captcha image

A password will be e-mailed to you.
Delfin narkotyzuje się rozdymką. fot. BBC

Delfin narkotyzuje się rozdymką. fot. BBC

Ekipa telewizji BBC sfilmowała niesamowite zjawisko – delfiny, które narkotyzowały się rozdymkami. Podczas kręcenia filmu „Spy in the Pod” obserwowano, jak grupa młodych delfinów najpierw bawiła się rozdymką, a potem brała ją do pysków i wysysała.

W sytuacji zagrożenia rozdymki wytwarzają bardzo silną neurotoksynę – tetrodotoksynę. Jest ona śmiertelnie niebezpieczna, ale najwyraźniej delfiny dobrze wiedziały jak dawkować truciznę. Delfiny przekazywały sobie z pyska do pyska trującą rybę najwyraźniej dzieląc się nią. Potem wpadały w rodzaj transu i zachowywały się dziwnie – pływały z czubkiem pyska wynurzonym nad wodę obserwując od spodu swoje odbicia w powierzchni morza.

Ponoć takie zachowanie obserwowano kilka razy. Jak zauważa Rachel Nuwer ze Smithsonian Institute delfiny nie są jedynymi zwierzętami stosującymi używki zmieniające stan świadomości – słonie upijają się sfermentowanymi owocami, konie jedzą halucynogenne rośliny, owce uwielbiają narkotyczne porosty.

I przy okazji bardzo zachęcamy do przeczytania tekstu o tej niesamowitej truciźnie, która jest 100 razy mocniejsza od cyjanku

 

Czego u nas szukaliście?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Roboty przypominające wodne ssaki = najlepsze podmorskie sceny filmowe
9 lat temu

[…] się rozdymkami, o których pisaliśmy niedawno? Te intymne sceny z delfiniego życia nakręcone zostały za pomocą udających te ssaki […]

Jaro Biel
Jaro Biel
8 lat temu

Zwierzęta są bardziej ludzkie,niż wielu myśli…

lubie ciężkie tripy
lubie ciężkie tripy
2 lat temu

i rozdymka nielegalna taki przypał

Nie ma więcej wpisów
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
%d bloggers like this: