captcha image

A password will be e-mailed to you.

 

Smugi kondensacyjne. Fot. Roo Reynolds

Smugi kondensacyjne. Fot. Roo Reynolds

Dziś tematem dnia stały się chemtrailsy*. To efekt znalezienia w dokumentach sejmowych interpelacji poselskich, których celem jest uzyskanie odpowiedzi, czy nad Polską rozpylane są chemtrailsy i czemu to służy.

Oczywiście zadawanie pytań to chwalebny zwyczaj, ale zanim zapyta się o pewne rzeczy warto samemu poszukać informacji. Najlepiej w wiarygodnych źródłach.

Interpelacja nr 16893. Fot. Sejm.gov.pl

Interpelacja nr 16893. Fot. Sejm.gov.pl

Chemtrails to teoria powstała gdzieś na początku lat 90., która głosi, że samoloty pasażerskie i wojskowe latając rozpylają substancje chemiczne oraz biologiczne, których zadaniem jest… No właśnie. Tu mamy pierwszy zgryz, bo głoszący zagrożenie chemtrailsami nie bardzo mogą się zgodzić co do tego, co właściwie robią owe substancje. Szybki rekonesans pokazuje, że rozpylane mają być popioły ze spalania węgla, substancje psychotropowe, zarazki, polimerowe włókna z osadzonymi na nich erytrocytami przenoszącymi choroby (?), bar, sole aluminium, węglik krzemu, tor, materiały przewodzące prąd i wiele innych. Główne wątki tej teorii spiskowej krążą wokół trucia i/lub ogłupiania ludzi lub kontrolowania pogody.

Podświetlona od tyłu smuga kondensacyjna. Fot. Kent Wien

Podświetlona od tyłu smuga kondensacyjna. Fot. Kent Wien

Dowodem na istnienie chemtrailsów mają być pozostające nienormalnie długo w powietrzu ślady przelotu samolotów. Wymienia się też fakt, że czasami smugi nie znikają, a rozprzestrzeniają się, powiększają i czasami przeradzają w cienką warstwę chmur pokrywających niebo.

Dlaczego teoria o chemtrails nie ma sensu? Powodów jest wiele.

  1. Żadne badanie nie potwierdza, by w smugach znajdowały się jakiekolwiek substancje poza tymi, które są normalnymi produktami spalania paliwa lotniczego.
  2. Rozpylanie jakichkolwiek substancji na tej wysokości nie ma sensu. Materiał biologiczny uległby zniszczeniu w wyniku wysuszenia i zamrożenia. Substancje chemiczne nie dotarłyby do ziemi w kontrolowany i przewidywalny sposób. Ilości materiału, jakie mógłby zabrać samolot czy nawet wiele samolotów są zbyt małe, by wywołać efekt po rozpyleniu na wysokościach przelotowych samolotów.
  3. Realizacja takiego przedsięwzięcia wymagałaby zawiązania ogólnoświatowego spisku angażującego dziesiątki tysięcy ludzi z różnych, często wrogich sobie, krajów. Ludzie ci musieliby podejmować działania, które szkodziłyby im samym i ich rodzinom. W tej sytuacji utrzymanie tajemnicy nie byłoby możliwe i musiałyby ostatecznie wyciec jakieś konkretne informacje i dowody. Tymczasem wciąż ich brak.
  4. Rzekome dziwne zachowanie się smug kondensacyjnych wynika z fizyki atmosfery, a nie działania chemtrailsów. Smuga kondensacyjna tworzy się w wyniku skraplania się pary wodnej z atmosfery na drobinach zawartych w gorących spalinach samolotu. W zależności od wilgotności smuga może się utrzymywać przez różny czas. Gdy wilgotność jest wysoka, smugi mogą nie tylko pozostawać przez kilkadziesiąt minut, ale rozbudowywać się, gdy przechłodzona para wodna osadza się na powstających zarodkach kondensacji. Przy sprzyjającej pogodzie smugi mogą rozciągać się w pionie (opadanie większych cząsteczek) i w poziomie tworząc chmury typu cirrus.

Opowieść o chemtrailsach można ciągnąć długo, ale świetnie działa tu stara dobra brzytwa Ockhama – „nie mnożyć bytów ponad potrzebę”. Gdyby ktoś chciał osiągnąć efekty, jakie mają dawać chemtrailsy, mógłby to zrobić w sposób tańszy, prostszy, bezpieczniejszy i skuteczniejszy.

*używam tu często spotykanej, spolszczonej wersji słowa chemtrails będącego modyfikacją angielskiego contrails czyli condensation trails (smugi kondensacyjne)

 

Przeczytaj też, dlaczego tak powszechnie wierzymy w teorie spiskowe

Czego u nas szukaliście?

211
Dodaj komentarz

avatar
 
61 Comment threads
150 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
112 Comment authors
Piotr StanisławskiMarkoSkomplikowany Jaśantoni b.Barbara Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomasz Wolny
Gość
Tomasz Wolny

Nie no “chemtrails” to światowy spisek i jest to fakt niezaprzeczalny!

Jednak jego cel to nie do końca to co wszyscy uważają. Tylko ja znam prawdę.
Otóż w całej tej sprawie chodzi o wyłuskanie idiotów z populacji ludzkiej, następnie wyeliminowanie ich poprzez doprowadzenie do samoeliminacji z wykorzystaniem głębokiej wiary w nieuchronność zaduszenia (czy innego zatrucia w wyniku wchłaniania nieistniejących substancji chemicznych – jak wiemy wiara czyni czuba… znaczy cuda) – a tym samym do gwałtownego przesunięcia średniej inteligencji w stronę bardziej rozumnej…
😉
pozdrawiam wszystkich z poczuciem humoru

i zapraszam do lektury: http://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/mit-rzad-swiatowy-kontroluje-klimat-za-pomoca-chemtrails-116
nt tego mitu jak i innych związanych z klimatem.

Crazy Nauka
Gość
Crazy Nauka

No i to jest właśnie drugie dno światowego spisku! Drżymy!!!

steveminion
Gość
steveminion

Niestety w Polsce w taki sposób “wyłuskuje się” członków rządu…

Tomasz Wolny
Gość
Tomasz Wolny

Niekoniecznie… ale to dowodzi, że chemtrails może się zakończyć eliminacją połowy ludzkości… 😉

SIMON
Gość
SIMON

Wszystko spoko, poza tym, ze Ty rowniez zostales dzieki tej teorii wyluskany…

Z pozdrowieniami.

Tomasz Wolny
Gość
Tomasz Wolny

Ty to wiesz 🙂

SIMON
Gość
SIMON

W rzeczy samej. ?

Marcin Zemła
Gość
Marcin Zemła

Chemtrailsy muszą być bardzo niebezpieczne dla ludzi leczących się homeopatią.

Tomasz Perz
Gość
Tomasz Perz

https://youtu.be/O_PFxWR3Y_A A cóż to jest teoria spiskowa? Wystarczy nazwać tak cokolwiek niewygodnego lub “niemieszczącego się w głowie”, a tacy jak wy, zamiast pomyśleć, oplują, wyśmieją, przy okazji się dowartościując. Ludzie o ograniczonych horyzontach mają się za możnych tego świata i piją piwo z aluminiowych puszek. Pozdrawiam.

Tomasz Wolny
Gość
Tomasz Wolny

“teorią spiskową” nazywamy taką teorię, która wymaga od jej głosiciela/głosicieli, głębokiej wiary w jej prawdziwość, ponieważ nie ma ona żadnego pokrycia/potwierdzenia (lub częściowo ma, ale już wnioski nie) w rzeczywistości, w faktach, w danych… Filmik, lub czyjaś wypowiedź nie ma znaczenia, chyba, że stoją za tym twarde dowody, wyliczenia, badania (przeważnie latami), obserwacje.
Oburzanie się na kogoś, że się śmieje z jakiejś takiej właśnie teorii, nie przyniesie Tobie ulgi, nie rozwiąże (omawianego) problemu. Zawsze wszystko sprawdzaj.

MadMac
Gość
MadMac

To jakaś taka twoja własna definicja “teorii spiskowej”. Rozumiem, że sam sobie nadajesz definicje słowom, które używasz, bo tak ciekwawiej.

MrHybryda
Gość
MrHybryda

No to będziemy mieli ministra… To taki drugi Macierewicz, tyle że od środowiska i klimatu. Facet dowiódł, że tym krajem mogą rządzić idioci.

PS
A szkoda, ze nie odnieśliście się do jego wypowiedzi na temat globalnego ocieplenia.

Crazy Nauka
Gość
Crazy Nauka

Może szkoda, ale tekst jednak chemtrailsach, a nie o polityce.

a00
Gość
a00

I dobrze. Nie babrajcie się w tym g#*®¥e, bo tylko smród zostanie

Wiktor
Gość
Wiktor

Co powiedział?

