captcha image

Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

 

Smugi kondensacyjne. Fot. Roo Reynolds

Smugi kondensacyjne. Fot. Roo Reynolds

Dziś tematem dnia stały się chemtrailsy*. To efekt znalezienia w dokumentach sejmowych interpelacji poselskich, których celem jest uzyskanie odpowiedzi, czy nad Polską rozpylane są chemtrailsy i czemu to służy.

Oczywiście zadawanie pytań to chwalebny zwyczaj, ale zanim zapyta się o pewne rzeczy warto samemu poszukać informacji. Najlepiej w wiarygodnych źródłach.

Interpelacja nr 16893. Fot. Sejm.gov.pl

Interpelacja nr 16893. Fot. Sejm.gov.pl

Chemtrails to teoria powstała gdzieś na początku lat 90., która głosi, że samoloty pasażerskie i wojskowe latając rozpylają substancje chemiczne oraz biologiczne, których zadaniem jest… No właśnie. Tu mamy pierwszy zgryz, bo głoszący zagrożenie chemtrailsami nie bardzo mogą się zgodzić co do tego, co właściwie robią owe substancje. Szybki rekonesans pokazuje, że rozpylane mają być popioły ze spalania węgla, substancje psychotropowe, zarazki, polimerowe włókna z osadzonymi na nich erytrocytami przenoszącymi choroby (?), bar, sole aluminium, węglik krzemu, tor, materiały przewodzące prąd i wiele innych. Główne wątki tej teorii spiskowej krążą wokół trucia i/lub ogłupiania ludzi lub kontrolowania pogody.

Podświetlona od tyłu smuga kondensacyjna. Fot. Kent Wien

Podświetlona od tyłu smuga kondensacyjna. Fot. Kent Wien

Dowodem na istnienie chemtrailsów mają być pozostające nienormalnie długo w powietrzu ślady przelotu samolotów. Wymienia się też fakt, że czasami smugi nie znikają, a rozprzestrzeniają się, powiększają i czasami przeradzają w cienką warstwę chmur pokrywających niebo.

Dlaczego teoria o chemtrails nie ma sensu? Powodów jest wiele.

 1. Żadne badanie nie potwierdza, by w smugach znajdowały się jakiekolwiek substancje poza tymi, które są normalnymi produktami spalania paliwa lotniczego.
 2. Rozpylanie jakichkolwiek substancji na tej wysokości nie ma sensu. Materiał biologiczny uległby zniszczeniu w wyniku wysuszenia i zamrożenia. Substancje chemiczne nie dotarłyby do ziemi w kontrolowany i przewidywalny sposób. Ilości materiału, jakie mógłby zabrać samolot czy nawet wiele samolotów są zbyt małe, by wywołać efekt po rozpyleniu na wysokościach przelotowych samolotów.
 3. Realizacja takiego przedsięwzięcia wymagałaby zawiązania ogólnoświatowego spisku angażującego dziesiątki tysięcy ludzi z różnych, często wrogich sobie, krajów. Ludzie ci musieliby podejmować działania, które szkodziłyby im samym i ich rodzinom. W tej sytuacji utrzymanie tajemnicy nie byłoby możliwe i musiałyby ostatecznie wyciec jakieś konkretne informacje i dowody. Tymczasem wciąż ich brak.
 4. Rzekome dziwne zachowanie się smug kondensacyjnych wynika z fizyki atmosfery, a nie działania chemtrailsów. Smuga kondensacyjna tworzy się w wyniku skraplania się pary wodnej z atmosfery na drobinach zawartych w gorących spalinach samolotu. W zależności od wilgotności smuga może się utrzymywać przez różny czas. Gdy wilgotność jest wysoka, smugi mogą nie tylko pozostawać przez kilkadziesiąt minut, ale rozbudowywać się, gdy przechłodzona para wodna osadza się na powstających zarodkach kondensacji. Przy sprzyjającej pogodzie smugi mogą rozciągać się w pionie (opadanie większych cząsteczek) i w poziomie tworząc chmury typu cirrus.

Opowieść o chemtrailsach można ciągnąć długo, ale świetnie działa tu stara dobra brzytwa Ockhama – „nie mnożyć bytów ponad potrzebę”. Gdyby ktoś chciał osiągnąć efekty, jakie mają dawać chemtrailsy, mógłby to zrobić w sposób tańszy, prostszy, bezpieczniejszy i skuteczniejszy.

*używam tu często spotykanej, spolszczonej wersji słowa chemtrails będącego modyfikacją angielskiego contrails czyli condensation trails (smugi kondensacyjne)

 

Przeczytaj też, dlaczego tak powszechnie wierzymy w teorie spiskowe

Chemtrails – co to są smugi chemiczne i dlaczego nie istnieją?
3.7 (73.5%) 366 głosów

Czego u nas szukaliście?

 • Tomasz Wolny

  Nie no “chemtrails” to światowy spisek i jest to fakt niezaprzeczalny!

  Jednak jego cel to nie do końca to co wszyscy uważają. Tylko ja znam prawdę.
  Otóż w całej tej sprawie chodzi o wyłuskanie idiotów z populacji ludzkiej, następnie wyeliminowanie ich poprzez doprowadzenie do samoeliminacji z wykorzystaniem głębokiej wiary w nieuchronność zaduszenia (czy innego zatrucia w wyniku wchłaniania nieistniejących substancji chemicznych – jak wiemy wiara czyni czuba… znaczy cuda) – a tym samym do gwałtownego przesunięcia średniej inteligencji w stronę bardziej rozumnej…
  😉
  pozdrawiam wszystkich z poczuciem humoru

  i zapraszam do lektury: http://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/mit-rzad-swiatowy-kontroluje-klimat-za-pomoca-chemtrails-116
  nt tego mitu jak i innych związanych z klimatem.

  • No i to jest właśnie drugie dno światowego spisku! Drżymy!!!

  • steveminion

   Niestety w Polsce w taki sposób “wyłuskuje się” członków rządu…

   • Tomasz Wolny

    Niekoniecznie… ale to dowodzi, że chemtrails może się zakończyć eliminacją połowy ludzkości… 😉

  • SIMON

   Wszystko spoko, poza tym, ze Ty rowniez zostales dzieki tej teorii wyluskany…

   Z pozdrowieniami.

   • Tomasz Wolny

    Ty to wiesz 🙂

    • SIMON

     W rzeczy samej. ?

  • Marcin Zemła

   Chemtrailsy muszą być bardzo niebezpieczne dla ludzi leczących się homeopatią.

  • Tomasz Perz

   https://youtu.be/O_PFxWR3Y_A A cóż to jest teoria spiskowa? Wystarczy nazwać tak cokolwiek niewygodnego lub “niemieszczącego się w głowie”, a tacy jak wy, zamiast pomyśleć, oplują, wyśmieją, przy okazji się dowartościując. Ludzie o ograniczonych horyzontach mają się za możnych tego świata i piją piwo z aluminiowych puszek. Pozdrawiam.

   • Tomasz Wolny

    “teorią spiskową” nazywamy taką teorię, która wymaga od jej głosiciela/głosicieli, głębokiej wiary w jej prawdziwość, ponieważ nie ma ona żadnego pokrycia/potwierdzenia (lub częściowo ma, ale już wnioski nie) w rzeczywistości, w faktach, w danych… Filmik, lub czyjaś wypowiedź nie ma znaczenia, chyba, że stoją za tym twarde dowody, wyliczenia, badania (przeważnie latami), obserwacje.
    Oburzanie się na kogoś, że się śmieje z jakiejś takiej właśnie teorii, nie przyniesie Tobie ulgi, nie rozwiąże (omawianego) problemu. Zawsze wszystko sprawdzaj.

 • MrHybryda

  No to będziemy mieli ministra… To taki drugi Macierewicz, tyle że od środowiska i klimatu. Facet dowiódł, że tym krajem mogą rządzić idioci.

  PS
  A szkoda, ze nie odnieśliście się do jego wypowiedzi na temat globalnego ocieplenia.

  • Może szkoda, ale tekst jednak chemtrailsach, a nie o polityce.

   • a00

    I dobrze. Nie babrajcie się w tym g#*®¥e, bo tylko smród zostanie

  • Wiktor

   Co powiedział?

 • Wiktor

  Smugom kondensacyjnym zawdzięczamy sporo efektu cieplarnianego. Jakoś na nie nie nakłada się w EU podatku węglowego. Oczywiście nie są głównym jego czynnikiem, którym jest promieniowanie Słońca.

  • a00

   “Masz Pan dowód”?

   • Wiktor

    Czego dowód?

    Dowód że na zanieczyszczanie atmosfery przez samoloty nie nakłada się podatku węglowego? Można to sprawdzić. Podatek węglowy nakłada się tylko na spalanie węgla kopalnego. Nie na spalanie nafty czy gazu. Samolot współczesny w locie międzykontynentalnym np B747-8 pozostawia w górnych warstwach atmosfery ponad 600 ton CO2 + jeszcze inne składniki. CO2 emitowane przez elektrownie, cementownie lub domy wraz z deszczem wraca w stronę powierzchni ziemi gdzie stanowi dobrodziejstwo dla wchłaniającej C i oddającej atmosferze O2 roślinności akumulującej przy tym energię oddawaną żywiącym się roślinami zwierzętom.
    CO2 pozostawione w stratosferze przez samoloty pozostanie tam na zawsze i nie ma szans być odzyskane dla ziemskiej wegetacji. Żeby nie było wątpliwości CO2 nie uważam za zanieczyszczenie, ale zwiększanie jego stężenia w stratosferze bez istnienia tam czynników powodujących jego rozłożenie na węgiel i tlen tak jak występuje to przy powierzchni ziemi uważam za niepokojące.
    Czego jeszcze dowód chciałbyś?

    • a00

     “Smugom kondensacyjnym zawdzięczamy sporo efektu cieplarnianego.”. Sama kondensacja nie wpływa na efekt. Spaliny jak najbardziej

    • Rdkln

     Jak on – ten samolot – udźwignął te 600 ton CO2, to ja nie wiem :]

     • Macros Plus

      600 ton to rzeczywiście przesada. Dreamliner waży około 185 ton i w czasie lotu pali średnio 5 ton paliwa na 1000 km

     • Wiktor

      Ja pisałem o B747.
      B878 spala ponad dwa razy mniej mniej. Zabiera 100 ton nafty. W niej jest 85 ton węgla. Ze spalanie 85 ton węgla powstaje 311 ton CO2.

     • Wiktor

      Ja pisałem o B747.
      B787 spala ponad połowę mniej mniej. Zabiera
      100 ton nafty. W niej jest 85 ton węgla. Ze spalanie 85 ton węgla
      powstaje 310 ton CO2.

     • Wiktor

      Back to school, jak mówią Amerykanie!

 • Karolina Paradowska

  Usłyszałam kiedyś opinię, że to co jest rozpylane to cząsteczki aluminium, które mają zniwelować efekt cieplarniany poprzez odbijanie światła słonecznego. Oczywiście wszystko w tajemnicy, a efekt cieplarniany nie istnieje, więc w ten sposób rząd marnuje nasze pieniądze.

 • wiast

  Z tego, co wiem (a teorie spiskowe to moje hobby 😀 ), to pierwsza fala wypowiedzi o chemtrailsach pojawiła się już w latach 50-tych… W latach 90-tych pomysł został tylko wznowiony.

  Swoją drogą wstyd dla Pana Ministra. Miałem co do prof. Szyszko mieszane uczucia, ale taką interpelacją się po prostu zbłaźnił. Ja rozumiem, że oficjalnie mógł wystąpić w ten sposób, żeby dać sporej części społeczeństwa wierzącej w tego typu teorie spiskowe sygnał, że się o nich troszczy, ale forma zadania pytania świadczy o tym, że przed złożeniem interpelacji nie zainteresował się w ogóle tematem, tylko wiedział, że “coś gdzieś tam dzwoni, ale co i gdzie?”

 • suawek

  jak daleko poza granice Polski szukaliscie informacji o tym?
  jak szeroka perspektywe macie na ta CZESC geoinzynierii i rzeczy o ktorych (prywatne) media nie mowia?
  jaden drobina w morzu:

  • Erasus

   Wracaj do swojego nudnego i nic nieznaczącego życia nie za teorie spiskowe się zabierasz. Uuu jaki jesteś fajny, widzisz smugi kondensacyjne i myślisz “o tak trują mnie ale jestem genialny wiem to” po czym wracasz dalej do swojego marnego życia ale z podniesionym ego bo jesteś taki fajny znasz teorie spiskowe. Wypierdalać z tym gównem już bo to ze śmiesznego stało się żałosne.

  • tentamten

   Ty mnie tym wideo nawet nie wkurzaj, bo wlasnie probuje mojej bliskiej osobie wytlumaczyc, zeby nie knula teorii spiskowych, a to jest trudne 😀

   • suawek

    odpowiem tylko tyle ze na posiedzeniu same ONZ przyznalo ze to sie dzieje…

    • A można prosić jakiś link czy inne źródło dotyczące tego “przyznania się”?

 • Dominik Kurek

  Jak nic nad Polską na zlecenie UE rozpylane są związki bromu, co przekłada się na dramatyczny przyrost naturalny

 • max

  Autor to idiota i niestety w życiu nie widział wyników badan które wskazują ze geoengineering czyli między innymi chemtrails to fakty. Niestety zapewne autor nie zna angielskiego więc materiałów nie przytoczę.

 • ttt

  autorze – pisze do ciebie bo nie dosc ze nie masz pojecia o czym piszesz (chemtrails to fakt naukowy) to jeszcze usuwasz moj komemtarz co swiadczy ze plugawy z ciebie i malostkowy cenzor. prawda sama sie obroni i nie potrzebuje poimocy takich nieukow jak ty.

 • Cojest Tojest

  http://yournewswire.com/the-united-nations-admits-chemtrails-are-real/ OFICJALNE STANOWISKO ONZ tak dla kontrargumentu.

 • Jan Jankowic

  Nie wiem czemu niektórzy nazywają to chemtrails, zamiast geoinżynieria. I nie jest to teoria tylko projekt, który działa i jest używany do zmiany pogody. Np. w wojnie w Wietnamie.

  • SIMON

   Wszyscy nazywaja to chemtrails, a to w zwiazku ze skojarzeniem a’la chemiczne sciezki na niebie. Natomiast spoko poleciales z ta geoinzynieria – to tak jakbys na samochod chcial mowic motoryzacja. ?

 • mariuszp
  • Zbieranina różnych zdjęć, trzeba by przyjrzeć się każdemu oddzielnie. Niektóre z nich pochodzą z testów prototypów samolotów – instalacje wewnątrz służą do szybkiego zmieniania wyważenia samolotu podczas lotu. Przepompowuje się wodę między zbiornikami, by symulować na przykład przesunięcie się ładunku.
   To z naklejką “chemtrails” jest tak cudownie naiwne, że aż słodkie 🙂

   • suawek

    ok, odrzuc tych kilka Twoich/wg Ciebie “przepopowni” i masz te ktore sikaja na zewnatrz i te ktore maja rzedy wyrzutnikow i olbrzymie rury wyprowadzone na zewnatrz 😀

    • Adam Łuczak

     Niektóre z tych instalacji, to instalacje do zasiewu chmur.

 • suawek

  nie wiem czemu ale moje odpowiedzi na to ze ONZ rozkminia chemtrails + dodatkowy wrzut galerii wnetrz samolotow – jest usuwane przez moderatora
  😐

 • she

  No proszę Was, jak to żadne badanie ine potrwierdza niczego? Są takie, potwierdzają. Wystarczy poszukać. Są związki baru, są bakterie, są morgellony. Są.

  • A możemy prosić jakiś link do tych badań?

   • ?????

    Przylaczam sie do tej prosby.

   • Farelka

    Jak to napsialiście w artykule, zanim się zacznie pytać to warto samemu poszukać…Ignorancja ludzi nie zna granic. Widać,że nawet nie chcieliście się zagłębić w temat smug i piszecie takie głupoty,że to zwykła kondensacja. Żenada artykuł. I nie dlatego,bo zaprzeczacie ich istnieniu,ale wgl nie użyliście argumentów

    • Jeżeli bardzo chcesz udowodnić, że coś istnieje – podaj dowody na istnienie tego.
     W temat się zagłębiliśmy. Brak jakichkolwiek wiarygodnych dowodów na istnienie chemtrailsów. Jeśli masz takie, to bardzo prosimy – przedstaw je.

     • Farelka

      Hahaha. Za to Wy bardzo chcecie wmówić,że coś co jest realne i może to zobaczyć każdy, nie istnieje… W temat się zagłebialiście pewnie na dwóch polskich stronach internetowych watpliwej wiarygodności.

      ” Brak jakichkolwiek wiarygodnych dowodów na istnienie chemtrailsów”. Nie będę wam opisyać całego tematu szerokiego jak rzeka w komentarzu co ma pewnie ograniczoną ilość znaków, więc moge podać takie zródło jak Carnicom Institute i sami sobie popatrzcie,ale cos mi się wydaje,że badania nazwiecie oszustwem i fotomontażem. Nie rozumiem też jak można opisać tak obszerny temat w paru zdaniach, w których pada np słowo “szybki rekonesans wskazuje”…no tak. Nie ma to jak przelecieć wzrokiem książke medyczną i mówić że jest się doktorem.

      “Rozpylanie jakichkolwiek substancji na tej wysokości nie ma sensu. Materiał biologiczny uległby zniszczeniu w wyniku wysuszenia i zamrożenia. Substancje chemiczne nie dotarłyby do ziemi w kontrolowany i przewidywalny sposób. Ilości materiału, jakie mógłby zabrać samolot czy nawet wiele samolotów są zbyt małe, by wywołać efekt po rozpyleniu na wysokościach przelotowych samolotów.” Widać,że jednak pojęcie geoinżynierii jest wam obce, tak samo zresztą jak samoloty-cysterny 😉 Douczcie się o chemtrails i napiszcice o nich jeszcze raz,może wtedy napisziecie,że zjawisko jest realne, co nie znaczy,że odrazu mamy wiedzieć jaki jest jego cel.

     • dracorp
 • Igor

  nie ma nic tańszego od chemtrailsów…

  • ludek

   A wiesz ile kosztuje godzina lotu? Chemtrailsy tanie? Broń chemiczna to przeżytek, dzisiaj operuje się bronią biologiczną. A tej nie trzeba rozpylać. Wirus przenoszony drogą kropelkową albo przez komary, roznosi się ZA DARMO 🙂

   • ?????

    Dzieci, nie siedzcie tyle w internetach – odrabiajcie prace domowe i uczcie sie do klasowek, zeby uratowac ten kraj przed Waszymi starszymi kolegami…

 • PW

  Widzę dużo zdjęć samolotów pożarniczych i rolniczych. Jedna z firm, której logo jest na zdjęciach, ma patent na urządzenia do automatycznego opryskiwania pól. Widzę też samoloty używane do rozpylania wody w czasie testów instalacji przeciwoblodzeniowych w samolotach. Widzę samoloty do zasiewu chmur (sztuczne wywoływanie deszczu).

 • Haine

  Caly ten glupkowaty artykul idzie obalic punkt po punkcie.
  1)”Żadne badanie nie potwierdza, by w smugach znajdowały się jakiekolwiek substancje poza tymi, które są normalnymi produktami spalania paliwa lotniczego.”- Naprawdę???Ciekawe kto robi te badanie,Ty, ja, kowalski ze sklepu obok czy wykwalifikowane tresowane pieski w rządzie?
  2)”Rozpylanie jakichkolwiek substancji na tej wysokości nie ma sensu. Materiał biologiczny uległby zniszczeniu w wyniku wysuszenia i zamrożenia. Substancje chemiczne nie dotarłyby do ziemi w kontrolowany i przewidywalny sposób. Ilości materiału, jakie mógłby zabrać samolot czy nawet wiele samolotów są zbyt małe, by wywołać efekt po rozpyleniu na wysokościach przelotowych samolotów.” -Kolejna bzdura, jeśli w skladzie chem jest sczasteczkowana nanotechnologia, o czym każdy może się przekonać robiąc prosty test myjac zeby pozniej zabarwiajac jezyk sokiem lub winem i spluwajac zawartosc do zlewu, moze spokojnie doleciec i w taki sposob dostaje sie w srodek nas.
  3)”Realizacja takiego przedsięwzięcia wymagałaby zawiązania ogólnoświatowego spisku angażującego dziesiątki tysięcy ludzi z różnych, często wrogich sobie, krajów. Ludzie ci musieliby podejmować działania, które szkodziłyby im samym i ich rodzinom. W tej sytuacji utrzymanie tajemnicy nie byłoby możliwe i musiałyby ostatecznie wyciec jakieś konkretne informacje i dowody. Tymczasem wciąż ich brak.” Doprawdy?Od kiedy zaprzysiezeni roznych krajow rzna się miedzy sobą, z tego co obilo mi sie o uszy ich motto to wolnosc rownosc braterstwo. etc itd.

  • Haine

   “Rzekome dziwne zachowanie się smug kondensacyjnych wynika z fizyki atmosfery, a nie działania chemtrailsów. Smuga kondensacyjna tworzy się w wyniku skraplania się pary wodnej z atmosfery na drobinach zawartych w gorących spalinach samolotu. W zależności od wilgotności smuga może się utrzymywać przez różny czas. Gdy wilgotność jest wysoka, smugi mogą nie tylko pozostawać przez kilkadziesiąt minut, ale rozbudowywać się, gdy przechłodzona para wodna osadza się na powstających zarodkach kondensacji. Przy sprzyjającej pogodzie smugi mogą rozciągać się w pionie (opadanie większych cząsteczek) i w poziomie tworząc chmury typu cirrus.”- Jeszcze niedawno na wikipedii definicja trwania smugi kondensacyjnej zawierala sie w godzinach, teraz “przesunieto” ja na dni. Owszem samoloty mogly zostawiac tak wiele spalin, jednak ostatnie takie zjawisko mozna bylo zaobserwowac podczas II wś a pozniej dziwnym trafem dopiero od lat 90

 • Lustro

  Chemitralias to nie jest żadna teoria spiskowa, te smugi rozpytane sa po euripie, kanadzie, usa japoni i innych krajach. Potwierdził to zastepna obamy czy kogo oni tam maja :/.wy IDIOCI;) wgl czemu samoloty rano i wieczorem lataja sobie grupkami w kazdym miejscu :))? 🙁 masakra w nowym testamencie koniec swiata zaczyna sie od kontrolowania pohody przez ludzi :(:

  • jacek

   Nie wiesz z którego lotniska te qoorvy startują i kto jest ich dowódcą?…

 • Tadek P

  Znalazłem wiele filmów o tym, że ziemia jest płaska.
  Nic tylko jutro wyruszam z plecakiem, żeby to sprawdzić.
  Przy okazji zobaczę dokąd te samoloty rozpylające to chemtrails lecą.

  Jak tylko wrócę z tych rejonów, gdzie żyją smoki to dam Wam znać co odkryłem.

  Aha, byłbym zapomniał. Dlaczego przy okazji artykułu o chemitrailsach wpadłem na spisek dotyczący płaskiej ziemi – bo większość źródeł poważnie traktujących o chemtrailsach wspomina o tym, że okrągła ziemia to też blef rządu światowego.

  Ahoj bracia, szykuję buty i plecak ……….

 • Marylka S.

  Każdy samolot ma instalację do usuwania wody z paliwa. Dlatego normalne smugi kondensacyjne nie mają nie przekraczają ok. 20 długości samolotu i zanikają w ciągu kilku minut.
  Trzeba mieć trochę mniejszą “brzytwę O.”, bo stosowanie normalnej powoduje przekształcanie stosującego w mikrocefala.
  Jeśli ktoś uważa, że równoległe, krzyżujące się smugi, jedna przy drugiej, które rozpływają się przez kilkanaście godzin, aż w końcu zasnuwają całe niebo, to smugi kondensacyjne, wyraźnie użył zbyt wielkiej brzytwy.

  • To, jak długo widoczne są smugi kondensacyjne zależy głównie od warunków panujących na danej wysokości. Tylko i aż tyle.
   A że ludzie kochają teorie spiskowe to już zupełnie inna sprawa.

   • Matt Statkiewicz

    Polecam 10 teorii spiskowych, które okazały się prawdą na YT. Może spuscisz z tego protekcjonalnego tonu.

    • A ja polecam wiarygodne źródła informacji.

     • Matt Statkiewicz

      Chodzi Ci o ‘wiarygodne’ badania dotyczące nieszkodliwości DTT czy o ‘wiarygodne’ badania dowodzące nieszkodliwości retęci z amalgamatów, których używania właśnie zabroniła unijna dyrektywa, ponieważ są…szkodliwe? Może tak zrezygnowac z dziecięcej naiwności? Jestes dużym chłopcem.

     • 🆂🅸🅼🅾🅽

      Wez sie ogarnij. Polecasz sam jakies gowno, ktorego pochodzenia dokladnie nie znasz, ale unosisz sie, bo to Ty rzekomo masz racje. Nie wysililes sie nawet wrzucic tu jakiegos linka, tylko wezta se cus tam poszukajta… 🤣Zenada. 👎

     • Matt Statkiewicz

      I wielki strażniku merytoryczności! Bije czołem przed Twoim szkiełkiem i okiem. W pośpiechu stosuje się do wezwania do ogarnięcia. Patrz jak biegne.

     • 🆂🅸🅼🅾🅽

      Bij tym czolem w parapet trollu, moze odechce ci sie plodzic te bzdety. Z powazaniem – naturalnie, glebokim. EOT

     • Matt Statkiewicz

      Polecam się uwadze 🙂

 • mlody

  Wypada tylko zacytować śp Pana Stanisława Lema – ” Gdybym nie miał internetu nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu głupców”.

 • Zbigniew Galus

  Czasami po dobrym obiedzie udaje mi się wypuścić podobną smugę, i faktycznie coś w tym jest, ponieważ wywołuje to ogólne obużenie, a nawet agresję wśród współbiesiadników.

 • przemaspm

  https://www.youtube.com/watch?v=WBG81dXgM0Q geoinzynieria 🙂 mam 27 lat, byłem dzieckiem niebo bylo czyste(może nie zwracałem uwagi, mniej samolotów latało..). Dlaczego jednego dnia na mniej wiecej tych samych wysokosciach samoloty zostawiaja slady a nazajutrz już nie ? Dlaczego różnice są tak rażące
  Co do regulacji w skrzydłach, czy i o czym tam mowicie, niezle regulują, bez przerwy na prostej!
  O wietnamie ktoś wspomniał i uzytej tej technologi tam właśnie.
  Najlepiej zamknąc oczy na problem. Opowiedzi na pytanie ktore zadajecie sa niedostepne dla spoleczenstwa badz retuszowane walka z ociepleniem klimatu, wywyołały by panikę wynikająca z niezrozumienia podjętych działań.
  Przynajmniej tak mi się wydaje, smugami kondesacyjnymi bym tego nie potwierdzał.

  • Co do filmu, który linkujesz – warto zrozumieć o czym w nim mowa. Tu ułatwienie:
   https://www.metabunk.org/debunked-cia-director-admits-chemtrails-geoengineering-stratospheric-aerosol-injection.t7721/

   Tak się zabawnie składa, że jestem od Ciebie sporo starszy i doskonale pamiętam smugi na niebie. Nawet pamiętam, jak rozmawiałem o nich z kolegą w maju 1987 roku – zapamiętałem, bo tego dnia rozbił się w Kabatach samolot.
   A odpowiadając na Twoje pytana – samoloty na “mniej więcej tych samych wysokościach”. Jak oceniasz wysokości?Na oko? Bo różnica 500 m może kompletnie zmieniać warunki. Co więcej mogą się zmienić nie tylko z dnia na dzień, ale z godziny na godzinę – zupełnie jak pogoda. To wystarczy, by smugi się tworzyły lub nie.
   “Regulacje na skrzydłach” – nie bardzo wiem o co Ci chodzi.

