captcha image

A password will be e-mailed to you.
Delfin narkotyzuje się rozdymką. fot. BBC

Delfin narkotyzuje się rozdymką. fot. BBC

Ekipa telewizji BBC sfilmowała niesamowite zjawisko – delfiny, które narkotyzowały się rozdymkami. Podczas kręcenia filmu „Spy in the Pod” obserwowano, jak grupa młodych delfinów najpierw bawiła się rozdymką, a potem brała ją do pysków i wysysała.

W sytuacji zagrożenia rozdymki wytwarzają bardzo silną neurotoksynę – tetrodotoksynę. Jest ona śmiertelnie niebezpieczna, ale najwyraźniej delfiny dobrze wiedziały jak dawkować truciznę. Delfiny przekazywały sobie z pyska do pyska trującą rybę najwyraźniej dzieląc się nią. Potem wpadały w rodzaj transu i zachowywały się dziwnie – pływały z czubkiem pyska wynurzonym nad wodę obserwując od spodu swoje odbicia w powierzchni morza.

Ponoć takie zachowanie obserwowano kilka razy. Jak zauważa Rachel Nuwer ze Smithsonian Institute delfiny nie są jedynymi zwierzętami stosującymi używki zmieniające stan świadomości – słonie upijają się sfermentowanymi owocami, konie jedzą halucynogenne rośliny, owce uwielbiają narkotyczne porosty.

I przy okazji bardzo zachęcamy do przeczytania tekstu o tej niesamowitej truciźnie, która jest 100 razy mocniejsza od cyjanku

 

Czego u nas szukaliście?

2
Dodaj komentarz

avatar
 
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jaro BielRoboty przypominające wodne ssaki = najlepsze podmorskie sceny filmowe Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
trackback
Roboty przypominające wodne ssaki = najlepsze podmorskie sceny filmowe

[…] się rozdymkami, o których pisaliśmy niedawno? Te intymne sceny z delfiniego życia nakręcone zostały za pomocą udających te ssaki […]

Jaro Biel
Gość
Jaro Biel

Zwierzęta są bardziej ludzkie,niż wielu myśli…

Nie ma więcej wpisów