captcha image

A password will be e-mailed to you.
Dłoń mężczyzny z wyższym poziomem testosteronu

Dłoń mężczyzny z wyższym poziomem testosteronu

Mężczyźni, którzy mają palec wskazujący krótszy od serdecznego (jak na zdjęciu), są zdrowsi i bardziej płodni od tych panów, u których palec wskazujący jest dłuższy od serdecznego. To wnioski z badań przeprowadzonych przez polskich naukowców z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Nowego Meksyku w Stanach Zjednoczonych.

Naukowcy już dawno odkryli, że panowie mający palec wskazujący krótszy od serdecznego byli w życiu płodowym wystawieni na wyższe dawki testosteronu niż estrogenów. Mężczyźni, u których jest odwrotnie, podlegali wyższemu stężeniu estrogenów. Stosunek długości palca drugiego do czwartego nazywany jest indeksem 2D:4D (z ang. „the 2nd to 4th digit ratio”).

Teraz polscy naukowcy pracujący w Krakowie i USA przebadali około 700 mężczyzn z Beskidu Wyspowego i doszli do wniosku, że dawki hormonów otrzymywane w łonie matki wpływają na całe późniejsze życie mężczyzny. Tak więc chłopcy w życiu płodowym wystawieni na wyższe stężenie testosteronu rodzą się więksi i mają większą masę ciała w dzieciństwie i okresie dojrzewania. Dzięki temu, że jako dorośli mają wyższy poziom testosteronu, są też bardziej płodni i mają więcej dzieci niż panowie z dłuższym palcem wskazującym.

Jednak zbyt wysoki poziom testosteronu ma ciemną stronę. Badania pokazują, że mężczyźni z dłuższym palcem serdecznym częściej chorują na raka prostaty, autyzm i choroby układu krążenia.

Źródło

Polecamy też:

Ludzie nie potrafią odróżnić palców u stóp, gdy na nie nie patrzą

Dlaczego po kawie chce się kupę?

Jak kolory widzą kobiety, a jak mężczyźni?

 

 

Czego u nas szukaliście?

19
Dodaj komentarz

avatar
 
10 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
18 Comment authors
MadonnaUrszulaportusKrzychuMokas Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Slon
Gość
Slon

a co jeśli w lewej ręce dłuższy a w prawej krótszy ?

marx
Gość
marx

tzn ze masz małego chuja

syl
Gość
syl

hahahaha:D:D:D

portus
Gość
portus

Tzn, że masz dwojaka naturę, lubisz i chłopców i dziewczynki 😉

Malcerz
Gość
Malcerz

Dodajmy że źle przeprowadzone badania. Bo te rzetelnie przeprowadzone wskazują że wyższy poziom testosteronu chroni prostatę i poprawia tolerancje glukozy. Polecam prace prof.Gomuły.
Za rozrost prostaty odpowiada DHT – zredukowany przez enzym reduktazy testosteron i estrogen (zaromatyzowany testosteron). Natomiast sam testosteron chroni prostate przed rozrostem. To dopiero metabolity testosteronu powodują rozrost prostaty – estrogen uwrażliwia receptory na DHT który to jest silnie anabolicznym hormonem. Ale przy wysokim poziomie testosteronu to ten hormon “zatyka” receptory i bloku dostęp DHT. Testosteron jest ~100x mniej anaboliczny niż DHT.

rafał
Gość
rafał

A ja mam i serdeczny i wskazujący palce o takiej samej wielkości i co ??

Sucharek
Gość
Sucharek

Kolejna pseudonaukowa bujda dla grzeczych dzieci ;p

Crazy Nauka
Gość
Crazy Nauka

Kolejny komentarz niepoparty wiedzą ;p

Sucharek
Gość
Sucharek

To wytłumacz mi dlaczego mam wysoki poziom testosteronu a mam dłuższy palec wskazujący? ;p Nieznacznie ale jednak. Jakbym był wystawiony na działanie dużej ilości estrogenów w życiu płodowym to urodziłbym się obojnakiem xD Przecież to nic innego jak cecha osobnicza (tak jak kolor włosów na przykład) A.. i gdy wyprostuję dłoń to środkowy palec jest baaardzo baaardzo długi.. boję się xD Co to może oznaczać? XDD

crazy nauka to pseudo nauka.
Gość
crazy nauka to pseudo nauka.

Twoje ciało niepoparte jest wiedzą.

Mokas
Gość
Mokas

Ale to, że masz dłuższy palec wskazujący nie oznacza, że nie możesz mieć wysokiego poziomu testosteronu. Dłuższy palec serdeczny oznacza tylko większą ekspozycje na testosteron w trakcie pobytu w łonie matki. Ja mam długi palec serdeczny a większość dzieciństwa byłem szczupły podobnie w okresie dojrzewania

Antoni Cyganowicz
Gość
Antoni Cyganowicz

ja mam olbrzymi wskazujący i jestem gejem xD

Gość
Gość
Gość

Po pierwsze, geje mogą być męscy. Kto Ci broni?
Po drugie, to ładne profilowe Cię zdradza.

Krzychu
Gość
Krzychu

a gej to niski wskaźnik testosteronu? 🙂 Pierwsze słyszę, to raczej transeksualista, ten co czuje się kobieco. Prawdziwy gej, to facet z krwi i kości, wcale nie pedał, po prostu facet lubiący facetów…

Lucjan
Gość
Lucjan

Mężczyźni z dłuższym palcem serdecznym częściej chorują:

Naukowcy zbadali grupę 700 mężczyzn w różnym wieku z regionu
Beskidu Zachodniego. Stwierdzili, że chłopcy z krótszym palcem
wskazującym, a dłuższym serdecznym (wyższy poziom testosteronu w życiu
płodowym) rodzą się więksi, a potem, w okresie dzieciństwa i
dojrzewania, masa ich ciała jest większa. Po osiągnięciu dorosłości
stężenie testosteronu jest w ich organizmach większe, a także mają
więcej dzieci.

– Jednak wysokie stężenie testosteronu w życiu płodowym może
mieć także niekorzystne skutki. Statystycznie mężczyźni o dłuższych
palcach serdecznych chorują częściej na raka prostaty, autyzm, choroby
układu krążenia.

JEBAĆPO
Gość
JEBAĆPO

Dłużysz palec wskazujący to oznaka małego penisa zwolennika PO!

trackback
O metodzie ICSI, dziedziczeniu oraz dlaczego boję się mieć syna z in vitro

[…] i (jakże by inaczej) amerykańscy naukowcy stwierdzili, że istnieje silna korelacja pomiędzy męską niepłodnością, a długością palca […]

Urszula
Gość
Urszula

Myślałam, że generalnie jest to jedna z drugorzędowych cech płciowych – kobiety mają zawsze (czy w większości przypadków) dłuższy palec wskazujący niż serdeczny a mężczyźni odwrotnie. Dlatego strasznie mnie denerwuje, że w Polsce nawet damskie rękawiczki szyte są na model męskiej ręki – palec wskazujący jest w nich często przykrótki a z kolei serdeczny za długi. Zauważyłam, że np. niektóre zagraniczne rękawiczki narciarskie uwzględniają tę różnicę.

Madonna
Gość
Madonna

Dlaczego niby tylko męski palec??? Wszyscy możemy być wystawieni na testosteron w życiu płodowym. Ja jestem 100%kobietą, czuję się 100%kobietą i nawet wolę kobiety, i z różnych źródeł i objawów wiem, że miałam z tym testosteronem sporo do czynienia i cóż… mój palec wskazujący jest o ponad pół opuszki krótszy od serdecznego!

Nie ma więcej wpisów