Kasprowicz
4 lat temu

Widzę ze „paranukowi” spotkali się pod tym postem 🙂 Kiedyś „zgrzeszylem” bo dopisałem się do pewnej grupy która rzekomo zajmowała się urządzeniami które miały dostarczać więcej energii niż pobierały. Wkrótce się okazało że ci ludzie tylko biją pianę i podsyłają sobie linki do różnych wynalazków w które uwierzyli. Wśród nich znalazły się prace niejakiego Naudina. Temat przewodni to koncerny międzynarodowe które blokują rozwój alternatywnych technologii. Zacząłem więc analizować te wynalazki, jeden po drugim, często wykonując różne doświadczenia. Pracowałem wtedy w CERN jako doktorant i miałem dużo wolnego czasu i doskonale wyposażone laboratorium elektroniczne i mechaniczne. Tak więc na wszelkie moje… Czytaj więcej »

Toniek
Toniek
Reply to  Grzegorz Kasprowicz
4 lat temu

Ciekawy komentarz. Tu tylko mam zastrzeżenie, że trzymając kamień nieruchomo faktycznie wykonujemy jakąś pracę (no chyba, że kamień leży na stole).

Grzegorz Kasprowicz
Grzegorz Kasprowicz
Reply to  Toniek
4 lat temu

Nad idealnie nieruchomym kamieniem nie jest wykonywana praca:) Praca związana jest z przesunieciem. W praktyce trzymajac kamien wykonujemy mikroruchy, wiec praca jakas jest.

Darkherring
Darkherring
Reply to  Grzegorz Kasprowicz
3 lat temu

Tu chyba nie do końca bym się zgodził. Trzymając kamień w powietrzu pokonujemy przyspieszenie grawitacyjne. Trzymając go nieruchomo nad ziemią wykonujemy taką samą pracę, jak gdybyśmy przesuwali go w poziomie z przyspieszeniem 9,81m/s2.
Gdyby na to nie potrzebna była praca, to helikopter mógłby wisieć w powietrzu w nieskończoność.

Grzegorz Kasprowicz
Grzegorz Kasprowicz
Reply to  Darkherring
3 lat temu

Prosze sobie przypomniec ze szkoly definicje pracy. Helikopter wytwarza sile nosna, ale nie wykonuje pracy jesli sie nie porusza. Na te samej zasadzie jadacy ze stala predkoscia (zakladajac brak oporow) pociag tez nie wykonuje pracy. Aby zaszla praca musi byc i sila i przesuniecie. Helikopter wytwarza sile ale brak jest przesuniecia. Pociag poruszajacy sie ze stala predkoscia (bez oporow) przesuwa sie ale nie dziala na niego sila.
Potocznie pojecie pracy ma troche inne znaczenie, ale w koncu mowimy o fizyce. https://pl.wikipedia.org/wiki/Praca_(fizyka)

Darkherring
Darkherring
Reply to  Grzegorz Kasprowicz
4 lat temu

Definicję bardzo dobrze pamiętam. W takim wypadku wypadałoby jednak wziąć pod uwagę również OTW, której w szkole raczej się nie rusza. A zgodnie z OTW, to równie dobrze można przyjąć, że powierzchnia ziemi tak jakby przyspiesza do góry z przyspieszeniem 9,81m/s2, więc aby utrzymać odpowiednią wysokość wychodzi na to, że możemy przyjąć odpowiednie przesunięcie.

ZeroOne
ZeroOne
4 lat temu

Zawsze takie bagno jest pod „trudnymi tematami” w komentarzach czy pierwszy raz to widzę? Czekam na artykuł o płaskiej ziemi i żółwiu ;))

Kalina
Kalina
4 lat temu

Autor to jakis mocno ograniczony człowiek.Nawet nie wart,by napisac jedno zdanie więcej.

mark
mark
4 lat temu

witam i potwierdzam jedną z wypowiedzi. Autor artykułu nie mówi prawdy, a nawet usiłuje ją zagmatwać

Crazy Nauka
Crazy Nauka
Reply to  mark
4 lat temu

Witam. Poproszę o jakieś konkretne zarzuty lub uwagi. Jakiekolwiek.

mark
mark
4 lat temu

witam i potwierdzam jedną z wypowiedzi. Autor nie podaje prawdy i zaciemnia fakty w dość prymitywny sposób.

Luke.T
Luke.T
Reply to  mark
4 lat temu

Po czym poznać, że autor posta to troll? Zamiast podać rzeczowe dowody na poparcie swojego twierdzenia po prostu rzuca pustymi słowami, które według niego są „dowodem” 😀

Luke.T
Luke.T
4 lat temu

Generalnie poziom kontrargumentacji względem powyższego artykułu jest nijaki, bo opiera się na tym, że ludzie z biegu negują wszystko zanim w ogóle postawią jakieś kontrargumenty, o ile w ogóle ich użyją. Ciekawiło mnie co mają do powiedzenia zwolennicy teorii, a raczej hipotezy „chemtrails” i jakież to argumenty i dowody mają do zaprezentowania, ale jak widać nic z tego ;/

rt
rt
4 lat temu

głupców nie przekonasz. Ja dziękuję za syntetyczne ujęcie tematu

Zbigniew Janik
Zbigniew Janik
Reply to  rt
4 lat temu

Tylko to Pan potrafi …nazwac kogos kto ma inne poglady od Pana glupcem ? A byc moze to Pan nim jest dla tych , ktorzy maja inne poglady .