   • przemaspm

    Pozwolę sobie zacytować wikipedię odnosnie mechanizmu powstawania smug kondensacyjnych:
    “chmura powstaje poprzez skroplenie pary wodnej utrzymującej się w powietrzu w stanie przechłodzonym na wysokości kilku kilometrów nad ziemią. Dzięki aerozolowi, jakim są spaliny, których drobiny stanowią jądra kondensacji, para wodna wytrąca się w postaci kropelek, po czym natychmiast zamarza.”

    i dalej :
    ” W czystym środowisku pozbawionym tego typu materii zjawisko kondensacji nie może zajść. Występuje wówczas zjawisko przechłodzenia. Gdy tylko pojawia się aerozol, w tym przypadku spaliny samolotu, para wodna błyskawicznie skrapla się i natychmiast zamarza w postaci drobnych kryształków lodu, tworząc strzępiastą chmurę, cirrus aviaticus”

    Czysto teoretycznie: wystarczy zmienic skład paliwa i rozpyla sie samo 🙂
    producentow paliw nie za wielu, informacji tez nie za duzo.
    Jest niewielu producentow, normy produkcji sa scicle okreslane przez JIG (Joint Inspection Group)

 • jacek

  Piotr Stanisławski, Tomasz Wolny, Marcin Zemła, oraz reszta tej pierdolonej parszywej zgrai hycli ze sra-Ela. Zezowate talmudyczne qoorvy… z Mosadu. Zawodowi kłamcy…

  Obserwuję zależność siatki smug kondensacyjnych ze wzrostem zachorowań, powodowanych obniżeniem odporności układu immunologicznego, którego przyczyną jest nagły wzrost skarzenia środowiska po każdej bandyckiej akcji lotniczej nad polskimi miastami. Zauważyłem statystyczną regularność. W kilka dni po oblotach nad miastami, masowo zwiększa się zachorowalność górnych dróg oddechowych w populacji na trenach aktualnie skażanych… To nie są przypadkowe loty. Niebo wygląda jak zaorane w kratkę. Ci mordercy stosują planową strategię depopulacji, jednocześnie zabezpieczając wzrost dochodów firm farmaceutycznych… Jesteście talmudycznymi sqrvielami, których jedynym celem jest utrwalanie dezinformacji. Reprezentujecie najbardziej obrzydliwą, zdegenerowaną moralnie nację świata. Wasze kłamstwa śmierdzą fetorem, którego nie sposób tolerować…

 • Tomek (GŚ)(Pewel Mała)

  Zał mi tych ludzi i ciągle są w Błędnie nie istnieje chemutrails

 • alienss

  autor tekstu jest niedouczony albo głupi.. na jedno wychodzi.
  Bzdury totalne! Nie znasz chłopie fizyki, chemii i biologii wypisując takie bzdury!
  Chyba, że ci zapłacili za manipulowanie i ogłupianie ludzi!?
  Jaki materiał biologiczny ginie w niskich temperaturach!!!? może bakterie racja ale nie wirusy np. grypy itd! Im niższa temperatura tym lepiej dla wirusów, giną tylko w wyższych temperaturach. “chmura typu cirrus”.. więcej nie będę pisał bo pęknę..

 • jankes

  beznadzieja “autorek” komentarze filtruje.. jak pisior.

  • Naucz się, ludziku, pisać normalne, kulturalne komentarze. Wtedy będziemy mogli rozmawiać. Chamskie teksty wylatują.
   Spróbuj – to nie takie trudne.

 • neeyaki

  13383Q3 – Process and apparatus for the production of intense artificial clouds, fogs or mists application
  • 1957075 – Airplane spray equipment
  • 3338476 – Heating device for use with aerosol containers
  • 3410489 – Automatically adjustable airfoil spray system with pump
  • 3608810 – Methods of treating atmospheric conditions
  • 3630950
  – Combustible compositions for generating aerosols particularly
  suitable for cloud modification and weather control and aerosolization
  process
  • 3813875 – Rocket having barium release system to create ion clouds in the upper atmosphere
  • 3994437 – Broadcast dissemination of trace quantities of biologically active chemicals
  • 4347284 – White cover sheet material capable of reflecting ultraviolet rays
  • 4412654 – Laminar microjet atomizer and method of aerial spraying of liquids
  • 5104069 – Apparatus and method for ejecting matter from an aircraft
  • 5286979 – Process for absorbing ultraviolet radiation using dispersed melanin
  • 6569393 – Method and device for cleaning the atmosphere

 • Zbyszek Latos

  Mam pytanie z fizyki dotyczące contrail do autora artykułu: Wszystkie smugi kondensacyjne pojawiają się dopiero w pewnej odległości za samolotem. Czy jest to spowodowane tym, że na proces kondensacji pary wodnej wokół cząsteczek spalin i jej zamarznięcie jest potrzebny pewien czas i nie może się to odbyć natychmiastowo, ewentualnie w czasie kilku milisekund?

 • koniofil

  “3. Realizacja ….wymagała by zawiązania spisku ogólnoświatowego…” No fakt! I dla tego – wieże WTC – strącili pastuszkowie, a nie służby spec. i fachowcy od wyburzeń.. A zatuszowały tą sprawę nie media i prokuratura będąca ogólnoświatowym spiskiem i mafią. tylko harcerze. Kennedy-ego zamordowały muminki, później zginął jego morderca, później morderca jego mordercy, a później ci, co go pilnowali w więzieniu. Andrzeja zaś Leppera – wykończyły nie “nasze” elyty – tylko chłopina popełnił samobójstwo. Genialny wywód, a najbardziej podoba mi się, że “materiał nie spadnie na Ziemię”.. tylko na Ziemię, ale nie wiadomo gdzie… miliony ton ładunku w milionach samolotów ..i nie wiadomo, gdzie to spadnie.. A materiał biolog. się uszkodzi..

 • Andrzej Kosiewicz

  Fajnie napisane

 • Nie rozumiem, czyli to o czym mówi, pisze, publikuje od blisko dwóch dekad kilkadziesiąt milionów ludzi na całym świecie w tym potwierdzone badania laboratoryjne o szkodliwości rozsiewanych preparatów itd to nieprawda według was ?

  • Z tymi milionami to zdrowo przesadziłeś. Poza tym powszechność mitu to nie dowód na jego prawdziwość.
   A żadnych badań potwierdzających istnienie chemtrailsów nie ma.

   • Tadeusz Kuryś

    • Ale naprawdę wydaje Ci się, że wklejanie linków do głupiutkich filmików to dowód? Nie ośmieszaj się. Bardziej.

     • Tadeusz Kuryś

      Cd.: “Niektóre potencjalne partnerstwa są już znane, inne będą pojawiać się z czasem.” podsumowuje dokument fundacji Carnegie podając listę już zidentyfikowanych organizacji które będą uczestniczyły w procesie.
      – The Forum for Climate Engineering Assessment (FCEA) zwołała Academic Working Group on International Governance of Climate Engineering (AWG) (pol. akademicką grupę roboczą do międzynarodowego zarządzania geoinżynierią klimatu).

      – The Solar Radiation Management Governance Initiative (SRMGI)
      to partnerstwo zostało zainicjowane przez Royal Society, World Academy
      of Sciences (TWAS) i Environmental Defence Fund (EDF) w celu
      doprowadzenia krajów rozwijających się do głosu w dyskusji na temat
      sposobu zarządzania badaniami promieniowania słonecznego.
      – Uniwersytet Calgary (UC) prowadzi projekt Geoengineering Research Governance Project (GRGP) dla dalszego rozwoju “Kodu postępowania badań naukowych z udziałem geoinżynierii”.
      Z uniwersytetem współpracują Oxford University oraz Institute for
      Advanced Sustainability Studies (IASS). Działania te mają na celu
      wykorzystanie synergii między obiema inicjatywami i będą zawierały
      organizowanie warsztatów z kilkoma kluczowymi organizacjami i programami
      międzyrządowymi (np. UNESCO, UNEP).
      – “Zaangażowanie
      społeczeństwa w różnych częściach świata będzie miało zasadnicze
      znaczenie dla ogólnego powodzenia tej inicjatywy” podaje dokument.
      Projekt ten będzie współpracował z Fundacją Heinricha Bölla (HBF)
      w Berlinie, która we współpracy z kilkoma innymi organizacjami
      społeczeństwa obywatelskiego przygotowuje projekt zaangażowania
      szerokiej opinii publicznej w kwestie geoinżynierii klimatu. […]
      Istnieją już plany ustanowienia partnerstwa z londyńską fundacją Children’s Investment Fund Foundation (CIFF).
      Przez te organizacje fundacja będzie budowała świadomość społeczną wyssanej z palca problematyki globalnego ocieplenia i
      geoinżynieryjnych sposobów na walkę z nią. Ostatecznym celem jest
      stworzenie oficjalnego ponadnarodowego ciała w ramach ONZ, które będzie
      zarządzało światową pogodą na koszt obywateli, którzy będą codziennie
      spryskiwani z powietrza chemikaliami, by walczyć z wyimaginowanym
      problemem stworzonym przez spółkę B. Gates, sir E. Rotshild, Goldman Sachs, grupę wtajemniczonych z ONZ a ostatnio dołączył jako najmłodszy M. Zucekerberg.
      Obecnie problem globalnych, półjawnych programów geoinżynierii jest
      wszechobecny, tworząc susze i anomalie pogodowe i aż strach pomyśleć jak
      będzie wyglądało niebo i globalny klimat kiedy program ten stanie się
      w pełni jawny, a szaleni politycy zaczną zarządzać naszą pogodą.”…

     • Tadeusz Kuryś

      Różnych dowodów są tony a skoro oglądanie filmików sprawia jak widzę ewidentny “bul” – podrzucam nieco tekstu i do poczytania…. Nieładnie tak cenzurować zostawiając tylko co mniej istotne wątki. Tym samym potwierdziłeś swoim działaniem, że ta stronka jest tylko kolejną tubką propagandową dla “gotujących się we własnym sosie” własnego uwielbienia prawd jedynie słusznych i objawionych na zlecenie określonych mocodawców. https://oczyszerokozamkniete.wordpress.com/2009/12/12/globalne-ocieplenie-globalny-szwindel/.

  • Jarek Piotrowicz

   1) Miliony wierzą, że ziemia jest płaska (vide: theflatearthsociety.org),
   2) Miliony nie wierzą w lot człowieka na księżyc,
   3) Miliony zagłosowały na PiS,

   Konkluzje? 🙂

   • Tadeusz Kuryś

    ….A miliony dalej trzymają łebki swoje w piasku wystawiając określone części ciała w oczekiwaniu na sążnistego kopa….

    • Ale miarkuj się z tym swoim dowcipem. Serio.

     • fuiree

      Oni naprawde mysla ze rzad chce ich zabic… A najsmieszniejsze jest to ze wlasciwie kazdy przywodca panstwa pragnie miec zdrowych i silnych obywateli np. na wypadek wojny itp.

     • Obywatel

      Jesteś w wielkim błędzie. Podczas II ww jednostki rosyjskie, dokładniej ludzie od radarów w przeciwieństwie do jednostek amerykańskich były chronione specjalnymi kamizelkami i strojem przeciw radioaktywnym. W konsekwencji tych działań mój dziadek żyje do dzisiaj ponieważ stacjonował w rosyjskiej jednostce – amerykański oddział przerzedził rak ale dopiero po 20-30 latach. Tak według Ciebie rząd dba o obywateli? On ich tylko wykorzystuje, przejrzyj na oczy.

  • yamata

   Dawaj te “potwierdzone laboratoryjnie” badania. No już, mała bibliografia i trochę odsyłaczy do naukowych publikacji to chyba nic trudnego dla takiego tropiciela spisków i jak, nomen omen “Janusz”… 😉

  • Tadeusz Kuryś

   Została uruchomiona w ramach geoinżynierii ogromna machina dezinformacyjna w tym celu aby ośmieszać ludzi widzący i logicznie rozumujących. Wymyślają nowe nazwy chmur, np pan prof. Malinowski z UW, opracował nawet nowy atlas chmur z nowym nazewnictwem pod potrzeby tej propagandy. Tak że bądź spoko i miej oczy i uszy szeroko otwarte. Ta tajemna machina wyłazi powoli na światło dzienne, gdyż twórcy-beneficjenci teoryjki-bajeczki o globalnym ociepleniu postanowili oficjalnie sięgnąć po gigantyczną kasę. Kasę tak wielką, że – jak pisał humorystycznie kapitalny felietonista S. Michałkiewicz swego czasu – od pyłu jaki by powstał przy liczeniu której, można by skroić kilkadziesiąt potężnych fortun oraz utworzyć całkiem sporą rzeszę “starych rodów z tradycjami”. W grę wchodzą setki miliardów czy biliony dolarów/euro, które to “szare towarzystwo” postanowiło wyciągnąć z budżetów państw – sygnatariuszy COP21.

  • Tak

 • sebapr29

  Piotr Stanisławski-dla kogo pracujesz i ile kasy wziołeś za tak bzdetny artykuł i kto ci zapłacił???????Odwracasz kota ogonem przekonując że Chemtrials to fantazja albo jesteś aż tak ślepy że nie widzisz co sie dzieje albo robisz to na zlecenie

 • Andrzej Saks

  tu bzdury bo samoloty niedawno latały jak na wojskowe zadziwiająco nisko, a rozpylają krystaliczne substancje bardzo trwałe których nie niszczy nic ani mróz ani żadne uwarunkowania.. a to jest połączenie tlenku tytanu, baru i strontu.. to dostaje się do organizmu ludzkiego, działa jak bomba zegarowa na umysły i organizm, a sterować tym można poprzez fale radiowe, …tel. komórkowe mogą uruchomić zegarową bombę w organizmie… z jednej strony działają na światło, z drugiej na fale radiowe.. i po uruchomieniu wywołują samozniszczenie DNA albo niby chorobę, którą nazwano gorączka krwotoczna.. próby na ludziach były wykonane w USA, Afryce a teraz robią to na Polsce i Europie.. więc bzdury że nie może samolot rozpylać takiego świństwa to idiotyzmy… są jeszcze anteny HAARP… poza tym sprawdźcie jak działa wasz organizm na światło.. podobne efekty wywołuje LSD ..takie same efekty w mózgu…weźcie rozsypcie LSD i tłuczcie młotkiem… pojawią się rozbłyski różnokolorowe.. ja użyjecie LSD taka dyskotekę zrobi wam w mózgu.. i tak samo robi preparat (swoisty śmiercionośny światłowód krystaliczny w mózgach ludzi…rozpylany przez samoloty żeby rzekomo zmniejszyć populację ludzi z powodu idiotycznej teorii o ociepleniu klimatu… Ci bandyci mogą wywołać gdziekolwiek tsunami, trzęsienie ziemi, a morgelony działają na wszystko co jemy, na zwierzęta i w konsekwencji juz chyba każdy ma ta zarazę w organizmie i niech nie pieprzą o AIDS którego nie ma (t zn jest ale nie z powodu wirusa HIV tylko z powodu rozpylania od lat morgelonów- nie zastanawialiście się że na AIDS nie zachorował nikt, kto się nie badał??? Co robisz jak się dowiesz ze masz wirusa HIV wymyślonego laboratoryjnie?? Bierzesz leki i oprócz wchłonionych morgelonów DNA ci niszczą szkodliwymi lekami i umierasz dlatego że cię zniszczyli a nie miałeś żadnego AIDS..tak samo rak i chemia.. a raka powodują morgelony które oszukują twój system immunologiczny i następuje samounicestwienie przez fale świetlne i radiowe a ty jesteś swoistym medium i królikiem doświadczalnym w rękach zbrodniarzy gorszych od nazistów niemieckich

  • Niesamowite, jak wiele głupot udało Ci się zawrzeć w tym komentarzu. Właściwie można go oprawić w ramkę i straszyć nim ludzi 🙂

   • Andrzej Saks

    głupota i nieswiadomośc ludzi powala…przed potopem tez się śmiali że Noe na piasku buduje okręt

    • O, jeszcze mieszasz mitologię z rzeczywistością. No brawo!

    • ;pppppp

     Andrzej, nie ma sensu w ogóle rozmawiać z takim ignorantem, niech żyje w swojej bańce, w ogóle ten cały blog to jakaś porażka 😀

    • rt

     Jaki Noe? To bajki starożydowskie

   • Andrzej Saks

    co do samolotów to m inhttps://www.youtube.com/watch?v=SpVFv4NwWLQ a głupota ma wielkie rozmiary i ocieplenie klimatu to największe oszustwo jakie sie pojawiło od czasów Darwina i chorej teorii ewolucji

   • fly

    mam nadzieje że w tą dziecinadę mało kto uwierzy a jeżeli już to na chwile i upuści tą stronę oszustów ha ha

   • Janusz Wlodarczyk

    To wszystko, co potraficie Crazy Nauka? Zarzucic komus ze wypisuje glupoty i straszy ludzi.

    • Nie, potrafimy jeszcze na przykład napisać tekst o tym, dlaczego chemtrails nie istnieją.
     Może powinieneś go przeczytać, zanim napiszesz jakiś komentarz.

  • Tadeusz Kuryś

   Bardzo dobrze ująłeś temat i tak trzymaj. Jeśli potrzebujesz “materiałów dowodowych – źródeł” – pisz. “Swiadomość mas” (jak mawiał “klasyk”) budzi się powoli… i oby nie obudziła się, gdy już będzie za późno.

   • O, towarzystwo wzajemnej paranoi się formuje 🤣🤣🤣

 • Tadeusz Kuryś

  “Zanim w kogoś rzucisz kamieniem”….Piotrze Stanisławski – jak widzę – jesteś jeszcze dość młody i zapewne zbyt dużo o technice, programach pogodowych, czarnych budżetach, jak i o polityce globalnej nie
  wiesz. Radzę bliżej zapoznać się z takimi tematami jak: geneza – czyli “ojcowie
  chrzestni” pomysłu walki z fikcyjnym globalnym ociepleniem, ustaleń z
  konferencji klimatycznych choćby ostatniej paryskiej z 2015r. pod
  wdzięcznym kryptonimem COP21, co to jest geoinżynieria klimatyczna a
  zwłaszcza jedna z jej odmian pn SRM (Solar Radiation Management), czym
  się zajmuje MONSANTO i kim są ludzie – choćby główni udziałowcy tej giga
  korporacji. Co to jest, kto jest właścicielem i czym się zajmuje Weather Global Company, czym się zajmuje bank Goldman Sachs, o HAARP-ie nie wspomnę, dlaczego D. Trump “olał” porozumienia klimatyczne i opuścił to towarzystwo podejrzanej konduity, etc. etc. Podobno na miłość i naukę nigdy nie jest za późno…. więc ucz się dalej ucz….

  • Tadeuszu Kurysiu. To miłe, że nazywasz mnie młodym. Ale ten protekcjonalny ton sobie daruj, bo nie brzmi mądrze i poważnie, a żałośnie i rozpaczliwie.
   Rozumiem, że żyjesz w świecie spisków i podejrzeń. Dobrze, że istnieje tylko w Twojej głowie.
   A, zapomniałeś dodać coś o reptilianach. 🙂

   • Tadeusz Kuryś

    Kuryś… jeśli już…. Kiedy miałem tyle laty co ty, to pewnie nie było cię jeszcze na świecie lub na chlebek mówiłeś dopiero “papu”. “Niby ucuny a niedoucuny”, jak mawiają starzy górale….. Kolejna mdła i zapewne sponsorowana stronka w ramach jednej z n/w agend ogłupiania i dezinformowania ludzi…. konkrety, młody człowieku, więcej konkretów a mniej głupich i osobistych wycieczek…. “Cały plan działania na najbliższą dekadę opublikowano w dokumencie “Carnegie Climate Geoengineering Governance (C2G2) Initiative”. Generalnie plan zakłada, by do 2020 roku i dalej, wytworzyć na gruncie rządowym i w świadomości szerokiej opinii publicznej zgodę na stosowanie technologii geoinżynieryjnej SRM. “Długofalowym celem Inicjatywy
    Geoinżynieryjnego Zarządzania Klimatem Carnegie (C2G2) jest zachęcanie do dialogu w sprawie oraz opracowanie ram zarządzania geoinżynierią klimatu.” czytamy we wstępie dokumentu. “Inicjatywa ta została przygotowana na podstawie obszernych konsultacji z urzędnikami wysokiego szczebla właściwych organizacji międzyrządowych i społeczeństwa obywatelskiego, z osobami pracującymi nad badaniami w środowisku akademickim, jak również na podstawie literatury istniejących badań.” Dalej dokument stwierdza, że misją inicjatywy Carnegie jest uświadomienie politykom na co się zgodzili podpisując tą umowę (COP21)i uruchomienie stosownych działań na poziomie międzynarodowym, by zacząć proces wdrażania geoinżynierii klimatu “Zmiana międzyrządowego podejścia wymaga czasu i wysiłków…. Dalej autorzy stwierdzają, iż wdrożenie inicjatywy będzie wymagało stworzenia naukowego, rządowego i społecznego poparcia. Wszystkie te obszary mają być dotowane tak aby wytworzyć wrażenie potrzeby walki ze zmianami klimatu oraz by wytworzyć presję na rządzących by zaangażowali się w proces rozpoczęty przez prywatną, globalistyczną fundację. W rozdziale “Konwencje / traktaty / Inne podejścia prawne” czytamy “3. Nieformalne relacje z przedstawicielami rządów. Kluczowym elementem inicjatywy będzie budowa sieci urzędników rządowych w różnych departamentach różnych krajów (przedstawicieli geograficznych i politycznych). Odbywać się to będzie poprzez przygotowanie listy kluczowych krajów, a następnie systematyczną identyfikację odpowiednich urzędników na wysokich szczeblach politycznych i administracyjnych.
    Celem takich kontaktów będzie budowanie potencjału urzędników państwowych, aby lepiej zrozumieć problemy, tak by następnie w ich krajach dokonać odpowiednich czynności rządowych powiązanych z geoinżynierią klimatu. Ponadto, za pośrednictwem takich kontaktów, będziemy szukać politycznego i finansowego wsparcia od rządów dla różnych strumieni prac, a w szczególności dla organizacji wysokiego szczebla Panelu ds Zarządzania Geoinżynierią Klimatu (patrz 7 strumień
    prac). Aktywności obejmą systematyczne zaangażowanie poprzez regularne
    komunikaty, wizyty, spotkania (w stolicach lub na spotkaniach międzynarodowych). Położony będzie nacisk na budowę sieć obejmującej szereg krajów z północy, południa, wschodu i zachodu, ze szczególnym naciskiem na urzędników państwowych z krajów rozwijających się. 4. Dofinansowanie działalności organizacji międzyrządowych i organizacji pozarządowych NGO. W strumieniu 1, 2 i 3 powyżej, pracownicy będą pracować z różnymi międzyrządowymi i pozarządowymi organizacjami w celu przyspieszenia działań w zakresie zarządzania geoinżynierią klimatu. Koszt inicjatywy obejmie czas pracy personelu, jak również koszta podróży na spotkania z tymi podmiotami. Aby pogłębić prace i intensywność zaangażowania tych
    międzyrządowych i pozarządowych organizacji, inicjatywa będzie w stanie dostarczyć “małe” kwoty dofinansowania dla wspólnych warsztatów i wspólnych badań, które mogłyby być podejmowane w kontekście pomocy i zaangażowania z różnymi organizacjami międzynarodowymi, pozarządowymi i przedstawicielami rządu w pracach strumieni 1, 2 i 3. Takie “współfinansowanie” będzie również wspierać inicjatywę łączenia różnych środowisk zaangażowanych w te kwestie, które mogłyby pomóc w budowaniu wzajemnego zrozumienia i zaufania.” etc, etc…. i takie tam pitu, pitu a by “wydoić” jak najwięcej kasy od “rządzących ciemnogrodów” z wielu krajów przy wydatnej pomocy różnych pseudo-autorytetów i domorosłych ogłupiaczy zwanych pożytecznymi głupcami.

    • Twoje nazwisko normalnie się odmienia, Tadeuszu Kurysiu.
     A za insynuacje o sponsorowanych stronkach dostajesz bana. Żegnam bez żalu.

     • Tadeusz Kuryś

      “Mientki” jesteś przyjacielu i poluzuj gumeczkę w majtkach lepiej, bo spinasz się niepotrzebnie. Bywaj zdrów.

  • fly

   crazy nauka- jak sama nazwa mówi pieprznięta nauka dla debili to strona korporacji tzw. trolle

 • Mc

  Swoją drogą, ciekawe ile takich idiotycznych teorii spiskowych jest wymyślanych, podtrzymywanych i propagowanych przez rządy różnych państw typu Rosja, Chiny itp.

 • czytelniczka

  przeglądam blogi o różnorodnej tematyce, ale jeszcze się nie spotkałam z tak żenującym poziomem odpowiedzi moderatorów na komentarze czytelników,
  skądinąd komentarze czytelników operują konkretami w przeciwieństwie do odpowiedzi moderatorów, którzy nie potrafią wejść w rzeczową dyskusję na argumenty,
  niby blog naukowy a jednak coś jest nie tak

  • Droga “czytelniczko”.
   Nie wiem, gdzie dopatrzyłaś się “czytelników” operujących konkretami. Poza jednym panem, który pomieszał mnóstwo dziwnych teorii spiskowych tworząc z nich przedziwne błoto.
   Niejaki “Janusz”, którego resztki komentarzy tu leżą posuną się tak daleko w obrażaniu wszystkich, że dostał bana.
   A moderatorzy doskonale potrafią wejść w rzeczową dyskusję. O ile jest na taką szansa. Tu nie było.

 • Mmf252

  czy są jakieś doświadczenia potwierdzające to o czym Pan pisze w pkt.4, jakieś dodatkowe publikacje?..w pewnym sensie zainteresowały mnie smugi (kondensacyjne?) które rozlewają się po całym niebie, swego czasu robiłem nawet zdjęcia temu zjawisku..niebo było czyste (bardzo intensywny niebieski kolor), po przelocie kilku samolotów stworzyła sie taka plansza do gry w kółko i krzyżyk;-), która po pewnym czasie rozlała się i przykryła niebo delikatną mgiełką- czy to jest normalne?

 • demon 1010bs

  I wy w to nie wierzycie ale jesteście debile :O

 • demon 1010bs

  TO CO ROZPYLAJĄ to prawda

 • fly

  dezinformująca strona dla idiotów, dlaczego kłamiecie pieski korporacji – za szekle wszystko zrobicie wiadomo, NASA, NATO , ONZ , UE to PSY NWO – NASA I wiarygodne informacje ? karmią nas bzdurami odkąd istnieją

 • fly

  LUDZIE NIE KOMENTUJCIE TUTAJ BO KARMICIE CIEMNEGO TROLA- czołem

 • Bit i Bajt

  Sporo czytam i nadal szukam informacji i wiedzy nt. chemitrails dlatego wszedlem na te stronę. Niestety rozczarowalem sie poziomem merytorycznym powyzszego artykulu oraz konkluzją w postaci czterech punktów-tez. Teza nr 1 Żadne badanie nie potwierdza, by w smugach znajdowały się jakiekolwiek substancje poza tymi, które są normalnymi produktami spalania paliwa lotniczego. Prosze przytoczyc konkretnie jedno takie badanie (miejsce, czas, sposob wykonania badania) aby mozna bylo miec odniesienie do dyskusji a nie rzucac parlamentarnym pustosłowiem.

  Teza nr 2 Rozpylanie jakichkolwiek substancji na tej wysokości nie ma sensu. Materiał biologiczny uległby zniszczeniu w wyniku wysuszenia i zamrożenia. Substancje chemiczne nie dotarłyby do ziemi w kontrolowany i przewidywalny sposób. Ilości materiału, jakie mógłby zabrać samolot czy nawet wiele samolotów są zbyt małe, by wywołać efekt po rozpyleniu na wysokościach przelotowych samolotów.
  Argumentacja na poziomie gimnazjalisty, otóż myli sie Pan albo uciekal Pan z lekcji chemii. Zwiazki tlenu ze strontem, borem, czy tlenki aluminium nie boja sie niskich temperatur ani wysuszenia (poza tym, ze czastki tlenu sa swietnym nosnikiem) a poza tym mowimy o nanozwiazkach ktore bez problemu docierają do ziemi.
  Nad punktem trzecim o ogolnaswiatowym spisku nie bede sie rozwodził gdyz jest to temat na oddzielna dyskusje.
  Czwarty punkt wymaga zbyt dlugiego rozwodzenia sie nad fizyka gdyz autor znacznie wrecz niedopuszczalnie nie to uproscil.
  Kilka slow do moderatora, przeczytalem tez komentarze pod spodem i przyznam ze nie wiem skad ten przesmiewczy, protekcjonalny styl miejscami przechodzący w w zwykłą butę i arogancje. Dziekuje za mozliwosc zamieszczenia swojego komentarza i na pewno tej pseudonaukowej stronki wiecej nie odwiedzę.

  • Nie widzę powodu, by odpowiadać na komentarz, w którym autor zaczyna od oskarżeń o “parlamentarne pustosłowie”, potem przechodzi do “poziomu gimnazjalisty” aż wreszcie udaje, że ma tak wiele do powiedzenia o fizyce, że aż nie ma miejsca, bo o tym napisać.
   Odpowiadając na pytanie o prześmiewczy ton – właśnie komentarze takie jak Pański są przykładem braku umiejętności grzecznego i normalnego wyrażania swoich opinii. Jeśli nie potrafi Pan oddzielić głupawych komentarzy od merytoryki, to proszę nie dyktować innym warunków.
   Mam nadzieję, że dotrzyma Pan obietnicy i nie odwiedzi nas więcej.

   • Bit i Bajt

    Jednak protekcjonalny ton i impertynencja nie opuszczają Pana. Pozdrawiam jednak i dotrzymuje słowa, chcialem tylko zeby Pan wiedzial ze nie na tym polega moderowanie forum, jakiego tematu by ono nie dotykało. Poza tym ja moge pozwolic sobie na bycie stronniczym Pan jak moderator juz nie, ale tego tez trzeba sie nauczyc.

    • Bardzo dziękuję, z moderowaniem forum radzimy sobie samodzielnie.
     Żegnamy.

  • Jeszcze ze zwykłej grzeczności – proszę zapoznać się choćby z tym badaniem. Czas poszukiwania – 2 minuty.
   http://iopscience.iop.org/article/10.1088/1748-9326/11/8/084011/meta#erlaa34f6s3

   • Bit i Bajt

    Znam to opracowanie, jak sie Pan wczyta w to paranaukowe studium przekona sie Pan ze tak naprawde niewiele z tych liczb wynika, ale doceniam panski wysilek. Mimo wszystko zapytam – zaprzecza Pan istnieniu geoinzynierii ? co do ktorej nawet stanowisko ONZ jest nam doskonale znane ? Znane jest tez oficjalne wystapienie doradca Obamy J. Holdrena w ktorym potwierdzil wykonywanie oprysków z nieba w ramach geoinzynierii oraz tzw. rzekomej walki z globalnym ociepleniem. A co Pan sądzi o istnieniu SRM ? A co sądzi Pan o zwiazkach chemitrails z nasileniem zapadalnosci na choroby neurologiczne (Parkinson, Altzheimer) a nawet na nieuznawaną oficjalnie przez medycynę za chorobę, chorobę Morgellonów ? Zna Pan szczegółowe opracowania toksykologów na temat związków aluminium jako silnej neurotoksyny, która oprócz innych swoich “sukcesów” w walce z ludzkim organizmem skutecznie spowalnia wydalanie jeszcze gorszej toksyny rtęci ? Wiekszosc rzetelnych badan zostala przeprowadzona przez lekarzy, inyznierów a nie na zamówienie przez “zjednywanych” naukowców. Nie bede pisal, ze dysponuje takimi analizami bo wiele z nich i to calkiem rzetelnych, fachowych mozna sobie “wyguglować”.

    • Przypominam, że 36 minut temu pisał Pan:
     “na pewno tej pseudonaukowej stronki wiecej nie odwiedzę.”
     Proponuję dotrzymywać obietnic.

     • Bit i Bajt

      Tak dotrzymam słowa jesczcze tylko jedno ze tez powtorze za A. Schopenahuerem : Kazda prawda ma trzy etapy, wysmiewanie, niedowierzanie, uznanie (za cos oczywistego). Pozdrawiam i zycze mimo wszystko powodzenia :)))

     • Serdecznie dziękuję za to koncertowe wręcz podłożenie się! Doskonale to oddaje “głębię” Pańskiego researchu. To NIE jest cytat z Schopenhauera. Znowu – 3 minuty w Google wystarczy, by się o tym przekonać. Myślę, że powinien Pan zacząć używać tej nowoczesnej i wygodnej wyszukiwarki.
      Dla ułatwienia wklejam link już tu:
      https://cs.uwaterloo.ca/~shallit/Papers/stages.pdf

     • Sabina Urban

      Gandhi “Naj­pierw cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz.” Wielcy myśliciele mówią wiele podobnych prawd i to że parafrazują się wzajemnie nie znaczy że tego nie mówią lub znają zdania powiedziane przez innych wielkich myślicieli. Dawniej nie było internetu i cytaty nie krążyły jak dzisiaj na dziesiątkach stronek w internecie. Zatem nie wydawała bym tak pochopnych sądów co do Schopenhauera. Czasem trzeba czegoś więcej niż wyszukiwarka w google.

     • Myśl głęboka, ale wszystko wskazuje na to, że Schopenhauer tego po prostu nie powiedział. I nie chodzi tu o wyszukiwarkę. Chodzi o brak jakichkolwiek dowodów czy śladów w jego pracach.
      Na tej zasadzie możemy założyć, że powiedział to również Kopernik i Elon Musk.

     • dododo

      ale muszę, przyznać że chyba nie potrafi Pan wymieniać się argumentami, albo Pan ich nie posiada. Może nie powinien pan pisać o sprawach, na których się pan nie zna? To żadna ujma na honorze, ot nasz świat jest tak wyspecjalizowany, że nie da się wiedzieć wszystkiego z każdej dziedziny.

     • dododod

      moja odpowiedz była do Pana redaktora kierowana

  • Jan

   I Bóg z tobą – pseudointelektualisto! Będzie mniej debilnych komentarzy pod artykułami.

   • rt

    jaki bóg? Thor, Manitu czy Allach?

 • ;pppppp

  to co rozpylaja to substancje które mają osłabić naszą odporność, autor tekstu może wierzyć czy nie, i tak wszyscy jesteśmy tego ofiarami, i nie żyjesz autorze w jakieś kuli ochronnej, możesz pisać sobie tutaj co chcesz i tak ciebie to tez dotyka a stawianie siebie w świetle ignoranta i człowieka co to wyśmiewa to naprawdę pokazujesz poziom swojej głupoty albo ktoś ci płaci za pisanie takich głupot, napisz jeszcze że jedzenie gmo nie istnieje i że wszystko jest naturalne 😀

 • Obywatel

  Dlaczego mój komentarz o tym, że rząd USA oficjalnie mówi o opryskach w celu wyeliminowania globalnego ocieplenia został usunięty?

  • Dlatego, że nie potrafiłeś wyrazić się w sposób kulturalny i normalny.

   • bbcd

    słaby jesteś.

 • Radoslaw Kucharski

  Argumentacja 1-4 jest tak nieprofesjonalna ze az szkoda komentowac… Zmien domene bo slowo “nauka” na pewno nie pasuje. Aha i wyeliminuj fluor z diety bo widac ze wysoki poziom naiwnosci przejawiasz / masz mala wyobraznie..zreszta widac po gebie ze niedozywione huhro z Cb. Jak spotkam na ulicy pogadamy po mesku

  • Gość

   Uważaj misiu puszysty bo kiedyś trafisz na swego i będzie bolało! Poza tym pokazałeś tu że jesteś debilem, więc nie trać czasu na naukę – skocz na siłkę bo tam twój matecznik!

 • ali

  myślę, ze autor tego tekstu ma niepokoleji w “głowie” i mydli oczy. Albo jest po prostu “głupi” albo “sponsorowany”. Niech może porozmawia z Rolnikami, tymi Prawdziwymi (nie młodymi po praniu “mózgu” na zyski) działkowiczami, pszczelarzami, chodowcami kur z wolnego wybiegu co się dzieje jak pada po tym syfie. Na szczęście są Grupy które potrafią z tym walczyć.. z nimi też proponuję porozmawiać. Są obserwowani, ale wiedzą co mają robić i dlaczego.

  • Gość

   Ubliżasz człowiekowi o poziomie wiedzy na który nigdy nie dotrzesz a ośmieszasz się publicznie pokazując swój wtórny analfabetyzm! Może zanim zaczniesz znowu pluć jadem to skończ jeszcze raz szkołę podstawową! Teraz znowu jest ośmioletnia – masz więcej czasu na nauczenie się pisania po polsku!

   • haker

    a ty co frajerze kolega z pracy??

 • dwie twarze

  witam najprosciej za załozyc strone o emitralsach i wycinac wszystkich inaczej myslacych tak działaja uspieni agenci a pretekst do wyciecia inaczej myslacej osoby zawsze sie znajdzie witam kolege ze słuzb My tez na codzien otumaniamy tak spoleczenstwo jestesmy pod przykrywka publicrelacion ha ha witaj bracie

 • Grzegorz Kasprowicz

  Widzę ze “paranukowi” spotkali się pod tym postem 🙂 Kiedyś “zgrzeszylem” bo dopisałem się
  do pewnej grupy która rzekomo zajmowała się urządzeniami które miały dostarczać
  więcej energii niż pobierały. Wkrótce się okazało że ci ludzie tylko biją pianę
  i podsyłają sobie linki do różnych wynalazków w które uwierzyli. Wśród nich
  znalazły się prace niejakiego Naudina.

  Temat przewodni to koncerny międzynarodowe które blokują rozwój alternatywnych
  technologii. Zacząłem więc analizować te wynalazki, jeden po drugim, często
  wykonując różne doświadczenia. Pracowałem wtedy w CERN jako doktorant i miałem
  dużo wolnego czasu i doskonale wyposażone laboratorium elektroniczne i
  mechaniczne. Tak więc na wszelkie moje argumenty gdzie wynalazek po wynalazku
  demaskowałem błędy pomiarowe, oszustwa i inne triki byłem obrzucany błotem że
  jestem sługusem koncernów. Np na bazie pomiarów i dostępnych zdjęć wykazałem że
  w pewnym eksperymencie zwanym Motionless Electromagnetic Generator który jest
  niczym innym jak przetwornicą DC/DC z transformatorem gdzie obwód został
  spolaryzowany magnesem stałym, sprawność wynosi 50% a nie 500% – gość ustawił
  zły podział sondy w oscyloskopie, co było tak oczywiste że podał rezystancje i
  napięcie a ściemniał w zakresie prądu. To jednak nie przekonało wyznawców.

  W końcu zostałem skontaktowany z pewnym panem z Lublina który wynalazł silnik
  magnetyczny. Silnik miał produkować energię mechaniczną z “energii
  magnesów”. Człowiek ten otrzymał patent, nagrodę ministra edukacji (sic!)
  i szereg wyróżnień z pokazów i targów. Ma nawet znajomego doktora z
  Politechniki Lubelskiej który z nim współpracuje.

  Wybrałem się więc do tego pana, pokazał mi ten silnik. Zaiste, fascynująca
  konstrukcja – opory zostały zminimalizowane niemal do zera, dzięki użyciu
  przekładni magnetycznej.