Wiktor
Gość
Wiktor

Smugom kondensacyjnym zawdzięczamy sporo efektu cieplarnianego. Jakoś na nie nie nakłada się w EU podatku węglowego. Oczywiście nie są głównym jego czynnikiem, którym jest promieniowanie Słońca.

a00
Gość
a00

“Masz Pan dowód”?

Wiktor
Gość
Wiktor

Czego dowód? Dowód że na zanieczyszczanie atmosfery przez samoloty nie nakłada się podatku węglowego? Można to sprawdzić. Podatek węglowy nakłada się tylko na spalanie węgla kopalnego. Nie na spalanie nafty czy gazu. Samolot współczesny w locie międzykontynentalnym np B747-8 pozostawia w górnych warstwach atmosfery ponad 600 ton CO2 + jeszcze inne składniki. CO2 emitowane przez elektrownie, cementownie lub domy wraz z deszczem wraca w stronę powierzchni ziemi gdzie stanowi dobrodziejstwo dla wchłaniającej C i oddającej atmosferze O2 roślinności akumulującej przy tym energię oddawaną żywiącym się roślinami zwierzętom. CO2 pozostawione w stratosferze przez samoloty pozostanie tam na zawsze i nie ma… Czytaj więcej »

a00
Gość
a00

“Smugom kondensacyjnym zawdzięczamy sporo efektu cieplarnianego.”. Sama kondensacja nie wpływa na efekt. Spaliny jak najbardziej

Rdkln
Gość
Rdkln

Jak on – ten samolot – udźwignął te 600 ton CO2, to ja nie wiem :]

Macros Plus
Gość
Macros Plus

600 ton to rzeczywiście przesada. Dreamliner waży około 185 ton i w czasie lotu pali średnio 5 ton paliwa na 1000 km

Wiktor
Gość
Wiktor

Ja pisałem o B747.
B878 spala ponad dwa razy mniej mniej. Zabiera 100 ton nafty. W niej jest 85 ton węgla. Ze spalanie 85 ton węgla powstaje 311 ton CO2.

Wiktor
Gość
Wiktor

Ja pisałem o B747.
B787 spala ponad połowę mniej mniej. Zabiera
100 ton nafty. W niej jest 85 ton węgla. Ze spalanie 85 ton węgla
powstaje 310 ton CO2.

Wiktor
Gość
Wiktor

Back to school, jak mówią Amerykanie!

Krzysiek
Gość
Krzysiek

Elektrownia Bełchatów emituje więcej, niż cała flota Ryanair.

Karolina Paradowska
Gość
Karolina Paradowska

Usłyszałam kiedyś opinię, że to co jest rozpylane to cząsteczki aluminium, które mają zniwelować efekt cieplarniany poprzez odbijanie światła słonecznego. Oczywiście wszystko w tajemnicy, a efekt cieplarniany nie istnieje, więc w ten sposób rząd marnuje nasze pieniądze.

wiast
Gość
wiast

Z tego, co wiem (a teorie spiskowe to moje hobby 😀 ), to pierwsza fala wypowiedzi o chemtrailsach pojawiła się już w latach 50-tych… W latach 90-tych pomysł został tylko wznowiony. Swoją drogą wstyd dla Pana Ministra. Miałem co do prof. Szyszko mieszane uczucia, ale taką interpelacją się po prostu zbłaźnił. Ja rozumiem, że oficjalnie mógł wystąpić w ten sposób, żeby dać sporej części społeczeństwa wierzącej w tego typu teorie spiskowe sygnał, że się o nich troszczy, ale forma zadania pytania świadczy o tym, że przed złożeniem interpelacji nie zainteresował się w ogóle tematem, tylko wiedział, że “coś gdzieś tam… Czytaj więcej »

suawek
Gość
suawek

jak daleko poza granice Polski szukaliscie informacji o tym?
jak szeroka perspektywe macie na ta CZESC geoinzynierii i rzeczy o ktorych (prywatne) media nie mowia?
jaden drobina w morzu:

Erasus
Gość
Erasus

Wracaj do swojego nudnego i nic nieznaczącego życia nie za teorie spiskowe się zabierasz. Uuu jaki jesteś fajny, widzisz smugi kondensacyjne i myślisz “o tak trują mnie ale jestem genialny wiem to” po czym wracasz dalej do swojego marnego życia ale z podniesionym ego bo jesteś taki fajny znasz teorie spiskowe. Wypierdalać z tym gównem już bo to ze śmiesznego stało się żałosne.

tentamten
Gość
tentamten

Ty mnie tym wideo nawet nie wkurzaj, bo wlasnie probuje mojej bliskiej osobie wytlumaczyc, zeby nie knula teorii spiskowych, a to jest trudne 😀

suawek
Gość
suawek

odpowiem tylko tyle ze na posiedzeniu same ONZ przyznalo ze to sie dzieje…

Crazy Nauka
Gość
Crazy Nauka

A można prosić jakiś link czy inne źródło dotyczące tego “przyznania się”?

Dominik Kurek
Gość
Dominik Kurek

Jak nic nad Polską na zlecenie UE rozpylane są związki bromu, co przekłada się na dramatyczny przyrost naturalny

Jan Jankowic
Gość
Jan Jankowic

Nie wiem czemu niektórzy nazywają to chemtrails, zamiast geoinżynieria. I nie jest to teoria tylko projekt, który działa i jest używany do zmiany pogody. Np. w wojnie w Wietnamie.

SIMON
Gość
SIMON

Wszyscy nazywaja to chemtrails, a to w zwiazku ze skojarzeniem a’la chemiczne sciezki na niebie. Natomiast spoko poleciales z ta geoinzynieria – to tak jakbys na samochod chcial mowic motoryzacja. ?

mariuszp
Gość
mariuszp
Crazy Nauka
Gość
Crazy Nauka

Zbieranina różnych zdjęć, trzeba by przyjrzeć się każdemu oddzielnie. Niektóre z nich pochodzą z testów prototypów samolotów – instalacje wewnątrz służą do szybkiego zmieniania wyważenia samolotu podczas lotu. Przepompowuje się wodę między zbiornikami, by symulować na przykład przesunięcie się ładunku.
To z naklejką “chemtrails” jest tak cudownie naiwne, że aż słodkie 🙂

suawek
Gość
suawek

ok, odrzuc tych kilka Twoich/wg Ciebie “przepopowni” i masz te ktore sikaja na zewnatrz i te ktore maja rzedy wyrzutnikow i olbrzymie rury wyprowadzone na zewnatrz 😀

Adam Łuczak
Gość
Adam Łuczak

Niektóre z tych instalacji, to instalacje do zasiewu chmur.

she
Gość
she

No proszę Was, jak to żadne badanie ine potrwierdza niczego? Są takie, potwierdzają. Wystarczy poszukać. Są związki baru, są bakterie, są morgellony. Są.

Crazy Nauka
Gość
Crazy Nauka

A możemy prosić jakiś link do tych badań?

?????
Gość
?????

Przylaczam sie do tej prosby.

Farelka
Gość
Farelka

Jak to napsialiście w artykule, zanim się zacznie pytać to warto samemu poszukać…Ignorancja ludzi nie zna granic. Widać,że nawet nie chcieliście się zagłębić w temat smug i piszecie takie głupoty,że to zwykła kondensacja. Żenada artykuł. I nie dlatego,bo zaprzeczacie ich istnieniu,ale wgl nie użyliście argumentów

Crazy Nauka
Gość
Crazy Nauka

Jeżeli bardzo chcesz udowodnić, że coś istnieje – podaj dowody na istnienie tego.
W temat się zagłębiliśmy. Brak jakichkolwiek wiarygodnych dowodów na istnienie chemtrailsów. Jeśli masz takie, to bardzo prosimy – przedstaw je.

Farelka
Gość
Farelka

Hahaha. Za to Wy bardzo chcecie wmówić,że coś co jest realne i może to zobaczyć każdy, nie istnieje… W temat się zagłebialiście pewnie na dwóch polskich stronach internetowych watpliwej wiarygodności. ” Brak jakichkolwiek wiarygodnych dowodów na istnienie chemtrailsów”. Nie będę wam opisyać całego tematu szerokiego jak rzeka w komentarzu co ma pewnie ograniczoną ilość znaków, więc moge podać takie zródło jak Carnicom Institute i sami sobie popatrzcie,ale cos mi się wydaje,że badania nazwiecie oszustwem i fotomontażem. Nie rozumiem też jak można opisać tak obszerny temat w paru zdaniach, w których pada np słowo “szybki rekonesans wskazuje”…no tak. Nie ma to… Czytaj więcej »

dracorp
Gość
dracorp
Igor
Gość
Igor

nie ma nic tańszego od chemtrailsów…

ludek
Gość
ludek

A wiesz ile kosztuje godzina lotu? Chemtrailsy tanie? Broń chemiczna to przeżytek, dzisiaj operuje się bronią biologiczną. A tej nie trzeba rozpylać. Wirus przenoszony drogą kropelkową albo przez komary, roznosi się ZA DARMO 🙂

?????
Gość
?????

Dzieci, nie siedzcie tyle w internetach – odrabiajcie prace domowe i uczcie sie do klasowek, zeby uratowac ten kraj przed Waszymi starszymi kolegami…

PW
Gość
PW

Widzę dużo zdjęć samolotów pożarniczych i rolniczych. Jedna z firm, której logo jest na zdjęciach, ma patent na urządzenia do automatycznego opryskiwania pól. Widzę też samoloty używane do rozpylania wody w czasie testów instalacji przeciwoblodzeniowych w samolotach. Widzę samoloty do zasiewu chmur (sztuczne wywoływanie deszczu).

Lustro
Gość
Lustro

Chemitralias to nie jest żadna teoria spiskowa, te smugi rozpytane sa po euripie, kanadzie, usa japoni i innych krajach. Potwierdził to zastepna obamy czy kogo oni tam maja :/.wy IDIOCI;) wgl czemu samoloty rano i wieczorem lataja sobie grupkami w kazdym miejscu :))? 🙁 masakra w nowym testamencie koniec swiata zaczyna sie od kontrolowania pohody przez ludzi :(:

jacek
Gość
jacek

Nie wiesz z którego lotniska te qoorvy startują i kto jest ich dowódcą?…

Tadek P
Gość
Tadek P

Znalazłem wiele filmów o tym, że ziemia jest płaska.
Nic tylko jutro wyruszam z plecakiem, żeby to sprawdzić.
Przy okazji zobaczę dokąd te samoloty rozpylające to chemtrails lecą.

Jak tylko wrócę z tych rejonów, gdzie żyją smoki to dam Wam znać co odkryłem.

Aha, byłbym zapomniał. Dlaczego przy okazji artykułu o chemitrailsach wpadłem na spisek dotyczący płaskiej ziemi – bo większość źródeł poważnie traktujących o chemtrailsach wspomina o tym, że okrągła ziemia to też blef rządu światowego.

Ahoj bracia, szykuję buty i plecak ……….

Marylka S.
Gość
Marylka S.

Każdy samolot ma instalację do usuwania wody z paliwa. Dlatego normalne smugi kondensacyjne nie mają nie przekraczają ok. 20 długości samolotu i zanikają w ciągu kilku minut.
Trzeba mieć trochę mniejszą “brzytwę O.”, bo stosowanie normalnej powoduje przekształcanie stosującego w mikrocefala.
Jeśli ktoś uważa, że równoległe, krzyżujące się smugi, jedna przy drugiej, które rozpływają się przez kilkanaście godzin, aż w końcu zasnuwają całe niebo, to smugi kondensacyjne, wyraźnie użył zbyt wielkiej brzytwy.

Crazy Nauka
Gość
Crazy Nauka

To, jak długo widoczne są smugi kondensacyjne zależy głównie od warunków panujących na danej wysokości. Tylko i aż tyle.
A że ludzie kochają teorie spiskowe to już zupełnie inna sprawa.

Matt Statkiewicz
Gość
Matt Statkiewicz

Polecam 10 teorii spiskowych, które okazały się prawdą na YT. Może spuscisz z tego protekcjonalnego tonu.

Crazy Nauka
Gość
Crazy Nauka

A ja polecam wiarygodne źródła informacji.

Matt Statkiewicz
Gość
Matt Statkiewicz

Chodzi Ci o ‘wiarygodne’ badania dotyczące nieszkodliwości DTT czy o ‘wiarygodne’ badania dowodzące nieszkodliwości retęci z amalgamatów, których używania właśnie zabroniła unijna dyrektywa, ponieważ są…szkodliwe? Może tak zrezygnowac z dziecięcej naiwności? Jestes dużym chłopcem.

?????
Gość
?????

Wez sie ogarnij. Polecasz sam jakies gowno, ktorego pochodzenia dokladnie nie znasz, ale unosisz sie, bo to Ty rzekomo masz racje. Nie wysililes sie nawet wrzucic tu jakiegos linka, tylko wezta se cus tam poszukajta… ?Zenada. ?

Matt Statkiewicz
Gość
Matt Statkiewicz

I wielki strażniku merytoryczności! Bije czołem przed Twoim szkiełkiem i okiem. W pośpiechu stosuje się do wezwania do ogarnięcia. Patrz jak biegne.

?????
Gość
?????

Bij tym czolem w parapet trollu, moze odechce ci sie plodzic te bzdety. Z powazaniem – naturalnie, glebokim. EOT

Matt Statkiewicz
Gość
Matt Statkiewicz

Polecam się uwadze 🙂

mlody
Gość
mlody

Wypada tylko zacytować śp Pana Stanisława Lema – ” Gdybym nie miał internetu nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu głupców”.

Zbigniew Galus
Gość
Zbigniew Galus

Czasami po dobrym obiedzie udaje mi się wypuścić podobną smugę, i faktycznie coś w tym jest, ponieważ wywołuje to ogólne obużenie, a nawet agresję wśród współbiesiadników.

przemaspm
Gość
przemaspm

https://www.youtube.com/watch?v=WBG81dXgM0Q geoinzynieria 🙂 mam 27 lat, byłem dzieckiem niebo bylo czyste(może nie zwracałem uwagi, mniej samolotów latało..). Dlaczego jednego dnia na mniej wiecej tych samych wysokosciach samoloty zostawiaja slady a nazajutrz już nie ? Dlaczego różnice są tak rażące Co do regulacji w skrzydłach, czy i o czym tam mowicie, niezle regulują, bez przerwy na prostej! O wietnamie ktoś wspomniał i uzytej tej technologi tam właśnie. Najlepiej zamknąc oczy na problem. Opowiedzi na pytanie ktore zadajecie sa niedostepne dla spoleczenstwa badz retuszowane walka z ociepleniem klimatu, wywyołały by panikę wynikająca z niezrozumienia podjętych działań. Przynajmniej tak mi się wydaje, smugami… Czytaj więcej »

Crazy Nauka
Gość
Crazy Nauka

Co do filmu, który linkujesz – warto zrozumieć o czym w nim mowa. Tu ułatwienie: https://www.metabunk.org/debunked-cia-director-admits-chemtrails-geoengineering-stratospheric-aerosol-injection.t7721/ Tak się zabawnie składa, że jestem od Ciebie sporo starszy i doskonale pamiętam smugi na niebie. Nawet pamiętam, jak rozmawiałem o nich z kolegą w maju 1987 roku – zapamiętałem, bo tego dnia rozbił się w Kabatach samolot. A odpowiadając na Twoje pytana – samoloty na “mniej więcej tych samych wysokościach”. Jak oceniasz wysokości?Na oko? Bo różnica 500 m może kompletnie zmieniać warunki. Co więcej mogą się zmienić nie tylko z dnia na dzień, ale z godziny na godzinę – zupełnie jak pogoda. To… Czytaj więcej »

przemaspm
Gość
przemaspm

Pozwolę sobie zacytować wikipedię odnosnie mechanizmu powstawania smug kondensacyjnych: “chmura powstaje poprzez skroplenie pary wodnej utrzymującej się w powietrzu w stanie przechłodzonym na wysokości kilku kilometrów nad ziemią. Dzięki aerozolowi, jakim są spaliny, których drobiny stanowią jądra kondensacji, para wodna wytrąca się w postaci kropelek, po czym natychmiast zamarza.” i dalej : ” W czystym środowisku pozbawionym tego typu materii zjawisko kondensacji nie może zajść. Występuje wówczas zjawisko przechłodzenia. Gdy tylko pojawia się aerozol, w tym przypadku spaliny samolotu, para wodna błyskawicznie skrapla się i natychmiast zamarza w postaci drobnych kryształków lodu, tworząc strzępiastą chmurę, cirrus aviaticus” Czysto teoretycznie: wystarczy… Czytaj więcej »

Tomek (GŚ)(Pewel Mała)
Gość
Tomek (GŚ)(Pewel Mała)

Zał mi tych ludzi i ciągle są w Błędnie nie istnieje chemutrails

jankes
Gość
jankes

beznadzieja “autorek” komentarze filtruje.. jak pisior.