Sam
Sam
4 lat temu

Nie mnie oceniać czy widzę tu tylko ignorancję czy może zwykły oportunizm ale dawno nie czytałem czegoś tak bardzo antynaukowego
Żenujące

Crazy Nauka
Crazy Nauka
Reply to  Sam
4 lat temu

Czy masz JAKIKOLWIEK rzeczowy zarzut do tekstu czy tylko wyrażasz opinię bez cienia konkretu?

Sam
Sam
Reply to  Crazy Nauka
4 lat temu

„1. Żadne badanie..”
proszę podać wszystkie te badania! A potem ja podam wszystkie, także te niezależne od rządów czy korporacji
„2. ..”
Dowody?
Ignorujesz, pomijasz całkowicie dużą cześć materiału biologicznego i chemicznego …
„3. ..”
sam reprezentujesz cześć tego „spisku” swoją ignorancją, nie trzeba byś był świadomą częścią

Jakie są te tańsze prostsze, bezpieczniejsze i skuteczniejsze sposoby?

Itd itp

Crazy Nauka
Crazy Nauka
Reply to  Sam
4 lat temu

1. Bardzo proszę. http://iopscience.iop.org/article/10.1088/1748-9326/11/8/084011/meta#erlaa34f6s3
Teraz czekam na wiarygodne badania potwierdzające istnienie chemtrails.

2. Jakiego materiału. Konkrety. Jakiekolwiek. Badania, wyniki.

3. Ignorancją i dramatycznym brakiem konkretu na razie Ty się wykazujesz. Piszesz ogólnikami, nieudolnie próbujesz mnie obrażać. Albo napiszesz cokolwiek konkretnego i zaczniesz zachowywać się grzecznie albo nie zaśmiecaj komentarzy.

Sam
Sam
Reply to  Crazy Nauka
4 lat temu

Napisałeś ŻADNE BADANIA
wiec poprosiłem o wszystkie te które negują a mi podałeś 1 link, a raczej jedyny na jaki się powołujesz !
Naukowo powinieneś napisać ,”wg tych badań..” a nie ŻADNE BADANIA
Podaj linki do WSZYSTKICH tych o których piszesz ŻADNE a potem przejdziemy do następnego punktu
W przeciwnym razie napisałeś nawet nie swoją opinię a jedynie tą za którą ci zapłacili

Crazy Nauka
Crazy Nauka
Reply to  Sam
4 lat temu

To jest metabadanie. Jeśli nie wiesz, co to znaczy – sprawdź.
Nadal czekam na badania potwierdzające istnienie chemtrailsów.
Natomiast jeśli będziesz insynuował, że ktoś mi zapłacił za ten tekst, to dostajesz natychmiastowego bana za impertynencję i bezczelność. Tak żeby było jasne.
Zatem czekam.

Sam
Sam
Reply to  Crazy Nauka
4 lat temu

Po raz kolejny pytam:
Napisałeś ŻADNE BADANIE wiec miałeś ich na myśli WSZYSTKIE wiec PODAJ tu ale ty nie potwierdzasz opinii NIE TWOICH .
Zacznij od siebie
Potwierdź to co piszesz bo jak nie to twoje gadanie pozostaje maksymalnie METABADANIEM

Crazy Nauka
Crazy Nauka
Reply to  Sam
4 lat temu

A, czyli po prostu nie znasz znaczenia słowa i nie bardzo umiesz sprawdzić co znaczy. Wyjaśnię Ci zatem. Metabadanie to zestawienie wielu innych badań i opracowanie ich wyników tak, by wyciągnąć wnioski nie z jednego wyniku, ale wielu. Wystarczy, że przejrzysz podany link i znajdziesz tam odnośniki do wielu badań. Oczywiście nie sądzę, żebyś to zrobił, bo przecież wiesz najlepiej i wydaje Ci się, że pisanie wersalikami czyni Twoją wypowiedź Mądrą i Wartościową. Ale mimo tego spróbuj – może czegoś się dowiesz. Po raz ostatni proszę o linki do badań potwierdzających istnienie chemtrailsów. Jeśli ich nie masz, to już nie… Czytaj więcej »

Sam
Sam
Reply to  Crazy Nauka
4 lat temu

Kolejny raz pytam bo napisałeś że ŻADNE BADANIA nie potwierdzają!!!!
Jakie, które ?
Podaj linki bo nie widzę!
To ty musisz obronić twoje twierdzenia, nie ja!!