  Wynalazca mi go włączył i po czym
  pokazuje jak mierzy jego moc wyjściową. Ponieważ silnik ma bardzo małe obroty,
  rzędy 1obr/minutę, ten podłączył na wyjściu silnik na którego zaciski podawał
  prąd z akumulatora. Po czym mierzył prąd * napięcie na wyjściu, czyli moc którą
  używał do uzyskania stanu bliskiego zahamowania silnika. Coś mi się zaczęło pod
  czaszką buntować. Metoda przecież jest do bani, ale o tym później. Przyglądam się, a tam pod metalowym deklem
  siedzi malutki silniczek zasilany baterią CR2032, czyli taką zegarkową 220mAh,
  3V. Pytam się po co to – a ten że to tylko synchronizuje pracę ale pobiera tak
  małą moc że można ją zignorować.

  Tak więc gościu na wejściu
  podawał na ten silniczek synchronizujący jakieś kilkadziesiąt mW mocy, a na
  wyjście dostarczał kilka W mocy aby doprowadzić do stanu bliskiemu zatrzymania
  silnika. Następnie dzielił te moce przez siebie i otrzymywał „sprawność”.

  No i teraz pytanie jest – jaką ma
  sprawność silnik elektryczny z zatrzymanym wałem ? Wg tego człowieka ma bliską
  95%, bo tyle stoi w specyfikacji. Tyle ze tam w specyfikacji jest to przy
  prędkości nominalnej. Tutaj mamy bliską zera, więc taka też będzie sprawność.

  Po drugie, co to za metoda
  pomiaru? Przecież dostarczamy moc zamiast ja odbierać!

  Ten twierdził że napięcie na
  wyjściu jest za małe by cokolwiek zasilić przy tych obrotach, dlatego wybrał
  taką metodę.

  Zapytałem więc czy nie próbował
  podnosić ciężarków na cienkiej nici – ten stwierdził że próbował, ale silnik
  się zatrzymywał, więc zrezygnował.

  Próbowałem mu wytłumaczyć gdzie
  popełnia błąd. Gość strasznie się zdenerwował, tłumaczył że 20 lat pracuje nad
  tym, włożył wszystkie pieniądze. Potem okazało się że nie odróżnia mocy od energii. Zadał
  mi pytanie czy jak trzymam kamień nieruchomo to wykonuję pracę. Odpowiedziałem
  mu że nie, to ten się zaśmiał i stwierdził że przecież się męczę i żebym mu nie
  wyskakiwał ze swoimi teoriami bo on ma praktykę która działa.

  Najciekawsze jest to że ów
  człowiek ma swoich sponsorów, którzy finansują mu prace, ma też licznych
  wyznawców którzy nie patrzą krytycznie na to co widzą, ale wierzą.

  I żadne argumenty ani samego
  wynalazcy, ani części z wierzących nie przekonają, oni chcą wierzyć w różne
  spiski bo czują się wyjątkowi jako posiadacze tajemnej prawdy.

  • Toniek

   Ciekawy komentarz. Tu tylko mam zastrzeżenie, że trzymając kamień nieruchomo faktycznie wykonujemy jakąś pracę (no chyba, że kamień leży na stole).

   • Grzegorz Kasprowicz

    Nad idealnie nieruchomym kamieniem nie jest wykonywana praca:) Praca związana jest z przesunieciem. W praktyce trzymajac kamien wykonujemy mikroruchy, wiec praca jakas jest.

 • muulo

  Coraz częściej odnoszę wrażenie że crazy nauka idzie w kierunku pop niż nauka. Te argumenty, podobnie jak przy innych trudnych tematach bazują na bazie wiary lub braku źródeł, więcej tu wyrażania swojej opinii niż odnośników. Szkoda bo portal w zasadzie wydawał mi się fajny.

 • ZeroOne

  Zawsze takie bagno jest pod “trudnymi tematami” w komentarzach czy pierwszy raz to widzę? Czekam na artykuł o płaskiej ziemi i żółwiu ;))

 • Kalina

  Autor to jakis mocno ograniczony człowiek.Nawet nie wart,by napisac jedno zdanie więcej.

 • mark

  witam i potwierdzam jedną z wypowiedzi. Autor artykułu nie mówi prawdy, a nawet usiłuje ją zagmatwać

  • Witam. Poproszę o jakieś konkretne zarzuty lub uwagi. Jakiekolwiek.

 • mark

  witam i potwierdzam jedną z wypowiedzi. Autor nie podaje prawdy i zaciemnia fakty w dość prymitywny sposób.

  • Luke.T

   Po czym poznać, że autor posta to troll? Zamiast podać rzeczowe dowody na poparcie swojego twierdzenia po prostu rzuca pustymi słowami, które według niego są “dowodem” 😀

 • Luke.T

  Generalnie poziom kontrargumentacji względem powyższego artykułu jest nijaki, bo opiera się na tym, że ludzie z biegu negują wszystko zanim w ogóle postawią jakieś kontrargumenty, o ile w ogóle ich użyją. Ciekawiło mnie co mają do powiedzenia zwolennicy teorii, a raczej hipotezy “chemtrails” i jakież to argumenty i dowody mają do zaprezentowania, ale jak widać nic z tego ;/

 • rt

  głupców nie przekonasz. Ja dziękuję za syntetyczne ujęcie tematu

 • Sam

  Nie mnie oceniać czy widzę tu tylko ignorancję czy może zwykły oportunizm ale dawno nie czytałem czegoś tak bardzo antynaukowego
  Żenujące

  • Czy masz JAKIKOLWIEK rzeczowy zarzut do tekstu czy tylko wyrażasz opinię bez cienia konkretu?

   • Sam

    “1. Żadne badanie..”
    proszę podać wszystkie te badania! A potem ja podam wszystkie, także te niezależne od rządów czy korporacji
    “2. ..”
    Dowody?
    Ignorujesz, pomijasz całkowicie dużą cześć materiału biologicznego i chemicznego …
    “3. ..”
    sam reprezentujesz cześć tego “spisku” swoją ignorancją, nie trzeba byś był świadomą częścią

    Jakie są te tańsze prostsze, bezpieczniejsze i skuteczniejsze sposoby?

    Itd itp

    • 1. Bardzo proszę. http://iopscience.iop.org/article/10.1088/1748-9326/11/8/084011/meta#erlaa34f6s3
     Teraz czekam na wiarygodne badania potwierdzające istnienie chemtrails.

     2. Jakiego materiału. Konkrety. Jakiekolwiek. Badania, wyniki.

     3. Ignorancją i dramatycznym brakiem konkretu na razie Ty się wykazujesz. Piszesz ogólnikami, nieudolnie próbujesz mnie obrażać. Albo napiszesz cokolwiek konkretnego i zaczniesz zachowywać się grzecznie albo nie zaśmiecaj komentarzy.

     • Sam

      Napisałeś ŻADNE BADANIA
      wiec poprosiłem o wszystkie te które negują a mi podałeś 1 link, a raczej jedyny na jaki się powołujesz !
      Naukowo powinieneś napisać ,”wg tych badań..” a nie ŻADNE BADANIA
      Podaj linki do WSZYSTKICH tych o których piszesz ŻADNE a potem przejdziemy do następnego punktu
      W przeciwnym razie napisałeś nawet nie swoją opinię a jedynie tą za którą ci zapłacili

     • To jest metabadanie. Jeśli nie wiesz, co to znaczy – sprawdź.
      Nadal czekam na badania potwierdzające istnienie chemtrailsów.
      Natomiast jeśli będziesz insynuował, że ktoś mi zapłacił za ten tekst, to dostajesz natychmiastowego bana za impertynencję i bezczelność. Tak żeby było jasne.
      Zatem czekam.

     • Sam

      Po raz kolejny pytam:
      Napisałeś ŻADNE BADANIE wiec miałeś ich na myśli WSZYSTKIE wiec PODAJ tu ale ty nie potwierdzasz opinii NIE TWOICH .
      Zacznij od siebie
      Potwierdź to co piszesz bo jak nie to twoje gadanie pozostaje maksymalnie METABADANIEM

     • A, czyli po prostu nie znasz znaczenia słowa i nie bardzo umiesz sprawdzić co znaczy. Wyjaśnię Ci zatem. Metabadanie to zestawienie wielu innych badań i opracowanie ich wyników tak, by wyciągnąć wnioski nie z jednego wyniku, ale wielu. Wystarczy, że przejrzysz podany link i znajdziesz tam odnośniki do wielu badań.
      Oczywiście nie sądzę, żebyś to zrobił, bo przecież wiesz najlepiej i wydaje Ci się, że pisanie wersalikami czyni Twoją wypowiedź Mądrą i Wartościową. Ale mimo tego spróbuj – może czegoś się dowiesz.
      Po raz ostatni proszę o linki do badań potwierdzających istnienie chemtrailsów. Jeśli ich nie masz, to już nie komentuj, bo śmiecisz.

     • Sam

      Kolejny raz pytam bo napisałeś że ŻADNE BADANIA nie potwierdzają!!!!
      Jakie, które ?
      Podaj linki bo nie widzę!
      To ty musisz obronić twoje twierdzenia, nie ja!!

     • Wszystko wytłumaczyłem. Jeśli nie jesteś w stanie pojąć, to nie ma sensu. Pokazałem badania, które zaprzeczają. Moim zdaniem nie ma potwierdzających. Mimo wielu próśb Ty ich też nie pokazałeś. Nic dziwnego – nie ma ich.
      Szkoda mi czasu na słowne przepychanki z kimś, kto nie ma nawet odwagi podpisać się pod swoimi komentarzami.
      Koniec. Żegnam.

     • Sam

      Żadne badania … 😂
      Żadnych nie było
      Potwierdziłeś tylko to co ja twierdzę!
      Jestem prostym chłopakiem ale szczerym i to nas różni!
      Robisz zwykłą propagandę. Za „chwilę” pojawią się oficjalne dokumenty na temat geoinżynierii a w tym chemitrails i inne … i to będzie największy plaskacz jakie otrzymało twoje ego!
      ps. Nie mam problemu podpisać się imieniem i nazwiskiem a nawet zamienić kilka słów telefonicznie czy wyskoczyć na kawę! Chcesz?

Nie ma więcej wpisów