Crazy Nauka
Gość
Crazy Nauka

Naucz się, ludziku, pisać normalne, kulturalne komentarze. Wtedy będziemy mogli rozmawiać. Chamskie teksty wylatują.
Spróbuj – to nie takie trudne.

neeyaki
Gość
neeyaki

13383Q3 – Process and apparatus for the production of intense artificial clouds, fogs or mists application • 1957075 – Airplane spray equipment • 3338476 – Heating device for use with aerosol containers • 3410489 – Automatically adjustable airfoil spray system with pump • 3608810 – Methods of treating atmospheric conditions • 3630950 – Combustible compositions for generating aerosols particularly suitable for cloud modification and weather control and aerosolization process • 3813875 – Rocket having barium release system to create ion clouds in the upper atmosphere • 3994437 – Broadcast dissemination of trace quantities of biologically active chemicals • 4347284 –… Czytaj więcej »

Zbyszek Latos
Gość
Zbyszek Latos

Mam pytanie z fizyki dotyczące contrail do autora artykułu: Wszystkie smugi kondensacyjne pojawiają się dopiero w pewnej odległości za samolotem. Czy jest to spowodowane tym, że na proces kondensacji pary wodnej wokół cząsteczek spalin i jej zamarznięcie jest potrzebny pewien czas i nie może się to odbyć natychmiastowo, ewentualnie w czasie kilku milisekund?

koniofil
Gość
koniofil

“3. Realizacja ….wymagała by zawiązania spisku ogólnoświatowego…” No fakt! I dla tego – wieże WTC – strącili pastuszkowie, a nie służby spec. i fachowcy od wyburzeń.. A zatuszowały tą sprawę nie media i prokuratura będąca ogólnoświatowym spiskiem i mafią. tylko harcerze. Kennedy-ego zamordowały muminki, później zginął jego morderca, później morderca jego mordercy, a później ci, co go pilnowali w więzieniu. Andrzeja zaś Leppera – wykończyły nie “nasze” elyty – tylko chłopina popełnił samobójstwo. Genialny wywód, a najbardziej podoba mi się, że “materiał nie spadnie na Ziemię”.. tylko na Ziemię, ale nie wiadomo gdzie… miliony ton ładunku w milionach samolotów ..i… Czytaj więcej »

Andrzej Kosiewicz
Gość
Andrzej Kosiewicz

Fajnie napisane

Janusz
Gość
Janusz

Nie rozumiem, czyli to o czym mówi, pisze, publikuje od blisko dwóch dekad kilkadziesiąt milionów ludzi na całym świecie w tym potwierdzone badania laboratoryjne o szkodliwości rozsiewanych preparatów itd to nieprawda według was ?

Crazy Nauka
Gość
Crazy Nauka

Z tymi milionami to zdrowo przesadziłeś. Poza tym powszechność mitu to nie dowód na jego prawdziwość.
A żadnych badań potwierdzających istnienie chemtrailsów nie ma.

Tadeusz Kuryś
Gość
Tadeusz Kuryś

Crazy Nauka
Gość
Crazy Nauka

Ale naprawdę wydaje Ci się, że wklejanie linków do głupiutkich filmików to dowód? Nie ośmieszaj się. Bardziej.

Tadeusz Kuryś
Gość
Tadeusz Kuryś

Cd.: “Niektóre potencjalne partnerstwa są już znane, inne będą pojawiać się z czasem.” podsumowuje dokument fundacji Carnegie podając listę już zidentyfikowanych organizacji które będą uczestniczyły w procesie. – The Forum for Climate Engineering Assessment (FCEA) zwołała Academic Working Group on International Governance of Climate Engineering (AWG) (pol. akademicką grupę roboczą do międzynarodowego zarządzania geoinżynierią klimatu). – The Solar Radiation Management Governance Initiative (SRMGI) to partnerstwo zostało zainicjowane przez Royal Society, World Academy of Sciences (TWAS) i Environmental Defence Fund (EDF) w celu doprowadzenia krajów rozwijających się do głosu w dyskusji na temat sposobu zarządzania badaniami promieniowania słonecznego. – Uniwersytet Calgary… Czytaj więcej »

Tadeusz Kuryś
Gość
Tadeusz Kuryś

Różnych dowodów są tony a skoro oglądanie filmików sprawia jak widzę ewidentny “bul” – podrzucam nieco tekstu i do poczytania…. Nieładnie tak cenzurować zostawiając tylko co mniej istotne wątki. Tym samym potwierdziłeś swoim działaniem, że ta stronka jest tylko kolejną tubką propagandową dla “gotujących się we własnym sosie” własnego uwielbienia prawd jedynie słusznych i objawionych na zlecenie określonych mocodawców. https://oczyszerokozamkniete.wordpress.com/2009/12/12/globalne-ocieplenie-globalny-szwindel/.

Jarek Piotrowicz
Gość
Jarek Piotrowicz

1) Miliony wierzą, że ziemia jest płaska (vide: theflatearthsociety.org),
2) Miliony nie wierzą w lot człowieka na księżyc,
3) Miliony zagłosowały na PiS,

Konkluzje? 🙂

Tadeusz Kuryś
Gość
Tadeusz Kuryś

….A miliony dalej trzymają łebki swoje w piasku wystawiając określone części ciała w oczekiwaniu na sążnistego kopa….

Crazy Nauka
Gość
Crazy Nauka

Ale miarkuj się z tym swoim dowcipem. Serio.

fuiree
Gość
fuiree

Oni naprawde mysla ze rzad chce ich zabic… A najsmieszniejsze jest to ze wlasciwie kazdy przywodca panstwa pragnie miec zdrowych i silnych obywateli np. na wypadek wojny itp.

Obywatel
Gość
Obywatel

Jesteś w wielkim błędzie. Podczas II ww jednostki rosyjskie, dokładniej ludzie od radarów w przeciwieństwie do jednostek amerykańskich były chronione specjalnymi kamizelkami i strojem przeciw radioaktywnym. W konsekwencji tych działań mój dziadek żyje do dzisiaj ponieważ stacjonował w rosyjskiej jednostce – amerykański oddział przerzedził rak ale dopiero po 20-30 latach. Tak według Ciebie rząd dba o obywateli? On ich tylko wykorzystuje, przejrzyj na oczy.

Zbigniew Janik
Gość
Zbigniew Janik

To sa Pana argumenty ? Wlaczajac w te dyskusje glosujacych na PIS . Zalosne

yamata
Gość
yamata

Dawaj te “potwierdzone laboratoryjnie” badania. No już, mała bibliografia i trochę odsyłaczy do naukowych publikacji to chyba nic trudnego dla takiego tropiciela spisków i jak, nomen omen “Janusz”… 😉

Tadeusz Kuryś
Gość
Tadeusz Kuryś

Została uruchomiona w ramach geoinżynierii ogromna machina dezinformacyjna w tym celu aby ośmieszać ludzi widzący i logicznie rozumujących. Wymyślają nowe nazwy chmur, np pan prof. Malinowski z UW, opracował nawet nowy atlas chmur z nowym nazewnictwem pod potrzeby tej propagandy. Tak że bądź spoko i miej oczy i uszy szeroko otwarte. Ta tajemna machina wyłazi powoli na światło dzienne, gdyż twórcy-beneficjenci teoryjki-bajeczki o globalnym ociepleniu postanowili oficjalnie sięgnąć po gigantyczną kasę. Kasę tak wielką, że – jak pisał humorystycznie kapitalny felietonista S. Michałkiewicz swego czasu – od pyłu jaki by powstał przy liczeniu której, można by skroić kilkadziesiąt potężnych fortun… Czytaj więcej »

Crazy Nauka
Gość
Crazy Nauka

???

Crazy Nauka
Gość
Crazy Nauka

Tak

Andrzej Saks
Gość
Andrzej Saks

tu bzdury bo samoloty niedawno latały jak na wojskowe zadziwiająco nisko, a rozpylają krystaliczne substancje bardzo trwałe których nie niszczy nic ani mróz ani żadne uwarunkowania.. a to jest połączenie tlenku tytanu, baru i strontu.. to dostaje się do organizmu ludzkiego, działa jak bomba zegarowa na umysły i organizm, a sterować tym można poprzez fale radiowe, …tel. komórkowe mogą uruchomić zegarową bombę w organizmie… z jednej strony działają na światło, z drugiej na fale radiowe.. i po uruchomieniu wywołują samozniszczenie DNA albo niby chorobę, którą nazwano gorączka krwotoczna.. próby na ludziach były wykonane w USA, Afryce a teraz robią to… Czytaj więcej »

Crazy Nauka
Gość
Crazy Nauka

Niesamowite, jak wiele głupot udało Ci się zawrzeć w tym komentarzu. Właściwie można go oprawić w ramkę i straszyć nim ludzi 🙂

Andrzej Saks
Gość
Andrzej Saks

głupota i nieswiadomośc ludzi powala…przed potopem tez się śmiali że Noe na piasku buduje okręt

Crazy Nauka
Gość
Crazy Nauka

O, jeszcze mieszasz mitologię z rzeczywistością. No brawo!

Jarek P.
Gość
Jarek P.

A ty co nazywasz rzeczywistością? Żyjesz w świecie iluzji i kłamstw… Dlatego mylisz mitologię z historią. Zamiast wierzyć udowodnionym przekazom , informacjom , proroctwom i historii , opisanym w Biblii, ty wciąż wierzysz w nigdy nie udowodnioną bo NIEPRAWDZIWĄ TEORIĘ EWOLUCJI, TEORIĘ WIELKIEGO WYBUCHU I TEORIE WZGLĘDNOŚCI , jednocześnie ignorując np. prawdziwego naukowca i wizjonera elektroenergetyki – Nikolę Teslę!Dla takich teoretyków i ignorantów jak ty – redaktorku , liczą się tylko pseudonaukofcy – teoretycy… NIESTETY… Tak to bywa, jak szkoła i środowisko zastąpią samodzielne i logiczne myślenie i wyciąganie z tego wniosków przez łatwiznę i pranie mózgu. Bo jak to… Czytaj więcej »

;pppppp
Gość
;pppppp

Andrzej, nie ma sensu w ogóle rozmawiać z takim ignorantem, niech żyje w swojej bańce, w ogóle ten cały blog to jakaś porażka 😀

rt
Gość
rt

Jaki Noe? To bajki starożydowskie

Piotr Kolo Austin Snow
Gość
Piotr Kolo Austin Snow

Po co Noe budował Arkę?Pingwiny i Kangury musiały się nieżle zmęczyć podróżą na Bliski Wschód.Nie mógł poprostu poprosić boga aby zabił tylko 99,9% populacji?Byłoby prościej.Poza tym skoro potop był za grzechy ludzkie to po kiego chuja zabił zwierzęta?Wasza religia jest jednak niedorzeczna.

Andrzej Saks
Gość
Andrzej Saks

co do samolotów to m inhttps://www.youtube.com/watch?v=SpVFv4NwWLQ a głupota ma wielkie rozmiary i ocieplenie klimatu to największe oszustwo jakie sie pojawiło od czasów Darwina i chorej teorii ewolucji

fly
Gość
fly

mam nadzieje że w tą dziecinadę mało kto uwierzy a jeżeli już to na chwile i upuści tą stronę oszustów ha ha

Janusz Wlodarczyk
Gość
Janusz Wlodarczyk

To wszystko, co potraficie Crazy Nauka? Zarzucic komus ze wypisuje glupoty i straszy ludzi.

Crazy Nauka
Gość
Crazy Nauka

Nie, potrafimy jeszcze na przykład napisać tekst o tym, dlaczego chemtrails nie istnieją.
Może powinieneś go przeczytać, zanim napiszesz jakiś komentarz.

Nyc
Gość
Nyc

Matyldo, ja musiałem sobie przy LSD zrobić sobie przerwę, krótką, taką na trzydaniowy obiad z deserem i drzemką. Prawdę mówiąc jestem mile zaskoczony poziomem dyskusji, dziękuję. Nadal szukając rzeczowych informacji na temat nie znalazłem zbyt wiele, będę twardo szukał. Niech mnie pieron, nie dałbym Wam noży 🙂

Pep Pep
Gość
Pep Pep

Gościu widzę , że Elegancko Ciśniesz każdemu , zauważyłem że ciężko jest tu coś napisać od siebie 🙁 Od razu jesteś negowany , przecież Pan Moderator ma zawsze rację. współczuje dzieciom z podstawówki 🙁

Bocki
Gość
Bocki

Ale ślepiec z ciebie ,albo….?

Tadeusz Kuryś
Gość
Tadeusz Kuryś

Bardzo dobrze ująłeś temat i tak trzymaj. Jeśli potrzebujesz “materiałów dowodowych – źródeł” – pisz. “Swiadomość mas” (jak mawiał “klasyk”) budzi się powoli… i oby nie obudziła się, gdy już będzie za późno.

Crazy Nauka
Gość
Crazy Nauka

O, towarzystwo wzajemnej paranoi się formuje ???

Jakub Krzyżaniak
Gość
Jakub Krzyżaniak

ale powoli… na szczęście niewielu podziela Twoje zdanie 🙂 Tak, przeczytałem artykuł, sprawdziłem wszystkie linki z komentarzy, jak również nie trafiłem tu przypadkiem 🙂 Jesteś z innej planety 😀

Zgaga
Gość
Zgaga

Uważam, że chemtrails to brednie. Nie chcę na ten temat nawet dyskutować. Uważam natomiast, że cały artykuł napisany jest faktycznie bez dowodów, poparcia tez jakimikolwiek badaniami i co za tym idzie, moim zdaniem nic nie wnosi. Natomiast Pana wypowiedź o AIDS, HIV czy nowotworach, przepraszam, ale są żałośnie śmieszne. Dlaczego ktoś robi badania na HIV czy AIDS? Właśnie dlatego, że ma niepokojące obiawy, mogące na te właśnie choroby wskazywać. Rozumiem więc , biorąc pod uwagę Pańską wypowiedź, że jestem chora dopiero po zrobieniu badań? Jestem więc szczęściarą, ponieważ test na HIV robiłam już kilka razy i za każdym razem negatywny.… Czytaj więcej »

Skomplikowany Jaś
Gość
Skomplikowany Jaś

Masz racje to działa na organizm i najbardziej na umysł !

Mc
Gość
Mc

Swoją drogą, ciekawe ile takich idiotycznych teorii spiskowych jest wymyślanych, podtrzymywanych i propagowanych przez rządy różnych państw typu Rosja, Chiny itp.

czytelniczka
Gość
czytelniczka

przeglądam blogi o różnorodnej tematyce, ale jeszcze się nie spotkałam z tak żenującym poziomem odpowiedzi moderatorów na komentarze czytelników,
skądinąd komentarze czytelników operują konkretami w przeciwieństwie do odpowiedzi moderatorów, którzy nie potrafią wejść w rzeczową dyskusję na argumenty,
niby blog naukowy a jednak coś jest nie tak

Crazy Nauka
Gość
Crazy Nauka

Droga “czytelniczko”.
Nie wiem, gdzie dopatrzyłaś się “czytelników” operujących konkretami. Poza jednym panem, który pomieszał mnóstwo dziwnych teorii spiskowych tworząc z nich przedziwne błoto.
Niejaki “Janusz”, którego resztki komentarzy tu leżą posuną się tak daleko w obrażaniu wszystkich, że dostał bana.
A moderatorzy doskonale potrafią wejść w rzeczową dyskusję. O ile jest na taką szansa. Tu nie było.

Mmf252
Gość
Mmf252

czy są jakieś doświadczenia potwierdzające to o czym Pan pisze w pkt.4, jakieś dodatkowe publikacje?..w pewnym sensie zainteresowały mnie smugi (kondensacyjne?) które rozlewają się po całym niebie, swego czasu robiłem nawet zdjęcia temu zjawisku..niebo było czyste (bardzo intensywny niebieski kolor), po przelocie kilku samolotów stworzyła sie taka plansza do gry w kółko i krzyżyk;-), która po pewnym czasie rozlała się i przykryła niebo delikatną mgiełką- czy to jest normalne?

Crazy Nauka
Gość
Crazy Nauka

Przede wszystkim polecam bardzo dobrą stronę z informacjami prowadzoną przez NASA:
https://science-edu.larc.nasa.gov/contrail-edu/science.php
Jest tam również wiele odwołań do konkretnych badań.
Tu konkretne badanie:
http://ir.library.oregonstate.edu/xmlui/bitstream/handle/1957/15531/Jensen%20et%20al%20JGR%201998.pdf
Zdecydowanie warto też odwiedzić tę stronę:
http://contrailscience.com

demon 1010bs
Gość
demon 1010bs

I wy w to nie wierzycie ale jesteście debile :O

demon 1010bs
Gość
demon 1010bs

TO CO ROZPYLAJĄ to prawda

Crazy Nauka
Gość
Crazy Nauka

Rozpylają prawdę?!? o_O

fly
Gość
fly

LUDZIE NIE KOMENTUJCIE TUTAJ BO KARMICIE CIEMNEGO TROLA- czołem

Bit i Bajt
Gość
Bit i Bajt

Sporo czytam i nadal szukam informacji i wiedzy nt. chemitrails dlatego wszedlem na te stronę. Niestety rozczarowalem sie poziomem merytorycznym powyzszego artykulu oraz konkluzją w postaci czterech punktów-tez. Teza nr 1 Żadne badanie nie potwierdza, by w smugach znajdowały się jakiekolwiek substancje poza tymi, które są normalnymi produktami spalania paliwa lotniczego. Prosze przytoczyc konkretnie jedno takie badanie (miejsce, czas, sposob wykonania badania) aby mozna bylo miec odniesienie do dyskusji a nie rzucac parlamentarnym pustosłowiem. Teza nr 2 Rozpylanie jakichkolwiek substancji na tej wysokości nie ma sensu. Materiał biologiczny uległby zniszczeniu w wyniku wysuszenia i zamrożenia. Substancje chemiczne nie dotarłyby do… Czytaj więcej »

Crazy Nauka
Gość
Crazy Nauka

Nie widzę powodu, by odpowiadać na komentarz, w którym autor zaczyna od oskarżeń o “parlamentarne pustosłowie”, potem przechodzi do “poziomu gimnazjalisty” aż wreszcie udaje, że ma tak wiele do powiedzenia o fizyce, że aż nie ma miejsca, bo o tym napisać.
Odpowiadając na pytanie o prześmiewczy ton – właśnie komentarze takie jak Pański są przykładem braku umiejętności grzecznego i normalnego wyrażania swoich opinii. Jeśli nie potrafi Pan oddzielić głupawych komentarzy od merytoryki, to proszę nie dyktować innym warunków.
Mam nadzieję, że dotrzyma Pan obietnicy i nie odwiedzi nas więcej.

Bit i Bajt
Gość
Bit i Bajt

Jednak protekcjonalny ton i impertynencja nie opuszczają Pana. Pozdrawiam jednak i dotrzymuje słowa, chcialem tylko zeby Pan wiedzial ze nie na tym polega moderowanie forum, jakiego tematu by ono nie dotykało. Poza tym ja moge pozwolic sobie na bycie stronniczym Pan jak moderator juz nie, ale tego tez trzeba sie nauczyc.

Crazy Nauka
Gość
Crazy Nauka

Bardzo dziękuję, z moderowaniem forum radzimy sobie samodzielnie.
Żegnamy.

Michał
Gość
Michał

Wiecie co jest najgorsze? Że on jednak dostał aż 5 plusów. To jest przerażające. W XXI wieku.

Crazy Nauka
Gość
Crazy Nauka

Jeszcze ze zwykłej grzeczności – proszę zapoznać się choćby z tym badaniem. Czas poszukiwania – 2 minuty.
http://iopscience.iop.org/article/10.1088/1748-9326/11/8/084011/meta#erlaa34f6s3

Bit i Bajt
Gość
Bit i Bajt

Znam to opracowanie, jak sie Pan wczyta w to paranaukowe studium przekona sie Pan ze tak naprawde niewiele z tych liczb wynika, ale doceniam panski wysilek. Mimo wszystko zapytam – zaprzecza Pan istnieniu geoinzynierii ? co do ktorej nawet stanowisko ONZ jest nam doskonale znane ? Znane jest tez oficjalne wystapienie doradca Obamy J. Holdrena w ktorym potwierdzil wykonywanie oprysków z nieba w ramach geoinzynierii oraz tzw. rzekomej walki z globalnym ociepleniem. A co Pan sądzi o istnieniu SRM ? A co sądzi Pan o zwiazkach chemitrails z nasileniem zapadalnosci na choroby neurologiczne (Parkinson, Altzheimer) a nawet na nieuznawaną oficjalnie… Czytaj więcej »

Crazy Nauka
Gość
Crazy Nauka

Przypominam, że 36 minut temu pisał Pan:
“na pewno tej pseudonaukowej stronki wiecej nie odwiedzę.”
Proponuję dotrzymywać obietnic.

Bit i Bajt
Gość
Bit i Bajt

Tak dotrzymam słowa jesczcze tylko jedno ze tez powtorze za A. Schopenahuerem : Kazda prawda ma trzy etapy, wysmiewanie, niedowierzanie, uznanie (za cos oczywistego). Pozdrawiam i zycze mimo wszystko powodzenia :)))

Crazy Nauka
Gość
Crazy Nauka

Serdecznie dziękuję za to koncertowe wręcz podłożenie się! Doskonale to oddaje “głębię” Pańskiego researchu. To NIE jest cytat z Schopenhauera. Znowu – 3 minuty w Google wystarczy, by się o tym przekonać. Myślę, że powinien Pan zacząć używać tej nowoczesnej i wygodnej wyszukiwarki.
Dla ułatwienia wklejam link już tu:
https://cs.uwaterloo.ca/~shallit/Papers/stages.pdf

Sabina Urban
Gość
Sabina Urban

Gandhi “Naj­pierw cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz.” Wielcy myśliciele mówią wiele podobnych prawd i to że parafrazują się wzajemnie nie znaczy że tego nie mówią lub znają zdania powiedziane przez innych wielkich myślicieli. Dawniej nie było internetu i cytaty nie krążyły jak dzisiaj na dziesiątkach stronek w internecie. Zatem nie wydawała bym tak pochopnych sądów co do Schopenhauera. Czasem trzeba czegoś więcej niż wyszukiwarka w google.

Crazy Nauka
Gość
Crazy Nauka

Myśl głęboka, ale wszystko wskazuje na to, że Schopenhauer tego po prostu nie powiedział. I nie chodzi tu o wyszukiwarkę. Chodzi o brak jakichkolwiek dowodów czy śladów w jego pracach.
Na tej zasadzie możemy założyć, że powiedział to również Kopernik i Elon Musk.

dododo
Gość
dododo

ale muszę, przyznać że chyba nie potrafi Pan wymieniać się argumentami, albo Pan ich nie posiada. Może nie powinien pan pisać o sprawach, na których się pan nie zna? To żadna ujma na honorze, ot nasz świat jest tak wyspecjalizowany, że nie da się wiedzieć wszystkiego z każdej dziedziny.

dododod
Gość
dododod

moja odpowiedz była do Pana redaktora kierowana

Kamil
Gość
Kamil

Witam, szczerze to Panu bit i bajt troche sie niosąc ulało z wiaderka jednak nie oceniam, za to sznuje za zabranie głosu w dyskusji. Ale żeby moderator xhlustał szambem na lewo i prawo to nie widzialem jeszcze. No serio zazdro dla fantazji. Nerka.

Crazy Nauka
Gość
Crazy Nauka

A można prosić o wskazanie tego “chlustania szambem”? Tak konkretnie… 🙂
Nerka 😀

miq
Gość
miq

Czepianie sie kolesia za nieprawidlowe przytoczenie autora cytatu – gdzie to esencja cytatu jest najwazniejsza – i to tylko(!) cytatu, jest tak malostkowe ze pokazuje twoj poziom Crazy Nauka. Żal.

Jan
Gość
Jan

I Bóg z tobą – pseudointelektualisto! Będzie mniej debilnych komentarzy pod artykułami.

rt
Gość
rt

jaki bóg? Thor, Manitu czy Allach?

Eve
Gość
Eve

Najsensowniejszy argument – fizyka nie dociera do wszystkich. Cóż… w wieku 6 lat ojciec wytłumaczył
Mi dlaczego te smugi rozchodzą się czasem w dziwny sposób. Zrozumiałam. Prosta fizyka. Widać nie każdemu dane.

;pppppp
Gość
;pppppp

to co rozpylaja to substancje które mają osłabić naszą odporność, autor tekstu może wierzyć czy nie, i tak wszyscy jesteśmy tego ofiarami, i nie żyjesz autorze w jakieś kuli ochronnej, możesz pisać sobie tutaj co chcesz i tak ciebie to tez dotyka a stawianie siebie w świetle ignoranta i człowieka co to wyśmiewa to naprawdę pokazujesz poziom swojej głupoty albo ktoś ci płaci za pisanie takich głupot, napisz jeszcze że jedzenie gmo nie istnieje i że wszystko jest naturalne 😀

Obywatel
Gość
Obywatel

Dlaczego mój komentarz o tym, że rząd USA oficjalnie mówi o opryskach w celu wyeliminowania globalnego ocieplenia został usunięty?

Crazy Nauka
Gość
Crazy Nauka

Dlatego, że nie potrafiłeś wyrazić się w sposób kulturalny i normalny.

bbcd
Gość
bbcd

słaby jesteś.

Radoslaw Kucharski
Gość
Radoslaw Kucharski

Argumentacja 1-4 jest tak nieprofesjonalna ze az szkoda komentowac… Zmien domene bo slowo “nauka” na pewno nie pasuje. Aha i wyeliminuj fluor z diety bo widac ze wysoki poziom naiwnosci przejawiasz / masz mala wyobraznie..zreszta widac po gebie ze niedozywione huhro z Cb. Jak spotkam na ulicy pogadamy po mesku

Gość
Gość
Gość

Uważaj misiu puszysty bo kiedyś trafisz na swego i będzie bolało! Poza tym pokazałeś tu że jesteś debilem, więc nie trać czasu na naukę – skocz na siłkę bo tam twój matecznik!

ali
Gość
ali

myślę, ze autor tego tekstu ma niepokoleji w “głowie” i mydli oczy. Albo jest po prostu “głupi” albo “sponsorowany”. Niech może porozmawia z Rolnikami, tymi Prawdziwymi (nie młodymi po praniu “mózgu” na zyski) działkowiczami, pszczelarzami, chodowcami kur z wolnego wybiegu co się dzieje jak pada po tym syfie. Na szczęście są Grupy które potrafią z tym walczyć.. z nimi też proponuję porozmawiać. Są obserwowani, ale wiedzą co mają robić i dlaczego.

Gość
Gość
Gość

Ubliżasz człowiekowi o poziomie wiedzy na który nigdy nie dotrzesz a ośmieszasz się publicznie pokazując swój wtórny analfabetyzm! Może zanim zaczniesz znowu pluć jadem to skończ jeszcze raz szkołę podstawową! Teraz znowu jest ośmioletnia – masz więcej czasu na nauczenie się pisania po polsku!

haker
Gość
haker

a ty co frajerze kolega z pracy??

Radosław M.
Gość
Radosław M.

Najlepiej wyśmiać kogoś za błędy w pisowni. Kompleksy wychodzą na wierzch. Bit i Bajt chociaż postarał się, żeby czymś poprzeć swoją wiedzę, a nie jak Pan Crazy Nauka rzucać tylko ogólnikami, bez potwierdzenia przez niezależnych ekspertów. Bo nie oszukujmy się, nauka akademicka, już dawno odeszła od prawdziwej nauki. Liczy się to co sponsorzy każą uczyć. Uwaga, do myślenia Crazy Naukowca w punkcie trzecim: jeśli ktoś nie potrafi dostrzec światowego spisku, przy ogromie widocznych dowodów, które nam serwują na co dzień nie powinien brać się za logiczne rozpatrywanie czegokolwiek. Punkt czwarty, jest też totalnie nielogiczny i już dawno obalany, nawet przez… Czytaj więcej »

Arte
Gość
Arte

Ech… ręce opadają. Tyle bzdur. Ale odniosę się do jednej kwestii, tej “której nikt nie potrafi ci wyjaśnić”. Warunki pogodowe NIE SĄ I NIE BYŁY NIGDY takie same na przestrzeni kilometrów! Pora zrozumieć, że pogoda na ulicy nie równa się tej kilometr wyżej! Samoloty latają w separacji pionowej, a to znaczy, że nawet jednocześnie widoczne dwa samoloty pasażerskie na niebie NIE SĄ na tej samej wysokości. Minimalna separacja to 1000 stóp, czyli około 300 metrów. A ta różnica już wystarcza by były inne warunki, jedne sprzyjają kondensacji pary a inne, 300 metrów wyżej już nie! Co to jest 300 metrów?… Czytaj więcej »

Jakub Krzyżaniak
Gość
Jakub Krzyżaniak

skoro już wypominasz komuś analfabetyzm, to informuję Cię, że w międzyczasie powinieneś zastosować kilka przecinków…

dwie twarze
Gość
dwie twarze

witam najprosciej za załozyc strone o emitralsach i wycinac wszystkich inaczej myslacych tak działaja uspieni agenci a pretekst do wyciecia inaczej myslacej osoby zawsze sie znajdzie witam kolege ze słuzb My tez na codzien otumaniamy tak spoleczenstwo jestesmy pod przykrywka publicrelacion ha ha witaj bracie

Grzegorz Kasprowicz
Gość
Grzegorz Kasprowicz

Widzę ze “paranukowi” spotkali się pod tym postem 🙂 Kiedyś “zgrzeszylem” bo dopisałem się do pewnej grupy która rzekomo zajmowała się urządzeniami które miały dostarczać więcej energii niż pobierały. Wkrótce się okazało że ci ludzie tylko biją pianę i podsyłają sobie linki do różnych wynalazków w które uwierzyli. Wśród nich znalazły się prace niejakiego Naudina. Temat przewodni to koncerny międzynarodowe które blokują rozwój alternatywnych technologii. Zacząłem więc analizować te wynalazki, jeden po drugim, często wykonując różne doświadczenia. Pracowałem wtedy w CERN jako doktorant i miałem dużo wolnego czasu i doskonale wyposażone laboratorium elektroniczne i mechaniczne. Tak więc na wszelkie moje… Czytaj więcej »

Toniek
Gość
Toniek

Ciekawy komentarz. Tu tylko mam zastrzeżenie, że trzymając kamień nieruchomo faktycznie wykonujemy jakąś pracę (no chyba, że kamień leży na stole).

Grzegorz Kasprowicz
Gość
Grzegorz Kasprowicz

Nad idealnie nieruchomym kamieniem nie jest wykonywana praca:) Praca związana jest z przesunieciem. W praktyce trzymajac kamien wykonujemy mikroruchy, wiec praca jakas jest.

Darkherring
Gość
Darkherring

Tu chyba nie do końca bym się zgodził. Trzymając kamień w powietrzu pokonujemy przyspieszenie grawitacyjne. Trzymając go nieruchomo nad ziemią wykonujemy taką samą pracę, jak gdybyśmy przesuwali go w poziomie z przyspieszeniem 9,81m/s2.
Gdyby na to nie potrzebna była praca, to helikopter mógłby wisieć w powietrzu w nieskończoność.

Grzegorz Kasprowicz
Gość
Grzegorz Kasprowicz

Prosze sobie przypomniec ze szkoly definicje pracy. Helikopter wytwarza sile nosna, ale nie wykonuje pracy jesli sie nie porusza. Na te samej zasadzie jadacy ze stala predkoscia (zakladajac brak oporow) pociag tez nie wykonuje pracy. Aby zaszla praca musi byc i sila i przesuniecie. Helikopter wytwarza sile ale brak jest przesuniecia. Pociag poruszajacy sie ze stala predkoscia (bez oporow) przesuwa sie ale nie dziala na niego sila.
Potocznie pojecie pracy ma troche inne znaczenie, ale w koncu mowimy o fizyce. https://pl.wikipedia.org/wiki/Praca_(fizyka)

Darkherring
Gość
Darkherring

Definicję bardzo dobrze pamiętam. W takim wypadku wypadałoby jednak wziąć pod uwagę również OTW, której w szkole raczej się nie rusza. A zgodnie z OTW, to równie dobrze można przyjąć, że powierzchnia ziemi tak jakby przyspiesza do góry z przyspieszeniem 9,81m/s2, więc aby utrzymać odpowiednią wysokość wychodzi na to, że możemy przyjąć odpowiednie przesunięcie.

ZeroOne
Gość
ZeroOne

Zawsze takie bagno jest pod “trudnymi tematami” w komentarzach czy pierwszy raz to widzę? Czekam na artykuł o płaskiej ziemi i żółwiu ;))

Kalina
Gość
Kalina

Autor to jakis mocno ograniczony człowiek.Nawet nie wart,by napisac jedno zdanie więcej.

mark
Gość
mark

witam i potwierdzam jedną z wypowiedzi. Autor artykułu nie mówi prawdy, a nawet usiłuje ją zagmatwać

Crazy Nauka
Gość
Crazy Nauka

Witam. Poproszę o jakieś konkretne zarzuty lub uwagi. Jakiekolwiek.

mark
Gość
mark

witam i potwierdzam jedną z wypowiedzi. Autor nie podaje prawdy i zaciemnia fakty w dość prymitywny sposób.

Luke.T
Gość
Luke.T

Po czym poznać, że autor posta to troll? Zamiast podać rzeczowe dowody na poparcie swojego twierdzenia po prostu rzuca pustymi słowami, które według niego są “dowodem” 😀

Luke.T
Gość
Luke.T

Generalnie poziom kontrargumentacji względem powyższego artykułu jest nijaki, bo opiera się na tym, że ludzie z biegu negują wszystko zanim w ogóle postawią jakieś kontrargumenty, o ile w ogóle ich użyją. Ciekawiło mnie co mają do powiedzenia zwolennicy teorii, a raczej hipotezy “chemtrails” i jakież to argumenty i dowody mają do zaprezentowania, ale jak widać nic z tego ;/

rt
Gość
rt

głupców nie przekonasz. Ja dziękuję za syntetyczne ujęcie tematu

Zbigniew Janik
Gość
Zbigniew Janik

Tylko to Pan potrafi …nazwac kogos kto ma inne poglady od Pana glupcem ? A byc moze to Pan nim jest dla tych , ktorzy maja inne poglady .

Sam
Gość
Sam

Nie mnie oceniać czy widzę tu tylko ignorancję czy może zwykły oportunizm ale dawno nie czytałem czegoś tak bardzo antynaukowego
Żenujące

Crazy Nauka
Gość
Crazy Nauka

Czy masz JAKIKOLWIEK rzeczowy zarzut do tekstu czy tylko wyrażasz opinię bez cienia konkretu?

Sam
Gość
Sam

“1. Żadne badanie..”
proszę podać wszystkie te badania! A potem ja podam wszystkie, także te niezależne od rządów czy korporacji
“2. ..”
Dowody?
Ignorujesz, pomijasz całkowicie dużą cześć materiału biologicznego i chemicznego …
“3. ..”
sam reprezentujesz cześć tego “spisku” swoją ignorancją, nie trzeba byś był świadomą częścią

Jakie są te tańsze prostsze, bezpieczniejsze i skuteczniejsze sposoby?

Itd itp

Crazy Nauka
Gość
Crazy Nauka

1. Bardzo proszę. http://iopscience.iop.org/article/10.1088/1748-9326/11/8/084011/meta#erlaa34f6s3
Teraz czekam na wiarygodne badania potwierdzające istnienie chemtrails.

2. Jakiego materiału. Konkrety. Jakiekolwiek. Badania, wyniki.

3. Ignorancją i dramatycznym brakiem konkretu na razie Ty się wykazujesz. Piszesz ogólnikami, nieudolnie próbujesz mnie obrażać. Albo napiszesz cokolwiek konkretnego i zaczniesz zachowywać się grzecznie albo nie zaśmiecaj komentarzy.

Sam
Gość
Sam

Napisałeś ŻADNE BADANIA
wiec poprosiłem o wszystkie te które negują a mi podałeś 1 link, a raczej jedyny na jaki się powołujesz !
Naukowo powinieneś napisać ,”wg tych badań..” a nie ŻADNE BADANIA
Podaj linki do WSZYSTKICH tych o których piszesz ŻADNE a potem przejdziemy do następnego punktu
W przeciwnym razie napisałeś nawet nie swoją opinię a jedynie tą za którą ci zapłacili

Crazy Nauka
Gość
Crazy Nauka

To jest metabadanie. Jeśli nie wiesz, co to znaczy – sprawdź.
Nadal czekam na badania potwierdzające istnienie chemtrailsów.
Natomiast jeśli będziesz insynuował, że ktoś mi zapłacił za ten tekst, to dostajesz natychmiastowego bana za impertynencję i bezczelność. Tak żeby było jasne.
Zatem czekam.

Sam
Gość
Sam

Po raz kolejny pytam:
Napisałeś ŻADNE BADANIE wiec miałeś ich na myśli WSZYSTKIE wiec PODAJ tu ale ty nie potwierdzasz opinii NIE TWOICH .
Zacznij od siebie
Potwierdź to co piszesz bo jak nie to twoje gadanie pozostaje maksymalnie METABADANIEM

Crazy Nauka
Gość
Crazy Nauka

A, czyli po prostu nie znasz znaczenia słowa i nie bardzo umiesz sprawdzić co znaczy. Wyjaśnię Ci zatem. Metabadanie to zestawienie wielu innych badań i opracowanie ich wyników tak, by wyciągnąć wnioski nie z jednego wyniku, ale wielu. Wystarczy, że przejrzysz podany link i znajdziesz tam odnośniki do wielu badań. Oczywiście nie sądzę, żebyś to zrobił, bo przecież wiesz najlepiej i wydaje Ci się, że pisanie wersalikami czyni Twoją wypowiedź Mądrą i Wartościową. Ale mimo tego spróbuj – może czegoś się dowiesz. Po raz ostatni proszę o linki do badań potwierdzających istnienie chemtrailsów. Jeśli ich nie masz, to już nie… Czytaj więcej »

Sam
Gość
Sam

Kolejny raz pytam bo napisałeś że ŻADNE BADANIA nie potwierdzają!!!!
Jakie, które ?
Podaj linki bo nie widzę!
To ty musisz obronić twoje twierdzenia, nie ja!!

Crazy Nauka
Gość
Crazy Nauka

Wszystko wytłumaczyłem. Jeśli nie jesteś w stanie pojąć, to nie ma sensu. Pokazałem badania, które zaprzeczają. Moim zdaniem nie ma potwierdzających. Mimo wielu próśb Ty ich też nie pokazałeś. Nic dziwnego – nie ma ich.
Szkoda mi czasu na słowne przepychanki z kimś, kto nie ma nawet odwagi podpisać się pod swoimi komentarzami.
Koniec. Żegnam.

Sam
Gość
Sam

Żadne badania … ?
Żadnych nie było
Potwierdziłeś tylko to co ja twierdzę!
Jestem prostym chłopakiem ale szczerym i to nas różni!
Robisz zwykłą propagandę. Za „chwilę” pojawią się oficjalne dokumenty na temat geoinżynierii a w tym chemitrails i inne … i to będzie największy plaskacz jakie otrzymało twoje ego!
ps. Nie mam problemu podpisać się imieniem i nazwiskiem a nawet zamienić kilka słów telefonicznie czy wyskoczyć na kawę! Chcesz?

oko
Gość
oko

masz tutaj swoj dowod o ktory tak bardzo prosiles juz nie moge patrzec jak sie miotasz https://www.youtube.com/watch?v=kH2iMjBZEfU

Crazy Nauka
Gość
Crazy Nauka

🙂 😀 Czytałeś ten dokument, na który powołuje się autor filmu? Zaglądałeś tam choć na chwilę?
Jeśli nie, to zajrzyj.
Jeśli tak, to pewnie rozumiesz, że użycie słowa “chemtrails” w jednym (!) miejscu w dokumencie nie jest dowodem na to, że ktokolwiek cokolwiek rozpyla.
Jeżeli to ma być dowód, to dzięki za pokazanie, że chemtrails to bzdura.

Zbigniew Janik
Gość
Zbigniew Janik

Jestem wielkim niedowiarkiem , jezeli chodzi o takie zjawiska . Niestety . Wczoraj i 2 dni temu nad Glsgow bylo piekne czyste niebo . Bardzo lubie ogladac samoloty nie tylko na ziemi . Obserwowalem lecace samoloty i zadziwil mnie w tym dniu jeden obserwowany fakt….3 samoloty obserwowane , to dwusilnikowe maszyny . Lecialy w jednym kierunku . Zadziwil mnie fakt , ze po za dwuma smugami z silnikow , widoczna byla 3 smuga , wezsza i mniej skondensowana . Te linie zamienialy sie w chmurki . Za okolo 2 godziny lecialy takze samoloty i juz tego nie zaobserwowalem . Przygotuje… Czytaj więcej »

Paweł Krzysztof
Gość
Paweł Krzysztof

Normalnym nie trzeba tego tłumaczyć, a wariaci i tak wiedzą swoje.

Nyc
Gość
Nyc

Można przypuścić, że wszyscy ludzie mają świadomość, lecz na ogół nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę.

Karma
Gość
Karma

Taka mała informacja odnośnie chemtrails. Podczas gdy w Polsce osób świadomych zagrożenia jest obecnie 17-20% w USA już zadziałali. Fakt, że byli truci dłużej niż my i tysiące chorych ludzi na morgellons, ale potrafili zadziałać. To już nie jest kwestia wiary czy teoria spiskowa – to się dzieje na prawdę. http://dobrewiadomosci.net.pl/13677-nevada-city-stanie-kalifornia-bedzie-pierwszym-swiecie-miastem-ktore-wymusi-strefe-wolna-smug-chemicznych-niebie/

Crazy Nauka
Gość
Crazy Nauka

To właśnie jest teoria spiskowa. A że ktoś w nią wierzy – jego sprawa. Lepiej opierać się na faktach niż wierzeniach.

Karma
Gość
Karma

Od 1940 roku chyba już wystarczająco dużo jest faktów. Co sądzisz lub jak wytłumaczysz takie smugi “kondensacyjne”?comment image comment image

Pilot
Gość
Pilot

Fuel jettison / fuel dump. Procedura awaryjnego zrzutu paliwa dla zmniejszenia masy samolotu do lądowania. W zależności od typu samolotu dysze umiejscowione są w różnych miejscach na skrzydle.

Jan
Gość
Jan

Przeraża mnie sposób rozumowania niektórych osób, im dłużej istnieje internet tym więcej ludzi myśli, że posiada jakąś wiedzę, ponieważ “czytają internety”, powielając te same teorie (od płaskiej ziemi, poprzez chemiczne smugi, aż do szczepionek). Zastanawiam się ile z tych osób miało kiedykolwiek jakąś naukową książkę w ręku, a co więcej ile osób ją przeczytało. Wystarczyłby prosty atlas chmur lub jakaś książka z podstawami fizyki. Dokładnie przeczytana. Bez dostępu do internetu. Dodatkowo wam w rodzinie kapitana samolotu z długim stażem. Naprawdę, ludzie, nie pogrążajcie się. Nie macie pojęcia o czym piszecie, to lepiej się nie wypowiadać. I wbijcie sobie do głowy,… Czytaj więcej »

Andrzej
Gość
Andrzej
Nie ma więcej wpisów