Crazy Nauka
Crazy Nauka
Reply to  Sam
4 lat temu

Wszystko wytłumaczyłem. Jeśli nie jesteś w stanie pojąć, to nie ma sensu. Pokazałem badania, które zaprzeczają. Moim zdaniem nie ma potwierdzających. Mimo wielu próśb Ty ich też nie pokazałeś. Nic dziwnego – nie ma ich.
Szkoda mi czasu na słowne przepychanki z kimś, kto nie ma nawet odwagi podpisać się pod swoimi komentarzami.
Koniec. Żegnam.

Sam
Sam
Reply to  Crazy Nauka
4 lat temu

Żadne badania … ?
Żadnych nie było
Potwierdziłeś tylko to co ja twierdzę!
Jestem prostym chłopakiem ale szczerym i to nas różni!
Robisz zwykłą propagandę. Za „chwilę” pojawią się oficjalne dokumenty na temat geoinżynierii a w tym chemitrails i inne … i to będzie największy plaskacz jakie otrzymało twoje ego!
ps. Nie mam problemu podpisać się imieniem i nazwiskiem a nawet zamienić kilka słów telefonicznie czy wyskoczyć na kawę! Chcesz?

oko
oko
Reply to  Crazy Nauka
3 lat temu

masz tutaj swoj dowod o ktory tak bardzo prosiles juz nie moge patrzec jak sie miotasz https://www.youtube.com/watch?v=kH2iMjBZEfU

Crazy Nauka
Crazy Nauka
Reply to  oko
3 lat temu

🙂 😀 Czytałeś ten dokument, na który powołuje się autor filmu? Zaglądałeś tam choć na chwilę?
Jeśli nie, to zajrzyj.
Jeśli tak, to pewnie rozumiesz, że użycie słowa „chemtrails” w jednym (!) miejscu w dokumencie nie jest dowodem na to, że ktokolwiek cokolwiek rozpyla.
Jeżeli to ma być dowód, to dzięki za pokazanie, że chemtrails to bzdura.

Zbigniew Janik
Zbigniew Janik
Reply to  Crazy Nauka
3 lat temu

Jestem wielkim niedowiarkiem , jezeli chodzi o takie zjawiska . Niestety . Wczoraj i 2 dni temu nad Glsgow bylo piekne czyste niebo . Bardzo lubie ogladac samoloty nie tylko na ziemi . Obserwowalem lecace samoloty i zadziwil mnie w tym dniu jeden obserwowany fakt….3 samoloty obserwowane , to dwusilnikowe maszyny . Lecialy w jednym kierunku . Zadziwil mnie fakt , ze po za dwuma smugami z silnikow , widoczna byla 3 smuga , wezsza i mniej skondensowana . Te linie zamienialy sie w chmurki . Za okolo 2 godziny lecialy takze samoloty i juz tego nie zaobserwowalem . Przygotuje… Czytaj więcej »

Paweł Krzysztof
Paweł Krzysztof
4 lat temu

Normalnym nie trzeba tego tłumaczyć, a wariaci i tak wiedzą swoje.

Nyc
Nyc
Reply to  Paweł Krzysztof
3 lat temu

Można przypuścić, że wszyscy ludzie mają świadomość, lecz na ogół nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę.

Karma
Karma
4 lat temu

Taka mała informacja odnośnie chemtrails. Podczas gdy w Polsce osób świadomych zagrożenia jest obecnie 17-20% w USA już zadziałali. Fakt, że byli truci dłużej niż my i tysiące chorych ludzi na morgellons, ale potrafili zadziałać. To już nie jest kwestia wiary czy teoria spiskowa – to się dzieje na prawdę. http://dobrewiadomosci.net.pl/13677-nevada-city-stanie-kalifornia-bedzie-pierwszym-swiecie-miastem-ktore-wymusi-strefe-wolna-smug-chemicznych-niebie/

Crazy Nauka
Crazy Nauka
Reply to  Karma
4 lat temu

To właśnie jest teoria spiskowa. A że ktoś w nią wierzy – jego sprawa. Lepiej opierać się na faktach niż wierzeniach.

Karma
Karma
Reply to  Crazy Nauka
4 lat temu

Od 1940 roku chyba już wystarczająco dużo jest faktów. Co sądzisz lub jak wytłumaczysz takie smugi „kondensacyjne”?comment image comment image

Pilot
Pilot
Reply to  Karma
4 lat temu

Fuel jettison / fuel dump. Procedura awaryjnego zrzutu paliwa dla zmniejszenia masy samolotu do lądowania. W zależności od typu samolotu dysze umiejscowione są w różnych miejscach na skrzydle.

Nin
Nin
3 lat temu

Oceny i komentarze „ludzi” pokazują, że najbardziej trafne określenie na gatunek człowieka, to łysa małpa. Albo po prostu „debile”. 🙂

Wstyd mi, że też się zaliczam do ludzi.

Andrzej
Andrzej
4 lat temu
Nie ma więcej wpisów
214
0
Would love your thoughts, please comment.x
%d bloggers like this: